Malé oslavy

• angličtina

Small Celebrations

(festivalový název)

Slovensko / Česko / Itálie, 2008, 92 min

Rozhodně lepší než větší půlka české novodobé kinematografie. Občas zasmrádlé předvídavostí, stereotypním kýčem a zbytečnou rádobydramatičností, ale místy se na to příjemně kouká, je to o normálních lidech tak nějak ze sousedství (dost věcí jsem dokázal identifikovat ze svého života). Tereza se navíc dost posestřila (a pomamila), její herecký výkon se mi strašně líbil. 3,5*(21.3.2010)

Relativně uvěřitelný obyčejný příběh z Bratislavy pohledem slabší vrstvy z pozice pubertální slečny.. Nekvalitní scénář, kvalitní herci.. Anna Šišková a Tereza Nvotová se hezky sešly v roli matky a dcery.. Film jsem si pustila hlavně kvůli Bolku Polívkovi, který dostal bohužel jen malý prostor.. :-((17.1.2013)

Mám rád filmy, kde v prvních třech záběrech se nám vyjeví o psychologii postav víc, než v leckterých filmech na konci. Tempo tohoto filmu je nenásilné, to je pravda, ale kvůli tomu to není odpad. Je potřeba hledat v jemné hmotě, a nečekat, až z nás někdo něco vydojí. Btw nechápu, proč všechny československé filmy z poslední doby, které za něco stojí, tady na csfd strhají. Asi je to průvodním znakem umění, že lůza háže shnilá rajčata, takže nic, co by bylo v nepořádku.(10.4.2012)

• noctambule

Nevím proč, ale měla jsem Tyce zařazeného k tomu lepšímu u nás, po tomto výtvoru už ne. Strašné nepředstavitelně moc. Toporné dialogy k smíchu, přirozenost "herců" k nenalezení. Netuším, o čem to bylo, ale závěr byl úžasný. SPOILER: Ty můžeš za smrt kámoše, tak já ti vezmu tvou plyšovou kachnu a praštím s ní o zem, to se ti ale pomstím. wtf?(7.2.2013)

• Slarque

Tereza Nvotová sice přesně vystihla dívku na hranici mezi dítětem a dospělostí, ale co je to platné, když jí scénář každou chvíli hodí nějaký klacek pod nohy. Ale ostatní postavy dopadly ještě hůř. Tento navzdory názvu převážně melancholický film má semtam jednotlivé silné scény, ale jako celek patří mezi ta méně vydařená filmová díla.(16.7.2013)

• - V jednej zo záverečných scén, keď sa postavy vozia autom po Bratislave, sa striedavo objavujú na Prístavnom moste a Moste Apollo. (GTS_PUNK)

• - Keď Yuri (Bolek Polívka) vezie Eda (Daniel Fischer) do nemocnice, odchádzajú z bytu na Budovateľskej ulici v Bratislave. Následne však môžeme vidieť, že sa vezú po Ružinovskej ulici smerom do centra mesta. Ak sa postavy nerozhodli spraviť si najprv okružný výlet po Bratislave, nedáva to zmysel, keďže sú tieto ulice od seba pomerne vzdialené. (GTS_PUNK)

• - V scéne, keď si Magda (Anna Šišková) hľadá prácu v kaderníctvach, sa nachádza na Dunajskej ulici v Bratislave, pričom do jedného z nich vstupuje. Hneď v ďalšej scéne však vidíme, že vošla do úplne iných dverí, navyše na úplne inej ulici. (GTS_PUNK)