• Tuxedo

Hrdina hned na začátku dostává "poukázku na tři životy" a tak vám může být jasné, že případné problémy budou vzápětí snadno vyřešeny. Jakási snaha o realistickou pohádku je chvílemi fajn, scénář bohužel postrádá výraznější zápletku a hudba se sem nehodí. Z herců zaujme pouze Jiří Dvořák v pozici hlavního záporáka.(25.12.2007)

Myslím, že to nebyla plnohodnotná, plnokrevná pohádka. Spíše takový slepenec známých pohádkových motivů, který držel pohromadě jen taktak. Tím to ale nechci úplně odsoudit, jen se domnívám, že tento kousek nebude patřit do zlatého fondu. Dá se to vidět, ale stačí jednou. Ještě bych mohl dodat, že forma byla lepší než obsah. Tři životy - tři hvězdičky.(24.12.2007)

Je to trošku prázdné, celý příběh by vystačil na desetiminutový večerníček a ne na film v hlavním vysílacím čase. Dialogy ani herecké představení nijak neoslňují. Přesto své kouzlo to má. Nebude to patřit do galerie těch našci nej pohádek Z posledních let je to aspoň na slušné úrovni i přes všechno to zlé co to v sobě obsahuje. Plusem jsou aspoň pěkné exteriéry a naše příroda.(2.7.2010)

Pohádka, která mohla mohla mít nakročeno k opravdu velkému výsledku. "Od zlého k dobrému je to vždycky těžší než naopak." Tentokrát jádro pudla vězí ve slabé rytmizaci vyprávění (což se ještě dá tv projektu odpustit) a scénáristicky poměrně elementárních dialozích bez bohatších vazeb ve stavbě příběhu. Hudba se snaží odvyprávět to, na co scénář úplně rezignoval, a navodit atmosféru i bez hudebních motivů. Děvucha naštěstí nechá oku spočinout nejen na svých červených rtech, což u generace dětí zakládá na následování vzoru či na planá očekávání. Hvězdičky patří pohádce prosté obvyklého pitvoření, mínusy malé invenci v obrazném vyjadřování.(2.1.2014)

Klasická a zároveň moderní pohádka na motivy Boženy Němcové. Přestože děj by dal říct tak na čtvrt hodiny, Jiří Strach jej prodloužil ještě o hodinu, aniž by nastala nuda. Vše zachraňují herci, Jiří Strach má mimorádný cit pro výběr neznámých tváří. Dvojice Vojtěch Dyk a Filip Cíl byla fajn, Anička krásná i Anička posedlá byly úžasné. Jiří Dvořák je záporák k pohledání. Srovnání s Andělem Páně není podle mě na místě.(25.12.2007)

• - Točilo se ve skanzenu Veselí kopec, na hradě Helfenburg, v Českém Krumlově, Lipnici nad Sázavou a Anníně. Sídlo zlého poručíka bylo na vodním hradě Švihov. (M.B)

• - Film byl natočen nejen podle odkazu Boženy Němcové, ale i na motivy moderních fantasy námětů. (Lynette)

• - Při pádu Aničky do Čímického jezírka je vidět odtržená ruka, která padá za ní. (Allster)