• UncleG

Než začne příště Jirka Strach dělat na dalším filmu, měl by se napřed posadit, vydejchat se a pak se ptát sám sebe: točím pohádku nebo soft porno? Věřím, že by se mu jednou mohla povést dobrá pohádka a nepochybuju o tom, že softporno by zmáknul výtečný. Ale nechápu, proč točit softpornovou pohádku. Už jaksi z principu mi uchází podstata takového počinu. Netvrdím, že pohádky mají být nutně "krásné a nevinné", nebo že se by se mi protivil pohled na macatou prdýlku kovářovic Anduly, ale v případě Tří životů jde jen a pouze o prvoplánovou zbytečnost. Úvodní hromadná soulož ve sklepení hradu je rozhodně největším "What The Fuck" momentem v dějinách české pohádky. Co mi ale vadilo nejvíc, je absence jakéhokoli citu mezi ústřední mileneckou dvojicí. Příklad: Nás pár leží za kuropění na břehu jezera, ona se vzbouzí, líbne svého milého na holé tělo u bradavky a tváří se, jakoby chtěla říct: "Já včera myslela, že mě roztrhneš, ty draku." A pak se jde nahá vykoupat. Zkrátka je tam sex, ale není tam romance. A konkrétně u pohádky bych to chtěl obráceně...(23.6.2012)

Trochu to skřípe v pojetí některých postav, protože poručík je nižší důstojník od slova po ruce a rozhodně to není týpek, co bydlí na hradě a má kolem sebe skoro armádu. Ale jinak docela příjemná pohádka se sympatickou dvojicí Dyk-Cíl a spoustou fotogenických destinací. Možná to ale chtělo přitlačit třeba na humoru, protože takhle se divák soustředí na to, že ta hlavní slečna je úplně o hovně.(3.3.2019)

• salahadin

Ale jo, dalo se to přežít, ale tak nějak to nebylo ničím zajímavé. Vojta Dyk dle mého skromného názoru nemá moc predispozice k hlavní herecké roli táhnoucí pohádku vzhůru. Molnárová blond má sice pěkné pozadí, ale toť asi vše. Až příliš lehce zapomenutelný film, splývající s třemi valníky podobných počinů.(26.12.2017)

Jiří Strach má zkrátka talent a dovede bravurně vyvést televizní pohádku z její často tak tragické papundeklovitosti. Václav a Věra Šaškovi se s tím rozhodně nepárali - poručík chce přefiknout pěknou dívčinu? Obludí ji lektvarem báby kořenářky. Dívčina už mu není po vůli? Šup s ní ze skály a obludíme další... Vedle skvělých záporáků Jiřího Dvořáka a jeho pobočníka Marka Taclíka však vypadá hlavní milenecká dvojice Vojtěcha Dyka a Lucie Molnárové poněkud unyle. Škoda. Ale i tak na televizní poměry velmi podařený a neobvykle výpravný počin...(27.7.2010)

Pohádka, která mohla mohla mít nakročeno k opravdu velkému výsledku. "Od zlého k dobrému je to vždycky těžší než naopak." Tentokrát jádro pudla vězí ve slabé rytmizaci vyprávění (což se ještě dá tv projektu odpustit) a scénáristicky poměrně elementárních dialozích bez bohatších vazeb ve stavbě příběhu. Hudba se snaží odvyprávět to, na co scénář úplně rezignoval, a navodit atmosféru i bez hudebních motivů. Děvucha naštěstí nechá oku spočinout nejen na svých červených rtech, což u generace dětí zakládá na následování vzoru či na planá očekávání. Hvězdičky patří pohádce prosté obvyklého pitvoření, mínusy malé invenci v obrazném vyjadřování.(2.1.2014)

• - Při pádu Aničky do Čímického jezírka je vidět odtržená ruka, která padá za ní. (Allster)

• - Točilo se ve skanzenu Veselí kopec, na hradě Helfenburg, v Českém Krumlově, Lipnici nad Sázavou, Mochově u Klatov, Čimicích, skanzenu Veselý kopec, Rejštejn - Huťská hora, Čertovo jezerno na Šumavě, Prášily a Anníně. Sídlo zlého poručíka bylo na vodním hradě Švihov. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)

• - Aničku před proměnou a po proměně hrají dvě osoby - sestry Lucie a Petra Molnárovy. Zajímavého napětí, které mezi oběma dvojčaty vzniká díky jejich částečné stejnosti a částečné rozdílnosti, využil režisér Strach také ve filmu Santiniho jazyk (2011). Tam Lucie a Petra naopak ztvárňují sestry, které jsou zpočátku považovány za jednu osobu. (Ak.žena)