Je to trošku prázdné, celý příběh by vystačil na desetiminutový večerníček a ne na film v hlavním vysílacím čase. Dialogy ani herecké představení nijak neoslňují. Přesto své kouzlo to má. Nebude to patřit do galerie těch našci nej pohádek Z posledních let je to aspoň na slušné úrovni i přes všechno to zlé co to v sobě obsahuje. Plusem jsou aspoň pěkné exteriéry a naše příroda.(2.7.2010)

EDIT: Ach ten začátek. Těšila jsem se na tři princezny a přišly tři.... záclony? Kostymérku bych třískla do palice. Ještě ke všemu vysoké Frühlingové vyčešou kokrhel na hlavě. Táňa to taky schytala. To už neumí udělat ani pěkně princeznovský účes bez nějakých visících hadrů z drdolu?___ Tři životy jsou slabší než Anděl Páně. O hodně. Ale stále to patří v pohádkové tvorbě posledních let k nadprůměru. Vojtěch Dyk je hrozný sympaťák a jako hrdina se hodí. Víc mi vadila ona "panna v nesnázích." Nemastná neslaná, i když tmavší verze byla lepší. Pohádka je to milá s krásnými exteriéry a nejvíce zabolí až ten blesk na konci. Ano, meč je vodič, ale jak ten blesk oběhnul věž...(28.12.2007)

• Tuxedo

Hrdina hned na začátku dostává "poukázku na tři životy" a tak vám může být jasné, že případné problémy budou vzápětí snadno vyřešeny. Jakási snaha o realistickou pohádku je chvílemi fajn, scénář bohužel postrádá výraznější zápletku a hudba se sem nehodí. Z herců zaujme pouze Jiří Dvořák v pozici hlavního záporáka.(25.12.2007)

Slušně podařená novodobá pohádka o kouzelném pírku, které třikrát vrátilo život spravedlivým a hlavně dobrým osobám. Mezi novými pohádkami určitě patří k tomu lepšímu, co bylo natočeno. Pohádka nenudí ani dospělé. Jen si společně s Fanakem opět kladu otázku, jaký smysl tak asi měla v pohádce scéna s nahatým pozadím hlavní hrdinky? Hudba: Miloš Bok(9.7.2010)

• flanker.27

Mezi slepými jednooký králem. Pohádka, která se dokonce dá dokoukat, to je mezi současnou pohádkovou tvorbou takřka obdivuhodný výkon. Při troše práce by z námětu mohlo něco být, ale schopnost vyprávět příběh poutavě je pro naše filmaře včetně Jiřího Stracha zřejmě nesplnitelný úkol. Současné pohádky působí spíš jako povinný domácí úkol, bez kouzla, bez poetiky. Být učitelem, napíšu takové 3+. Molnárová v obličeji nic moc, ovšem tělo docela slušné, jak se lze přesvědčit poměrně důkladně.(25.12.2007)

• - Točilo se ve skanzenu Veselí kopec, na hradě Helfenburg, v Českém Krumlově, Lipnici nad Sázavou a Anníně. Sídlo zlého poručíka bylo na vodním hradě Švihov. (M.B)

• - Aničku před proměnou a po proměně hrají dvě osoby - sestry Lucie a Petra Molnárovy. Zajímavého napětí, které mezi oběma dvojčaty vzniká díky jejich částečné stejnosti a částečné rozdílnosti, využil režisér Strach také ve filmu Santiniho jazyk (2011). Tam Lucie a Petra naopak ztvárňují sestry, které jsou zpočátku považovány za jednu osobu. (Ak.žena)

• - Slovenské herečky Lucia a Petra Molnárové neovládají češtinu, a proto jsou v českých filmech při postsynchronech vždy předabovány. Tentokrát jejich postavě Anny (Petra Molnárová) propůjčila svůj hlas Andrea Elsnerová. Černou princeznu, kterou ztvárnila zpěvačka Iva Frühlingová, nadabovala Zuzana Stivínová ml. (funhouse)