• waits
  *

  Když se tak dívám na přehled fimů Jiřího Hanibala, zjištuju, že jsem jich dobrých pět-šest viděl, ale nepamatuji si z nich téměř nic. Dokonalá (pod)průměrná šed. A tenhle snímek, jak praví distributor, "ze života mladých lidí na venkově " není výjimkou. Nesympatický Škarke a romantik Jandák soupeří o s prominutím pitomou postavu Švarcové a celé dohromady je to blbé, nudné a zbytečné. Ztráta času? Správně, ale když už jsem to viděl, aspon na to upozorním ostatní.(9.4.2012)

 • Drom
  *

  Todle už jsem (bohužel) viděl a i napodruhý to bylo stejně dementní. Drama filmu spočívá nejspíše v tom, zda se nějakým zázrakem rozsvítí v duté hlavě hlavní hrdinky Marty dřív, než jí někdo rozmlátí hubu. Nejen že se totiž chová jako nedospělá kráva, ale navíc zdědila třeskutý rozum po své matce - vesnické myslitelce. Tato drobná vada však nevadí ani jednomu z hromady napadníků, kteří se, patrně kvůli vlastní sexuální frustraci, nechají tahat veselé za nos a při vidině smočení ve vlhké jeskyňce je jim celkem jedno, že se ochotně kurví s každým na potkání. Jenom Jandáka to kapku hlodá, ale namísto aby jako chlap skočil pod vlak, háže tam tvrdou československou měnu. Za což ho ani nikdo nepotrestá. Mno a to je v kostce celý příběh, který mě okradl o dvě a půl hodiny mýho života a ani tam ta blbka neukázala kozy!(10.6.2015)

 • fragre
  **

  Přelétavá venkovská kráska, která cvičí se dvěma nápadníky, by pro kratší film nemusel býtl špatný námět, kdyby zde nebyl zabit řídkým scénářem, častou naprostou nevěrohodností jednání postav a přehnanou poetizací. Už jen ten záklaďák, který pokud by v reálu na opušťáku chodil dle vojenského řádu v uniformě, jak zde činí jedna z hlavních postav, by byl za naprostého blba a na zábavě terčem posměchu. Takže největším překvapením filmu je skutečnost, že V. Jandák, nyní tak představitel přisprostlých hovad, mohl kdysi hrát lokálního Jeníka Ratkina.(19.1.2014)

 • dobytek
  **

  Chudák Jandák se tak snažil a bylo mu to hovno platný. Pod noční oblohou vyprávěl svý vyvolený o hvězdách, skládal pro ni básničky, hrál jí na kytaru, vyráběl pro ni nějakej talisman a ta si s nim celou dobu naprosto neskrývaně vytírá prdel a nakonec mu řekne, že jako po dobu, co bude Skarke sloužit vlasti, bude tak hodná, že bude chodit s nim. Ale až se z vojny vrátí, tak bude konec. Prostě takovej milostnej trojúhelník. Ale dialogy jsou tak nehorázně vycucaný z prstů, že celej film působí naprosto neuvěřitelně. Jak ta buchta s těma svejma amantama mluví, to by jí musel snad i ten největší zoufalec kopnout po 3 minutách do prdele. Zajímavý je, kolik se ve filmu objevilo tehdy mladejch, začínajících herců. Většina z nich má jenom takový štěky, že si jich člověk sotva všimne (třeba Töpfer). Nejvíc toho asi předved nesmělej mladíček Jandák. Kdo by to do něj tenkrát řek, že to jednou dotáhne až na ministra kultury?(2.12.2011)

 • Jonatthan
  **

  Mladá holka si vodí dva nadržence jak na provázku a napíná je koho si z nich vybere. Jestli o 50 kilo mladšího (tehdy ještě hezounka) poslance Jandáka nebo bigoše na opušťáku Skarkeho (s hlasem Jardy Satoranského). Já bych ji tedy radil spíš toho Jandáka, protože Skarke (bejvalej traktorista JZD) je v roli tak vygumovanej, že chodí pořád ve vojenskejch hadrech - tak to v budoucnu určitě podepíše a na traktor se nevrátí. Což určitě uvítá Jirka Vondráček, protože dostal ten traktor po něm a hrozně nerad by ho pouštěl... Spoiler: Nakonec se ji do kalhotek asi dostal Skarke, jestli to tedy lze odhadnout ze záběru, kdy Jandák najde na louce dívčiny boty a Skarkeho vojenskou lodičku a je z toho úplně hotovej...(2.2.2011)

 • - Podle vzpomínek režiséra Hanibala byl v 80. letech původní závěr - po léta skladovaný v režisérově držení - vyhozen. Nová verze pak měla optimističtější vyznění. (Mylouch)

 • - Natáčelo se také u železničního viaduktu Sepekov-Božetice. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)

 • - Filmovanie prebiehalo v meste Nové Mirovice a na Milevsku. (dyfur)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace