• fragre

Přelétavá venkovská kráska, která cvičí se dvěma nápadníky, by pro kratší film nemusel býtl špatný námět, kdyby zde nebyl zabit řídkým scénářem, častou naprostou nevěrohodností jednání postav a přehnanou poetizací. Už jen ten záklaďák, který pokud by v reálu na opušťáku chodil dle vojenského řádu v uniformě, jak zde činí jedna z hlavních postav, by byl za naprostého blba a na zábavě terčem posměchu. Takže největším překvapením filmu je skutečnost, že V. Jandák, nyní tak představitel přisprostlých hovad, mohl kdysi hrát lokálního Jeníka Ratkina.(19.1.2014)

• Drom

Todle už jsem (bohužel) viděl a i napodruhý to bylo stejně dementní. Drama filmu spočívá nejspíše v tom, zda se nějakým zázrakem rozsvítí v duté hlavě hlavní hrdinky Marty dřív, než jí někdo rozmlátí hubu. Nejen že se totiž chová jako nedospělá kráva, ale navíc zdědila třeskutý rozum po své matce - vesnické myslitelce. Tato drobná vada však nevadí ani jednomu z hromady napadníků, kteří se, patrně kvůli vlastní sexuální frustraci, nechají tahat veselé za nos a při vidině smočení ve vlhké jeskyňce je jim celkem jedno, že se ochotně kurví s každým na potkání. Jenom Jandáka to kapku hlodá, ale namísto aby jako chlap skočil pod vlak, háže tam tvrdou československou měnu. Za což ho ani nikdo nepotrestá. Mno a to je v kostce celý příběh, který mě okradl o dvě a půl hodiny mýho života a ani tam ta blbka neukázala kozy!(10.6.2015)

• Jonatthan

Mladá holka si vodí dva nadržence jak na provázku a napíná je koho si z nich vybere. Jestli o 50 kilo mladšího (tehdy ještě hezounka) poslance Jandáka nebo bigoše na opušťáku Skarkeho (s hlasem Jardy Satoranského). Já bych ji tedy radil spíš toho Jandáka, protože Skarke (bejvalej traktorista JZD) je v roli tak vygumovanej, že chodí pořád ve vojenskejch hadrech - tak to v budoucnu určitě podepíše a na traktor se nevrátí. Což určitě uvítá Jirka Vondráček, protože dostal ten traktor po něm a hrozně nerad by ho pouštěl... Spoiler: Nakonec se ji do kalhotek asi dostal Skarke, jestli to tedy lze odhadnout ze záběru, kdy Jandák najde na louce dívčiny boty a Skarkeho vojenskou lodičku a je z toho úplně hotovej...(2.2.2011)

Taková zvláštní romance na typické téma. Martě přijel na opušťák Honza. Na tom by nebylo nic zvláštního, kdyby však zároveň nechodila s Ivanem. Chlapci se kočkují a Marta se tím baví a ještě je oba provokuje. Velice jednoduchý příběh z vesnického prostředí, který málokoho nadchne. Je to takový odpočinkový snímek, který na druhou stranu zase nepatří k těm nejhorším. Pro svojí krátkou stopáž je snesitelný a poučuje, že jít na dva roky na vojnu a zanechat doma svoji dívku je vždy riziko. K zajímavostem filmu patří hojná účast tehdejších debutantů. Někteří mají vyloženě štěky, jako by byl nedostatek komparzu. Asi vtom byl záměr. Vyzkoušeli si, jak to u filmu chodí. Neobvyklý romantický film na český způsob 70. let.(29.10.2013)

• waits

Když se tak dívám na přehled fimů Jiřího Hanibala, zjištuju, že jsem jich dobrých pět-šest viděl, ale nepamatuji si z nich téměř nic. Dokonalá (pod)průměrná šed. A tenhle snímek, jak praví distributor, "ze života mladých lidí na venkově " není výjimkou. Nesympatický Škarke a romantik Jandák soupeří o s prominutím pitomou postavu Švarcové a celé dohromady je to blbé, nudné a zbytečné. Ztráta času? Správně, ale když už jsem to viděl, aspon na to upozorním ostatní.(9.4.2012)

• - Podle vzpomínek režiséra Hanibala byl v 80. letech původní závěr - po léta skladovaný v režisérově držení - vyhozen. Nová verze pak měla optimističtější vyznění. (Mylouch)

• - Natáčelo se také u železničního viaduktu Sepekov-Božetice. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)

• - Filmovanie prebiehalo v meste Nové Mirovice a na Milevsku. (dyfur)