Vicky Cristina Barcelona

• Španělsko Vicky Cristina Barcelona (více)

Horkým sluncem provoněné letní dny, zbavené všech starostí a spěchu chtějí v Barceloně společně prožít dvě mladé Američanky. Jsou to poněkud volnomyšlenkářská Cristina a její na první pohled příkrá, zásadová kamarádka Vicky, která má před svatbou. Jejich plány se „lehce zkomplikují“, na cestě potkávají spontánního malíře Juana Antonia, s jeho krásnou a nepříčetně žárlivou bývalou manželkou, Marií Elenou. Je pochopitelné, že srážka tak temperamentních charakterů na malém prostoru nemůže skončit jinak než žhavým dobrodružstvím… Známý americký režisér Woody Allen se rozhodl natočit především oddechový romantický příběh točící se kolem lásky a citů, a nutno říci, že se mu to úspěšně podařilo. V hereckém obsazení se také spolehl na „hereckou chemii“ představitelek Scarlett Johanssonové, Penélope Cruzové, Rebeccy Hallové a jejich mužského protějšku, Javiera Bardema (známého z filmů Goya, Tahle země není pro starý). (Česká televize)

fashion

Na začiatku filmu ma potešila milá temperamentná pieseň. Spojenie - Johansson(krása) + Bardem(charizma) + Cruz(vášeň) - fungovalo. Niečo mi ale chýbalo. ()

Ice123

Zajímavý, rozhodně to není tipický Woody. Poměrně hodně je vidět, že celý film byl placený Španělskem za účelem zviditelnění, ale díky skvělé kameře, se z toho stala docela silný stránka. Dost mi vadil konec, který rozhodně není žádným vyvrcholením, spíš naprostý útlum..... Jinak je zde skvěle vystižená duše bohémského malíře (osobně znám také jednoho a pokud se to trochu přežene, tak je to to samý). Plus krásný a dobře hrající S. Johansson, Ch. Evan a P. Cruz tomu dodávají na atmosféře. Přes to všechno film hraje jen na atmosféru a spoléhá na herecké výkony. Ovšem děj není zas tak brilantní jak by mohl být a ještě něco mi chybělo plus ten konec.... Přemýšlel jsem na 3*, ale nemohu o tom mluvit zase jak o průměru, ve finále 70%. ()

Riley

Když jsem film viděla poprvé, byla jsem naprosto unešená dialogy, příběhem, hereckými výkony. Napodruhé už to takové terno nebylo, přesto ale pro mě nejlepší Woody. ()

Saraswati

Po druhom zhliadnutí milujem tento film ešte viac než predtým a pridávam poslednú hviezdičku, ktorú som mu na prvýkrát z neznámych príčin uprela. Úžasní herci, úžasná Barcelona, úžasne viditeľný a zároveň hlboko skrytý Woody. Pár detailných nedostatkov sa vždy nájde, ale to je len moja chronická nespokojnosť. Tento film je aj s nimi dokonalým zážitkom! (Oh a sexy šialená Penélope je kategória na samostatný komentár!) ()

TomPrusik1

Dvě dívky, Vicky a Cristina si vyrazí odpočinout do Barceloni. Zatímco Vicky má před svatbou, volnomyšlenkářská Cristina hledá nové známosti a chce si užívat. Jakmile se ale na scéně objeví Javier Bardem, divákovi je jasné, že se situace zamotá a osudy se všemožně propletou. Vicky Cristina Barcelona je po dlouhé době jeden z nejlepších romantických filmů, co jsem viděl. Je to jednak kvůli výborně napsanému scénáři a skvělým hereckým výkonům všech postav, nejen Oskarem oceněné Penelope Cruz, která ve ,,španělském filmu" nemohla chybět. Ty jsou dobře prokreslené, divák chápe, proč se chovají, jak se chovají a celé to působí uvěřitelně. Ani mi nevadil komentář k filmu, který popisoval, co postavy dělají, nebo dělali (i když jsem si chvíli říkal, jestli se nedívám na nějakou verzi pro slepé diváky, kteří musí příběh pochopit jen z dialogů). Výběrně zvolená byla lokalita Španělska, země přímo dělané pro milostné radovánky. Oceňuji i konec, ze kterého vyšlo, že vše co se stalo v Barceloně, zůstane v Barceloně Délka filmu byla dostatečná a vůbec jsem se u filmu nenudil. Dávám plnou palbu a 85% ()

czejny

Takhle si jdu po ulici, po boku sličná slečna, svítí slunce, pijeme víno, v uších mi zní ty skvělé kytarové melodie. Ups. Návrat do reality. Leje jako z konve, je hnusně, v uších mi už nic nezní. Avšak není nic lepšího, než se nechat unášet na Woodyho letní evropské vlně nabité svěžestí, hravostí a energií. Takové slunné vakuum v dnešních dnech. Nejedná se o bezduchou letní nasávačku, ale o dílo plné otevřených otázek, nad kterými se lze zamýšlet. Jako vždy skvělý scénář a skvělá režie všímající si každého záběru dodává snímku na dokonalosti. Lze jen polemizovat nad tím, jak by stejný příběh vyzněl, kdyby se odehrával například někde ve Skandinávii, protože španělské prostředí je to, na čem film stojí. Nicméně jsem rád, že se to všechno ve Skandinávii neodehrává. Všechny prvky do sebe zapadají jako ozubená kolečka ve švýcarských hodinkách. Celé to je jako 96 minutová dovolená, z níž ve vás přetrvávají zážitky ještě hodně dlouho. Fotoalbem nadupaným fotkami budiž soundtrack nadupaný španělskými rytmy. Jednoznačně film Woodyho Allena, kterému patří místo na předních pozicích v mém žebříčku jeho filmů. ()

wendelin9

Určitě zajímavý a originální příběh, který nám umožní nahlédnout do milostných pletek mladých američanek v Barceloně s mnoha úhlú. Pak záleží už jen na nás, který z těch pohledů si vybereme. Trochu upjatá a konzervativní Vicky, která si je jistá tím, co chce a od života očekává pouze jediné - vzít si svého milovaného snoubence a s ním strávit zbytek života. Její kamarádka Cristina ale po ničem podobném netouží. Hledá vášnivou a pravou lásku plnou vzrušení, která by naplnila její volnomyšlenkářskou povahu a dala jí inspiraci k její umělecké tvorbě. A v neposlední řadě Marie, která svou výbušnou povahou, nekontroverzním a mnohokrát i šíleným jednáním rozvíří klidné vlny do té doby relativně normálního milostného trojúhleníku mezi Vicky, Cristinou a právě Mariiným ex-manželem Juanem.... A pak se začíná teprve všechno zamotávat.... Filmu nemám co vytknout, od 'každého' je tam tam ten správný kousek a to vytváří skvělou rovnováhu, jasných 5* :))) ()

reky

Povedená sondáž do mezilidských vztahů a lidských charakterů. Film, na kterém mě hned od začátku zaujal styl vyprávění i slibně se rozvíjející zápletka včetně "nekompromisního nástupu" Bardema. První polovina je opravdu vynikající, jednak díky mistrně vystavěným dialogům, dále také díky přesným hereckým výkonům (vztahuje se k celému snímku), kdy těžko vypíchávat pouze jednoho představitele. Část, kdy se na scéně objevuje Penelope Cruz, už mi tak dobrá nepřišla, dialogy zejména v podání nově vzniklé trojky podle mě neměly zdaleka takovou šťávu a místy mi přišly mírně únavné (Speak English, Speak English!...). Mnohem zajímavější se tak stala druhá dějová linie upínající se k Vicky a jejímu dilematu mezi jistotou, pohodlím a očkávaným stereotypem na straně jedné a lásce a vášní na straně druhé. 80% ()

sir-dave

Hodně pohodový film o "každý s každým" :), který s dobře zvolenou hudbou fajn ubíhá. Španělsko bylo zachyceno moc dobře. Jinak jsem se na to podíval hlavně abych viděl duo Johansson x Cruz a po 30ti minutách musel sledovaní přerušit, abych se vůbec ujistil, že tam Cruz vůbec bude hrát. Jak se podívám zpětně tak musím říct, že se mi líbili ty pasáže, kde zrovna Cruz nebyla :)) Rebecca Hall charizmatická a pro mě nakonec překvapivě nejlepší postava. ()

moviefilm

Keď som tento film začalpozerať, tešil som sa hlavne na OSCARový výkon Penelope Cruz, no aj keď sa vo filme zo začiatku neobjavovala, má vynikajúce tempo, ktoré pokračuje až do (asi) tridsiatejpiatej minúty. Potom to už ide dole vodou, až do štyridsuatejdeviatej minúty, kedy sa na scéne objaví Penelope Cruz. Vtedy má film iba zopár slabých chvíľ, pri pasážach s Rebeccou Hall. Niežeby hrala zle, ona sa snaží, ale jej postava je tak zle napísaná, že by to nezachránila ani Kate Winslet! Pasáže s ňou sú jednoducho nudné a nezáživné, až do príchodu Penelope Cruz. Jednoducho, to, čo robí z tohto filmu nadpriemer, je excelentné tempo na začiatku a bravúrna Penelope Cruz v životnej úlohe ku koncu filmu... ()

bartias

Romantické poblouznění kouzelnou letní Barcelonou má něco do sebe. Woody Allen stále píše zajímavé anebo „aspoň“ životné dialogy. Kamera připomínající záběry nějaké reality show ale filmu škodí a na něm samotném je vidět, že Allen stárne. Vicki Cristina Barcelona určitě nemá být tak strašně banální záměrně. ()

tom88

Ďalšia zaujímavá, pomalšia Allenovka, ktorá má svoje kúzlo a šarm. Pôsobivé prostredie Španielska, pekné scény a zábery na krajinu. Veľká dávka romantiky a ľahučkého humoru. Pekné a kvalitné obsadenie, Oscar pre Penélopu. Poburujúca zápletka, pomaly plynúci dej v tomto prípade neznamená nudu, aj keď film nie je pre každého. Mne chýbala rýchlosť a viac pútavejších scén alebo troška tragiky. Budem kritickejší a ostanem pri priemernom hodnotení, aj keď iba o vlások. 70% ()

3n3my

Lepší Woodyho priemer, určite sa dalo vyťažiť aj viac, a to aj z hereckého obsadenia. Za najväčšie slabiny považujem prekvapivo predvídateľnosť, španielsky temperament je na rozdiel od Pedra dávkovaný chaoticky (niekedy príliš, niekedy málo), no a pestrofarebnosť až veľmi okato prechádza do teplých farieb. A ten Oscar Penélope Cruz za tých málo pár minút a niekoľko temperamentých výstupov, taktiež neviem neviem... ()

Noviik

Velmi příjemný film o lásce, životě a osudech jednotlivých mladých lidí, které se dokáží neuvěřitelně proplétat a bloudit. Naprosto skvělá práce všech představitelů hlavních rolí. Okouzlující a podmanivé dílko. ()

Madlenka26

Nemám ráda filmy Woodyho Allena, nějak mě příjde, že jeho filmy postrádají logiku a jsou až moc na můj vkus ani nevím jaké najít to slovo. Jsou takové nevím co tím chce říct tím filmem. Ale musím říct, že tohle špatné není sice nechápu moc postavu Christiny, je na mě až moc taková zamotaná. A Penelope opravdu dobře zahrála psychopatku, ale vadilo mi že půlku filmu mluví španělsky, protože vůbec netušíte teda co se děje. Ale Rebecca s Javierem těm jsem ten příběh opravdu věřila. Film není až tak nijak zajímavý, spíš ohodnotíte památky a nějaké tři postavičky uzavírajíc milostný trujúhelník až tak nějak nevnímáte. Ale nějak to na mé dýchlo takovou zajímavou atmosféru. :-)) ()

vesper001

Děj asi nejlíp vystihuje citát z knihy moudrosti doktora Vlacha ze Saturnina: „Zákon života nám ukládá vyzkoušet všechny varianty, abychom se nakonec stejně vrátili k té první“. V příběhu se sice vyskytují jednotlivci a časem dojde i na dvojky a trojky (a tím nemyslím velikost dekoltů :), postavy jsou ale v podstatě velmi reálné. Vicky a Cristina trpí typickou vlastností mnohých žen, které nevědí, co – resp. koho – chtějí, a Juan Antonio je klasický srab, který chce mít všechny a všechno a má akutní alergii na rozhodování. Postavou, která mě bavila nejvíc, byla jeho ex-fúrie v podání nádherné Penélope Cruz, která tu nepředstavuje jen hyperžárlivé tornádo, ale i personifikaci inspirace pro tápající umělce, kteří sice vědí, co chtějí, ale nedovedou to vyjádřit. Well done, Woody! ()

trojtmberk

Film přesně na pomezí tří a čtyř hvězd. Nebudu řešit proč, protože to sám pořádně nevim, zaokrouhlim dolu a pro příště má u mě Woody tu půlku k dobru. ()

Woody vyměnil krásu za... zkušenosti

Woody vyměnil krásu za... zkušenosti