Smrtící zbraň

Starnúci bývalý policajt Matt Conlin (Steven Seagal) si vďaka svojej chorobnej hráčskej vášni narobil množstvo nepriateľov a obrovitánske dlhy, ktoré splatiť rozhodne nebude ľahké – presiahli už totiž milión dolárov! Keď však jedného dňa diskrétne skúpi akási tajná vládna organizácia všetky jeho dlhopisy, zdá sa, že sa naňho konečne opäť usmialo šťastie. Na oplátku za túto „láskavosť“ má Matt vypátrať zopár mocných kriminálnikov, ktorým sa vďaka ich hriešne veľkému bohatstvu až dosiaľ darilo stáť nad zákonom - a zlikvidovať ich! Nemá s tým v podstate žiadny väčší problém... No keď odmietne eliminovať skorumpovaného policajta, ktorého mylne považuje za čistého, je zrazu nútený pokúsiť sa prestrieľať na slobodu. Ocitne sa totiž v nezávideniahodnej situácii, v ktorej každý pohyb môže byť jeho posledným... (TV Markíza)

iXtr3m3

Celkom fajn myšlienka doslova zabitá Stevenom Seagolom. Rutina céčkovej produkcie od výpravy, cez spracovanie až po "herecké" prejavy všetkých zúčastnených. ()

Giggs

No slava! Po 13-tich rokoch konečne Seagal, na ktoreho sa da divať. Sice to nie je nič svetoborne, ale v porovnani s predchadzajucimi filmami je to niekde uplne inde. Dufam, že Steven dostal konečne rozum. Svita mu na lepšie časy? ()

TERRORDROME

Nakoniec som mu tie tri dal, lebo to prinieslo pár solídnych dejových i akčných momentov. Seagal tu hrá čosi ako posledného skauta, chlapa ktorý bol kedysi policajtom, ale potom ho kvôli nejakému incidentu vyhodili, on začal chľastať, hazardovať, opustila ho žena a zanedbáva starostlivosť o svoju dcéru. No a potom dostane ponuku od tajomného "starého" ( filmom sa pár krát mihne Lance Henriksen ) na nejaké tie mordy za prísľub splatenia všetkých dlhov. Potenciálne zaujímavý koncept, akurát je povedzme úsmevné obsadiť do takej úlohy chlapa čo pripomína vyleštenú mramorovú sochu v koženom kabáte veľkosti XXXL, ktorej je úplne jedno či na ňu prší alebo svieti slnko a aj keď jeho dcére držia pri hlave zbraň, on len pokyvká hlavou, precedí medzi zuby "ty skurvysyn" a ide proste ďalej. S takým materiálom ťažko dosiahnete požadovaný efekt. Naviac ten film nijak zvlášť nesviští a hlavne v prvej polovici ma vcelku nudil. Keď však dôjde na akciu, tak sa Steven naozaj rozhýbe, predvádza to svoje aikido, dokonca kope a je mu pri tom vidno do tváre ( k čomu dopomáha aj radostný fakt že akcia nie je zostrihaná pomocou mixéru ). Proste takmer ako za mlada keď bol nemilosrdne spravodlivý muž so znakom smrti v pacifiku. Akurát tú prestrelku si mohli odpustiť ako tam všetci zbesilo strieľajú a nemôžu trafiť obrovský, 150 kilový terč uprostred ulice. No a potom ma celkom dostal ten zvrat keď sa so záporákov stali klaďasi a z policajtov mrdky, tak pekne uhraný twist som rozhodne nečakal. Záverečná prestrelka na cintoríne plná efektne sa rozprskávajúcich náhrobkov ma taktiež uspokojila, takže to má za tri. Seagalovi je u riti čo práve hrá, furt ide len to svoje a neuhne ani o milimeter, ale aspoň sa hýbe ( prevda v dobe keď toto píšem je ten film uť takmer 10 rokov starý ) a to čo sa okolo neho deje nie je tentoraz tak prvoplánovo stupídne. ()

majo_svk

O poznanie lepšia kamera a strih, avšak stále s malými chybičkami. K Stevemu niet čo dodať, bol bombový (ako vždy). Niektoré akčné scény vyzerali skutočne dobre. Osobne by som privítal ešte viac ostrých súbojov. Po Urban Justice opäť pozerateľný film. Steveho hviezda ešte stále horí, i keď iní tvrdia, že už dávno vyhasla. Ja som opačného názoru. ()

boyd.

No asi nejlepší film Seagala od Lovce policajtů, řadil bych to na tu samou úroveň co Dnes zemřeš a Zákon ulice, s tím že tenhle snímek je z těch tří nejlepší, ale přesto určitě to není to pravé co my fanoušci od něj očekáváme, myslím ale že víc už ze sebe Steven nikdy nevymáčkne. Film rozhodně není pro ty, kteří mají rádi pořádné akční filmy, je to zase jen béčko, tentokrát ale poměrně dobré s porovnáním s tím co už jsme od tohoto herce mohli vidět. ()

mala_kea

Čím je Seagal tlustší, tím horší lacinější a trapnější béčka. Toto je názorný příklad. Například v některých scénách je rád, že se vůbec udrží na nohou a "střílecí" scény radši ani nekomentuju. Holt Seagal na kvalitnější filmy neměl, nemá a ani nebude mít, Takže Stevene, předej žezlo někomu mladšímu a lepšímu a jdi si odpočinout na zasloužilý důchod. Jedna hvězda alespon za snahu a poměrně slušný nápad. ()

helloween93

Z novodobé Seagalovy tvorby jeden z mála filmů, který má alespoň nějaký fungující scénář. Druhá dějová linie - vztah se svou dcerou mi ani nevadila, naopak. Závěrečná přestřelka na hřbitově byla dobře nasnímána a v rámci možností i zručně provedena. Od Lovce Policajtů první zlepšení. 3* ()

MickeyStuma

Další snímek se Stevenem Seagalem dle neustále se opakující šablony. Znamená to tedy, že ani tentokrát se žádné překvapení nekoná. I když tento příběh není napsán a natočen zase až tak špatně. Po nízkorozpočtové produkci nelze čekat zázraky, ale tentokrát se tvůrci vcelku snažili. Má to napětí, slušné akční scény a správný švih. A kdyby místo Stevena hlavní roli ztvárnil úplně někdo jiný, mohlo to být ještě daleko lepší. Jako obvykle svojí robustní postavou kazí akčním scénám veškerou věrohodnost. Teď to sice není až tak okaté, ale i zde lze postřehnout jeho dvojníka v určitých momentech. Přesto jeho akční scény mají svoji typickou brutalitu ve své jednoduchosti. Kopnout někoho do břicha a tvářit se při tom drsně umí opravdu každý vůl. Jinak vidět kroucení rukou ve stylu aikida potěší. Přesto je daleko lepší když Steven drží v obou rukách bouchačku a střílí jak smyslů zbavený. Potěší i povedená automobilová honička s následující přestřelkou. Doporučuji si ale nevšímat toho, co se děje v pozadí. Při takové akci si lze všimnout klidného policisty stojícího u hlídkového vozu jakoby se vůbec nic nedělo a v dáli poklidně chodící chodce. Při rychlém střihu je to sice mžik, ale lze to postřehnout. Závěrečná přestřelka na hřbitově připomene staré dobré akční snímky z přelomu 80. - 90. let, kdy se tyto scény používali velmi často. Za zmínku stojí i povedený soundtrack. Takovou hudbu bych tady vážně nečekal. Zrežírované je to tedy kupodivu dobře a tak lze říci, že se u Stevena jedná o malé zlepšení. Pochopitelně kromě jeho samotného. Sammo Hung je sice také po celý život při těle, ale ten byl alespoň mrštný a nikdy se nenechal zastupovat. U Stevena je to opravdu tragédie. ()

Fulham

Na začátek musím říct, že jsem Seagaluv fanoušek. Uz jsem si pomalu začínal myslet, že Steven patří do starého železa a že už s ním žádný pořádný film neuvidíme. Ale spletl jsem se... Film Smrtící zbraň se Seagalovi opravdu povedl, ale ty karty mu fakt moc nejdou :-D ()

Torgal odpad!

Úprimne nechápem ako môže niekto tento generický seagolovský blábol považovať za nejakú formu comebacku k straviteľnejším filmov v kariére špekatého Štefana. Je to to isté, čo od nového milénia ponúka v niekoľkých chodoch každý rok: nezmyselný scenár, ktorý je síce totálne primitívny, ale tvári sa strašne sofistikovane, takže zmätený divák ani nevie čo a z akého dôvodu sa na obrazovke deje, mizerná réžia s chaotickým strihom a samozrejme bojové scény. Tie sú tentokrát predsa len prehľadnejšie ako v hocakom filme čo Steven natočil za posledných mnoho rokov, ale ani omylom ma nepadne kvôli tomu dvíhať hodnotenie. Celý tento film je totiž príšerne nudný. Aj Zabijak, ktorého považujem za jeden z najhoršie natočených filmov vôbec je oproti tomuto klenot, lebo na ňom sa dá aspoň schuti zasmiať. 2-/10 ()

AxelWers

Seagal mal dobré filmy v 90. rokoch, tento sa k nim ako tak približuje a na prekvapenie celkom slušný akčňák, najmä ak sa má porovnať s mdlými filmami, ktoré točí za posledných 15 rokov. ()

duffi

Jsem na vážkách dát 2* nebo 3*, určitě je to ten z lepších Seagalových filmů z poslední doby, ale přestřelky mne nenadchly, ani automobilové honičky nic moc. 50% ()

Psycho.R

Jako většina lidí tady říkám, že jsem byl překvapen. Scénář nevypadá jako sepsanej při každodennim vykonávání potřeby na hajzlíku, jsou tu občas i zvraty, Steven se hýbe, nemelou se uplně podružný věty, ale sem tam příjde i hláška. A musim říct, že za hlášku:"Teď si zpopelněnej, hajzle." by se nemusel tenhle aikidista stydět ani v době Přepadení. ()

dustur

Tak určite že to nieje najlepší film ale zároveň ani nie najhorší film od Stevena Seagala...,ale od tejto produkcie má aj lepšie filmy,ale samozrejme hlavne v 90.tich rokov čo natáčal ,, Nemilosrdná spravodlivosť - Ťažko ho zabiť - Muž zo znakom smrti - Nico" tak tieto nemajú konkurenciu... ,ale ešte Beštia bola pozeratelna...,ale tento im nesiaha ani po členky.... Ale kto má tú potešil bol Lance Henriksen ,aj keď dosť krátko tu bol... Moje hodnotenie filmu.: 3 / 5 ----- komentár upravený 07.07.2016 ()

rublik05

Lehce průměrný snímek Seagalovi kariéry, ovšem pořád se jedná o dost nudný film, který jede spíše pomalejším tempem a diváka nějak extra nezaujme. Námět je sice zajímavý, o bývalém policistovi, který se stává nájemným zabijákem. To by se však námět nesměl zabít tak laciným zpracováním. Akční scény a souboje jsou kupodivu celkem snesitelně natočené, což se ovšem nedá říct o přestřelkách, které jsou opravdu strašné. Seagal předvede několik dobrých soubojů, které se řadí k tomu lepšímu, co v tomto století předvádí. Musím uznat, že na film, který vznikl pouze pro DVD produkci, to není žádný velký průser, ovšem žádný zázrak se také nekoná. Další ze Seagalových snadno zapomenutelných snímků. 4/10. ()

Acrobat

V roku 2008 nastalo Betlehemske zjavenie v nulitne tvorbe Seagala, kde Reine nevidel sracky predtym a snad ich nevnima ani potom. Hudobne, scenarovo, osudmi (linka s knazom), a trosku aj cintorinskou prestelkou je to priam zazrak so Seagalom. Nezmysly a chyby su tam na tony, avsak absencia Waxmanov, Alcalov, Olen Rayov je citelna. Snaha o kopirovanie Woouvho stylu je amatersky, tymto su a takto zomieraju. Seagal nezomiera, ale zivot ho nici a on klaci. A poludstenie v moznych liniach je implicitnym kladom. Seagal ala osviezenie. ( videne 6.6.2020, Dajto Archiv) ()

john.h

Na Seagala překvapivě dobrá akční oddychovka. Sice mi vadilo pár věcí. Tou první je Seagalovo "herecké" umění. Někdo tu napsal, že na něm zapracoval, ale to si nemyslím. To jeho divné klimbání když mluví a pořád stejný ksicht bez mimiky je zkrátka velký zápor. Pak působí až směšně to, jak nosí příšerné kožené kabáty, pod kterými skrývá vanu. A aby jí skryl co nejlépe, tak má ruce v kapsách a ten kabát si pořád jakoby zvedá. Lépe by udělal, kdyby to prostě neskrýval vůbec a buď zhubnul, nebo to prostě nechal bejt. V akčních scénách totiž působil přesvědčivě a kdyby tak okatě nezkoušel tu vanu skrýt, tak by mi ani nevadila. Dostal jsem se tak k hlavnímu kladu filmu a to pěkné akční scény. Vedle skvělé závěrečné přestřelky na hřbitově tu je i pár dalších opravdu vydařených akčních scén. A to jak obsahujících střelbu, jako například honička s policajtama, tak i obsahujících bojové umění, jako například bitka s týpkama u kuželek v jakémsi suterénu. Kdyby se méně kecalo a více střílelo, byly by ty tři hvězdičky maximálně čisté. No a na závěr bych chtěl ještě dodat, že si autoři filmu mohli odpustit scénu, kde Seagal hraje poker. Měl v ruce pár osmiček a na stole byly karty, že z nich bylo jasné, že Seagal rozhodně není favoritem. Jenže Seagal karty nesložil a vsadil si na ně 20 tisíc dolarů, který ani neměl, takže se zadlužil. No a nakonec samozřejmě prohrál. Tak špatně by to nezahrál ani ten nejšpatnější hráč. Autoři filmu tam opravdu neměli tu pokerovou scénu dávat. Bral jsem pak celý film postavu Seagala jako totálního bezmozka. ()