Vypravěč příběhu, autor sci-fi literatury (Shea Whigham), se chce vyhnout světové válce, rozpoutané vyšinutým prezidentem Spojených států amerických. Prezidentovo jméno je Ferris F. Fremont (tedy FFF, tedy 666, tedy číslo ďáblovo). V té době se jeho příteli Nicolasu Bradymu (Jonathan Scarfe) zdají podivné sny, které začnou řídit jeho život. Jsou to rádiové signály z vesmíru od příslušníků jiné civilizace nebo od samotného Boha? Vláda však tuší nebezpečí a kuje plány, jak mimozemskou družici a všechny, k nimž promlouvá, bez skrupulí zlikvidovat... (Valgaav)

nikhaj odpad!

Predloha P.K.Dick. A cely film tocil tiez asi daky dik. Dik more takto neosobny a rozpadnuty prevod do obrazovej podoby som dlho nezazil. Cely film mi akoby unikal pred ocami niekam do stratena a za rohom som sledoval totalne ine neviem co. Natocene 2010 ale kvalitou tak 1989. Total nuda furt len cakam co a ako a zatial som si odrezal celu nohu aj s nechtami na rukach na kost ne od napetia od tej nudy ()

LeoH

Ani si nevzpomínám, kdy jsem naposledy viděl film s takhle neinvenční, informačně jalovou a vlastně zhola zbytečnou obrazovou složkou – dvě třetiny snímku tvoří mechanicky střídané záběry a protizáběry dvojic mluvících hlav. Upřímné snaze odříkat co nejvíc z Dickovy konspirativně-teoreticko-newageové konstrukce navíc padly za oběť všechny skutečné půvaby předlohy: logický vývoj charakterů, živá atmosféra Berkeley a Los Angeles, postupné utahování šroubů totality, dynamika vztahů ve skupince zasvěcených. Krátce řečeno, tohle dílko se sice narodilo z lásky, ale bohužel jako mrzáček. ()

PKD

Dost náročné. A pro neznalce Dickových (vesměs ne SF románů),nestravitelné. Pro nás ostatní,povinnost. ()

SpaceOdyseus

Je videt, ze rozpocet byl mensi nez dostatecny, tvurci se snad i snazili, ale co je to platne. Televiznost z toho primo cisi skrz strasne nudny a nezajimavy vizual, o totalitni spolecnosti se postavy parkrat zmini, nevidime z ni na platne zhola nic, herci se taky nepretrhnou. Tezko se hledaji nejake klady. Dick by si zaslouzil lepsi zachazeni. ()