Když se Leonard vrací k rodičům po nezdařené sebevraždě, poznává dvě zcela rozdílné ženy - tajemnou krásku ze sousedství a milou dceru rodinných přátel. Volba mezi touhou a láskou však není snadná.
Romantické drama z brooklynské Brighton Beach vypráví příběh mladého Leonarda (Joaquin Phoenix), který se po neúspěšném pokusu o sebevraždu vrací k rodičům. Ti ho mají rádi, ale nerozumějí mu. Záhy poznává dvě ženy: první je tajemná krásná sousedka Michelle (Gwyneth Paltrow), která, jak Leonard brzy zjistí, svádí boj s démony své vlastní minulosti, tou druhou je milá a starostlivá Sandra (Vinessa Shaw), s níž se ho snaží dát dohromady rodiče. Leonard sice není zpočátku Sandře příliš nakloněn, ale postupně podléhá jejímu kouzlu. Jenže je tu i Michelle a ta mladíka, jenž ji zjevně přitahuje, požádá o pomoc. Dilema, před nímž rozpolcený Leonard stojí, není vůbec lehké - volba mezi touhou a láskou by ho mohla stát i život. (HBO Europe)

ecceHOMMO

Páčilo sa mi. Páčilo sa mi, že snímok nebudí dojem umelosti a nemá črty hollywoodskych filmov, ale ako keby bol zo života. Páčilo sa mi celkové stvárnenie, páčila sa mi chémia medzi Gwyneth a Joaquinom, páčil sa mi milostný trojuholník. Páčila sa mi záverečná filmová bodka. Páčilo sa mi. ***/**** ()

Sfinkter

Nebýt kvalitního obsazení, určitě jdu s hvězdičkou dolů. Jenže v hlavních rolích se objevili skvělí herci, takže z mdlého milostného trojúhelníku je docela slušné vztahové drama. Ale rozhodně ne pro každého. ()

Cushing

Divím se, že v tom někdo spatřuje nějaké kouzlo, ale možná je to mnou, že ho nevidím. Storka je tuctovka, ok, tyhle situace se opakují. Pak to však má celé stát na hercích. A nestojí. Joaquin postrádá jakékoli charisma, dámy prominou, ale v tomhle snímku se snad nemůže líbit ani slepé květinářce z holešovické tržnice. Je obtloustlý, na tuhle roli starý a naprosto nezajímavý. Gwyneth, ta postava, kterou hraje, by o něj ve skutečném světě nezavadila pohledem, nosem ani ušima (ne že by sama byla bůhvíjak okouzlující). A Vinessa je na svou roli židovské třicítky, co se chce provdat stůj co stůj, ale zatím nebylo za koho, naopak příliš krásná, příliš sexy. Vypadá jako micina mamina, co by nejradši někoho nakojila, ale tady fakt nemá co dělat... Já vim, jsem zlej. Bolí mě hlava, a to strašně. ()

Toto

Presne ako napísala larelay. Dopozeral som, zatvoril okno, napísal komentár a zabudol. Neslané - nemastné. Škoda. ()

marvan

V tomto příběhu se milují lidé plní chyb a problémů a to není zrovna příjemný pohled. Pokud bychom chtěli Phoenixově postavě vytknout nečestnost vůči přítelkyni Sandře, když se současně pokouší o Mischell, pak si dovolím namítnout, že Sandřina naivita je také svého druhu morální defekt. ()

Narya89

Tento film mně naladil do velice kontemplativní a psací nálady, nicméně mu nemohu dát lepší hodnocení, protože hlavní postava Leonarda mi přišla neskutečně odpuzující. Nechápala jsem, jak mohou dvě tak atraktivní ženy stát o repliku opičího muže s huhňavým vyjadřováním a IQ na úrovni desetiletého dítěte. Joaquin Phoenix má charisma v jiných filmech, ale v tomhle rozhodně ne, proto mi to nepřišlo moc realistické. Na základě tématu snímku mám pocit, že každý chceme někoho, koho nemůžeme mít a zůstáváme nakonec s tím, kdo nás neodmítne. A je fascinující, jak málokdy jsou vztahy vyrovnané - většinou chce jeden něco víc a druhý se v něm naopak vzhlíží a takový vztah nemůže být moc naplňující. A po zhlédnutí Two lovers mám víc než jindy dojem, že tam kde jsme v životě, nejsme ani tak kvůli rozhodnutím, která jsme učinili na tolika životních křižovatkách, ale kvůli rozhodnutím, která učinili jiní, která nejsme schopni ovlivnit a tato rozhodnutí jiných tvoří náhodu. To, že nás někdo odmítne a my se s pokorou vrátíme ke stávajícímu partnerovi/ce. To, že nás kamarád vytáhne do klubu, kde se s někým seznámíme. Ano, některá z těchto rozhodnutí jsou naše, ale především v té vztahové oblasti stojí nepochybně za zamyšlení, jestli jsme nalezli skutečně to, co nás naplňuje, nebo jsme spíše rezignovali na své ideály a smířili se s tou nejpohodlnější variantou. ()

VasaX

Mám rád Phoenixe, mám rád romantická dramata. A tohle není zlé, jenže u mě naráží na zásadní problém v zápletce. Michelle je klasická "toxic girl", se kterou bude jen trápení, falešná naděje a kaskáda zklamání. A Leonard se nechá povodit. Z diváckého pohledu je totiž dilema Sandra vs Michelle jasné, ale i přes to si musíme celé prozření s Leonardem absolvovat. Což může být docela útrpné jak z diváckého, tak soukromého (někteří, jako třeba já, mohou narazit na nepříjemné paralely se svou vlastní zkušeností), ač v Two lovers to probíhá a i skončí vlastně docela v pohodě. V důsledku, se vším osobním zhodnocením je to horší průměr ()

klima777

Jak přežít? A kdy jít dál? A jestli vůbec... ---------------- Překvapivě dobrý film. O učení se létat, radostném rozletu až k slunci a následném sebezáchovném přistřihávání křidélek (3,5*). ()

jamalka

Joaquina mám opravdu ráda, ale tohle prostě není jeho šálek čaje. Film, který skoro ničím nezaujme- představuje sice vztahy v jejich reálnosti,ale jejich filmové ztvárnění je dosti nudné a bez potřebné "šťávy". ()

Pecival

Nakonec stejně skončíme s těmi, kteří na nás zbudou .. :) Nepříliš veselá podívaná, které lze vyčíst lecos, ale má to rozhodně myšlenku a ponořilo mě to do hloubavé nálady nad daným tématem ... tak co byste chtěli víc. Od maximálního hodnocení mě odrazuje, že mi postava Phoenixe nebylo příliš sympatická (což u tohodle herce je pro mě novum). ()

filokk

Joaquin Phoenix v top formě.... Neopouštěj toho koho miluješ pro někoho kdo se ti libí protože kdo se ti libí tě opustí pro toho koho miluje..... ()

jefff

Abych byl upřímný, příběh mě minul. S hlavní postavou jsem se neztotožnil, nerozumněl jsem mu, neoblíbil si ho, nefandil jsem mu ani jsem mu nezáviděl či přál úspěšný happyend, nezávidil jsem mu ani ho nelitoval, nechápal jsem jeho kroky ani jeho pocity...jednoduše řečeno, byl mi lhostejný a to jak je známo, je v těchto filmech dost zásadní problém. Neoslovilo mě to. ()

milancecil

James Gray divákům předkládá drobný, srozumitelný, v každé minutě děje pečlivě vystavěný příběh, je to sice v dějovém základu dílo jednodušší, nijak zvláště komplikované, ale o to s propracovanějším ztvárněním jednotlivých postav a situací, intimní příběh z prostředí newyorské čtvrti Brighton Beach, kde žije v bytě s rodiči mladý muž kolem třicítky, stále ještě je nezadaný, spíše je osamělý a v životě nijak zvláště pevně zakotvený, jen nepravidelně pomahá svým rodičům v jejich vlastním podniku, v čistírně oděvů, vlastně jen zajišťuje převážně roznášení oděvů k zákazníkům a má tak dost volného času, nemusí řešit ani žádnou existenční tíseň, jen se věnuje svým zájmům, hlavně focení, tedy až do chvíle, kdy mu osud do jeho životní dráhy nastraží v krátkém časovém sledu dvě velmi rozdílné ženy, právě na tomto jeho vztahovém dilema a jeho nabývající rozpolcenosti se začíná celý příběh v dalších minutách rozvíjet, Leonardo je v ději opakovaně konfrontován s obtížnou volbou mezi sice tak fascinující, ale pro jeho milostnou touhu nedostupnou a hlavně více méně problematickou, novou sousedkou Michelle a vcelku sympatickou dcerou, pro rodiče důležitého obchodního partnera, Sandrou, právě s ní by tak rádi rodiče syna konečně oženili a tím mimo jiné i stabilizovali jeho nejistou další existenci, rozhodně si vnímavý divák dokáže docenit nevšední hodnotu tohoto filmu, pro mne bohužel s neradostnou životní paralelou, o to více mne patrně příběh citlivě zasáhl. ()

Čtec

A mně se to líbilo... Výborné výkony herců, hlavně Joaquin Phoenix, řekl bych... A navíc jsem se zamiloval. Tentokrát ovšem není tou šťastnou překvapivě Gwyneth, alébrž Vinessa Shaw. Na první pohled, a rovnou láska jako řemen... ()

Heraldika

Nenápadný počin, který by bylo škoda minout. Tím spíš, jestli je to opravdu poslední film Joaquina, kterého prostě zbožňuji..Tenhle příběh ukradl celý pro sebe. Moc krásné. Ze života. ()

sedm.1

Přesvědčivě natočené a zahrané romantické drama, které je v podstatě ale ve výsledku dost o ničem, což ovšem v tomto případě zas až tolik nevadí. Jinými slovy, forma v tomto případě zcela jasně dominuje nad obsahem, což znamená, že zde zápletka prakticky slouží jen jako podklad pro tvůrčí a herecký um, který ovšem dosahuje velice vysokých kvalit. James Gray již dříve pokaždé dokázal, že je režisérem, který má svůj osobitý styl, který umí pracovat jak s atmosférou, tak s emocemi, a spíš než na vyprávění samotného příběhu soustředí svou pozornost na jeho zpracování, což se zde jen potvrdilo. Nicméně, k tomu, aby mu to vše až tak fungovalo, potřebuje i doslova dokonalý casting, který se mu ale též zatím vždy podařilo ulovit, ikdyž on to má ulehčené o to, že jeho dvorním hercem není nikdo jiný, než sám jedinečný Joaquin Phoenix, který zde odvádí další ze svých nezapomenutelných výkonů a celý film stojí právě na jeho přesvědčivosti a uhrančivosti, ikdyž se musím přiznat, že konkrétně zde mě ta jeho postava tedy pořádně iritovala, ale to k tomu asi i nejspíš patřilo. Každopádně, Two Lovers není určitě podívaná určená pro masy, jako spíš po vnímavější a náročnější publikum, které dokáže ocenit i trochu jinou filmařinu. ()

wikus

Tak pre mna sú to také 3 lepšie *. Filmov na podobnú tému vzniká veľa, v tomto spracovaní mi naozaj chýbali emócie. Nedá sa povedať že tam vôbec neboli, ale ku takej téme ich tam rozhodne malo byť viac. Herecky je to zaujímavé dielo, Joaquin a Gwyneth boli pre mna lákadlom. Neviem, celkovo to bolo také nemastné-neslané, ale potenciál bol veľký. ()

Michelle75

Film se zajímavou atmosférou, takovou jinou a mě velmi příjemnou. Joaquin ze sebe opět vydodolal maximum, tenhle herec snad ani neumí hrát polovičatě. Film se zpoloviny odehrává v bytě, kde Leo bydlí s rodiči a musím uznat, že interiér byl také hodně zvláštní, stejně jako rodinné vztahy-taková "nenormální" rodinka. Příjemně namíchaný mix herců, kde jeden chce druhého a druhý jiného,... film řešící vztahy muž a žena téměř v každé minutě a mě to baví skorem na pět hvězd. ()

see_sawandrew

Byl jsem spokojen. Příběhy o touze vymanit se ze všech společenských pout a prostě utéct někam daleko s osobou, kterou jsme posedlí, to je něco pro mě. Phoenix standardně výborný, stejně jako přelétavá Gwyneth. Vykouknuté ňadro je rozhodně jedna z nejerotičtějších scén, co jsem kdy ve filmu viděl - něco jako razítkování zadečku v Ostře sledovaných vlacích. :-) 80% ()

Wally

Člověk si po zhlédnutí některých filmů musí nutně říct, proč byly vlastně natočeny.....jsou nudné, nevyvolají ve vás žádný pocit (kromě toho, že jste zbytečně proseděli nějakou tu hodinu u TV a ihned po shlédnutí o nich vlastně nevíte. A přesně takový je tento film.... ()