Pozemšťan

• USA The Man from Earth (více)

roorybacky

Důkaz toho, že s originálním námětem se dá natočit skvělá sci-fi i jako nízkorozpočťák. Scénář praktikovatelný na divadelním jevišti je plný k zamyšlení vedoucích úvah o všemožných životních podstatách a film současně i vtipně a věcně načrtává historii lidstva od jeho prvopočátků až dodnes. Pro někoho to může být komorní nuda, ale já si to užíval. ()

Nuala

Originalne pojate sci-fi dokazujici, ze je v tomto zanru mozno natocit dokonaly film i bez pouziti specialnich efektu, armady vesmirnych lodi nebo divnookych mimozemstanu. Uzasny, zajimavy, dialogove perfektne vypracovany film, po kterem clovek dokaze jeste hodiny sedet a debatovat o mnoha vecech, na ktere vas film navede. ()

Caminzind

Kterého pitomce může uchvátit myšlenka, že nesmrtelný kromaňonec poznal Buddhu, plavil se s Columbem, stal se Ježíšem... bla bla bla. Ikdyby to byla pravda, tak jako co? Někdo věří v mýtus o Spasiteli, jiný v mýtus o vlastním kritickém názoru. Btw, myslím, že jeden Forrest Gump už tady byl. ()

SallyZen

V tomhle je kouzlo filmu. Obyčejného, nedotvářeného graficky, jen čistě natočeného filmu. Víte, po tomhle snímku jsem si uvědomil, že všechny ty efektní, na pohled krásné serepetičky nikdy nebudou u mě na předních pozicích. Tohle je klenot. Velice originální či dokonce zvláštní, ale tak skvěle napsaný, až to je skoro nemožné. Možná trochu přeháním, ale nikdy bych nevěřil, že snímek, který se odehrává v jedné místnosti(většinu času) a pořád se tam jen diskutuje či filozofuje dokáže zaujmout natolik, abych neodvrátil zrak. "Pozemšťan" je drama, které můžu jen vychválit, ale dokážu pochopit, že to někomu přijde přehnané, Občas to doopravdy bylo(Jesus), ale to mi nevadilo. A otázka jestli bych chtěl žít napořád? Určitě ano. Mimochodem je to dobré téma na rozbor. Opravdu skvělé. Tleskám Schenkmanovi. 95% ()

Giggo

Výborný film, který ukazuje všem rozmáchlým super efektovým "promyšleně dialogovým" filmům, že perkfetní věc se dá udělat i s pár herci sedícíma v jedné místnosti a povídajícíma si. Film uplyne rychle ani netušíte jak a na konci si přejete, aby si povídali ještě minimálně hodinu. I takto jedoduše se dají točit skvělý a nápaditý díla. ()

Martin741

Od rezisera Schenkmana som videl len Ruskou Ruletu a tuna ide o sice prijemny a mily filmik, ktory ma kratku stopaz a moznoze aj zaujimavy namet, ale celkovo je len v rukach reziserskeho rutinera a nema dohromady cim zaujat. Dej je sice poskladany z viet, utrzkov a mikroskopickych castic, ale v celku nedavaju velky zmysel. Opakovane projekcie nie su potrebne, a film rychlo vysumi do prazdna. 50 % ()

kaposlav

Tento film mi odporúčil bývali kolega asi pred 5 rokmi. Žial vtedy som ho nemohol zohnať s dabingom, ale dočkal som sa. Udelil by som 4*, ale ta jedna hviezdička chýbala za tú dramatičnosť, ktorú som stratil vedením obsahu. Nízky rozpočet a tak vysoká kvalita. Čakal som aj nejaké hrané útržky z jeho minulosti, ale nevadí. Je tu stále priestor na pokračovanie, čo dúfam v budúcnosti niekto využije. ()

Figu

Tady nejde o nic jiného, než o brutální a megaobrovitánskou zájímavost! Člověk se dozví takových věcí. Natočit film se sci-fi tématikou v jedné místnosti, nacpat tam tolik zajímavostí a příběh rozuzlit takovou peckou, to je panečku velekoncert! Klaním se režii a samotnému hrdinovi Lee Smithsovi. Nádhera! 85% ()

ProNotor

Přijatelné sci-fi drama, možná trochu zpochybňující existencionalismus světa. Nicméně se mi vyprávění příběhů a teze od spoludiskutátorů moc líbilo. Jen jsem seděl, koukal, poslouchal a smál se, přemýšlel a trošku přemítal o hodinách dějepisu, že jsem už spoustu věcí opomenul. Na jednoduchost natočení, velice pestrý výtvor. ()

Havaj8

Po přečtení obsahu jsem to prostě musel vidět, protože ten námět k tomu vybízel i po takový době. Ale asi jsem od toho očekával až extrémně moc, už podle toho hodnocení, nevim. Bylo to jedno velký teoretizování mezi vědci, od pravěku přes mytologii, náboženství (ta část byla asi nejvíc zvláštní) po vlastně současnost. Bylo to k zamyšlení, co by kdyby, ale že by tenhle film byl nějakej fenomén, kterej by každej musel znát, to zdaleka ne. Z nějakýho důvodu jsem byl právě opačnýho názoru. Navíc vizuálně to vypadalo na rok 1990, což okamžitě bouchne do oka, vzhledem k tomu, že 2007 bylo relativně nedávno. ()

peiton

Já ti nevím,Karle!Snímok určený pre veľmi úzke a špecifické publikum,kde celý dej príbehu sa odohráva na jednom mieste,v jednom dome.Snímok mohol mať veľmi dobrý potenciál (kedže nápad je unikátny),ale zabili ho bohužiaľ tými nekonečnými bla bla rečami napr.aj o Ježišovi,o Starom a Novom zákone... Jednoducho celý ten premrhaný čas sme počúvali bujnú fantáziu scenáristu ako to tak nebolo,že to bolo inak atd.. Toto by neobstálo ani ako divadelná hra,skôr ako prednáška/seminár na pobavenie.Jednu hviezdu dávam sebe za trpezlivosť prekúsať sa do finále a druhú prihadzujem záveru,ktorý ma príjemne prekvapil nečakanou pointou. ()

Vojťas

Snímek filozofující o tom: "Co kdyby bylo všechno takhle?" ... Čas u filmu mi utekl jako voda a bylo mi dokázáno, že i s malým rozpočtem se dá vykouzlit podivuhodné dílo! ... Nabizí se mi spousta otázek a vzhledem tomu, že jsem ateista, mě to o tomto pojetí náboženských témat nutí opravdu přemýšlet. Myslím, že věřícně založení budou ovšem při hodnocení filmu skeptičtí. ... Jediná má výtka patří k závěru (spoilerů se nebojte :o)) - a to, že bych film ukončil tajuplně po rozpuštění večírku, ať si každý o konci myslí své. Ovšem i polopaté vysvětlení nebylo nejhorší! 89% ()

Jino

Příjemné sci-fi, které je zajímavé od začátku až do konce aa nechává diváka v napětí po celou dobu.. ()

bogomira

Spousta zajímavejch myšlenek mi kolotá mozkovnou po zkouknutí tohohle nenápadnýho filmiku. Originální náměty vždycky oceňuju. Panejo, co kdyby...? ()

selviskhed

Nejoriginálnější premisa jakou snad kdy jaký scénář disponoval. Logicky neprůstřelné, domyšlené do posledního detailu. Exupéry napsal těsně před smrtí Citadelu, Mozart složil Requiem, Dostojevskij napsal Bratry Karamazovy a Jerome Bixby Pozemšťana. Perfektní, fascinující, dramatické, podnětné. Herecky skvěle zvládlé. Výborný konec. Víc netřeba říkat. Možná to že plakát absolutně nekoresponduje s příběhem. Pravděpodobně můj nejoblíbenější filmový příběh vůbec. ()

Nautila

Tak tedy, toto je opravdu zvláštní experiment. Člověk až žasne nad tím, jak si jeho pozornost dokáže udržet něco tak minimálního a nedějového. Pár lidí žvatlá celý den v jedné místnosti o dějepise a přesto to není nuda! Ani zdaleka! Bohužel, musím se přiznat, že jsem čekala daleko více. Ne v looku filmu a hereckých výkonech (i když ten hlavní představitel byl do očí bijící), ale právě v hloubce toho žvatlání. Pro člověka, co se s tímhle druhem úvah ještě nesetkal třeba v literatuře, to musí být vskutku bomba film. Ale člověk, co má už něco načteno a "navědíno", bude místy pořádně kroutit hlavou nad rádobyintelektuálskými výmysly a vážností, se kterou jsou některé věci vyřčeny. Prostě, jste-li nováček v tomhle oboru, tak vás tenhle film dost možná posadí na prdel a přinutí se rozhlížet dál, ale jste-li člověk, co už má tyhle věci prohrábnuté a jste za řekou, tak nezískáte nic nového, a budete jako profesor matematiky, co si pročítá prvňáckou násobilku. ()

O´Neill

Nevím co si o tom mám myslet. Předpokládal jsem vyprávění doprovázeno záběry z jeho života, ne jen dialogový film. Přesto však mě film chytil, a někdo by řekl že hodina a půl je na takový film hodně - no, uběhlo to zatraceně rychle. Aneb trochu klišé, ale opravdu nevím co si o celém filmu mám myslet... ()

Sandstorm

Kdo by řekl, že film odehrávající se prakticky v jedné místnosti, kdy všichni sedí v kroužku a povídají si, může být tak chytlavý a zajímavý a vzbudit v člověku tolik myšlenek... ()

Skleena

Highlander bez Queenů, Conneryho a mečů... a i když maximálně minimalistické, ono to funguje! Holt konverzačkám ani po těch mnoha letech od oslnění dvanácti rozhněvanými muži, není ani v dnešní době výbuchů a supersexy agentek konec. A zvlášť v žánru scifi. Třikrát hurá. Když je dobrý scénář, všechno jde. I natočit divadlo :) ()