Pozemšťan

• USA The Man from Earth (více)

CliffLee

Jedna místnost, pár lidí a debata na téma 14 tisíc let starý člověk... Normální režie, normální herci, geniální scénář a neuvěřitelně geniální dialogy... (Právě viděno podruhé - Nejlepší konvezačka všech dob) 10/10 ()

Lorge

Tohle byla rozhodně fascinující podívaná. Po dlouhé době jsem opět zažil pocit "pohlcení" příběhem, což se mi (bohužel) už dlouho nestalo. ()

RajAthen

Jeden pokoj, pár profesorů a zajímavý nápad bohatě stačí na to, aby utáhl pozornost a udržel napětí. Možná by stačily pouze 4*, jelikož závěr mi přišel trochu vykonstruovaný, ale za nápad, jak v budoucnu uspořádat originální rozlučku, si plný počet jistě zaslouží. ()

marek86

Lze natočit film, který se celý odehrává v jedné místnosti s krbem a je pouze konverzační tak, aby nás zaujal? Ano jde! Pozemšťan je toho naprostým důkazem. Neuvěřitelně kvalitní a dokonale propracovaný scénář to umožní v kombinaci s výbornými hereckými výkony. A ten konec? Ten už je jen třešňičkou na dortu. Výborný film. Moje hodnocení 10/10. ()

zaam

Strašně se mi líbilo tolik zajímavých myšlenek pohromadě. Říkal jsem si: Kdyby to takhle vážně bylo...!!! A fakt jsem si přál být v jeho kůži, dokážete si představit, jak moc zajímavý by to byl život? ()

matt85

Film, který se nebude líbit hodně lidem... nemá to žádný extra vizuál, efekty, slavné/pěkné herce a ani to není od toho známého režiséra. Ale pro filmové lahůdkáře, filozofy a lidi co prahnou po něčem chytřejším než dávaj zrovna v kině je to ideální a naprosto dokonalý film. Já jsem naštěstí v druhé skupině, ale i někdy v první. Rád se podívám na letní blockbuster a rád se zamyslím a podívám se na něco "artovějšího". Nicméně tento film je bomba a naprostý skrytý klenot. Bůh žehnej ČSFD, protože bez ČSFD bych o tomto filmu nevěděl. PS: Schenkman sám o sobě asi zrovna skvělý režisér nebude, ale tady měl oscarovej scénář, neznámé ale skvělé herce a jednu místnost... ()

fililipekk

Profesor John Oldman, který osobě tvrdí že je starý jak Metuzalém, a pár jeho přátel hovoří hodinu a půl na chatě v jedné místnosti - to bude nuda, řekl by si kde kdo. Ale pozor, pozor nuda to nebyla ani minutu. Film se krásně sleduje a krásně plyne až do povedeného finále. ()

Shakaar

Neobvyklý film, který je hlavně postavený na neznámých hercích (pro ty co viděli Star trek serie jen někteří) a dialogu. Vše se odehrává v jedné (někdy potemělé) místnosti což ještě více vzbuzuje tajemnou atmosféru u historky, kterou John Oldman vypráví svým přátelům. Je to taky neobvyklé sci-fi až se mi místy zdá že se o sci-fi vůbec nejedná. Prostě se pár přátel sejde ve srubu a u krbu si vykládají. Z některých teorií, které John vykřne je ale mi až na mrazení a při některých jsem si říkal že by to mohla být dokonce pravda. Konec je mírně horší, ale i přes to se rozhodně jedná o snímek, jehož scénář se spíše hodí na divadelní podium než na filmový plac. ()

ljukyljuk

Videl som to už pred nejakým časom, ale pamätám si, že ma to veľmi zaujalo. Komorný minimalistický snímok, ktorý, aj keď sa v ňom takmer nič prevratné neudeje, pojednáva v podstate úplne o všetkom. Veľmi zaujímavý film, obsahom aj spracovaním ()

vikino1

Jedna z nejlepších konevrzaček, kterou jsem v životě viděl. Celej film v jedné místnosti, jedno odpoledne, děj se skládá pouze z vyprávění... Někoho to může nudit. Já si to neskutečně užil. Film nabízí spoustu filosofických, etických i morálních myšlenek. Jen ten konec bych nechal na divákovi at se rozhodne jestli je vše pravda nebo ne.... ()

Mr. Kodama

Zprvu zaujme nezvyklý námět filmu, který však po několika desítkách minut odsoudí zbytek filmu k jedinému možnému závěru. Většina děje je pak vyplněma historickými teoriemi vybraných událostí. Nic pro mě. =40% ()

Kroup4

Jedna místnost, pár lidí a diskuze o blbosti,které prostě po chvilce začnete věřit i vy sami.Scénář napsal někdo komu IQ přesahuje minimálně přes 130.Nebyli k tomu potřebné milionové triky a ani zvlášť známí herci.Po celou dobu filmu jsem měl chuť se do dané konverzace zapojit a diskutovat s ostatními.Co na to říct?Ten film,když mu dovolíte aby si Vás získal,tak Vám přiroste k srdci a jeho shlédnutí si několikrát zopakujete.Chytrý, příjemný snímek, který není rozhodně pro každého,ale své diváky určitě má a já jsem rád,že patřím mezi ně.[9,5/10] ()

Ceberus

Star Trekoví herci a Star Trekové téma (podobné dílu TOS: Requiem for Methuselah) už dopředu avizuje nadstandardní kvalitu. Na to, že jde o konverzační film odehrávající se v jediné místnosti, je děj velice poutavý a nenechá vás odpočívat. Naposledy mě takhle dostalo Dvanáct rozhněvaných mužů. Jakožto ateista jsem samozřejmě také kvitoval, jak zde náboženství - hlavně křesťanství - dostává pěkně na frak ("Můžu ti říct desatero v deseti slovech: nesmíš, nesmíš, nesmíš..."). :-) Přestože k odhalení své identity hlavní hrdina přistoupí hned zkraje filmu a postupně odkrývá své zážitky z prožité historie, filmu nechybí ani nečekaný silný závěr. Někteří hodnotící jsou sice zklamáni tím, že ta zásadní otázka - zda je všechno pravda nebo jen Johnův šprým - nezůstala otevřena (jako závěr v podobném snímku Svět podle Prota), mně se však více zamlouvá uzavření této otázky (na kterou stranu se uzavřelo však neprozradím :-P). ()

FoxMulder

Není to ani dobré, ani špatné, nadmíru zajímavé nebo utahaně nudné. Není to ani filosofické zamyšlení ani nezávazná konverzačka. Otázek to nakonec klade věru pomálu, přičemž opravdu zajímavá by byla snad jen ta, jak by dnes vypadal 14000 let starý živý kromaňonec, a odpovědi žádné. Ve své podstatě je to jen neobyčejná historka, která bohužel pří sledování filmu nezní nijak přesvědčivě. Při zpětné rekapitulaci a zamyšlení sice nepůsobí až tak divně, přičemž těch děr ve scénáři, na druhý pohled, možná není až tak moc, ale pár hodin po shlédnutí převládá pocit, že je to vlastně celé o ničem a pro nikoho. ()

aLCaP0Ne

Pre niekoho možno strata času a pre niekoho fascinujúci príbeh. John Oldman je zaujimavá postava a celý ten jeho príbej poprepletaný faktami je niečo, čo dokáže človeka nakopnúť. Aj keď sa jedná možno u niekoho len o nudné "vyprávanie" pôsobil na mňa tento film fascinujuco. Každý fanúšik scifi by ho mal vidieť.. 85% ()

mogul01

Zajímavý námět, film se snaží občas filozofovat o bytí a nebytí, nebylo to špatné, ale jedno zhlédnutí mi postačilo. ()

Lupes

Klasické multi-kulti. U vytržení je ten, kdo moc neví o religionistice, míchá páte přes deváté a celý svět mu v malém poli obrazovky poněkud splývá. Myslím, že za sto let se téhle slátanině budou smát a vytvářet své - zaručeně pravdivé - verze nejstarší otázky všech dob. Otázky po Bohu. / Jako film nuda, hlavní hrdina má všechno pěkně v krabicích a všechny jazyky, kterými mluvil, zdá se, zapomněl! To nemluvím o jeho hereckém výkonu - takhle bez nápadu a předvídatelně se smířlivým pohledem přehrávat budhistu Ježíše... :) Ničím nepřekvapí a nudná konverzace ze současných učebnic dějepisu nijak nepohorší ani nezaujme - a to jsem farář a tohle téma mě "sakra" zajímá! Já tam ten večer sedět u "mistrových" nohou, tak taky pláču - smíchy. Autorovi filmu bych doporučil třeba Scorsesiho Poslední pokušení. Tam je Ježíš taky nestandardní; je naštvaný i milující, chybující, hledající, váhající... a rozhodně skutečnější a zajímavějš než ten panák tady. A pokud jde o myšlenku neustálé mladosti (danou perfektní detoxikací), která je z biologického hlediska jediná opravdu celkem nová (viz např.Respekt 16-17/2011), tedy toto téma mnohem zábavněji rozvedl i obečejný Highlander. // P.S. Hlavní hrdina je vlastně bezcitnej parchant. Já sledovat, jak mi ze života mizí jeden milovaný člověk za druhým, aniž bych s tím mohl cokoli udělat, minimálně bych zauvažoval, jestli to stojí za to. To on se snaží naopak vždycky bez zranění po anglicku zmizet. Apropo, Ježíš by s tím právě dělat něco chtěl, a proto mu tehle sobeckej spratek se svým východním mudrováním nesahá ani po kolena. ()

Folinka

Myšlenka celého filmu je rozhodně originální a donutí člověka pořádně se zamyslet. Bohužel nějak se mi nepovedlo se do děje pořádně dostat. Nevím, čím to mohlo být.. možná pro mě herci nebyli tak přesvědčiví, jak měli. A některé věci mi proste logicky nesedí do teď..ale možná je to to, co právě tvůrci filmu zamýšleli - nechat brouka v hlavě....Kdoví. ()