Pozemšťan

• USA The Man from Earth (více)

Lukinsons-

Skvělý film, kde jsem žral všechno to vyprávění hlavní postavy a skoro jsem si ani neuvědomil, že se celý odehrává v jedné místnosti. Líbilo se mi, jak bylo vše dobře argumentované a taky jsem se něco dozvěděl. Největší grády to asi nabralo s tím náboženstvím. Ještě k tomu ten "šokující" konec, který, ale neměl tu pravou atmosféru. A postava Tonyho Todda byla parádní. 85% ()

Yelush

Tak toto sa oplatí vidieť len kvôli tomu originálnemu nápadu. Dobrý film sa dá spraviť napríklad iba v tel. búdke, kocke, v porodcovskej miestnosti, ale ako vidieť, aj v obývačke, bez brutálneho castingu a s malým rozpočtom. Celý príbeh je veľmi dobre vystavaný, aj charaktery postáv prechádzajú počas výkladu Johna vývinom podobne ako divák, ktorému po skončení ostanú asi len otvorené ústa, podobne ako všetkým zúčastneným na Oldmanovom rozlúčkovom večierku. Veľmi inteligentný film a obrovský zážitok. Odporúčam každému. ()

yosh

Jerome Bixby začal scénář psát pravděpodobně v roce 1960 a dokončil ho na smrtelné posteli, diktujíc svému synovi. Divadelní, minimalistická konverzační perla, které s klidným srdcem odpouštím občas nejisté herecké výkony a poněkud zbytečný konec. Film, který mi zůstává v hlavě. Jako bych chvíli u toho krbu seděl s nimi... ()

Svratkin

Od té doby, co mi kdosi popsal, o čem tento film je, jsem se mu záměrně vyhýbal (nejvíc mě odradila právě zmínka o osobnosti Ježíše). Když jsem se potom jednou z dlouhé chvíle a nedostatku jiných filmů sebral a podíval se na něj, byl jsem docela příjemně překvapen. Čekal jsem mnohem méně, jak tu píše skoro každý, na to, že jde o konverzační film, tak je velice poutavý. Bohužel s druhým obdivovaným aspektem, totiž jeho filosofickou hloubkou se ztotožnit z nějakého důvodu nedokážu. Všechny témata, které mají filosofický potenciál, jsou lehce načaty, aby ustoupily jinému naťuknutí. Krom toho se nechal Schenkman svést možností "být v historii" a tím pádem do filmu násilně cpát jakési výklady osobností, jejich díla, snahy o laciný šok... Kdyby se toho dokázal vyvarovat a zůstat u jakési gnoseologické otázky, mohl z toho být skvělý film. ()

losmachos

Když jsem film pouštěl, opravdu jsem nečekal, že konverzace pár lidí mě takhle chytne. Výborý dialogy a chytrej příběh, který nechává spousta místa pro fantazii. Neodlepil jsem se až do konce. Naprostá párada. ()

svetulkia

Jeden z filmov, ktorý dokazuje, že nemusí byť veľký rozpočet na film ak má byť zaujímavý. Celý scenár založený na hypotéze a konverzácii 7mich ľudoch v jednej miestnosti nič nepotvrdzuje ani nevyvracia. Mám rada filmy, ktoré sú natočené týmto štýlom. Ide o jednoduchý námet, ktorý bol v rámci rozpočtu skvele prevedený. ()

Infy

Tenhle film osloví převážně lidi s mozkem v hlavě. Mně se moc líbil... :) I bez drahých efektů se dá udělat výborné scifi.. Mám rád filmy, které mě nutí ještě dlouho o nich přemýšlet. Tohle je určitě jeden z nich.. ()

IAMAD

Vynikajícím způsobem zdramatizovaná komorní atmosféra úžasného příběhu, kde i věda musí říct "maybe". Doporučuji dodávat se až do konce! ()

violik

Zajímavá pointa a tolik různých reakcí na odhalení podstaty pravého já, napříč celého lidského bytí. Věřím mu či nevěřím. Z přátel se stávají podezíravý nepřátelé, ale v momentě jakmile se dotnete podstaty víry v Boha nastává dynamit před výbuchem. Melancholická hudba celý film podmaní. Rozhodně po shlédnutí nenechá nikoho bez zamyšlení. ()

Rayers

Tento film si vytyčil určitý rámec, který do puntíku splnil. Možná ho i překonal. Člověk se nad tím zamyslí, je to zajímavé, hodina a půl uběhla rychle. Ale jinak žádná extra třída. ()

LaSanda

Pro plný počet tomu něco chybělo. Celkově na mě ale Pozemšťan působí jako opravdu originální a zcela jedinečný film. John si získal moje sympatie hned od začátku, Musím říct, že jsem mu to věřila a hltala každé jeho slovo. A co se mi líbilo nejvíc - to nejlepší na konec! ()

Kinnlai

Film, který vás okouzlí především svou atmosférou, která ve vás evokuje zhruba podobné pocity, jaké ve vás možná vzbuzovaly strašidelné příběhy u táborákového ohně. Jen s tím rozdílem, že teď jste mnohem vyspělejší, skeptičtější, zásadovější, a i přesto vás tento film zasáhne a donutí poslouchat a přemýšlet o něm. V komentářích se často objevuje výtka, že se téměř celý film odehrává jen v jedné místnosti, já bych to naopak viděl jako výhodu, tento fakt jen podpoří poselství celého filmu. Hlavní postava John Oldman opravdu dělá čest svému jménu. Opět jeden z těch filmů, na které budu rád vzpomínat. ()

meyem

Geniální .... a došla mi slova. Příběh odehrávající se v jedné místnosti má tak dokonalou myšlenku kterou rozvede do obrovských rovin a nutí člověka jen přemýšlet a ptát se. 200 000 dolarová dokonalost. jednoznačně 10 z 10. ()

Koukam

Děkuji!!! Pro mě téměř stoprocentní film, jasných pět hvězdiček... Působí na mě podobně jako 12 rozhněvaných mužů, pochopitelně dějovou linií. Krásný scénář, krásné dialogy, krásně vypracované charaktery učitelů, vědátorou a každý se sdělením Johna Oldmana snaží vyrovnat po svém. Mých pět hvězdiček udělených zcela zaslouženě. ()

flegmos

Velmi jednoduchy, prijemny filmik postaveny na dialogoch. Krasny minimalizmus. Zaver trochu sklamanie inak by som dal 5 hviezd. ()

zmirix

Tenhle film si pustím vždy když mám blbou náladu a zatím vždy pomohl.Viděno sedmkrát zatím. Pozemšťan nastavuje zrcadlo lidskému chování. Nechceme slyšet pravdu chceme slyšet ,že to v co věříme my je pravda. Je jedno jestli člověk věří v boha nebo ve vědu. Jakmile nám někdo tvrdí ,že jsou věci jinak stává se pro nás bláznem nebo nepřítelem a ještě před pár stoletími naši předkové takové lidi upalovali. ()

Infurius

Asi najlepsie sci-fi čo som kedy videl. Jedine co ma stvalo na tomto filme bolo to, že bol s titulkami a nestíhal som všetky dialógy pochopiť. V tomto filme som proste fakt ze zabudol na vsetko co sa deje okolo mna a uplne som sa ponoril do toho deja, absolutne som mu veril každé jedno slovo a nechcel som aby prestal rozprávať. Absolutne skoro žiadne financie nedali do tohto filmu , žiadne počitačové efekty, stačila im jedna miestnosť (rovnako ako vo filme 12 nahnevanych mužov ) v ktorej stačilo hodiť myšlienku a hneď sa vsetci ho pýtali a dej sa už posúval dalej sám. takýchto filmov by trebalo viac. určite 100% ()