Malá Nim (Abigail Breslin) žije sama se svým otcem Jackem (Gerard Butler) na ostrově kdesi uprostřed Pacifiku. On zkoumá pobřežní plankton, ona se baví vymýšlením dobrodružných výprav po ostrově v doprovodu svých zvířecích kamarádů lachtana, ještěrky a papouška. Mezi její další záliby patří čtení knížek o Alexi Roverovi, největším dobrodruhovi všech dob, které jen podporují jejího dobrodružného ducha. Jednoho dne se Jack rozhodne odjet na pozorování na druhý ostrov a Nim si vyvzdoruje, že může doma zůstat sama. Jenže vzápětí udeří bouře a po Jackovi jakoby se slehla zem. Nim se tedy rozhodne napsat Alexovi, aby jí přijel zachránit. Jenže Alex je ve skutečnosti osamělá čtyřicátnice (Jodie Foster), která sice prodala milióny svých dobrodružných knížek, ale nikdy neopustila svůj dům. Odmítnout pomoc malé dívce a svojí oddané čtenářce se Alex ale nechce. Vypraví se tedy přes půl světa na osamělý ostrov, kde jí čeká největší dobrodružství jejího života. (oficiální text distributora)

Mykhaluu

Když jednou zapomenete, že existuje ostrov vašeho dětství, tak se může stát, že pak dáte nízké hodnocení filmu Zapomenutý ostrov... :) No, a když si tedy po tonhle filmu budete chtít spravit chuť něčím, co má téměř dvakrát více procent... nu, milí dospěláci, pak je tu třeba http://www.csfd.cz/film/2671-sedm-se7en/ a užijte si tu kvalitu!! :) ()

pekas

Nic jsem nečekal a nic vyjímečného jsem nedostal. Průměrná zábava pro celou rodinu s účastí známých tváří, která neurazí ani nenadchne. Čistý průměr - mezi dvěma a třemi. 50%. ()

mirkath1

Je to báječná podívaná a nádherná příroda. Díky že jsem zase chvíli mohla být malá holka a Butler je k sežrání. S ním bych klidně na ostrově zůstala taky :) ()

Ajka1

Ale no tak, je to film pro děti a myslím si, že celkem neškodný. Hlavní tři protagonisté jsou sympaťáci (Abi, Gerry i Jodie byli senzační) a zvířátka jsou roztomilá. Turisté z výletní lodi sice byli víc než otravní a příběh nedošel nikam daleko, ale jinak to byla docela příjemně strávená hodinka a půl. Člověk si občas potřebuje odpočinout od konzumního způsobu života a na chvíli se zasnít. A s tímto filmem to jde úplně samo :-) Ve svém žánru milých 80%. ()

Gamekeeper77

Příjemné a odpočinkové dobrodružství jako stvořené pro sobotní odpoledne. A že to má nějaké ty nedostatky? Panebože vždyť je to zábava hlavně pro děti, ne drama mířené na oscarové nominace. A jako celek není film ani nudný, ani nepovedený. Bohužel jen nedoceněný :-(. 72 %. ()

BradleyT

Těšil jsem se na druhý film od Marka Levina po celkem úspěšném "Malý Manhattan", ale přišlo vážně zklamání. Děj nic moc - žůžo dobrodrůžo á-la ostrov pokladů v podání osamělé jedenáctileté holky, která sice spadne z 20 ti metrů ze skály, ale jen tak si v klidu řekne pro sebe, že má hlubokou ránu na noze a běhá v džungli dál. No to jste snad nemohli myslet vážně!!?? Tento příběh měl být buď zpracován jako pohádka pro děti a to se vším elánem a s ryze pohádkovými prvky a nebo jako čistě realistický. Tohle zkloubení obojího podle mého přineslo takový neúspěch, protože je v tu chvíli nezaškatulkován. Co se týče hereckých výkonů, tak až na představitele Jacka, kterýmu jsem milujícího otce prostě nevěřil, bych nic nevytknul. ()

kenny79

Rodinný film plný náhod. Otec s dcerou na opuštěném ostrově a jedné spisovatelce, které má fobii vycházet ven z domova. Jednoho dne otec vyjíždí na několik dnů a dceru nechává na ostrově samotnou. .... ()

White-Man

Rodinný film plný naprostých nelogičností (od kdy tuleni žijí na tropických ostrocech?). Zvládl jsem se dokoukat až do konce, ale upevnil se můj názor, že se jedná jen spíše film pro děti, než pro celou rodinu. ()

xLOBOx

Myslím, že by se hodilo dát odpad, ale film zachránili scény Jodie Foster předtím, než se dostala na ostrov. Do té chvíle jsem měl pocit jakoby se jednalo o dva filmy - malá nesympatická holčička žijící na ostrově, kde je její nejdůležitější úkol bojovat s tuleněm proti návštěvníkům z lodi, kteří si na ostrov zajeli na odpoledne(viz. zaútoč smradem ryb - WTF???) -nechci zde vyzrazovat celý děj, ale to jak "probudí sopku" je taky moc :-! [odpad] a druhý film s Jamie Foster, která se bojí cestování a cestuje [2*] = 2/2 = 1* No tak lidi, na takto hloupé filmy jste se přece nedívali ani jako děti.. (zvláštní kolik lidí s dobrými názory a komentáři tady jaksi "zkonzuměla" viz. Enšpígl) dobrý komentář: genetique ()

megajalec

Príjemné podívaníčko s mojou obľúbenou detskou hrdinkou. Spojenie dobrodružstva a rozprávky, zaujímavé postavy, film pre deti, ale aj dospelí sa nenudia. ()

Nefe

Na tento film som čakala veľmi dlho, aby som teraz mohla povedať len toľko, že ma sklamal. Nie hereckým obsadením, to bolo vynikajúce.Od hercov typu Jodie Foster a Gerard Butler sa iné ani čakať nedá. Ale samotným dejom, ktorý som si predstavovala o dosť napínavejším a akčnejším. No to by to potom asi nemohla byť rodinná podívaná. No nič. Trocha viac lepších efektov a napätia a mohli to byť 4*. ()

Patr1k

Podľa môjho názoru ide o vynikajúci rodinný oddychový film, kde netreba čakať nič iné ako rozprávkovo rozprávaný príbeh o ostrove, herecké obsadenie je super (fosterka sa mi dosť páčila), super scenérie a vizualizácia ;) ()

david666

Roztomilý film, který může někomu připadat až moc infantilní. Já ale rád zvířátka a Jodie Foster takže jsem byl spokojen. A taky mě už nebaví se pořád dívat jen na vážná dramata nebo přisprostlé komedie, které dneska zažívají boom. I proto byl Nim´s Island pro mě zpestření. ()