… ale víra uzdravuje.  Asi pětatřicetiletý uzavřený muž Henry Poole (Luke Wilson) koupí domek ve čtvrti, kde kdysi vyrůstal. Nezáleží mu na ceně a nevadí mu ani poněkud zanedbané stavení. Jediné, o co mu jde, je být sám. To se mu však příliš nedaří, neboť prosakující vlhkost na jedné z jeho zdí vytvoří skvrny, které panbíčkářská sousedka Esperanza (Adriana Barrazaová) považuje za zázračné zjevení Ježíšova obličeje. Proti Henryho vůli se na jeho pozemek začnou sjíždět věřící lidé z okolí. Muž je přesvědčuje, že se žádný zázrak nekoná, avšak marně: kdo se totiž „posvátné“ zdi dotkne, je zázračně vyléčen ze svých neduhů. Týká se to i „němé“ holčičky ze sousedního dvorku Millie, s jejíž matkou Dawn (Radha Mitchellová) se Henry stačil sblížit. Muž přesto ztratil poslední zbytky víry. Přitom právě on by zázrak potřeboval ze všech nejvíc: podle lékařů totiž umírá na nevyléčitelnou nemoc… (Česká televize)

tommco

Film o ničom. Čakáte že sa už predsa niečo musí stať, ale nestane sa vôbec nič. Asi to bol pokus o hodnotný film s hlbokou myšlienkou, ale to sa teda nepodarilo. Pozitívne hodnotenia nechápem. Pre mňa blbosť, nuda a strata času. ()

Saintmalins

[SPOILER ALERT] Zázraky se nedějí. Trochu depresivní název pro film se šťastným koncem. Tak nějak mi k němu neseděl. V náladě, na jaký jsem se na něj díval bych asi ocenil, kdyby opravdu umřel. Každopádně ve mně vyvolal chuť odstěhovat se daleko, zavřít se v jedné místnosti a chcípnout, takže sugestivní schopnost dobrá, ale jak už jsem řekl, tím koncem se to celé pokazilo a akorát jsem byl naštvaný. Nečekal jsem to. ()

Sejkorka

Pohádka O smutném Henrym. Film bez šťávy s unylými herci v hlavních rolích. Dotkni se zdi a uzdravíš se. Asi to je možné, protože tenhle film je drama/komedie, ale nikoliv fantasy/ mysteriózní apod. K filmu mě dovedla Radha Mitchell z Hledání Země Nezemě, za což jí vůbec neděkuju. 30% dolů na 1*. Film drží dobrá hudba, ale bohužel nepomáhá jeho zdlouhavosti. Dietl by to sfouknul za 20 minut. ()