Zeitgeist: The Movie

Zeitgeist byl vytvořen se záměrem navést lidi k tomu, aby na svět začali nahlížet více kritickým pohledem a aby se zamysleli nad skutečným významem některých věcí, které jsou dnes širokou veřejností považovány za neotřesitelnou pravdu.

Tvůrce tohoto dokumentu si vzal na paškál křesťanství, útok na budovy WTC z 11. září 2001 a velké finanční korporace, které se údajně snaží převzít vládu nad světem. (havLord)

mc.loki

Pozor, obsahuje otázky, nad kterými se musíme vážně zamyslet. Tenhle film hodnotím vysoko především proto, že po jeho shlédnutí budete pochybovat o všech pravdách, které vám budou předkládat. A to je prostě DOBŘE! Podle mého názoru to není dokument, ale spíš filmová báseň...něco jako Edgar Allan Poe...až vám začnou nutit čipy, budete vědět, že je třeba vlítnou na barikády, začít nakupovat mejdlo a používat nick Tyler Durden... ()

Shedom odpad!

Mám rada pohľad na veci okolo z iného pohľadu, avšak to, čo bolo predvedené tu...demagógia je jediné slovo, ktoré to vystihuje. Svoj názor na tento "dokument" som si vytvorila už pri sledovaní prvej časti o viere, náboženstve, cirkvi a bohu...oni totiž ľudia tieto pojmy navzájom zabúdajú rozlišovať a vznikajú z toho rôzne nedorozumenia. Že je Cirkev a jej čelní predstavitelia len parta samozvancov, ktorí si sami sebe udelili patent na Pravdu-to uznávam. Že náboženstvá a ich pravidlá sú v skutočnosti len putá brániace osobnosti k samostatnému bádaniu, skúmaniu, rozvoju, postupu a v konečnom dôsledku aj radostnému prežívaniu-to si myslím aj ja. Že slepá viera je chorá...to naznačuje už samotný výraz "slepá". Viera má byť v prvom rade živá a má sa stať presvedčením a to nemožno nikdy dosiahnuť spôsobmi, ako sa praktikujú teraz. Presvedčenie môže človek nadobudnúť len úplným pochopením a preniknutím do podstaty veci a nie zastieraním, "mystikou" a požadovaním bezvýhradného prijímania hotových názorov. Viera nemá byť niečo, čím človek máva pred sebou ako transparentom, tá sa musí PREJAVIŤ jeho ŽITÍM, nie označovaním seba samého za veriaceho. Potiaľto súhlas, ale Boh nemá nič spoločné s tým, čo z neho robia ľudia a akým spôsobom sa rozhodli ho "uctievať", nemá nič spoločné s tým, že ho ľudia nepokladajú za zosobnenie pojmov ako Dokonalosť, Pravda, Spravodlivosť, Zákon, Železný Poriadok, ale za fúzatého deda v dlhej splývavej nočnej košeli, konajúceho podľa ľubovôle. To je len výsledok ľudskej hlúposti a hodní posmechu sú teda len ľudia, nie Boh. A keďže tvorcovia Zeitgeistu sa nedokázali vysporiadať s takýmto elementárnym rozlíšením pojmov a utriedením faktov v tejto kapitole, dostatočne ma presvedčili o svojej nespôsobilosti podávať a osvetľovať Pravdu aj v iných oblastiach, do ktorých podstaty natoľko nevidím. ()

wayd odpad!

moc důlazů nám pánové tvůrci nedali...zajeďte si někdo do USA, uvidíte jak se to tam "hroutí", lidi tam nemají co jíst, večer se nedá vyjít z domu aniž by vás někdo přepadl, každý den proběhne nějakej ten masakr na školách...co se týče křesťanství, stejně jako každé jiné náboženství ani ono nevzniklo na zelené louce, jistěže si něco převzalo z jiných náboženství, tak už to prostě chodí...ale jenom kvůli tomu přece víra nemusí být špatná... ()

Schuldiner

Pokud někdo tvrdí, že je tento ´´film´´ plný kravin, tak to buď neviděl nebo je naprosto tupý! To, že se nám tvůrci tohoto ´´filmu´´ snaží jakoby vnutit tuto svou pravdu či vizi je přeci zcela jasné a pokud by to pravda nebyla, šlo by jednoznačně o mediální klam, takový o jakém mluví právě v tomto ´´filmu´´. Ale nenazval bych to vnucováním svojí pravdy. Jedná se jednoznačně o to donutit lidi přemýšlet. Mé názory už jsou léta podobné těm v tomto ´´filmu´´, dávno před tím než jsem toto dílko viděl jsem Xkrát přemýšlel nad náboženstvím a vším co se toho týká. To, že bůh neexistuje - no co si budeme povídat - to je zde snad každému jasné! Ta neskutečná podobnost jednotlivých znaků, zvyků a prostě podrobností křesťanství s těmi dávnými jinými náboženstvími je úsměvná. To jak je to zde podané vystihuje můj názor s tím, že je tu samozřejmě spousta věcí navíc, tedy spousta věcí, které mi jaksi nemohly docvaknout, pár věcí, které jsem nevěděl. Když se zamyslím nad tím jestli je možné, aby tento ´´film´´ mohl klamat - samozřejmě, že je to možné. Ale proč by někdo klamal a lhal o věcech, které je možné si najít ze spousty zdrojů, na spoustě místech.. Navíc je ve spoustě věcech i logika. Já nikdy nic nehltám slepě. Tedy názory. Vždy se snažím si říct, jestli je to možné, jestli jsem nad tím už sám o sobě někdy takto přemýšlel, jestli má důvod autor lhát a co by z toho pro něj plynulo...? No, abych to zkrátil - tento snímek je prostě a jednoduše otevření mysli, tedy pobídka k přemýšlení! Každému bych to doporučil a taky to udělám.. Každý normálně myslící člověk by toto měl vidět. ()

nany2121

Dokument mal 3 časti,, tak pokladám za vhodné rozdeliť aj moj koment na 3 časti: 1. Tato časť sa niesla v duchu kto silno hladá ,tak najde suvislosti aj tam kde niesu. Celé mi to prišlo ako dohady ako by to mohlo byť, odvodené svojským spôsobom. Najväčší paradox vidím v tom, že tvorcovia dokumentu sa snažia ukázať na fakt, že náboženstvo je iba mýtus, ktorý nieje založený na žiadných faktoch a zdôvodňuju to rovnakými mytmi resp. rozprávkami. Všetky "fakty" boli podané presne tak, aby to v konečnom dôsledku do seba zapadlo ako puzzle. Nemôžem povedať, že posolstvo tejto prvej časti je klamstvo. Záleži od každého jednotlivca, či tomu uverí alebo neuverí, len by som to nepodával ako 100% pravdu!!!!! 2. Myšlienka že za utokmi na dvojičky stali samotný Američania, nieje v celku od veci. Položme si otázku je toho ludstvo schopné? Myslím si, že v dejinách ludstva sa už stalo tolko zverstiev,, že na túto otázku je jasná odpoveď. Len rozdiel medzi tými a dnešnými zverstvami vidím v tom, že dnes sa to robí v rukavičkách. Či sa to stalo naozaj takto, tak nato odpoveď nepoznám. Minimálne to stojí za zamyslenie. 3. To že svetu vládnu peniaze, a ludia su schopní pre ne urobiť naozaj čokolvek,, nieje myšlienka nová. Stretávame sa s tým aj v bežnom živote. Každá vojna mala svoj oficialny dôvod, ale pevne verím, že často krát boli tie dôvody uplne iné, s akými sme boli oboznámení. Bohužial skoro všetky informácie máme z "kúzelnej bedničky" a drvivá vädčina ludí jej verí a nedá si tu námahu hladať inde. A pravu povediac obyčajní ludia ani nemajú iné možnosti si zistiť pravdu a to je velmi smutné. Peter Joseph sa snažil ku koncu dokumentu vystupňovať tlak na diváka. Ale myšlienka, že všetci raz budeme očipovaný a to je cieľ velmocí na tomto svete mi príde trocha prisilná, to trocha ubralo u mňa na realnosti a objektivite dokumentu. Ale je na každóm z vás, či tomu budete veriť alebo nie. Určite odporúčam pozrieť každému. ()

Pawlisman

Ta přílišná demagogie (připomínající mi Novácký či Hollywoodský styl) mi prostě vhání krev do hlavy a maximálně mě rozčiluje. Chápu tak zdejší hodnocení od odpadu až po maximální spokojenost. Celkově jsem však přívržencem těchto "alternativních" a jiných pohledů a sám již dlouhodobě těmto možným vysvětlením věřím a podléhám. Škoda toho až příliš vyhroceného a sporného zpracování. 8,5/10 ()

Perfo

Já nevím. Jedna moje část říká, že je to pěkně nechutný a zvrácený ve smyslu toho jak si z nás mocipáni dělají figurky. A moje druhá část říká, že je to tak trošku demagogie. Teď co je pravda a co lež... ()

TheGunner

Takhle rozporuplnej dokument jsem ještě neviděl! Tvůrci přichází se spoustou odvážných tvrzení ať už o křesťanství, 11. září či americkejch válečnejch aktivitách, ale nepodají vám v podstatě žádnej seriózní důkaz. Jenom pár sestříhanejch nahrávek a "dobovejch" prohlášení politiků. Těžko říct, co je založeny na pravdě a co si vycucali z prstu, ovšem tak jako tak to nic nemění na tom, že autoři jsou velmi protiamericky orientovaní. ()

Nekgro

Pravda nebo lež? Skutečnost či fikce? Možná jedno i druhé. Jak moc jsme schopni odlišit realitu od fikce? I kdyby to byla pouhá fikce a vhodná hra se slovy, tak to do sebe všechno tak krásně zapadá, až to bere dech a na povrch vyplouvá mnoho otázek nad kterými se člověk dokáže na dlouhou chvíli pozastavit a přemýšlet. Př. Jak dokáže tělo odolat žáru, který roztaví i titanovou ocel?! ()

JoVanGogh

Nejdem sa zaoberať otázkou, do akej miery sú informacie v tomto dokumente pravdivé, pre mňa je podstatné, či ma to zaujalo a zaujalo ma to kvalitne. Počnúc od odhaľovania báz kresťanstva, cez útržky výpovedí svedkov udalosti 911 až po údajné príčiny zapojenia USA do najväčších vojen v histórii alebo brainwashing na školách. Tento dokument obsahuje množstvo prvkov, nad ktorými nie je na škodu sa zamyslieť a myslím, že primel veľa ľudí, aby sa na veci začali dívať z úplne iného pohľadu a nielen tak, ako im to predostrú médiá. ()

JM87

Problém tohodle dokumentu je jeho těžká neobjektivita. Když už chci koukat na něco takovýho, tak chci zároveň slyšet i názory z druhé strany. Kdybych se o spoustu věcí nezajímal už dřív, pravděpodobně by mě tenhle problém přinutil dat ještě míň hvězdiček než sem teď dal. Jenže pokud není člověk úplná opice, tak čte a trošičku se zajímá. Nemůžu říct, že bych se vším souhlasil na 100%, to rozhodně ne, ale spousta věcí, co tam bylo není nic objevnýho. Každopádně tohle by mělo jít do každé školy, ať se lidi naučí trošičku zamýšlet... ()

Maslord

Rozhodne jeden s najlepsich dokumentov, verne zachytava krestanske sialenstvo, pseudoterorizmus a fungovanie americkej (zial celosvetovej) ekonomiky. Vsetci ktory nenajdu v dokumente vela pravdy su uz zial prilis zaslepeny aby vobec este nejaku pravdu videli (tymto odporucam uz nepozerat ziadne dokumenty a zamerat sa cisto na vymyvanie vlastnych mozgov). ()