Purpurové květy

Přítelkyně Patti (Selma Blair) a Kate (Debra Messing) se scházejí na večeři, aby společně oslavily Katiny 33. narozeniny a povyprávěly si o svých plánech do budoucnosti. Náhle se však obě dívají do očí své minulosti. V rohu na opačném konci restaurace sedí jejich milenci z univerzitních let, kterým daly před dvanácti lety kopačky: Brian (Patrick Wilson), z nějž se od té doby stal úspěšný autor detektivek a Murphy (Ed Burns), jeho současný právník. Následuje série událostí, díky kterým si všichni čtyři uvědomí nebezpečí a ošidnost prvních lásek a poznají nepředvídatelnost druhých šancí. Ve svém osmém filmu za posledních jedenáct let se Burns vrací do své oblíbené čtvrti Tribeca a zároveň pokračuje v zájmu o současná témata: rodinu, přátelství, kariéru, ambice a lásku. (oficiální text distributora)

Hanys_

Solidní romantika, která si ale nezasloužila takhle předvídatelně nalajnovanej příběh jak z tuctové Harlekýnky (Patti se začne hroutit manželství zrovna až potká Briana - ten je shodou náhod úspěšný spisovatel, kterému dělá právnika Murphy, který je náhodou dávná láska od Kate). Prostě to na mě zpočátku působilo hodně lacině (pak už to bylo jenom lepší). Prostředí New Yorku těmhle malým filmům sedí a když ve správnou chvíli začne hrát fain indie kytarovka, tak je vyhráno...6/10 ()

dopita

Nemám rád Edwarda Burnse herce, ale zato mám rád Edwarda Burnse režiséra. Příběh není ničím výjmečnej, ale Burns ho vypráví jednoduše, přitom zábavně a s nadhledem. Typickej film od kterého nic nečekáte a pak jste příjemně překvapeni. ()

BuddyO

Inteligentně a zábavně podané romantické drama, které vás překvapí svou upřímností. Někdo by mohl namítat, že je to až přeslazené, ale podle mě to vůbec nevadí. 5* - 90% ()

katchi

Krásná hořko-sladká romantika o prvních opravdových láskách. Přichází sice s ne příliš originálním námětem, nicméně zpracování je úžasné. To, že první opravdová láska je záležitost na celý život je všeobecně známá věc, která ale dost dobře funguje. Ať se toto téma objeví v jakémkoliv filmu, vždy víte, že následná podívaná vás donutí vzpomínat na první lásky a taky vás dojme. Jenže v tomto filmu bylo něco víc. Žádná americká slaďárna ze které padají kostky cukru a všichni jsou dokonale dokonalý. V podstatě neznámí herci dodali filmu krásu. Nemuseli jste marně přemýšlet, zda hlavní hrdina byl lepší v tom či onom filmu, jelikož mnohým tyto tváře nic neříkaly. Celkově mě film velmi mile překvapil. Byl nenucený, místama vtipný a tolik pravdivý. Divák vlastně vůbec netušil jak to nakonec skončí. A vlastně ani nemusel. Purpurové fialky byly jedním z mála filmů u kterých jsem stále nepřemýšlela kolik zbývá do konce, jak to vlastně skončí, ale nechávala jsem se unášet dějem:) Dávám 4,5*..ale protože se pětka zaokrouhluje směrem nahoru, tento film ode mě dostane rovných 5*...:) ()

Olík

Osmý režisérský počin amerického herce, režiséra a scénáristy Edwarda Burnse jako nekonvekční newyorská romantika ovlivněná dalším slavným „velké jablko“ rodákem, jistým panem Allenem. ()

chrispe

Přiznávám, neviděla jsem to celé. Ke zdárnému konci mi chybělo kolem čtyřiceti minut, ale film jel pozdě večer a já si pořád říkala, jestli mi to za ten spánkový deficit, co mě ráno čekal stojí. Nestál. Petaspur tady píše, že to připomínalo skutečný život... taky mi to proběhlo hlavou(a tím jsem omlouvala přiblblé dialogy). Ale v životě nejsou jen hysterické ženy (jak byly tady vykresleny), které se tvrdošíjně nechtějí přenést přes léta vyčpělý vztah - a to co převáděla Kate (Debra Messing) bylo šílený... myslím, že v normálním životě by se na to ponižování chlap vykašlal; které se nehroutí, když přistihnou manžela při onanii; které nejsou hysterky s klubající se počáteční schizofrenií. No jestli to tak je, tak můžeme být šťastné, že máme ty pohodové chlapy, kteří si nechají dělat na hlavu (teda teď myslím jen ty "hodné") a pak si o tom na nějaké vycházce pokecaj. No... představuju si, že to skončilo... a žili šťastně až do smrti. ()

DadysGirl

Láska někdy prostě nepřijde napoprvé a ve dvaceti si myslíme, že máme to nejlepší před sebou, ale je tomu opravdu tak?! Druhá šance možná někdy má smysl... a někdy i ta třetí... ;) ()

pekas

Příjemný romantický film na rozhraní tří a čtyř. Selmina postava byla sice moc umělecká, ale ještě se to dalo. Obě ženské byly sympatické, nakonec i oba chlapi, tak kloním ručičku nepatrně na stranu čtyř. ()

Neytirii

Príjemný a pekný film o bývalých láskach, o vzťahoch o tom, že v živote často upadnete do stereotypu, z ktorého ste niekedy leniví uniknúť...Ale niekedy príde impulz alebo niekto kto Vám dodá iskierku nádeje a strateného sebavedomia a Vy "znovu začnete žiť." Je to síce jednoduchý, ale o to úprimnejší film, ktorý má u mňa plus výborným hereckým obsadením a dobrými výkonmi ako aj tým, že mám strašnú slabosť pre Patricka Wilsona a možno aj z tohto dôvodu je pre mňa tento film možno o niečo krajši ako pre iných. :) ()

jafuska

klasická romantika, obdobné filmy jsem viděla už mnohokrát, taky mě tento film ničím neohromil, není nic nového co bych ještě neviděla v romantických filmech, klasické problémy párů a manželských problémů, ale dalo se na to dívat, ale je to spíš na odpoledne, než jako celovečerní film. ()

sunjata

Vztahovka, tak akorát na hranici koukatelnosti. Lásky z vysoké se potkají po 12 letech a pořád jsou tu emoce, jak kdyby se rozešli před třemi měsíci. Lidi, kteří prožili od té doby pořádný kus života a staré vztahy musí být už pořádně vyčpělé, mají zničehonic nepřekonatelné nutkání zase to dávat dohromady a ospravedlňovat se za staré křivdy. Přitom partie je rozehraná docela dobře. Stačilo se více ponořit do životních příběhů postav a jejich motivací. Takže pokud si to chcete užít, tak logiku děje raději neřešte. Další slabinou jsou dialogy, které místy zní, jako by je psal za domácí úkol začátečník ze školy kreativního psaní. Vydržet se to ale v pohodě dá. ()

kachnacekk

Vcelku příjemná romantická oddechovka Selma Blair předvedla pěkný herecký výkon i oba pánové jí směle sekundovali, Debra se tedy moc nevytáhla, na jednu stranu nedostala takový prostor jako Selma, ale i ten co jí byl vymezen jaksi neproměnila. Asi nejpřirozenější byla v záběu kdy spí. Film mi sedl hlavně díky sobotnímu deštivému počasí, ke kterému se romantika prostě hodí. ()

maart

Mňa to dostalo absolútne. Kásne. Od atmosféry až po soundtrack. herci skvelí. Edward Burns boduje na celej čiare, oproti Groomsmen, tam vložil viac romantiky v tej spravnej nenásytnej forme. ()

vernetka

Znovu musím zmínit nesympatie k Selmě Blair. Tahle herečka mi prostě moc nesedí. Moc se mi nepodařilo pochopit hlavní myšlenku tohoto filmu. Jedním slovem: Nezajímavé. ()

Konev odpad!

Když sleduju 40 minut film, kde se neustále někdo dohaduje a není tam žádný posun, žádná romantika, sex, prostě nic víc než nuda, tak vypínám a dávám odpad. ()