Lovci draků

Francie / Německo / Lucembursko, 2008, 80 min

Frédéric Lenoir

Klaus Badelt

Philippe Delarue

Na tomhle dílku vlastně není vůbec nic, co by vás mělo donutit jít kvůli tomu do kina. Jednoduchý lineární příběh o cestě odněkud někam (Konec světa, jak jinak...), na kterou se vydává genderově i rasově vybalancovaná skupinka postaviček. Až potud hodnocení 1/10, které nevylepší ani vtípky, které by se na prstech jedné ruky daly spočítat. Jenže úžasná hudba mistra Badelta a opravdu hodně pěkná stylizace celého fantasktního světa Lovců draků ten konečný obrázek trochu vylepší. A za závěrečného Bosse ještě * navíc.(3.9.2008)

Mnohými kritizovaný animovaný film, který se zdá být nepochopen. V kouzelném světě pohádkové říše, jakoby rozervané na kusy dávným řáděním draka Světožrouta, se odehrává příběh ideálů, odvahy a statečnosti, jež stojí proti vypočítavosti, zbabělosti a nízkosti. Pozoruhodně pojatá animace s úžasnými detaily a skvělá hudba doprovází toto pohádkové vyprávění o putování, procitnutí a hrdinství. Lian-Chu, jako pravý hrdina s velkým srdcem, je symbolem sebeobětování v téměř ztraceném boji, který je zakončen vítězstvím dobra nad absolutním zlem.(30.10.2011)

No trošku mě to zklamalo, čekal jsem originální(dostal jsem), zábavnou(no moc jsem nedostal) a příjemnou(heh) pohádku se sympatickými(trochu jsem uklouzl) postavami. Bohužel dostal jsem průměrnou rádoby pohádku která mě vůbec nebrala. Ale pár scén mě fakt pobavilo a byly příjemné, ale příště prosím tvůrci udělejte něco více zábavného.(18.4.2011)

Pribeh velmi chatrny, bez naznaku zapletky a s dost chabym humorom. Ale...a pre mna pri tomto filme vyznamne "ale" ma dostala animacia a zobrazenie sveta ako aj hudba. Vlastne toto "ale" zachranuje cely snimok. Pribeh som poriadne ani nesledoval, radsej som si vychutnaval svet, v ktorom sa odohraval. Pastva pre oci, hlavne ked to pozerate doma na BR. Pre mna fajnove 3*.(13.5.2010)

Děj je sice celkem o ničem, vtipu film také moc nepobral, ale jednu se musí uznat. Je to úžasná vizuální podívaná. Všechny ty létající plošinky, planetky, trosky katedrál, nestvůry jsou na tak vysoké vizuální úrovni, že by si o tom nějaký Shrek mohl nechat zdát. Ani nevím jak se to animátorům a zvukažům povedlo, ale film místy působí monumentálně. Jen by to chtělo pro příště více zapracovat na ději.(3.11.2008)