Bezvadná dvojka (TV seriál)

• Japonsko

Lovely Complex

• Japonsko

ラブ★コン

Animovaný / Komedie / Romantický

Japonsko, 2007, 24x24 min

Jedno z mála česky dabovaných, realisticky laděných Anime (kupodivu žádní upíři, draci, démoni a podobné záhrobní či robotické příšery), tak v nouzi nejvyšší jsem se přemohl tuto animovanou telenovelu shlédnout. První díly jsou na můj vkus příliš hektické, zmatené a dialogy uječené, ostatně jako u všech novodobých Anime. Ale dal jsem tomu ještě šanci a uznávám, že další díly už jsou o něco lepší, došlo i na romantiku a vtipné hlášky a scénky. Zajímavá je zápletka s klukem vydávajícím se za holku. Věčné hádky a škádlení ústřední dvojice mě baví a za geniální větu "Já ti tady ukazuju svoje vnitřní psychologický prsa!" přidávám pár procent navíc, takový záchvat smíchu jsem při sledování seriálu už dlouho nedostal. Akorát nechápu, proč v půlce seriálu vyměnili úvodní i závěrečnou znělku, ta druhá úvodní mi připadá moc uřvaná. Po prvním shlédnutí bych dal s bídou dvě *, ale nechal jsem to ještě trochu uležet, po roce shlédl znovu a docela to ujde, proto zvyšuji na slabé tři. 50%(19.5.2016)

I přes to, že mě Risa iritovala svýma výlevama a Ootani svou neuvěřitelnou natvrdlostí, hodnotím 80%. A proč? Protože jsem se dokázala do těch dvou pěkně vžít a po docela dlouhé době co jsem viděla naposledy nějaký rabukome, se i velmi dobře bavit ^__^. Plus body za to, že konec dopadl díky bohu přesně podle mých představ, jinej bych nesnesla :-D. Gambatte Ootani!(21.3.2011)

Vskutku milé a zábavné. Pre mňa (185cm) je dosť komické sledovať Risu vykreslenú ako obryňu. Risa ma bavila (skoro) celý čas (až na pár častí s Mimi ktoré boli zbytočné). Taktiež môžem povedať že mám podobnú povahu ako Otani. Škoda že je to tak nereálne, ale vykreslenie dneštného vzťahu by bolo dementné. Ak by som to mal porovnať s dosť podobnou Toradorou!, Lovely Complex mal určite menej hluchých miest, aj keď mal slabší (či skôr nie tak dojímavý) koniec. Škoda tých pár častí pred koncom, šiel by som možno aj vyšŠie. 4*(13.11.2015)

Komediální šílenost pro "náctileté", kde jsem se po dlouhé době, alespoň něčemu, co mělo být vtipné, zasmál. Po mých nešťastných setkáních s Suzumiya Haruhi no yûutsu a GTO, je to milé překvapení. Největší mínusem je zbytečná délka. Malá poznámka na závěr: výška hlavni hrdinky je po většinu seriálu 172 cm. Slabší 4*.(29.9.2008)

Potřebovalo by to méně: křiku, vtipů, opakování, přešlapování na místě, primárního páru. Potřebovalo by to více: dialogů, romance, preciznější načasování, vyvíjení vztahů, ostatních postav... Celý seriál je podáván z pohledu hlavní hrdinky, obřině Koizumi. A to je špatně. Její motivy, pocity, okamžiky smutku i štěstí jsou nám známé, ale všechny ostatní postavy jsou zahaleny v roušce tajemna. Chtělo by to mnohem víc "vylívání srdíčka" ostatních postav, abychom alespoň trochu tušili, co se děje v jejich hlavách. 7.-18. díl se nic podstatného neudálo a to je škoda, přitom se stačilo zaměřit na ostatní postavy (chci více dívky ve špatném těle!), než pořád dokola opakovat patent Koizumi-Otani. Skoro všechny postavy se chovají zcela normálně, přirozeně a uvěřitelně. O to víc mi tam chyběl nějaký vývoj vztahu. V závěrečným titulcích poslední epizody mi tak trochu chyběly klišoidní fotografie z budoucnosti. Jo, a hlavní mužský charakter je opět klasicky - idiot. Ale Risa je moc sympatická, praštěná a teatrální, líbila se mi. S klidným srdcem můžu doporučit shlédnutí jejího trápení s chlapama.(24.5.2011)