poster

Bezvadná dvojka (TV seriál)

 • Japonsko

  Lovely Complex

 • Japonsko

  ラブ★コン

Animovaný / Komedie / Romantický

Japonsko, 2007, 24x24 min

 • Secretus
  ***

  Potřebovalo by to méně: křiku, vtipů, opakování, přešlapování na místě, primárního páru. Potřebovalo by to více: dialogů, romance, preciznější načasování, vyvíjení vztahů, ostatních postav... Celý seriál je podáván z pohledu hlavní hrdinky, obřině Koizumi. A to je špatně. Její motivy, pocity, okamžiky smutku i štěstí jsou nám známé, ale všechny ostatní postavy jsou zahaleny v roušce tajemna. Chtělo by to mnohem víc "vylívání srdíčka" ostatních postav, abychom alespoň trochu tušili, co se děje v jejich hlavách. 7.-18. díl se nic podstatného neudálo a to je škoda, přitom se stačilo zaměřit na ostatní postavy (chci více dívky ve špatném těle!), než pořád dokola opakovat patent Koizumi-Otani. Skoro všechny postavy se chovají zcela normálně, přirozeně a uvěřitelně. O to víc mi tam chyběl nějaký vývoj vztahu. V závěrečným titulcích poslední epizody mi tak trochu chyběly klišoidní fotografie z budoucnosti. Jo, a hlavní mužský charakter je opět klasicky - idiot. Ale Risa je moc sympatická, praštěná a teatrální, líbila se mi. S klidným srdcem můžu doporučit shlédnutí jejího trápení s chlapama.(24.5.2011)

 • Lettanea
  ****

  Vskutku milé a zábavné. Pre mňa (185cm) je dosť komické sledovať Risu vykreslenú ako obryňu. Risa ma bavila (skoro) celý čas (až na pár častí s Mimi ktoré boli zbytočné). Taktiež môžem povedať že mám podobnú povahu ako Otani. Škoda že je to tak nereálne, ale vykreslenie dneštného vzťahu by bolo dementné. Ak by som to mal porovnať s dosť podobnou Toradorou!, Lovely Complex mal určite menej hluchých miest, aj keď mal slabší (či skôr nie tak dojímavý) koniec. Škoda tých pár častí pred koncom, šiel by som možno aj vyšŠie. 4*(13.11.2015)

 • Hees
  ****

  Pekná, milá a vtipná rozprávka. Prečo mi to pripadalo ako rozprávka? Takto dnešné vzťahy proste už nefungujú a neviem či niekedy vôbec fungovali. V prvom rade samozrejme nejde u takéhoto anime o zachytenie reality. Som to len tak spomenul na začiatok tohto komentáru a musím priznať, že táto rozprávka ma bavila a zabávala až do konca. Páčilo sa mi dievča, ktoré bolo schopné pre získanie lásky a priazne urobiť čokoľvek. Aj keď Risa Koizumi 170 cm vysoké dievča bolo na môj vkus až príliš uplakané. V Lovely Complex ma nenudil ani jeden diel. Najviac na tomto počine zabávajú jednotlivé vtipné scény. Rozhovory Ootani(ho) a Koizumi sú naozaj vtipné. Okrem hlavných charakterov malého Ootaniho (156 cm) a vysokej Koizumi (170 cm) sú tam ostatní len ako krovie, či inak povedané do počtu. Trochu sa mi nepáčilo, že ostatné vedľajšie postavy veľmi zasahovali do vzťahu hlavných hrdinov, ale je mi jasné, že inak by tam ani nemuseli byť. Ku koncu sa vedľajším postavám venujú dva či tri diely. Ootani a Koizumi sú v podstate rozdielny v prezentovaní svojich citov. Ootani je dosť hanblivý a neviem či existuje podobná žena ako Koizumi čo je taká priama, ale zrejme áno. Koizumi je dosť komplexná a nechová sa vôbec "šablónovite" a to je na nej vlastne to najzaujímavejšie. Mne počet dielov vôbec nevadil (ako všetkým v komentároch) a bavil som sa do úplného konca, aj keď vtipných situácii ubúdalo. Som zvyknutý na taký koncept, kde je najviac vtipu na začiatku a ku koncu nastupuje romantická časť. Tento koncept bol do istej miery zachovaný aj tu. Najviac som sa smial rozhodne na začiatku a potom prichádzali nejaké scény, kde sa dalo trocha poplakať. Romantických situácii vhodných na plač nebolo také veľké množstvo, ako situácii vhodných na hlasitý smiech. Ono čo si budeme nahovárať ako to skončí vie každý rozmýšľajúci človek hneď zo začiatku. Školské prostredie nevadí a dokonca niekedy napomáha vtipom. Ak by ste sa silou mocou chceli nad niečím zamyslieť, tak je to otázka výberu budúceho partnera. Toto vtipné anime totiž zobrazuje, že človek naozaj dokáže nájsť niekoho podobného sebe, s kým si reálne môže rozumieť ako s najlepším kamarátom. Nechcem tým povedať, že existuje spriaznená duša (soulmate) na to si urobte názor sami. Opening ani ending ma tento krát ani jeden nezaujal. Veľmi som sa bavil, smial, plakal až do konca tak hodnotenie hovorí za seba aj napriek tým zopár výčitkám.(12.4.2015)

 • Kri-kri
  ***

  Jedno z mála česky dabovaných, realisticky laděných Anime (kupodivu žádní upíři, draci, démoni a podobné záhrobní či robotické příšery), tak v nouzi nejvyšší jsem se přemohl tuto animovanou telenovelu shlédnout. První díly jsou na můj vkus příliš hektické, zmatené a dialogy uječené, ostatně jako u všech novodobých Anime. Ale dal jsem tomu ještě šanci a uznávám, že další díly už jsou o něco lepší, došlo i na romantiku a vtipné hlášky a scénky. Zajímavá je zápletka s klukem vydávajícím se za holku. Věčné hádky a škádlení ústřední dvojice mě baví a za geniální větu "Já ti tady ukazuju svoje vnitřní psychologický prsa!" přidávám pár procent navíc, takový záchvat smíchu jsem při sledování seriálu už dlouho nedostal. Akorát nechápu, proč v půlce seriálu vyměnili úvodní i závěrečnou znělku, ta druhá úvodní mi připadá moc uřvaná. Po prvním shlédnutí bych dal s bídou dvě *, ale nechal jsem to ještě trochu uležet, po roce shlédl znovu a docela to ujde, proto zvyšuji na slabé tři. 50%(19.5.2016)

 • Subjektiv
  ***

  Děj - Koizumi Risa je obřice, měří celých 170 cm! Ehm... Risa je obřice dle japonských adolescentních měřítek. Dokonce si myslí, že byla v minulém životě žirafou. Atsuhi Ootani je naopak mrňous, o minulém životě si nejpíš nic nemyslí. Společně tihle dva potrhlí třídní šašci tvoří ústřední dvojici seriálu Lovely Complex. Nespokojení se svým milostným životem i s tím, že jsou označování za komediální duo Hanjin Kyoujin (něco jako Pat a Patachon či Laurel a Hardy), uzavřou spolu ti dva z hecu sázku. Kdo z nich si první najde partnera/partnerku, vyhrává. Žel věci se často mají jak v té písničce od Jablkoně:"Bára miluje Káju, já zase miluju jí, Kája se zbláznil do Kláry, Klára o Pepovi sní..." Abych neřeháněl, takhle komplikované to zase není. Žánr, postavy - Lovely Complex je typická středoškolská Rabukome (romantická komedie), ve které se kupodivu nevyskytují žádné nadpřirozené jevy a bytosti, ale většinou poměrně přirozeně se chovající studenti. Já osobně takovou věc považuji za plus. Ústřední dvojka, hlavně Risa, je sympatická, plná (až přeplněná) života a tropí blbiny. To mám též raději než zakřiknutého, zamilovaného, nesmělého slušňáka a nevinnou křehkou holčičku. Verdikt - Z předchozího se zdá, že jsem byl se seriálem spokojen. Žel je tomu tak jen částečně, seriál je totiž vzhledem k zvolenému tématu a zpracování příliš dlouhý, takže se v něm často objevují hluchá místa, ve kterých jen čekáte na další podstatnou událost. Zkrátit ho na polovinu, jistě bych mu **** dal. Humorné situace jsou humorné jenom občas, ale naštěstí jen málokdy sklouzávají k trapnosti. Třetí vada je vadou asi jen pro mě - středoškolské rabukome mě v poslední době nějak štvou. Pokud však divák tímto charakterovým nedostatkem netrpí, může pro něj Lovely Complex být dobrou volbou. Lepší ***.(6.12.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace