Bezvadná dvojka (TV seriál)

• Japonsko

Lovely Complex

• Japonsko

ラブ★コン

Animovaný / Komedie / Romantický

Japonsko, 2007, 24x24 min

Tak toto je vôbec prvé anime, ktoré ma poriadne pobavilo, čo sa týka vtipov a situácií. Zvyčajne mi tie opičky vadia, no v tomto prípade to tvorcovia dávkovali rozumne a hlavne ten casting bol doslova perfektný. Dej ničím výnimočný a ani samotný príbeh, no prevedenie a komediálne prvky spôsobili, že som si to pozrel za pár dní. Dal by som 9 z 10, pretože dokonalé to určite nie je. //Po niekoľkonásobnom vracaní sa musím priznať, že som hromadu vtipov a narážok pri úvodnom pozeraní ignoroval. Definitívne najlepšia komédia doteraz a to môžem napísať, že prekonáva aj akýkoľvek film.(1.8.2013)

Potřebovalo by to méně: křiku, vtipů, opakování, přešlapování na místě, primárního páru. Potřebovalo by to více: dialogů, romance, preciznější načasování, vyvíjení vztahů, ostatních postav... Celý seriál je podáván z pohledu hlavní hrdinky, obřině Koizumi. A to je špatně. Její motivy, pocity, okamžiky smutku i štěstí jsou nám známé, ale všechny ostatní postavy jsou zahaleny v roušce tajemna. Chtělo by to mnohem víc "vylívání srdíčka" ostatních postav, abychom alespoň trochu tušili, co se děje v jejich hlavách. 7.-18. díl se nic podstatného neudálo a to je škoda, přitom se stačilo zaměřit na ostatní postavy (chci více dívky ve špatném těle!), než pořád dokola opakovat patent Koizumi-Otani. Skoro všechny postavy se chovají zcela normálně, přirozeně a uvěřitelně. O to víc mi tam chyběl nějaký vývoj vztahu. V závěrečným titulcích poslední epizody mi tak trochu chyběly klišoidní fotografie z budoucnosti. Jo, a hlavní mužský charakter je opět klasicky - idiot. Ale Risa je moc sympatická, praštěná a teatrální, líbila se mi. S klidným srdcem můžu doporučit shlédnutí jejího trápení s chlapama.(24.5.2011)

Jedno z mála česky dabovaných, realisticky laděných Anime (kupodivu žádní upíři, draci, démoni a podobné záhrobní či robotické příšery), tak v nouzi nejvyšší jsem se přemohl tuto animovanou telenovelu shlédnout. První díly jsou na můj vkus příliš hektické, zmatené a dialogy uječené, ostatně jako u všech novodobých Anime. Ale dal jsem tomu ještě šanci a uznávám, že další díly už jsou o něco lepší, došlo i na romantiku a vtipné hlášky a scénky. Zajímavá je zápletka s klukem vydávajícím se za holku. Věčné hádky a škádlení ústřední dvojice mě baví a za geniální větu "Já ti tady ukazuju svoje vnitřní psychologický prsa!" přidávám pár procent navíc, takový záchvat smíchu jsem při sledování seriálu už dlouho nedostal. Akorát nechápu, proč v půlce seriálu vyměnili úvodní i závěrečnou znělku, ta druhá úvodní mi připadá moc uřvaná. Po prvním shlédnutí bych dal s bídou dvě *, ale nechal jsem to ještě trochu uležet, po roce shlédl znovu a docela to ujde, proto zvyšuji na slabé tři. 50%(19.5.2016)

Není to tak, že bych neměl tohle Anime za co kritizovat. Jenže stěžovat si na neustále přívaly slz a dramatické útěky, to je jako kritizovat shounen za to, že v něm hlavní hrdina vstane z kaluže krve, posbírá mozkovnu po okolí roztroušenou, namotá zpátky svoje střeva a za mocného řevu a pomoci přátelství a lásky přemůže hlavního antihrdinu, jenž mu jinak v předchozích dvou set padesáti částech dával brutálně na hubu. A pokud se oprostím od těchto žánrových specifik, vidím v Lovely Complex už jen jeden výrazný zápor - 24 částí je prostě příliš. V žánru Rabukome ale moc kvalitnějších kousků nenajdete, takže jestli si na něj nějak zvlášť potrpíte a překousnete občasnou zdlouhavost, nemůžete šlápnout vedle.(22.4.2011)

Komediální šílenost pro "náctileté", kde jsem se po dlouhé době, alespoň něčemu, co mělo být vtipné, zasmál. Po mých nešťastných setkáních s Suzumiya Haruhi no yûutsu a GTO, je to milé překvapení. Největší mínusem je zbytečná délka. Malá poznámka na závěr: výška hlavni hrdinky je po většinu seriálu 172 cm. Slabší 4*.(29.9.2008)