Hotel pro psy

• Nizozemsko

Komedie / Rodinný / Dobrodružný

USA / Německo, 2009, 96 min

• fruitbueno

Hotel pro psy aneb Cesta do hlubin vkusu dospělého diváka. Jako chtít po mně, abych podobnou produkci hodnotila hvězdičkovým systémem, je zcela nad můj level. Já bych byla snesla všechno, ten dementní příběh, tu neuvěřitelnou shodu náhod (jedna z milionu: děti prchají před zákonem, neví kam, a hle: rozsvítí se nápis zchátralého hotelu a můžou tam vklouznout - OMG, WTF???!), ty ztřeštěné postavičky, tu papírem čpějící lovestory, ty hafající psíky, všechno. Ale pohár mé trpělivosti, žaludečních šťáv i nervů přetekl při rádoby dojemném a šťastném konci. Kbelíčky zvratků se naplnily, nikdy více, děkuji. Mít o minimálně o patnáct let míň, komentuji jinak, ale tohle opravdu ne. Filmy pro děti existují a kvalitní též. Tento to není ani smykem.(9.6.2009)

• kajda.l

Dyš ty pejšánci byli tak loštomilý.. Co dodat:)..že se jedná o neskutečnou blbinu pro předškoláky, zde psát nebudu..stejně tak nebudu film urážet. Proč??..film si to nezaslouží, na nic si nehraje, je naivní a naivně se i tváří. Je to sympatická rodinná podívaná, plná všemožného moralizování a místy zábavná i pro dospělého. Už jen díky psíkům (za mě především buldočkům) a doslova neuvěřitelně nádherné k...(ost)...ičce Emmě Roberts, která mi způsobila opravdu vážný poplach hormonů(mlask), nemůžu hodnotit podprůměrně(tudíž velmi solidní 2* a 50%).(2.8.2009)

Nádherný příběh, který se musí líbit každému, kdo má doma nějakého toho psího kamaráda (jako například já) a samozřejmě i lidem, kterým se psi líbí, ale doma žádného nemají. Pro mě byl film o to zajímavější, že už jsme si v minulosti pejska z útulku vzali, takže to je i tak trochu srdeční záležitost. Každopádně tenhle film se mi líbil od začátku do konce, příjemně mi to uteklo a docela solidně jsem si u toho odpočinul a pobavil. Všichni pejsci byli velmi roztomilí a na rovinu se musím přiznat, že jsem začal u filmu brečet jako želva už asi čtvrt hodiny před koncem, když sociální pracovník předčítá seznam pejsků, kteří byli ubytováni v hotelu. A každý film, který vyvolá emoce, je pro mě dobrý film, a takto nahlížím i na Hotel pro psy, což je film, který se mi na hodně dlouho zapsal do paměti a na který budu velice rád vzpomínat. A upřímně docela obdivuji režiséra a vůbec všechny tvůrce filmu, jak zvládli takové množství psů různých velikostí a ras ukočírovat, to muselo dát asi dost práce. Každopádně výsledek je ohromující a já velice rád tento film hodnotím jako povedený. Nevím, co více dodat, já jsem zkrátka nadšený tím, co jsem viděl, a žádné výhrady nemám ani k lidským hereckým výkonům, tenhle film se vydařil po všech stránkách a chvíli jsem i uvažoval o pěti hvězdách, nakonec však hodnotím i tak velmi kvalitními čtyřmi hvězdami.(28.5.2010)

Po Denníkovi slabocha ma opäť Thor Freudenthal presvedčil o svojich kvalitách. Svojmu filmu rozumie, netlačí na pilu, ponúka zaujímavý leč miestami prvoplánový vizuál a skúsenú réžiu. Nepamätám si moment, kedy by mu film unikol z rúk. Trochu smolu má v tom, že námet v podobe Hotela pre psov je síce zaujímavý, ale občas drhne v povrchných vodách. Našťastie sú tu herecké výkony detských predstaviteľov, ktoré to aspoň čiastočne maskujú. Emma Roberts skvelá a Jake T. Austin dokazuje, že rozhodne má potenciál, hoci tentoraz ho kolegyňa bez debát herecky predčila. Záležitosti ako kamera alebo hudba sa spätne ťažko posudzujú, pretože neboli ničím extra výnimočné. Aj tak som však nadobudol presvedčenie, že Hotel pre psov je výnimočný a striedmy film, ktorý aj bez potokov sentimentálnych scenáristických obratov dokáže vyvolať skutočné emócie ako napr. empatia či porozumenie. Veľmi dobré tri hviezdičky.(29.8.2014)

• LeoH

Všecko bych tomu odpustil, protože dětem se to ve své době vážně líbilo, ale dvě věci odpustit nelze: zjednodušení světa na krásnou, chytrou, politicky korektní polovinu, která je s hrdiny, a odpudivé hloupé křupany, kteří jsou proti nim a dojdou za to ponížení – nic mezi tím –, a pak tu závěrečnou svazácko-institucionální idylku.(7.6.2016)

• - Za prvý týždeň film zarobil vyše 17 miliónov dolárov. (martin1m2)

• - Jde o první film studia Nickelodeon, který spolu s ním neprodukuje Paramount Pictures. (Hal_Moore)

• - Keď sú Carl a Lois v hoteli a Carl nájde svoj systém, v odraze sklenených dverí si môžete všimnúť človeka zo štábu. (martin1m2)