Hotel pro psy

Hotel for Dogs

Komedie / Rodinný / Dobrodružný

USA / Německo, 2009, 96 min

• LucMosss

Potlesk! To byla pěkná pohádka! Ne, nyní vážně. Ten zážitek v rozsáhlem sále kina, v němž ovšem sedělo snad jen deset lidí byl nezapomenutelný... Příště si vážně rozmyslím stokrát předem, který snímek si vyberu ke shlédnutí. Avšak jestli chcete zabít čas a nechat na sebe působit devatesát minut prázdné dialogy a námět, jenž je v pohádkovém průmyslu klišé, já vám v tom bránit nebudu...(12.6.2010)

Pořád jsem si říkala, jak dlouho jim může procházet, že Andi a Bruce mají psího parťáka Pátka. Při nadutosti jejich pěstounů by jim to možná procházelo dlouho, kdyby jim psa neodvezla odchytová služba. Pátka se jim podařilo získat zpátky. Oba dva si uvědomují, že by měli pro svého čtyřnohého kamaráda najít nový domov, ale vzdát se ho nechtějí. Připomíná jim totiž jejich rodiče. Při útěku před policií jim padne do oka stará barabizna, která kdysi bývala honosným hotelem. Vytvoří tam domov pro několik toulavých psů a vyfouknou kšeft odchytovce. Sourozenci a jejich kamarádi byli hodně vynalézaví a podnikaví. Měli to dobře vymyšlené a vymakané. Jenže se jim do všeho zase připletou pěstouni a policajti. Pracovníci odchytové služby tu vystupují jako banda tupců, dobře jim tak, jsme přece v pohádkovém příběhu. Lisa Kudrow jako rockerka mě docela štvala a ten její manžílek taky. Dětem se film bude určitě líbit a dospělí si u něho skvěle odpočinou. Já jsem si krásně odpočinula a vyčistila hlavu od všech průšvihů.(18.11.2009)

• Sykon

Vhodné na nedělní časné odpoledne, kdy je potřeba něco dělat a hodí se zvuková kulisa. Zvlášť když máte po ruce malé děti. Ale jako volba pro dospělé na večer, poté co jdou děti spát, tenhle film selhává. Některé nápady v hotelu jsou sice zajímavé a do určité míry i originální, pejsci se také snaží, ale tisíckrát viděné a slyšené dialogy lidských herců by zachránila, s velkým možná, snad jen ta nejelitnější herecká smetánka světa - a ta se tady rozhodně neobjeví... Dříve jsem podobným filmům dával průměrné tři, ale pak jsem se jich tak přejedl, že už nevidím důvod je dokoukávat, pokud nejsem s někým kdo to opravdu sleduje, takže už jen 2*.(22.10.2012)

• Olík

Nenáročná, spíše dětskému publiku určená rodinná komedie o dvojici sirotků starajících se o opuštěné psy ve starém nefungujícím hotelu. Milovníkům psů na konci ukápne slzička, děti se pobaví, rodič zabaví ratolesti, náročný divák se bude nudit a nejlepší přítel člověka se podrbe za uchem. Dlouho jsem přemýšlel o třech hvězdičkách, díky zástupu všech těch ras pejsků a jejich „živočišným“ hereckým výkonům.(8.7.2010)

Veľmi pekné, príjemné a oddychovo spravené spracovanie. Keď sú v hlavnej úlohe psi prípadne iné zvieratá určite sa snímka nedá výrazne pokaziť. Táto naopak prekvapila. Scény zo psami boli skvelé a vydarené, až mi rozum stál ako bolo možné naučiť ich toľko kúskov a nechať nahovoriť aby to predviedli aj pred kamerou. Príjemne som sa bavil aj námet bol zaujímavý. Emma Roberts prekvapila, vidno že patrí do rodiny Robertsovcov a ešte zrejme nechá o sebe počuť. Čo viac dodať, do kina by som na to zrejme nešiel, ale doma v pohodlíčku je to pekne strávené popoludnie prípadne večer.(24.10.2010)

• - V scéne, keď sa Bruce a Andy schovávajú pred lapačmi psov, dvaja lapači pošliapu vankúšik Bone Sweet Bone. Ten zostane špinavý. Keď sa po ten vankúšik neskôr psík vráti, je opäť čistý. (martin1m2)

• - Knižní předloha byla poprvé vydána v roce 1971. (Hal_Moore)

• - Většina psů byla vyškolena za 2 až 3 měsíce, zatímco školení hlavních psů trvalo téměř 16 týdnů. (Pethushka)