Hotel pro psy

Hotel for Dogs

Komedie / Rodinný / Dobrodružný

USA / Německo, 2009, 96 min

• kajda.l

Dyš ty pejšánci byli tak loštomilý.. Co dodat:)..že se jedná o neskutečnou blbinu pro předškoláky, zde psát nebudu..stejně tak nebudu film urážet. Proč??..film si to nezaslouží, na nic si nehraje, je naivní a naivně se i tváří. Je to sympatická rodinná podívaná, plná všemožného moralizování a místy zábavná i pro dospělého. Už jen díky psíkům (za mě především buldočkům) a doslova neuvěřitelně nádherné k...(ost)...ičce Emmě Roberts, která mi způsobila opravdu vážný poplach hormonů(mlask), nemůžu hodnotit podprůměrně(tudíž velmi solidní 2* a 50%).(2.8.2009)

Dnes budu muset vycházet z hodnocení našeho šestiletého Honzíka - jde totiž o film pro děti, žádná psychologie se tu nenosí. Kdybych totiž chtěl dospěle rýpat, tak by mi přišlo divné, že někde chátrá budova hotelu bez zájmu investorů a stavebních firem, nebo že někde žije kurátor, který by vnitřně chápal dvě protivné děti, které podvádějí a dělají jeden průšvih za druhým. (Navíc mně osobně nesedí ta hlavní hérečka, Emma Roberts -, která mi přišla falešně přemoudřelá už v Nancy Drew. A zklamal mě i výkon F.B., tedy Lisy Kudrow, dokonce jsem ji nepoznal, jak chudák holka od Přátel sešla. Ale podívejme se na film dětskýma očima. Následující text napsal šest a půl letý kluk, do počítače, tak prosím omluvte všechny chyby: "přibéh jednoho kluka a holky, kteří objevi starý hotel pro psy. asi tak 29 psu, kteři v hotelu zustali.mezi tím se zamilujou 2 psi julje a romeo. Zatím ostanich 27 psů si uživaj legraci, ale hotel pro psy nebyl jenom zajmavý film ale i komedie.leny docela dobrý pes ale je taky největší ze vsech psu. cooper pes, který se nezda aní v hotelu pro psi ale jenom nikde kde ho znaji.heri pes kteri se nestratí ale fakt i když heri už se dostal do hotelu pro psy. julie docela nádherný pes i když se zamiloval do romea to je taky pes. jinak je julie čistokrevná nádherná a samozřejmě v hotelu pro psy je už 18 let. romeo jak už jsem říkal u julie že se do julie zamiloval prostě. i když ten pes je z nich úplně nejmladší protože v hotelu pro psy je jenom 10 let. georgie tenhle pes je uzařazen do těch nejlepší psu v hotelu pro psi je už 42 let.shep je pes chlupatý a samozřejmě nadherný shep je v hotelu pro psi je už 28 let.patek je pes je jako nový v hotelu pro psi je už 1 rok ale občas mně napina tenhle film hotel pro psy .občas tomu filmu řikam q 2 napsal honzík" Každopádně u toho vydržel Honzík koukat až do konce, což se stane u mála filmů. Příběh je o dvou osiřelých dětech, které střídají pěstouny, nemají kapesné, tak si přivydělávají podvody, ale také se starají tajně už několik let o bílého oříška. Jednoho dne je náhoda zavede do nefungujícího opuštěného hotelu, kde žijí další opuštění psy, a společně s klukem ze Zverimexu pojmou plán udělat tento hotel pro zatoulané psy. Dokonce ukradnou i psy z útulku a díky šikovnosti brášky jsou všude samé vynálezy, které pejsci ocení - záchody s patníkem, psí kino s dveřmi od aut, automatický krmič a další zajímavosti. Pak však celá věc praskne a chvíli to vypadá na totální fiasko. Nakonec ale zasáhne onen hodný kurátor a vše dobře dopadne. Zkrátka oddechový film pro děti, jak má být, sem tam se objeví i nějaký ten humor. Na úvod disku trailer na Madagaskar 2, v bonusech komentář (jen GB titulky), film o filmu (19:06), dokument o speciálních efektech (6:00), castingu (6:28), štěkotu na povel (4:43), osm vystřižených scén (10:11) - to vše s CZ titulky, a ještě trailer (2:25) a tři fotogalerie. Taková bonusová úrodička se v poslední době hodně málo vidí. Navíc i technické převedení filmu je mírně nadprůměrné včetně zvuku, dokonce i dabing bych řekl, že se povedl.(13.4.2016)

• Djoker

Pro dospělého diváka je to celé až příliš naivní, ale kromě Emmy a Mopsíků se mi tady ještě líbily ty občasné náznaky, že největším nepřítelem nejen dospělého člověka je otravná byrokracie. Na rozdíl od reality tady však nezvítězí byrokracie, ale děti plné ideálů. Roztomilé, ale na podobné filmy už jsem evidentně starý a ani nevíte, jak mě to sere.(14.9.2014)

• riza-do

Odpad to sice není, ale do průměrného hodnocení v rámci jiných filmů to má ještě hodně daleko. Když si ale vezmu cílovou skupinu dětského filmu, tak to ten průměr asi i je - však je to stejné jako 1058 stejně zaměřených filmů. Hlavní hrdinové - děti s nějakým postranním příběhem (hledání pěstounů), co svou kreativitou se pro něco dětsky nadchnou (budeme se starat o všechna opuštěná psiska z okolí), pokračuje to až v megalomanských rozměrech, objeví se zlý dospělák (chytači psů z útulku, policie), na malou chvilku dečka všechny přechytračí, pak se objeví jeden z těch dobrých dospěláků co se za ně postaví (sociální pracovník) a končí to naivním happyendem kdy vše dobře dopadne (psí hotel v podobě těch nejlepších hotelů pro lidi, sociální pracovník adoptuje děti)..(15.2.2017)

• fruitbueno

Hotel pro psy aneb Cesta do hlubin vkusu dospělého diváka. Jako chtít po mně, abych podobnou produkci hodnotila hvězdičkovým systémem, je zcela nad můj level. Já bych byla snesla všechno, ten dementní příběh, tu neuvěřitelnou shodu náhod (jedna z milionu: děti prchají před zákonem, neví kam, a hle: rozsvítí se nápis zchátralého hotelu a můžou tam vklouznout - OMG, WTF???!), ty ztřeštěné postavičky, tu papírem čpějící lovestory, ty hafající psíky, všechno. Ale pohár mé trpělivosti, žaludečních šťáv i nervů přetekl při rádoby dojemném a šťastném konci. Kbelíčky zvratků se naplnily, nikdy více, děkuji. Mít o minimálně o patnáct let míň, komentuji jinak, ale tohle opravdu ne. Filmy pro děti existují a kvalitní též. Tento to není ani smykem.(9.6.2009)

• - V scéne, keď sa Bruce a Andy schovávajú pred lapačmi psov, dvaja lapači pošliapu vankúšik Bone Sweet Bone. Ten zostane špinavý. Keď sa po ten vankúšik neskôr psík vráti, je opäť čistý. (martin1m2)

• - Jde o první film studia Nickelodeon, který spolu s ním neprodukuje Paramount Pictures. (Hal_Moore)

• - Knižní předloha byla poprvé vydána v roce 1971. (Hal_Moore)