Hotel pro psy

Hotel for Dogs

Komedie / Rodinný / Dobrodružný

USA / Německo, 2009, 96 min

• Esmit

Co to je za slátinu? Nesnáším filmy, kde jediný záměr je rozbrečet diváka pohledem na to, jak všichni trpí a následně vše dobře skončí. Shrnutí děje je asi následovné... Dvě děti, které nemají rodiče se snaží zachránit haldu psů bez paníčků... od začátku už víte, jak to dopadne... kýčovitý románek, nějaká hodně hloupá akce. Boooože...(11.12.2010)

• LucMosss

Potlesk! To byla pěkná pohádka! Ne, nyní vážně. Ten zážitek v rozsáhlem sále kina, v němž ovšem sedělo snad jen deset lidí byl nezapomenutelný... Příště si vážně rozmyslím stokrát předem, který snímek si vyberu ke shlédnutí. Avšak jestli chcete zabít čas a nechat na sebe působit devatesát minut prázdné dialogy a námět, jenž je v pohádkovém průmyslu klišé, já vám v tom bránit nebudu...(12.6.2010)

• Sykon

Vhodné na nedělní časné odpoledne, kdy je potřeba něco dělat a hodí se zvuková kulisa. Zvlášť když máte po ruce malé děti. Ale jako volba pro dospělé na večer, poté co jdou děti spát, tenhle film selhává. Některé nápady v hotelu jsou sice zajímavé a do určité míry i originální, pejsci se také snaží, ale tisíckrát viděné a slyšené dialogy lidských herců by zachránila, s velkým možná, snad jen ta nejelitnější herecká smetánka světa - a ta se tady rozhodně neobjeví... Dříve jsem podobným filmům dával průměrné tři, ale pak jsem se jich tak přejedl, že už nevidím důvod je dokoukávat, pokud nejsem s někým kdo to opravdu sleduje, takže už jen 2*.(22.10.2012)

Vzhledem k rodinný komedii to svůj účel plní. Roztomilí psíci, příjemní herci a odsýpající, avšak dost čitelný příběh dotváří příjemný (i když dětský) soundtrack. Pakliže si ale chcete dobře zarelaxovat a nevadí vám trochu dětinské téma, pak nevidím důvod proč si Hotel pro psy nepustit. Takže pokud máte děti, nebo chcete nějaký roztomilý příběh, proč ne. P.S. Emma Roberts by se mohla objevovat častěji i v jiných dílech.(26.5.2009)

• Djoker

Pro dospělého diváka je to celé až příliš naivní, ale kromě Emmy a Mopsíků se mi tady ještě líbily ty občasné náznaky, že největším nepřítelem nejen dospělého člověka je otravná byrokracie. Na rozdíl od reality tady však nezvítězí byrokracie, ale děti plné ideálů. Roztomilé, ale na podobné filmy už jsem evidentně starý a ani nevíte, jak mě to sere.(14.9.2014)

• - Většina psů byla vyškolena za 2 až 3 měsíce, zatímco školení hlavních psů trvalo téměř 16 týdnů. (Pethushka)

• - Za prvý týždeň film zarobil vyše 17 miliónov dolárov. (martin1m2)

• - V scéne, keď sa Bruce a Andy schovávajú pred lapačmi psov, dvaja lapači pošliapu vankúšik Bone Sweet Bone. Ten zostane špinavý. Keď sa po ten vankúšik neskôr psík vráti, je opäť čistý. (martin1m2)