poster

Proroctví

 • USA

  Knowing

 • Velká Británie

  Knowing

 • Slovensko

  Štvrté proroctvo

 • Slovensko

  Proroctvo: Koniec sveta

Drama / Thriller / Mysteriózní / Sci-Fi / Akční

USA / Velká Británie / Austrálie, 2009, 116 min

Komentáře uživatelů k filmu (1 504)

 • DaViD´82
  ****

  Vyvolený meets Znamení a již jen z toho důvodu bych to očekával spíše od Shyamalana v jeho silném tvůrčím období.(21.6.2009)

 • Superpero
  ****

  Alex Proyas prostě umí zajímavě točit. Pád letadla je dobrej, ale havárie metra je fakt masakrózní. Víc než to mě ale potěšila příjemně tajemná atmosféra. Trochu přestřelený konec mi nevadil a hlavně to byl v podstatě nejdrsnější konec, co mohl být. Nicolas Cage je sázka na jistotu, ale ten jeho (filmovej) syn mi trochu vadil.(27.7.2009)

 • Shadwell
  ***

  Na rozdíl od Watergate, kde se bývalí agenti CIA pilně činili, vypovídá Proroctví o opaku; o nečinnosti CIA, která věděla a mnohé tušila o chystaných útocích 11. září a nezasáhla. Shit happens, to souhlasí, ale nikoliv for no reason... Jinak je film dílo pofidérní, poznamenané digitální kamerou, nechtěně státotvorné, skrznaskrz asexuální a rasistické, obtížně dešifrovatelné a k bujným výkladům vůbec převelice náchylné (kupř. křesťanství sice stojí v protikladu k někdejší tvrdé deterministické koncepci vztahu člověka a kosmu, přesto však křesťanství lehkým determinismem je, jinak by muselo uznat, že je člověk „náhodnou chemickou událostí“ – křesťanství se nám jinými slovy snaží namluvit, že až po současnost bylo vše deterministické, určeno vyšším smyslem, kdežto od současnosti platí svoboda individuality a s ní spojená morální zodpovědnost). Proroctví je ten druh filmu, kde se veškeré intelektuální pnutí odehrává vně na fórech, nikoliv ve filmu samotném – to má za následek, že o film za x-měsíců nikdo nezavadí, leda by lidé z produkčního přibalovali k DVD i příspěvky z diskusí. Proyas je tak další smutnou obětí hollywoodských balíčků – tzn. jeden film pro studio, druhý autorský –, protože z vlastní iniciativy by takovouhle shnilotinu nespíchnul, ani kdyby mu řezali péro autogenem. Rovněž jsem nucen konstatovat jistou genderovou asymetrii, poněvadž hlavní hrdina není žena, nýbrž chlap, a tato skutečnost se přenáší i na děti: syn Cage je koumák a hlavička, zjevně inkarnovaný inkvizitor, kdežto autorka prorockého spisu dívka a čarodějnice.(24.6.2009)

 • Rob Roy
  ***

  Rozvleklý scénář se strašnými dialogy zachraňuje Proyas, celkem sympatický Cage a po hoodně dlouhé době nějaký skvělý orchestrální soundtrack, od Marca Beltramiho.(31.7.2009)

 • Nathalie
  ***

  Atmosféra hustá, že by se dala krájet (80), scénář řídký a děravý jak řešeto (40) , debata o víře, evoluci, determinismu a ET civilizaci poté na plný počet:) Náhoda nebo záměr? Scientologie nebo evangelikanský obrat? Vesmírná hra v kostky nebo sen zbloudilýc poutníků? I don´t KNOW...(20.4.2009)

 • mandes
  ****

  Rozpočet $50miliónov Tržby Celosvetovo $182,492,056(11.6.2010)

 • TheMaker
  ****

  Spíše 3 a půl, ale dávám 4, jelikož ne-jednou jsem měl z vynikající atmosféry husí kůžy.(10.7.2009)

 • Dever
  *****

  Skvelí nápad, ktorý bol skvele sfilmovaný , nemám čo iné dodať je to skvelé.........................Soundtrack Marco Beltrami: 1. Main Titles [2:11] ,2. Door Jam [3:10] ,3. EMT [2:19] ,4. John and Caleb [1:59] ,5. New York [4:12] ,6. Aftermath [1:46] ,7. Not a Kid Anymore [1:56] ,8. Moose on the Loose [2:20] ,9. Stalking the Waylands [1:24] ,10. Numerology [3:06] ,11. It's the Sun [2:44] ,12. John Spills [3:26] ,13. Trailer Music [3:21] ,14. 33 [3:29] ,15. Loudmouth [2:43] ,16. Revelations [3:29] ,17. Thataway! [2:06] ,18. Shock and Aww [4:00] ,19. Caleb Leaves [7:09] ,20. Roll Over Beethoven [4:15] ,21. New World Round [2:59] ,22. Who Wants an Apple? [1:35],(7.1.2011)

 • LIVINGDEAD
  *****

  I když herce Nicolase Cage nemusím a v poslední době ve všech filmech má vykulený ksicht a to během celého trvání filmu.... film "KNOWING" mne ohromil. Určitě velké plus bylo to, že jsem se na film díval v HDMI a FULL HD, DD 5.1 - takže jsem si ho vychutnal. Katastrofické scény - letadlo, vlak, ohnivá tlaková vlna....... prostě perfektní. Po katastrofický shitech : Jako "TORNÁDO V NEW YORKU" a "IMPACT" je "KNOWING" perlou katastrofických filmů v roce 2009.(22.3.2009)

 • Fr
  ***

  804374251557322006721037318697.…. N.Cage v duchařině, která se změní v katastrofické sci-fi. O scénáři si netřeba dělat iluze, stejně tak ,,unikátních“ záběrů na rozkročenýho Cage z rukama mírně od sebe je tu zbytečně moc. Ale on je tím, kdo má táhnout film. A.Proyas dokáže vykouzlit krásné obrázky a všechny dvě akční scény jsou velmi solidní. A jestli je Cage zpět i herecky? Co já vím. Ale zase je to koukatelnější než jeho poslední kousek. PŘÍBĚH ** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ **(2.7.2009)

 • Viktooorka
  ****

  Teď si tak trošku zauvažuji. Proroctví odvozeno od slova PROROK. V běžné řeči považuji proroka za člověka schopného vidět a předvídat budoucnost. Tento člověk prorokuje čili vyslovuje proroctví. Vidím v tom nadpřirozeno. S touto myšlenkou jsem do kina kráčela a počítala jsem s tím :) Tudíž se pro mě tenhle sci-fi snímek stal vydařeným :) Skvělá atmosféra, která mi svírala žaludek, skvělé efekty a Cage ukázal, že ještě nepatří do starého železa :) A ten konec?? SPOILER vadilo mi jen ta závěrečné 5-ti minutové hopsání v obilí :)(22.8.2009)

 • B!shop
  ****

  Bohuzel dost prekombinovany. Film je hlavne mix mezi katastrofickym a hororvym zanrem a to by bylo v poradku. Hororovej tu zastupujou mrazive natoceny sceny a celkove solidni atmosfera a ruzne se objevujici septajici tajemny postavy. Katastrofickej zanr tu zastupujou necekane katastrofy. Tech by tu sice mohlo bejt vic, jsou tu vlastne jen dve + zaver, ale ty dve jsou natoceny paradne, zadna hrdinska kravinka, kdy se lidi na posledni chvily zachrani, tohle pusobi realisticky a drsne, vsichni umiraj, pripadne hori a podobne. Bohuzel je film zaroven rodinny drama, ktery se projevuje obzvlast nakejch prvnich 40 minut filmu a mame tu asi tak tisici variaci na tema fotrik prisel o manzelku a vychovava dite, no a prave tenhle uvod bohuzel neni moc zazivnej a trosku film srazi. No a pak tu je zaverecna pointa, ktera je bohuzel ze soudku "To snad ne, s timhle jdete do prdele." aneb, kdyz dojdou napady, zanr sci-fi to jisti. No k tomu si prictete obstojny, ale ne bezchybny triky a krome vicemene sympatickejch (vcetne deti) hercu tu je jeste Nick Cage, kterej se docela snazi, zadnej velkej vykon to neni, ale hraje obstojne, uces se taky trochu zlepsil, i kdyz to precejen furt spis pripomina nasrano na hlave. Takze celkove zajimavej pribeh s prijemnym koncem (kdyz pominu tu sci-fi slozku), prijemnejma hercema a slusnejma trikama, navic diky Proyasovi s paradni atmosferou a po case zase slusnej film s Cagem.(20.6.2009)

 • obitus
  **

  Shyamalan je každým filmem horší a horší.(23.7.2009)

 • Boss321
  ****

  Alex Proyas je skvělý režisér a i v tomto snímku zvládl vytvořit velmi slušnou atmosféru, která se táhne celým filmem a je zároveň jeho hlavní devízou. Nicolas Cage, který od Obchodníka se smrtí o pořádnou roli nezavadil, hraje slušně a dá se říct, že celý snímek táhne na svých bedrech. Určitě solidní čtyři hvězdičky......(6.5.2009)

 • Lateef
  ***

  S rozpočtem čtyřikrát menším než druzí Transformeři tu Alex Proyas vysekl minimálně dvě scény, které mě totálně vykolejili. Film disponuje velice dobrou atmosférou, slušným herním projevem Cage a notně zajímavým finálním rozuzlením. Den po shlédnutí definuji snímek jako povedenou, vcelku depresivní jednohubku se sci-fi nádechem. 70% 50 miliónů dolarů(rozpočet)/176 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)/38 miliónů dolarů(čistý zisk z kinoprojekcí)(26.6.2009)

 • Flipnic
  ***

  Taková sfi-fi pohodovka. Dobře koukatelné s bohužel předvídatelným rozuzlením děje, které se mi zdálo až moc naivní na to, jak se film po celou dobu tvářil. Cage hraje tradičně na pohodu, nic extra, ani žádná hrůza ... odehraje si co má. Výborná je atmosféra filmu a některé záběry, triky katastrof a některé docela napínavé momenty. Ale něco mi v tom chybělo a nevím co ...prostě nevím, asi to mohlo víc vygradovat a ono to spíš upadlo v dosti naivní frašku ... Ale dobré, rozhodně doporučuji běžnému nenáročnému divákovi ...(8.10.2009)

 • Chupacabre
  ****

  Zajímavě pojatý snímek o světových neštěstích a katastrofách s brutálním koncem lidstva a všeho živého na Zemi. Určitě bych zde ale uvítal více minut koncového vyhlazení, než zbytečně zdlouhavé rozjíždění celého příběhu.(20.6.2010)

 • RHK
  ***

  Trikově skvělá sci-fi s perfektními triky, místy slabším scénářem a na závěr s upgradeovaným stromem poznání. Geniální předověď katastrof se naplňuje a starostlivý otec se snaží zachránit syna i svět. Vcelku však nejde o nic nového. Trailer: http://www.csfd.cz/film/236435-proroctvi/videa/(12.4.2011)

 • Jossie
  ****

  Přesně jak říká Fuka, na celém tom filmu byl jediný slabý článek a to Nicolas Cage, který asi definitivně zapomněl hrát. Jinak to bylo vážně hezké mysteriózní scifko a čím víc se blížil ten hrozný závěr, tím víc mi to nedělalo dobře. Ty dvě trikové scény, co tam jsou, jsou naprosto úchvatné, především metro mě dostalo. Proyasova režie mi evidentně vyloženě sedí.(2.8.2009)

 • EdaS
  ***

  70% Vlastně se mi to dost líbilo - téma je sice zajímavější než zpracování, ale rejža dokáže vtáhnout do děje, ať mu hází scénář pod nohy jakkoliv velké klacky, a Cage je po dlouhé době příjemně tlumený. Tuším sice scientology v pozadí, ale pro dnešek na to kašlu. Bavil jsem se.(23.6.2009)

1 2 3 4 5 20 39 57 76