I Love You Phillip Morris

• USA I Love You Phillip Morris (více)

Steven Russel (Jim Carrey), šťastně ženatý muž, se dostane do problémů a odpykává si trest ve vězení. Zde se setká s Phillipem Morrisem (Ewan McGregor), do kterého se bezhlavě zamiluje... Inspirováno skutečnou událostí. Skutečný Steven Jay Russel se proslavil mnoha bizarními útěky z vězení, které realizoval vždy v pátek 13. Vydával se za soudce, lékaře, údržbáře. Při jednom útěku přepadl banku, když ho zatkli, předstíral infarkt a v nemocnici tvrdil, že má AIDS. Další útěk se mu zdařil, když si přebarvil vězeňský mundúr na zeleno a vydával se za bachaře. Poslední útěk se mu povedl v roce 1998 a po něm následoval trest 144 let za mřížemi. Bylo mu naměřeno IQ 169. (Bioscop)

Mastik222

Jim Carrey patří asi tak k 5 mým nejvíc oblíbených herců. Jsem zvyklý koukat na něj vždy v komediích, kde bych řekl, že patří asi ke špičce. Co se týče tohoto filmu jsem byl zvědavý, co se z toho nakonec vyvrbí. V některých věcech to bylo zajímavé, ale víc než průměrný film, což za mě odpovídá 3* bych víc nedával. Samozřejmě záleží na každém, každému se líbí něco jiného. Zůstanu u komedií, které mě s ním baví sledovat nejvíce. ()

Dupac

Neobvyklá slepenina crazy podvodnické komedie, která je místy docela vtipná, s přepjatou love story dvou hochů k zulíbání, hraných privilegovanými hollywoodskými heterosexuálními (aspoň co vím) herci. Ale pokud je pro vás výzva ke kouření řešením pro extrémní situace, možná jste cílovka. ()

benedikt28

Film, na který se v USA nechodí, protože prudérní Amíky šokuje svou otevřeností (také se mu zde nedařilo téměř dva roky najít distributora). Naproti tomu, v takové Francii je to už téměř kultovní záležitost. Carrey v roli v jaké by ho nikdo nečekal a McGregorovi příštích deset let nikdo neuvěří, že není gay :-) ()

Margotka

takhle jsem se už dávno nezasmála :-) dvojice mcgregor a carrey dokonalá, žrala jsem jim to od samýho začátku. mcgregor slaďoučkej jak cukrkandl, je vůbec ve skutečnosti hetero nebo ne? ()

Figuto

Pro heterosexuály znepokojivá gayovská romantika proložená humorem. Herecké duo dobré, jinak pěkná kokotina, které sotva uvěřím, že se to tak stalo. 4/10 ()

Smoldo56

Tak trochu návrat Jima Carreyho k herectvu. Neuveritelne priteplená záležitosť obalená v naivite a rádoby vtipných fórkoch. Chvíľu to funguje, keď sa však pokúsi hlavná postava utiecť z väzenia po x-ty krat divaka to prestáva baviť. Oskara by si zaslúžil MacGregor za jeho teplé herectvo a zároven najsympatickejšieho gaya v éri filmu a za pochválenie stojí aj Jim, ktorý konečne niečo hrá. Trochu komédia, trochu dráma ale hlavne dokument o dvoch gayoch ktorí sa napriek väzenskému prostrediu rozhodli zamilovať, potom sa rozídu a zase zídu. Film o útekoch z väzenia trochu inak a rozporuplno. Lepší priemer. ()

Avventurato

Samozřejmě, že blbečkové, kteří budou požadovat od Jima Carreyho klasický, záchodový vtip budou zklamáni, protože jim IQ pod 80 nedovolí se bavit. Tady nemůže být snad nic vytčeno. Provedení je poutavé, film se rozjede a zastaví až těsně před koncem. Výkony herců jsou dotaženy do detailů. Zvraty, emoce, akce, drama a hořký vtip. ()

kika1650

Iste tu už niekto spomenul hlavný hudobný motív filmu - najprv trochu otravný, tragikomický, ale neskôr vlastne vyslovene iritujúci. A taký je aj film samotný, bohužiaľ. Svižná stopáž ?! - túdle, po tom keď sa dozviete na ČO ste vlastne prišli do kina... Je to tak trochu ako zahryznúť do citróna. Očakávate vtipnú rádoby gay komédiu a namiesto toho dostanete slátaninu "útekového" filmu a la Catch me if you can, s Aids ždímačom emócií, a hocičím čo doterz náležalo hetero romantickým tuctovým (a bezpohlavným) snímkam - ale čo je zároveň TAK beznádejne gay, tak moc až je to neakceptovateľné (a pritom je ten pohľad tak stereotypný!). Neviem, keby to nebolo podľa skutočnej udalosti, čo drží pozornosť... Čiže kľúčový moment - ak ste straight/ale ak aj nie až tak moc!/ budete roniť krvavé slzy. Pritiahli mená Carreyho (,,his best performanec in years" - skôr úlisne najdesivejšia a najúchylnejšia) a McGregora (neviem či ostáva mojím obľúbeným po tom macíkovskom ,,som je...teľný" výkone) Ale pointa je, hoci to bude znieť očividne a obávam sa že nie dosť objavne, že je to gay. Keby nebolo, nik by o to pravdepodobne ani nezakopol, každý by to odsúdil ako plytké a ja neviem aké pozliepané a tisíckrát videné. A TO je na zamyslenie. TO a fakt, že pribúda filmov ako The Kids are all right (,,..vyzretý takmer ukážkový portrét modernej rodiny(?!)). Ja prílišne a v I love you Phillip Morris, príliš úporné/toporné/ násilné, vtieravé, vehementné a strašne snaživé (a prepísknuté - v štýle som Jim Carrey, mám účeš ako Hanks v Da Vincihi kóde a teraz tu v 3minútovej sekvencii budem dávať dolu namazaného svalnáča) seba-exponovanie nekvitujem. Obzvlášť keď je z toho potom taký trapný film. ()

ghostwo

Tvůrci se evidentně nedokázali rozhodnout jakým směrem se ubrat. Takže nakonec vznikla takováto slátanina-ani komedie, ani drama...ani nic. Opravdu bída, ubohé. Mimochodem Jim Carrey zde vypadá jak po těžké nemoci. Co se to s ním stalo? ()

shagisson

Docela zvláštní vidět jazyk Carreyeho v puse McGregora a McGregorovu pusu v rozkroku Carreyeho...raději bych takhle viděl třeba Zeta-Jones s Megan Fox, ale o tom to tady není...Carrey je schopný všeho a zhostí se toho jak mu to vše narostlo a Evan tomu zdárně sekunduje...jenomže, to je tak všechno, jinak vcelku prázdno. ()

JerryPilsen

Výborné,takhle si představuju bláznivou komedii kdy je všechno dovoleno.Carrey dobrý,ale nemohl jsem odtrhnout oči od McGregora,ten si tu roli opravdu užíval.Skvělá zábava po celou dobu! ()

Ravel

Pokud překonáte prvních třicet minut gay sexu, budete odměněni až neskutečným, ale opravdu skutečným příběhem. ()

jardel24

Já Jimu Carreymu prostě nevěřím a nepamatuji si, že bych mu někdy nějakou roli věřil. V tomhle filmu to chce mnohem víc než komické grimasy. Zato Ewan McGregor je naprosto geniálně přirozený - naivita mu kouká z každého pohybu. A je to asi tahle herecká nevyrovnanost u dvou hlavních představitelů, co mi vadilo ze všeho nejvíc. Komedie je to zábavná, místy hodně zábavná, ale jinak ve všech směrech naprosto průměrná. ()

Uframufrag

Jim Carrey sa pre mna tymto filmom opat vratil medzi elitnych komikov. Zabavny pribeh, vtipne dialogy, proste bavil som sa. Ewanovi McGregorovi tato rola moc nesadla a jasne v tomto filme hral druhe husle, ale Jim bol presne taky, akeho si clovek pamata z jeho starsich filmov, takze zasluzene 4* ()

Carrey a McGregor jsou příliš teplí

09.03.2008

Carrey + McGregor = velká láska

Carrey + McGregor = velká láska

25.12.2007

K Vánocům patří příběhy o lásce, a tak tady pro vás jeden máme. Co na tom, že je to láska homosexuální a odehrává se za mřížemi? ;-) O komedii I Love You Phillip Morris, která bude režijním debutem… (více)