Carl Fredricksen je bývalý prodavač pouťových balónků, který je nucen se vystěhovat z domu, který společně se svou zesnulou manželkou Ellie postavili. Místo odchodu do domova důchodců se ale odhodlá k činu. Ke střeše svého domu přiváže tisíce balónků, vystoupá s domem k nebi a vydá se do Jižní Ameriky, jak to kdysi dávno slíbil své ženě. Na cestu se s ním ale vydává ještě jeden nechtěný cestovatel, o jehož přítomnosti Carl nemá ani tušení. Je to osmiletý chlapec Russell, který se ocitl na jeho zápraží právě v okamžiku, kdy se dům vznesl k nebi. Starého muže a malého chlapce na společné cestě do Jižní Ameriky čekají úžasná dobrodružství, na která nikdy nezapomenou. (TV Nova)

E lan

Další hezoučký film od Pixaru. Nevím čím to je, že filmy od těchto tvůrců mají vždy duši, chytnou u srdce a mají neotřelý duchaplný námět. Navíc vše i ve 3D což stojí za vidění. Přesto nejlepší dvě scény jsou ohledně průběhu života hlavního hrdiny důchodce a jeho manželky. Ty jsou dechberoucí! ()

dessa

Už jen za desetiminutový sestřih životního příběhu Carla a Ellie Fredricksenových dávám absolutorium. Pixar zase vytáhl báječný mix několika žánrů a udělal z toho tradičně vynikající zábavu, tentokrát však spíše určenou staršímu publiku... ()

ER

Lidské téma s prvky typicky animované zábavy.Tak to se povedlo tvůrcům ze studia Pixar. Důchodce, který má sen, jenž nemohl uskutečnit v době, kdy žila jeho manželka. Po její smrti na něj dopadá trudnomyslnost a vzpomínky ho spíše tíží.Až na jednu-na neuskutečněný sen mít svůj domek u vodopádu. Právě ten ho pod tíhou nemilosrdných životních okolností donutí jednat a vydat se na cestu do oblak. Při té cestě však nakonec nezůstane sám a při konfrontaci sebe samého se svým okolím zjistí, že se ještě vyplatí žít naplno. ()

Martell47

Určite rozprávka viac pre dospelých ako pre deti. Každopádne som bol veľmi sklamaný, keďže film som videl v kine a napriek dobrej spoločnosti a dobrej nálade som sa nudil a bavil som sa minimálne. Túto rozprávku by som ohodnotil ako veľmi priemernú a mierne nekonvenčnú, čo je zrejme dôvod prečo sa mnohým ľuďom celkom páči. Slabé 3*, škoda. ()

marusaj

Jinak než za pět nelze. Spousta věcí mi vadila - laciná akce, nepřesvědčivý záporák, pták, psi. Nicméně přesto - Carl, je hrdinou plným rozporných emocí - plný vzteku, stesku, ale i lásky, citu, odvahy a skrz úvodní defilé jeho života si jej člověk zamiluje. Vedle něho malý těžkopádný ukecaný Russel, kterému se stýská po tátovi a má úplně novou GPS. Tahle príma dvojka jede a funguje. Tihle dva odtáhnou celý film na svých binárních malíčcích - skrze svoji uvěřitelnost a empatii a skrze své nádherné binární herecké výkony.. které jsou to nejvíc, co v jakémkoli animáku doposud bylo vyprogramováno. Docter, Lesseter, Peterson, Bird.. a všici z Pixarových seniorů opět překonali sami sebe a nemůžu se dočkat, jakými postavami a jakým světem nás oblaží příště. ()

sanikope

Dlho som sa vyhýbal tomuto tzv. filmu roka. Pixar je vždy sťaby značka pre family movies. Veru ma UP prekvapil. Film sa začína rýchlym zostrihom (ako som žil) pána Fredriksona. Akoby ukazoval že naše sny s nami zostávajú i keď my už budeme starnúť a chradnúť - po tomto highlighte sa na mňa zosypala kopa infantilneho braku a s ním i cela idea filmu vypršala. Adventure is out there bolo heslo explorera Murtza ktorí sa stal vzorom pre Fredriksona a jeho manželku. V momente ako sa však skutočná adventura začne sa dozvedám o priblblom skautovi ktorý akoby sa stával novým prototypom antihrdinu so srdcom a bude nás otravovať po zvyšok filmu. Keď k tomu pripočítam hovoriace psi... veru do zúfania. Na šťastie film opäť vyťahuje z biedy zaverečných pár minút kedy som sa asi preladil už na danú detskú hrkalku. Zhrnuté a spočitané -- mišmaš pre všetkých a každý si najde to svoje, deti sa nudia pri dospeláckych témach a naopak. ()

waska

Z úvodní sekvence, "život, jako kniha dobrodružství", jsem ještě teď na větvi, až mě mrazí v zádech. Panebože, jak to, že jsem na to nepřišel sám?! Brilantní.... Pixar jako obvykle nezklamal a i když jsem od nich viděl lepší film, určitě nejsem zklamán. Zvlášť, když sám vím, jaké to je prožívat jihoamerické dobrodružství. ()

GodKnows

uz som myslim v nejakom komente pisal ze tieto nove rozpravky nie su moj salok kavy a prakticky nikdy nedokazali naplnit moje ocakavania.......donedavna bol jedinym pre mna pozeratelnym kuskom wall-e....dnes sa k nemu pridal aj up...... ()

Luckyman

Ďalší perfektný animák od Pixar! Stále sa neviem rozhodnúť, ktorá postava sa mi najviac páčila. Každá mala niečo do seba, ale pes Dog a vták spolu tvorili skvelú dvojku rovnako ako starý Frederickson a malý chlapec. Už sa neviem dočkať ďalšieho animáku. Z roka na rok je to lepšie a lepšie. ()

peteriko

Animák roku! Je to veľmi pekný film, ktorí sa bude určite páčiť nie len deťom ale aj dospelým. Film sám o sebe je skôr určený ľudom, ktorí už nie zažili. Mne osobne sa chcelo pri ňom aj plakať. Jedna vec ktorú mu môžeme vytknúť je krátkosť. Ak by scenáristi chceli kľudne by film mohli predĺžiť aj o 10-15 minút. Táto skutočnosť však neuberá na kráse ktorú tento film predviedol. 90% ()

mvukotic

Uvod mily, dojemny - celkovo prva polovica filmu pekne slape, kym ta druha u mna sklzla do klasickeho akcneho animaku, hoci remeselne perfektne zvladnuteho. Na wall-e sa up bohuzial nechyta. ()

tančísvlky

Výborný animák na ktorý nezabudnem tak ľahko ako sa to stáva u iných kreslených filmoch.Prvých jedenásť minút je nádherných a posadilo filmu obrovsky vysoko latku. Kapesník je tu pre cit určite treba... Zbytok filmu je multi-žánrovo pestrý,ale skôr ma oslovil vo vážnych polohách.Myslím si ,že toto je najlepší film od Pixaru aký som videl...Slabších päť hviezdičiek. ()

Kofolacik

Film je pekny, ma vyborny soundtrack a par dost vtipnych momentov... Ale osobne si myslim ze film je velmi overrated a bol som z neho dost sklamany... Toto je o dost slabsi odvar Wall-E ktory mal narozdiel od Up aj hlbsiu pointu... aj ked bol mozno o dost nudnejsi pre mladsieho divaka... Up je urcite pekna rozpravka pre deti a zasluzil si oskara... Takze s prizmurenym okom davam 4* hlavne za soundtrack a toho psa ktory je v anglictine NESKUTOCNE nadabovany :D :D :D 8/10 ()

haWranka

Původně jsem šla na oddychovku, dětskej animák. Ale hned od začátku mi bylo předloženo něco jinýho. Nostalgický drama, komedie, dost toho dobrodružství. A hlavně Kevina:) Tohle NENÍ FILM PRO DĚTI! Jistě, něco si tam určitě najdou, ale hloubku nepochopí. Je tu pár názorů, že tohle je průhlednej film s jediným cílem rozbrečet diváka. No, jestli to je opravdu tak, u mě se to povedlo. ()

Jaxx84

Nejpovedenější animák do doby Ratatouille a navíc jediný svého druhu, protože jako jediný je určený spíše pro dospělé diváky. Prvních 11 minut tomu více než dobře napoví. Projdeme si celý život jednoho páru, od jeho dětských snů až po smutek osamění...Ale sny by se měli plnit v jakémkoliv věku! A o tom právě Up je, o plnění snů, těch z dětství i těch které nejsou našimi sny, ale sny nám blízkých lidí (i zvířat =) Aby nebyl příběh až tak dospělácký tak je šikovně opepřený šíleným ptákem Kevinou a jeho neméně šíleným řevem =) navíc jsem (a fakt že jsem) spokojený s českým dabingem, který je i s Pavlem Liškou prostě super....no mám z toho prostě dojem, že se s tím filmečkem někdo hoodně moc a hoodně rád vypiplal, od prvních minut až po závěrečné titulky (mimo jiné opravdu trefnými). ***** samozřejmost a těším se až to uvidím znovu. ()

Arequipa

Kvalita animace je jak je u Pixaru dobrým zvykem úměrná momentálním technologickým možnostem, tedy výborná. Příběh a zápletka se ale potacejí v obyčejnosti a až příliš velkém sentimentu. Pořád je to moc dobrá zábava pro celou rodinu. Klenot animovaného filmu ale podle mě rozhodně ne. ()

Likan7

Nechápu hype okolo toho. Pěknej film, ale když si uvědomim, že to je od Pixaru, tak prostě prohra. Pár dobrých vtipů, možná až předojemnej úvod. 2. polovina mě prostě hrozně nudila. EDIT: Po Auta 2 musím přidat třetí *. Pixar klesá. ()

Festival Malé oči zve na Mijazakiho i Zemana

Festival Malé oči zve na Mijazakiho i Zemana