Carl Fredricksen je bývalý prodavač pouťových balónků, který je nucen se vystěhovat z domu, který společně se svou zesnulou manželkou Ellie postavili. Místo odchodu do domova důchodců se ale odhodlá k činu. Ke střeše svého domu přiváže tisíce balónků, vystoupá s domem k nebi a vydá se do Jižní Ameriky, jak to kdysi dávno slíbil své ženě. Na cestu se s ním ale vydává ještě jeden nechtěný cestovatel, o jehož přítomnosti Carl nemá ani tušení. Je to osmiletý chlapec Russell, který se ocitl na jeho zápraží právě v okamžiku, kdy se dům vznesl k nebi. Starého muže a malého chlapce na společné cestě do Jižní Ameriky čekají úžasná dobrodružství, na která nikdy nezapomenou. (TV Nova)

Tucqa

I přes to, že je to animák, pro mě byl začátek mnohem emotivnější než většina hraných filmů. Kdyby film končil po deseti minutách, tak bych neváhala a jako krátkému filmu o lásce v různých období života dala 5*. Ovšem jako pohádka pro děti by to asi nebylo to pravé, a tak tvůrcům nezazlívám, že se ve filmu objevují mluvící psi a přerostlí papoušci... ()

Tynyton

Dojemné scény, ve kterých je člověku líto staříka a nutí ho k zamyšlení střídají scény, u kterých jsem se od srdce zasmála. Děj pěkně plyne, stopáž akorát, skvělý námět. Pro mě skvělé překvapení. ()

Lachtaan

První půlhodinka filmu na mě tlačila tak emotivně, že se mi mlží oči slzami při každé vzpomínce. Obzvlášť proto, že jsem Up poprvé viděl v době, kdy se v situaci hlavního hrdiny ocitl mně velmi blízký člověk. Z tragicky laděného posmutněného filmu se ale (rozhodně nemohu říct naštěstí) vyklubala po rozhodnutí ústředního hrdiny vyrazit za nesplněnými sny dobrodružná komedie obohacená o neskutečně vtipné a bizarní postavy a scénky. Podtrženo, sečteno - jeden z nejhezčích Pixaráků posledních deseti let. ()

Zdeňka

Dobrodružství nečeká a není na něj nikdy pozdě! Pixar mě už vůbec nepřekvapuje svými originálními nápady na další a další animáky. Tady ten je především překrásně barevnej a milej. Tvůrci naladili na hodně emotivní vlnu a kdyby nepadlo pár vtipnejch prupovídek, především z úst mladého dobrodruha Russella, tak na film můžete jít klidně i bez svých ratolestí. ()

wer4

Od výročnej "pixarovky" som očakávala o kúsok (ale skutočne len malinký) viac. Ale sála plná malých detí, ktoré všetko prežívali spolu s hlavnými postavičkami, ich smiech a držanie palcov, ma proste .. ehm .. no ako to povedať .. no áno .. dostalo ma to! (a to vážne nemám malé deti veľmi v láske :-)) ()

Muse

Tohle není jen tak obyčejná pohádka pro děti.. Je dojímavá, je dobrodružná, je procítěná, je vtipná a napínavá...je zkrátka nádherná... Během filmu jsem se smála, plakala, bála i těšila. ()

T-pack

Ještě u žádného Pixara nezpracovali celý film tak řemeslně dokonale, jako u Up. Ne, nemluvím teď o animaci, která jasně vítězí, jako vlastně pokaždé. I kdybych přišel do kina s vodícím psem, tmavými brýlemi a bílou hůlkou, jistě nepřehlédnu, že film je animovaný - přesto na mě film působil opravdověji, než drtivá většina hraných. Já ten příběh baštil. Byl tam mluvící pes, dům, letící na hrstce balónků, obří pták polykající chodítko, nestárnoucí člověk a já se pořád cítil, jako by se to celé zrovna teď v jižní Americe opravdu dělo. Ze snímku totiž nepůsobila žádná strojenost, prvoplánovost ani scénáristická umělečnost. Bylo to svižné, akční, dynamické, s důrazem na detail (tak detailním, že nebyl vidět)... Určitě ne nejlepší Pixar, zaručeně nejlépe Pixarem odvyprávěný příběh od Pixaru! ()

Cushing

Slušný film s dojemným začátkem a čím dál úmornějším dějem. Chápu, že v 3D to musí vypadat úžasně, ale v 2D to je komorní úlet, kde se fakt hodně lítá, zloduch je vám lhostejný a jeho psi otravní. Dokoukat se to dá, vždyť jo, ale podruhé mě k tomu nepřinutí ani nadšená ratolest. ()

rowdys

Tiež sa pravdepodobne nevymknem priemernej hodnotiacej vzorke. Skvelý rozjazd, ktorý kľudne mohli roztiahnuť v podobnom takte o ďalších 20 minút (a len by mi spravili radosť) vystrieda trochu prázdnejšia línia, čo do postáv to do hĺbky, no keďže sa treba priblížiť aj deckám, tak to nemožno brať ako negatívum. Ľahký nádych filmov s Errolom Flynnom a verneovskej fantázie mi obzvlášť imponovali, akurát to celé chcelo trochu viac postáv. Animácia samozrejme na úrovni na akú sme už u Pixaru zvyknutí, dedkovi dokonca narastie počas dobrodružstva jemné strnisko. Giacchina ako skladateľa veľmi rád nemám, keďže je v jeho orchestrálkach zakaždým cítiť prílišný schématizmus a predvídateľnú matematiku, no tuto zdá sa začal pracovať na novom prístupe, vďaka ktorému podmaz zaujme ako vo filme, tak i samostatne a tak si soundtrack ešte pár krát pustím. ()

terunka003

Animované, pixarovské, vtipné, hezké, milé, barevné, smutné i veselé. Hezké to bylo. Opravdu. Spousta barevných balónku, nějaké to dobrodružství v Jižní Americe, mluvící psi, šílený cestovatel, praštěný malý pošťák, uzavřený starý muž chtějící jen splnit sen své manželky. Dívat se na tenhle film sama, tak to asi opláču. Začátek filmu a ukázky a fotografie ze života jednoho harmonického krásného manželství, to bylo víc než dojemné. Ale i přesto, jsme se párkrát zasmáli, hlavně "Veverka!" . Film pro celou rodinu. "Překřiž si srdce.." ()

July

Zpočátku úžasně chytlavé, krásné a dojemné, potom přesun do klasičtější sféry humoru a určité předvídatelnosti, ale stále jeden z nejlepších animáků, jaké znám. Opravdu výborný zážitek. ()

Pavlínka9

Film, který mě několikrát v průběhu děje dostal do kolen a musela jsem si některé scénu pouštět znovu a znovu, jelikož jsem se u nich strašně nasmála. Pro mě tento animák byl překvapením roku. Film je nejen pro malé děti. Krásné vizuální efekty, vynikající český dabing a zajímavý příběh jsem za jeden den shlédla hned několikrát a v hlavě mám do teď několik úžasných hlášek...Přestože mě trailer nijak nezaujal, tudíž jsem se na to ani moc netěšila, tak si myslím, že až právě dané hlášky z filmu a narážky mě hodně dostaly... ()

ivan bohatyr

Zajímavý film s ještě zajímavějším námětem, už jen dům nesený balónky je snad sen každého dítěte. Začátek se mi zdál celkem zdlouhavý, netrpělivě sem očekával, kdy už konečně dům vystoupe k oblakům vstříc novým dobrodružstvím. Ale když se konečně stalo, stálo to za čekání. Psí směčka byl dobrý nápad, ale zdálo se mi to nedotažené a to asi byl ten důvod, proč sem nedal 5 hvězd. ()

Teebo

Úvodní desetiminutová kronika starcova života mi jistě uvízne v paměti, stejně tak momenty jako třeba první vzlet létajícího domu a pokoj hrající všemi barvami. Opět je to ale sázka na jistotu nijak nelišící se od filmů stejné kategorie. V rámci animákového subžánru další paráda, celkově průměr. ()

KitFisto

Pixar většinou dělá špičkové věci, ale tohle byla pro mě hotová katastrofa. Prvních 15 minut bylo k nezaplacení, ale pak jakoby film stratil uplně tempo. Pár dobrých okamžiků se tu najde, ale nenahradí mi to fakt, že jsem se skoro celý film nudil (nepočítám li začátek) Dokonalá animace Pixaru mimo jiné už asi nikoho nepřekvapí. Zbytečně přeceňovaný animak 50% ()

tnp101

Působivá, emotivní a hodně dospěle působící pixarovka s ohromně sympatickými hlavními postavami. Nikomu jsem nepřál nic špatného - včetně hlavního "záporáka", u kterého se ale jeho chování dá pochopit. Vážnější momenty střídají povedéné vtipné scény, jak jsme u Pixaru zvyklí. Animace je dokonalá a hlavně u detailů se leckdy ani nechce věřit, že to, na co právě koukáte, není skutečné. Báječný hudební doprovod pomáhá prožívat všechny emoce, aniž by byla zapotřebí jakákoli slova (viz životní příběh na začátku). A když se nad tím vším tak zamyslím, vlastně ani nemám, na co bych si stěžoval. I přesto však do plného hodnocení nejdu. Chybí mi tam zkrátka něco, co by jej přehouplo z 4,5 hvězd na 5. Nejhorší na tom je, že si zaboha nedokážu uvědomit, co ta chybějící částečka je. Stejně však lépe zní lepší čtyři, než horších pět. Vřele doporučuji! RECENZE ČESKÉHO BLU-RAY: České Blu-ray této skvělé pixarovky u nás vychází (na poměry jiných filmových BD) ve velice lákavém a neobvykle bohatém 2BD + DVD balení. Krabička je o pár milimetrů tlustší než ty klasické a obsahuje všechny tři disky. To bychom měli balení a nyní k audiovizuální stránce. Jedná se o počítačem generovaný animovaný film, takže jak jistě tušíte, je úchvatná. Obraz je dokonale ostrý s nádhernými bohatými barvami (i v tmavých scénách) a skvělou hloubkou. Často černá není černou, ale je jasné, že to byl záměr autorů a ve výsledku to dodává filmu svou nezapomenutelnou atmosféru. Obraz sestřihnutý do poměru 16:9, takže vás u klasických širokoúhlých obrazovek nečekají žádné černé pruhy a u větších úhlopříček nebudete schopni odtrhnout oči od obrazovky. True HD 5.1 zvuk u originální anglické stopy samozřejmě nezaostává. Dialogy jsou čisté, hudba velkolepá a akční scény dunivé. Je obsažen i (pro děti určitě vhodnější) český dabing (DD 5.1) a titulky. Po audiovizuální stránce je toto Blu-ray - nečekaně :-) - špička. Nyní k bonusům. Před spuštěním filmu si budete moci vybrat přehrání s a bez komentáře režiséra a pomocného režiséra. Ten je rozšířen o PIP obrazové bonusy. To znamená, že koukáte na film, do kterého vám mluví dva chlapíci a po celou stopáž se vám různě po obrazovce zobrazují story-boardy, atworky, videa ze zákulisí a další materiály v závislosti, co se zrovna děje ve filmu nebo o čem se zrovna ti dva baví. Jako celek to působí zajímavě a tvůrci vám pouze nepřevypravují to, co se zrovna děje ve filmu a chválí lidi, kteří jsou za to zodpovědní, ale opravdu se podělují o zákulisní informace a přibližují jak celý film vznikal se současně běžícími návrhy scén, které právě běží a tak dále - na informace bohatý a nenudící komentář, který sice není jakkoli lokalizován, ale angličtina tu není tak složitá a dá se jim docela dobře rozumět. Dále se na prvním BD disku s filmem nachází u Pixaru klasický 6ti minutový krátký film, který se v kině promítá před hlavním snímkem, "Polojasno" (anglicky "Partly Cloudy"). Příjemný film, který, podobně jako "Vzhůru do oblak", místo na vtip, sází více na emoce. Poté tu máme 5ti minutový film "Dogova sólová mise", který lehce doplňuje příběh filmu a hlavně psa Doga. Nejdelší dokument má něco málo přes 22 minut a více než jako film o filmu působí spíše jako dokument z Discovery channel. Tvůrci si prostředí, které je zobrazeno ve filmu, prožili na vlastní kůži a servírují nám neskutečně nádherná a zajímavá videa a fotografie s jejich komentáři. Na první pohled sice tento dokument nevypadá jako pro film moc přínosný, ale věřte mi, že mnoho věcí poté ve filmu začnete vnímat zcela jiným způsobem. Dalším bonusem na filmovém disku je 5ti minutový film ukazující *SPOILER* alternativní Muntzovi smrti *KONEC SPOILERU*. Na prvním disku je ještě lehce schovaný (šipka vlevo v hlavním menu a enter) krátičký 2 minutový film o tom, že film měl být zprvu zcela odlišný od konečného filmu. Nyní se dostávám k druhému bonusovému BD. Zde vás čeká celkem 7 "making of" dokumentů o délce zhruba 48 minut dohromady. V každém z nich se tvůrci zabívají nějakým specifickým tématem (dvě hlavní postavy, záporák, psi, pták, dům, balóny a létání a hudba). Všechny jsou velice zajímavé. Další je 9ti minutový film s alternativními scénami manželů ve formě pohybujících se story-boardů a komentáři tvůrců. 6ti minutový propagační sestřih filmu je velice zvláštní. On to vlastně vůbec žádný sestřih není, jsou to pouze krátké, spolu nesouvisející scénky, které však v konečném důsledku vcelku pobaví. Předposledním bonusem je docela pěkná hra, kde si můžete interaktivní formou s možností sdílet výsledky přes BD-Live, ověřit, případně procvičit vaše znalosti ze zeměpisu - státy světa, státy v USA, hlavní města atd. - pozn. za hru zodpovědní by si měli asi taky ten zeměpis procvičit, jelikož ČR je na mapě spojena se Slovenskem, ale je pojmenovaná pouze jako ČR, takže Slováci se bohužel nenajdou :-). Poté tu jsou ještě dva celosvětově uváděné trailery a to je vše. Na to, že se jedná o samotný disk to není úplně dechberoucí, ale alespoň tu není hromada neužitečné výplně. Na každém disku je rovněž obsažen jednoduchý program, s jehož pomocí si můžete vyladit vaše domácí kino. Všechny bonusy jsou v HD a obsahují české titulky (až na "Dogovu sólo misi", kde je obsažen jen český dabing, ale titulky chybí, což nechápu, když jsou obsaženy všude jinde a hra v češtině není). Poté tu máme ještě bonus ve formě DVD s filmem. Ten obsahuje vše (samozřejmě kromě doprovodných obrázků u komentáře), co první Blu-ray disk. Celkově tuto Blu-ray "kolekci" vřele doporučuji. Cena nevybočuje z cen klasických jednodiskovek a dostanete toho mnohem více. Takto by se u nás měla vydávat většina Blu-ray titulů a nebýt to je výjimky. 90% () (méně) (více)

uiu

Na začátku mi film připadal hodně pěkný a roztomilý, že by si ty 4* i zasloužil. Sledujeme příběh Carla, který se zamiloval, oženil a stárnul a nikdy si nesplnil s manželkou sen, až dokud mu žena zemře a na jeho prahu se objeví malý chlapec ve skautském oblečení. Pak nastává druhá část filmu, která se od té předešlé realistické liší totální absurdností, kdy dům vyletí do oblak pomocí několika nafukovacích balónků, jsou tam "mluvící" psy a pestrobarevní ptáci a oproti tomu reálnému začátku to všechno působí jako hodně hloupý vtip. Asi už v sobě nemám duši dítěte, ale právě ta druhá část filmu to pro mě celé zabila a stačilo mi ten film vidět jednou. ()

anli

Dalsi animak od Pixaru a opet skvely.Je sice tentokrat urcen mnohem vic dospelemu divakovi,ktery vi,co je zivot,ale ani deti neprijdou zkratka(mluvici psi nemaji chybu).Pokud bych v ruce drzel scenar jehoz hlavni hrdinou je stary,zamraceny duchodce,ktery odleti nekam se svym domem,asi bych si myslel,ze me scenarista zkousi.A on to nezkousel a myslel to vazne.A povedlo se to.Film je dobrodruzna,misty trochu horka komedie se vsim vsudy.Vizualne se filmu opet neda nic vytknou(u Pixaru jiz samozrejmost),pribeh je skvele napsany,napadity a velmi pekne odsypa(Oscar za nejlepsi animovany film je zaslouzeny).Pribeh o tom,ze si clovek ma plnit davne sny je opet klasicky Pixarovsky mix nekolika zanru,je mistrovsky napsany,rezirovany a zpracovany.A u me ma za to jasnych 90%. ()

Festival Malé oči zve na Mijazakiho i Zemana

Festival Malé oči zve na Mijazakiho i Zemana