• kaylin
  ****

  Považoval jsem Binga Crosbyho za muzikanta, který fušoval i do herectví, protože měl parádní hlas. Ale snímek "Farář u svatého Dominika" ukazuje, jak moc byl dobrým hercem a jakékoli uznání si za tento film zaslouží, protože předvedl skutečně jedinečný, civilní výkon, kdy mi z něj, ale i z celého příběhu spadla brada.(30.3.2017)

 • CSSML
  ****

  Milý, poklidný film. Vztah mladého a starého kněze je plný vtipných i dojemných okamžiků. Ovšem časté hudební vložky již tak pomale plynoucí děj téměř zastavují. Na konci film se lze stěží ubránit slzám. – „Naše neshody byly jen v našich metodách, nikoli v našich srdcích.“ – „Vždy myslí na ostatní, a to umí udělat život krásným.“(12.9.2013)

 • Han22
  ****

  Další Oskarovka za mnou. Going My Way přichází z něčím, co v Česku moc nepochopíme - kostel jako základ komunity a farář jako její pilíř. A když přichází O´Malley, mladý kněz se zálibou ve sportu a populární hudbě do kostela sv. Dominika a střetává se s hodným, ale přece jen starším a jiným knězem Fitzgibbonem, vypadá na to skvělou záležitost. Bohužel to tak úplně není. Film skáče z tématu na téma - děti na ulici a sbor, Fitzgibbonovo stárnutí, hypotéka, milostná zápletka, žena z minulosti, skládání hitu. A nakonec SPOILER přijde ještě požár a stěhování. KONEC SPOILERU! Zkrátka scénář nedrží pohromadě a díky tomu je to jen hezký film. Jednotlivosti jsou příjemné - hrdina je sympaťák, postava otce Fitzgibbona je úžasná, písničky se povedly (Swinging on a Star získala nejen Oskara, ale i místo nejhranějšího songu roku 1944). Ale od Oskarového filmu bych čekal více strhující zážitek. Slabší 4*.(10.1.2017)

 • Mariin
  *****

  Velmi milý film, optimistický, povznášející. Oslavuje to, co je v člověku dobré. Některé pasáže, jako např. když starý pan farář mluví s mladým nástupcem o své matce, jsou opravdu hluboké a krásné. Celkově vůbec za povšimnutí stojí, jak moc se za těch 60 let změnila úroveň chování a vyjadřování lidí. A hlavně, jak se posunuly, či spíše zhroutily - tehdy ještě nedotknutelné- hodnoty.(18.12.2009)

 • kareen
  ***

  Going my way je z rodu takových těch optimistických, nekomplikovaných komedií, u kterých se nebudete asi popadat smíchy za břicho, ale zato vás u nich zahřeje u srdíčka. Hudební čísla ( těch je tu celkem dost ) sice působí zastaralým dojmem, ale na druhou stranu je tu řada zábavných situací, které bez problémů udrží vaši pozornost až do konce, který je náležitě dojemný. Myslím, že nejlépe se tento film hodí na dobu vánoc, kdy je člověk v nejlepším rozpoložení právě pro tyto pohádkové příběhy.(14.3.2013)

 • - Zárukou „nezávadnosti“ filmu je skutečnost, že na natáčení dohlížel katolický kněz, stejně jako v případě filmu Zvony od svaté Marie (1945). (Krissty)

 • - Film byl psán jako pokračování Zvonů od svaté Marie, které se rozhodlo natočit studio RKO s tím, že hlavní postavu ve filmu ztvární Bing Crosby. Paramount, se kterým měl Crosby tehdy smlouvu, se uvolil propůjčit RKO svou hvězdu pod podmínkou, že režisér McCarey napíše pokračování Zvonů od svaté Marie pro Paramount a bude ho režírovat. McCarey přišel s nápadem Faráře u svatého Dominika a ten byl nakonec z neznámého důvodu natočen a uveden do kin jako první. (StarsFan)

 • - První veřejné promítání proběhlo 26. května 1944 na 65 vojenských základnách po celém světě, nejčastěji ale v Evropě. (StarsFan)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace