Zbývá jediný den do svatby bohaté Tracy Samanthy Lord (Grace Kelly) a v rodinném sídle se začínají objevovat první hosté. Nechybí zde Tracyn první manžel, hudebník a skladatel C.K. Dexter-Haven (Bing Crosby) s Louisem Armstrongem a jeho kapelou, pikantní detaily z milionářské veselky se snaží zachytit reportér Mike Connor (Frank Sinatra) z magazínu Spy. Zatímco Tracy má o své budoucnosti po boku nového manžela definitivně jasno, Dexter svou exmanželku stále velmi miluje a je odhodlán ji svatbu překazit. Velkolepě pojatý večírek na rozlučku se svobodou je tak jeho poslední šancí, jak vývoj událostí ještě zvrátit. (dopitak)

ellegrey

Remake, který svým hereckým obsazením a dějem přináší příjemnou atmosféru a celkově se na něho dobře dívá. Přesto ale se jen stěží vyrovná originálu, podle kterého byl natočen (The Philadelphia Story 1940). Což se mu tak trochu stalo osudným. Když divák nezná původní verzi, chápu, že si tuhle zamiluje. Kdo ji ale zná, těžko tento film pak soudí jinak. 70% ()

sonoluca

Cukorova verze je pro Walterse naprosto nedostižná. Sice se mi líbí, že se nevydal cestou prach obyčejného remaku, ovšem geniality a hravosti o 14 let staršího kousku se mu nepovedlo ani přiblížit. Ústřední trojice mi byla v podstatě nesympatická - Crosby i Sinatra jsou fajn, Grace Kelly ovšem Kathrine Hepburn jako Tracy nešahá ani po podrážky prošoupanejch lodiček (a to pro ní mám jinak velkou slabost) - a za svými předchůdci (Hepburn, Grant, Stewart) citelně zaostává. ()

sigf07

Skvělý návrat k (pro šedesátá léta již netypické) komedii, zasazené do prostředí americké smetánky. Po herecké i hudební stránce jeden z nejlepších snímků dekády, přestože je můj oblíbenec Frank Sinatra, který byl hlavním důvodem, proč jsem se na film díval, trochu odsunut do pozadí skvělým Bingem Crosbym, který si střihl roli sarkastického manžela budoucí monacké kněžny Grace Kellyové. Ta zde jen září a je oběma zpěvákům více než rovnocennou partnerkou. Vřele všem film doporučuji, už jen kvůli roličce Louise Armstronga, který svým neuvěřitelným optimismem přímo prozáří každou scénu, kdy se objeví před kamerou. ()

r007

Nemám ráda remaky, které téměř kopírují originály. A jak může dát někdo dohromady Grace Kelly a Bing Crosbyho ? Jediné, co je na tomto filmu výjímečné, je hudba. Caryho Granta v originále nemůže bohužel překonat už nikdo. Krásná Grace se snaží co může, ale ani Frank ani Bing mi k ní nesedí. A mohla bych rozebírat scénu za scénou, a pokaždé by byl originál lepší. Nesedí mi taky role matky, sestry Samanty i strýce Willyho. A ta píseň, kterou zpívá Frank , když nese Tracy od bazénu..Nu, proti gustu žádný dišputát, Ale po shlédnutí tohoto filmu budu mít Philadelphia story ještě radši. Grace by se sce úžasně hodila ke Carymu, ale Katherine je lepší herečka. ()