Penélope Cruzová a Lluís Homar v hlavních rolích milostného příběhu o tvůrci, který při autonehodě ztratil zrak, ženu svého života i vlastní jméno, přesto však dostal od života druhou šanci. Režisér Mateo Blanco jedné tragické noci před čtrnácti lety přišel o vše. Osudná autonehoda mu vyrvala z objetí Lenu, herečku, která byla jeho múzou a kterou si vyvzdoroval i za cenu nedokončeného filmu. Po nehodě Mateo oslepne a spolu s kariérou režiséra se vzdá i svého občanského jména. Začíná žít a pracovat jako scenárista pod pseudonymem Harry Caine a na minulost se snaží nemyslet. Se smrtí jeho někdejšího úhlavního nepřítele a soka v lásce se ale otevírají staré rány a zdá se, že příběh lásky, žárlivosti a zrady bude mít ještě pokračování... Tři roky po úspěchu filmu Volver se španělský scenárista a režisér Pedro Almodóvar vrátil se snímkem, ve kterém hlavní ženskou roli znovu nabídl své osudové herečce Penélope Cruzové. Snímek je natočen ve stylu hollywoodských filmů 50. let minulého století, nese však samozřejmě pečeť Almodóvarova stylu: barevnost a prolínání žánrů. V hlavním příběhu se tak mísí thriller a červená knihovna, v sekvencích nedokončeného Blancova filmu Dívky a kufry Almodóvar ovšem propašuje do filmu i crazy komedii, odkazující na jeho první divácky úspěšný film Ženy na pokraji nervového zhroucení. Tento sebereflexivní odkaz z Rozervaných objetí dělá především poctu kinematografii, filmařům a touze vyprávět. (Česká televize)

Riverin

Po dlhom čase konečne film, ktorý sa oplatí aj komentovať. Rozorvané objatia sú v podstate jednoduchý film s dejom, ktorý sme už videli mnohokrát ale nikdy tak geniálne podaný. Nemôžem povedať že by som bola veľkým fanušíkom Pedra Almodóvara keďže som videla asi len 3 jeho filmy ale zatiaľ všetky ma očarili. Krásna kamera, tie farby, herci, hudba, atmosféra... Od obrazovky som sa nedokázala odpútať celé 2 hodiny. ()

kubilov

Pozoruhodný snímek s obdivuhodně úžasnou Penélope Cruz, která snad nikdy nebyla na filmovém plátně krásnější. Zvláště její stylizace à la Audrey Hepburn byla neuvěřitelná nádherná. Vedle ní, slepý režisér, Lluís Homar alias španělský Robin Williams a nevyspytatelný a tajemný Rubén Ochandiano. V posledních letech jeden z těch nejlepších filmů od Pedra Almodóvara, který mě zde paradoxně nejvíce dostal odkazem na můj nejoblíbenější jeho film, Ženy na pokraji nervového zhroucení. ()

pierre9

Po zhliadnutí filmov ako Hovor s ňou a hlavne Zlej výchovy som sa nového Almodóvara trochu bál, navyše Penelope Cruz tiež nemám zrovna v láske. Moje obavy sa ešte zväčšili po tom, čo som zistil, že jedna z hlavných je homosexuál (hlavne v súvislosti so Zlou výchovou), no výsledný efekt bol pre mňa veľmi pozitívny a čistým svedomím môžem dať silné 4*. ()

jopal

Dobre spracovane, trosku zo zaciatku tazsie, neskor straca na obratkach, aby v zavere to zase dohnal. Akurat ze uz o tri dni nebudem vediet, o com to bolo... ()

Rodriguess

Neskutocne precizne spraveny film ktory ma drzal v napati cely cas,nevedel som vvobec co sa bude diat. Jednoducho to bolo genialne urobene aj vyber hercov bol skvely! UZasny dojem z tohto filmu! ()

Houli

Klasická ukázka součané Almodovarovy tvorby. A Penélope Cruz opět předvedla, jak kvalitní herečkou je. Musím říct, že jim vzájemná spolupráce opravdu svědčí. Velimi povedený snímek. ()

BarVo

Načo tie výčitky o telenovelách? Väčšina Almodóvarovych scénarov by sa predsa v Mexiku uchytila. Samozrejme, v inom prevedení. Ale o to vôbec nejde. Skrátka niekto to vie a niekto nie. Kebyže sa mám riadiť podľa popisov k jeho filmom, v živote si žiaden nepozriem. Čo je netypické, Rozorvané objatia majú len jednu dejovú líniu, aj keď teda v dvoch časových odstupoch. Skôr než telenovelu mi to pripomínalo slabú detektívku s predvídateľným koncom, a to nemyslím v zlom. Tu nuda nehrozí. A záver bol pre mňa ako nadšenca P.A. balzamom na dušu. Pedro a gaspacho, tak to je čistá radosť. ()

kelet odpad!

Jedno z najväčších sklamaní, ktoré som v poslednej dobe zažil. Snaha o nejaké love story? Nepodarená. Kamera? Nič neponúka. Príbeh? Nuda, ale absolútna a navyše ani nič neponúkol. Žiadna sila, žiadny zvrat. Ani krása Penélope Cruz a jej talent, nespraví z tohto film hodný čo i len hviezdičky. Nechápem také vysoké hodnotenie filmu. Hodnotenie: 0% ()

sibskyn

Když o tom teď přemýšlím, tak kdyby mě někdo řekl jen ten námět o čem to celý je, tak bych řekl, že to bude nějaká blbost z červené knihovny. Jenže on to režíroval Almodovar, takže je to fakt skvělý film. Rozhodně doporučiji, ikdyž od toho konce jsem čekal trochu více. ()

kolly13

Kombinace uměleckého umu a rádoby syrovosti lidských příběhů je natáhlá na skřipec stopáže, notně posilněná Penélope. Krásný náznak erotiky, ale i trápení či vinny. Není toho ale již příliš najednou? ()

zuz.annka

Jedním slovem NUDA. Film vlastně jen o jednom celkem jednoduchém příběhu, jehož závěr každý může vytušit. Navíc, ze začátku mi přišlo, že slepec ani není slepý, jak pořád stříhal očkama okolo, moc jsem mu to nevěřila...pak už se do toho ale nějak dostal.. Tři hvězdy za Penelope a za scénky odečítání ze rtů... ()

najki

milujem almodovarove filmy a inak to nie je ani v tomto pripade, je sice menej smutny aj menej sialeny, ale stale je to pravy Almodovar ()

bewareofbats

Ten Almodovar je ako cokolada... Nikdy jej nemate dost, ale aj napriek tomu ze je rovnaka, neprinasa vam rovnaku radost. Byt to moj Almodovar, nevaham nad tymi 4*. Rozorvane objatia maju kopec Almodovarovych trademarkov (silne zenske postavy, gycovitu farebnost..) ale tentokrat mi chybala akasi hlbka. Takze silne 3* za film a dalsia za krasne zrejucu Penelope ()

Zlaté Globy - výsledky

Zlaté Globy - výsledky