Vrabec v hrsti (S10E06) (epizoda)

A Bird in the Hand

Vrabec v hrsti

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 1992, 1 h 29 min

Tento diel nie je žiaden vrabec v hrsti, ale plnohodnotný, premyslený typický Columbo. Mne sa naopak potácajúca sa vražedkyňa veľmi pozdávala, bola atypickým Columbovým protivníkom. Taktiež mám rád diely, kde sa rieši viac vrážd, ktoré vyplynú z deja a chovania postáv. Dopadnutie vraha je tiež veľmi vydarené, takže nevidím dôvod, prečo nedať za plný počet. V 90tych rokoch je to pre seriál skôr výnimka, ako pravidlo.(26.8.2012)

,,Vlasy. Maličký kousíčky. Úplně prťavoučký vlásky.“ Tento díl u mě ztroskotal především výběrem herců a postav. Vousatý kovbojský karbaník by ještě ušel, ale ta ožralecká hilzna Dolores s naprosto nevkusným šatníkem byla nestravitelná. Příběh se tentokrát odvíjí jinak, než na co je divák u Columba zvyklý. To není vždy na škodu a tentokrát se to docela povedlo. Columbovo vyšetřování tu nedostává tolik prostoru jako v jiných dílech, většinu stopáže tu sledujeme karbaníka a Dolores. Jejich interakce mě ale tolik nezaujaly. A scéna s propocenými ponožkami mi bohužel zůstane v hlavě ještě hodně dlouho. Takže výsledkem je pro mě trochu podprůměrný díl.(28.2.2016)

Překombinované a opět bez pořádného padoucha, který by na sebe strhl pozornost a pořádně Columba zaměstnal. Za zmínku stojí jen výbuch limuzíny, který poručík později zkoumá na pásce, jinak jde pouze o lepší průměr. Vrabec v hrsti tady má lepší hodnocení, než některé klasické epizody ze 70. let. No pane jo...(14.7.2020)

Rozhodně jeden z povedenějších dílů.Samozřejmě není bez vady. Třeba jenom ten důkaz s rosou na těch fotkách nepůsobí zrovna přesvědčivě. Asi proto, že to, co autor ve své pracovně hladce vymyslel, se v reálu jistě točilo poměrně složitě. Na druhou stranu tu jsou i světlé momenty, třeba nezapomenutelná herecká etudka v autosalonu... 70%(15.8.2010)

Mé prvotní hodnocení této epizody byly tři hvězdičky, jelikož jsem to hodnotil jen podle paměti. Když jsem si nyní tuto epizodu znovu připomenul, rozhodně jsem byl mile překvapen. Je to výborný díl, ne-li jeden z nejlepších vůbec (jistě, 5 hvězdiček jsem dal mnoha dílům, ale některé díly mají ještě něco víc a tento to má). Najdeme zde několik překvapivých zvratů, dobrou atmosféru, opravdu vtipné momenty a solidní protihráče. Závěrečná pointa byla solidní, zase se projevil Columbův cit pro detaily. Nestává se často, abychom v jednom díle měli 3 mrtvoly, obvykle to jsou tak dvě (většinou původní oběť + vyděrač). Zde navíc ještě omylem zemře člověk, který s tím nemá nic společného. V menší roli právníka se zde objeví známá tvář Dona S. Davise (například generál v seriálu Hvězdná brána nebo otec Scullyové v Aktech X).(18.2.2008)

• - Fotbalové záběry, které ukazují dva fiktivní americké fotbalové týmy, jsou výňatky ze skutečné hry kanadské fotbalové ligy odehrané v kanadském Edmontonu mezi Saskatchewan Roughriders a Edmonton Eskimos. (Epistemolog)

• - Spoiler: Jde o jedinou epizodu, ve které je Columbo (Peter Falk) sám svědkem vraždy, kterou řeší. (Epistemolog)