Vrabec v hrsti (S10E06) (epizoda)

A Bird in the Hand

Vrabec v hrsti

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 1992, 1 h 29 min

Ačkoliv mám krimi sérii s poručíkem Columbem velmi rád, tak musím bohužel říci, že tato epizoda na mě příliš dobrý dojem bohužel nezanechala. Je však obdivuhodné, že Peter Falk v této roli exceloval několik dekád, avšak z mého úhlu pohledu ty poslední série s výjimkou několika epizod už zdaleka nebyly tak povedené, jako ty dřívější.(10.6.2018)

Ano, jeden z nejlepších dílů Columba. Když jsem ho viděl poprvé, byl jsem ohromen. Vynikající zápletka. To, že Harold nastraží do auta bombu, ale omylem zemře zahradník, jsem nečekal. Stejně jako jsem nečekal, že Velkého Freda přejede na silnici auto místo toho, aby zahynul v plamenech svého vozu, jak to nastražil jeho synovec. Krásně zamotané. A samozřejmě jako vždy brilantní závěr. Velmi tuto epizodu doporučuji!(12.6.2009)

Hvězdou dílu byla jednoznačně Tyne Daly, její opilecké scény byly fakt nepřekonatelné, až jsem ji podezříval, že to nehrála, ale prostě se před natáčením sjela. Díl byl ovšem i poučný, dozvěděli jsme se, kde všude lze zjistit informace ohledem sestrojení trubkové bomby, což ocení leckterý nadějný terorista. Ale k filmu - podle mého jeden z nejlepších dílů. Hlavním rysem je dvojice padouchů, kteří zapomněli, že práce v týmu se vyplácí. Jelikož každý pracoval na svou vlastní pěst, dopadlo to blbě, pro ně. Pro poručíka Columbo to byl opět další díl, ve kterém ukázal umění dedukce a policejních metod: „Můžu jít?“ „Jistě, ale nechoďte daleko.“ Skvělá byla scéna v autosalonu, chudák prodavač, měl fakt špatný den... 5 hvězdiček - 100% a mírně absurdní věta z filmu navrch: „Poručíku! Poručíku, ukradli mi auto! Celé auto!“ :-)(11.6.2016)

Rozhodně jeden z povedenějších dílů.Samozřejmě není bez vady. Třeba jenom ten důkaz s rosou na těch fotkách nepůsobí zrovna přesvědčivě. Asi proto, že to, co autor ve své pracovně hladce vymyslel, se v reálu jistě točilo poměrně složitě. Na druhou stranu tu jsou i světlé momenty, třeba nezapomenutelná herecká etudka v autosalonu... 70%(15.8.2010)

Tento diel som si celkom dobre pamatal aj z detskych cias. Par veci som si osviezil, no vecne spita Dolores sa neda zabudnut. Colombo to nemal az tak tazke, lebo "bud lhal Harold Dolores, nebo Dolores lhala nam." Nakolko tam bolo ale viacero zlocinov, tak tento diel mi pride celkom zaujimavy a urcite som sa nenudil.(12.6.2018)