Vlna (TV film)

Drama / Dobrodružný

Česko, 2008, 3x70 min

• StarsFan

Zatraceně zajímavý námět zabíjí dlouhá stopáž a málo prostoru pro všechny linie příběhu. Že si právě odporuju? Ale vůbec ne. Vlna trpí takovou malou vadou na kráse; totiž místo toho, aby se její příběh každým dalším záběrem posouval kupředu, se nostalgicky vyžívá v tom, co už divák viděl, a tu samou scénu vloží do děje klidně několikrát. A jen tak mimochodem vždy od hlavního tématu odskočí a přinese nové šokující odhalení tom, co vše postavičky v minulosti udělaly. Divák, který se začíná těšit na novou zápletku, je ale hned zklamán; v dalším okamžiku se zase vrátí na obrazovku ony známé - a už tolikrát viděné - nic-nového-neříkající flashbacky. Přitom nejasností a nedořešených věcí je tam řada: Jak hlavní postava přišla ke svému tetování na zádech, které má její kamarád, když ještě pár dnů před zásahem tsunami měla záda (dle záběrů od moře) bez tetování? Jak se k hlavní postavě dostal pas jeho nejlepšího kamaráda? Jak je možné, že když televize věčně rozebíraly osud známého podnikatele, nikdy neukázaly jeho fotku? Proč hlavní postavu nikdo v okolí, ani v nemocnici za ty týdny nepoznal? A taky: Jak to tedy sakra vůbec skončilo? No nic. Za první díl jsem chtěla dát lepší tři hvězdičky, za ten zbytek už si je ale Vlna bohužel nezaslouží. Snaha byla. Jen by to chtělo nerozvádět 100+1 dějových linií a narvat to všechno do jednoho celovečerního filmu.(4.3.2009)

• brooklyn73

Kdyz je odehrano 75% filmu tak nam z cista jasna do filmu skoci pani Vilma Cibulkova, jakozto byvala pritelkyne Roberta Krause alias Jiriho Schmitzera. Prislo mi to jako by uz tvurcum dochazel filmovy napadl a chteli ty tri dily proste necim do-zaplacnout.Kazdopadne dekuji za tu exotiku a opetovne perfektniho pana Schmitzera. Take jsem uvital pana Bartosku na obrazovce, to byl skvely tah s vyberem hlavniho hrdiny.(1.5.2008)

• markuc

Hodnoceni prvni casti - film je velmi slaby, misty zamotany (cemuz napomaha rezie), zajimavy je vlastne jen namet/scenar. 2* Po shlednuti druheho dilu, sve hodnoceni snizuji. Po shlednuti tretiho dilu sve hodnoceni jeste snizuji, takovou slataninu uz jsem dlouho nevidel. Svoboda rezii vubec nezvladl, vlastne natocil celovecerni film, ktery natahl do trech dilu (opakujici se sceny, nektere momenty, atd.) a jeste dej dokazal krasne nekolikrat zamotat, ale uz ne rozmotat. Katastrofa, nedoporucuji ani uhlavnimu nepriteli.(10.2.2008)

• Sandiego

Film má silně sestupnou tendenci, první díl na mě místy i zapůsobil, druhý ve mě probudil rozpaky a závěr mě nudil a nepřekvapil. Tahle detektivní historka by se dala klidně vtěsnat do jednoho filmu a divák by pak donekonečna nemusel sledovat stále se opakující záběry a zdlouhavé střihy, které nijak neoživí nemožně načrtnuté postavy, jimž by sebelepší herec nemohl poskytnout kýžené charisma. A to jsem se tolik těšil na pořádný český thriller se zajímavou zápletkou!(25.2.2008)

Maximálně nelogický scénář spoléhá zejména na všemocnou a všudypřítomnou náhodu a na blbost diváků. Solidní kamera, zajímavá hudba a slušné herecké obsazení pod Svobodovým vedením dává filmu poctivý (netelevizní) výraz, ale všudypřítomné flashbacky nudí čím dál víc a spousta nakousnutých motivů je po chvíli naprosto zapomenuta. Bez použitelného scénáře by se točit nemělo (50%).(25.2.2008)