Farebná feéria a zároveň strašne nedocenený český film. Genialná, umelecká psychadelická pocta všetkým tým nadčasovým vizuálným úletom v česko.slov. novej vlne (Jakubisko, Chytilová, Havetta, Herz, Vláčil ). Chápem že pre bežných divákov je ťažko stráviteľný kúsok a preto aj má také hodnotenie aké má, ale dávať mu odpad je už fakt len dementnosť niektorých ľudí odkojených na komerčných sračkách. Veľkú podobnosť tohoto výnimočného diela môžeme nájsť v ďalšom umeleckom úlete "Slávnosť v botanickej záhrade (1969)" ktorým sa Schmidt zrejme veľmi inšpiroval. Fantasticky štýlizovaná réžia plná originálnych vizuálnych nápadov niekedy pripomínajucich magický realizmus 60tích rokov. Dadaistická geniálnosť.(8.7.2010)

• tere_z5

Totální úlet a zklamání. Už jen kvůli mému oblíbenci Bolku Polívkovi jsem čekala od této "komedie" daleko víc.. nebo aspoň něco. A to se radši ani nezmiňuju o Tatianě Vilhelmové, Petrovi Čtvrtníčkovi a tak dále a tak dále. Buď jsem tento film nepochopila, nebo nevím. 10% ( a to jen za obsazenost rolí )(21.9.2011)

• koza3

Šílený počin plný českých známých herců. První půlku jsem pozorně sledoval a snažil se najít nějaký smysl toho všeho psychedelika. Když jsem ho nenašel, tak jsem si pomohlo zeleným listem, abych se alespoň trošku přiblížil pochopení téhle šílenosti. Bohužel to nepomohlo a konec filmu jsem kroutil hlavou co jsem to právě zkonzumoval. Dvě hvězdy za odvážné scény, slovník a právě za tu šílenost.(6.12.2015)

Miluju tenhle film... Otakáro sice asi u něj žral mochomůrky, ale je to jen ku prospěchu věci. Po umělecké stránce dokonalý úlet. Kdyby to natočil Lynch nebo jiný respektovaný surrealista, vidím že by hodnocení vzrostlo o padesát procent nahoru. Hold česká závist a nepřejícnost. Všichni pseudokritici a odborníci, co jste hodnotili odpadem, mam pro vás takový vzkaz, který vůbec není emotivní ani afektovaný... Chípněte!!!!!!! :DDD Všichni, kdo jste hodnotili stejně jako já, naopak zvu Vás na pivo!!! ;))) (nebo na víno) BOMBAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAaa(26.9.2010)

• DonFrolimo

Jako film to snad ani nemá smysl hodnotit, Otakáro si vzal do hlavy, že udělá film, vzal všechny svoje herecký kamarády a řek jim ať se dobře bavěj. Film ovšem nevzniká samoorgnizací a pobavení diváka nijak nekoreluje s uspokojením herců na place. Věřím, že natáčení byla pěkná divočina, divočina před obrazovkou se projevila pouhou myšlenkou na to, vrazit si sirky pod víčka, abych to vůbec zvládnul dokoukat, za což může panrežisér vděčit jen svý pověsti v divadle Sklep, pro kterou jsem schopen leccos odpustit a přetrpět. Takže pokud to považujete za film, raději se tomu vyhnout velkým obloukem. Je spoustu větších blbostí, kterýma se dá promarnit čas o poznání kvalitněji. Jediný, čím je Eliška zajímavá, je její dokumentární hodnota. Skvěle vypovídá o atmosféře vskutku divokých devadesátek, kdy stačilo vymyslet sebevětší píčovinu a člověk na to nějakým zázrakem vždycky dostal materiál (včetně toho lidskýho). Mladá Tatiana Vilhelmová v bikinách už je jen taková třešnička na dortu z rohypnolu, mochomůrek a prošlý šlehačky.(8.9.2014)

• - Český lev za Zvuk - Radim Hladík. (M.B)

• - Natáčení probíhalo u Ostroměře, v Poděbradech a Praze - Břevnově. (M.B)

• - Koupaliště ve filmu se nachází v Dachovech u Hořic. (M.B)