Do města terorizovaného zločinci přijíždí nezávisle na sobě tajemný tulák (Josh Hartnett) a mladý japonský válečník Yoshi (Gackt). Každý zde má své vlastní poslání. Když se konečně potkají, rozhodnou spojit své síly a společně bojovat proti zkorumpované vládě Nicoly (Ron Perlman) a jeho femme fatale Alexandry (Demi Moore). Celý děj je zasazen do unikátního fiktivního světa, kde se střetává realita s fantazií, do světa, kde si nemůžete být jisti ani vlastní půdou pod nohama. (LadySoir)

Dacsus

Hmm, hmm, ze film postaveny na hrajkani sa s kamerou a podivnych kulisach ma takto skvelo pobavi, tomu by som pred jeho vzhliadnutim naozaj neveril. A ak by sa tvorcovia animovanej sekvencie, sprevadzajucej uvodne titulky unuvali v rovnakom style nakrutit celovecerny animak, nepohrdol by som nim... ()

WoodoX

Viac než len dobrý film. Dosť ovplyvnený akoby divadlovým prostredím, reznutý troška komiksom, troška počítačovými hrami. Z každého rožku trošku, no vo výsledku z toho vzniká veľmi svižný film, ktorých zas až tak veľa nevzniká. ()

Atten

Ve impresionistickým světě potká japonskej transsexuál boxera z divokýho západu s nalepovacím knírkem a dají si na držku. Koučuje jim to velmi... plešatý barman s úchylkou na leporelo. Pak se tahle podivná partička magorů vrhne do boje proti bandě cirkusovejch šašků s červenejma baretama a po velkým masakru zabijou dr. Voštěpa, co si holí držku sekerou a má dredy, že by se za ně nemusel stydět ani ten poslední jamajskej bezdomovec. Já kurva vůbec netušim o čem ta sračka byla... ()

Kozlowski8

Tulák a japonský bojovník spojí své síly proti vládnoucímu tyranovi. Příběh se odehrává v neurčité budoucnosti ve fiktivní zemi. Příjemná podívaná se skvělou atmosférou ve stylu Sin City. Oproti Sin City však umírněnější v absurditách a drsných scénách. Zde je více akčních soubojů a méně prostoru pro hraní, byť o zvučná jména mezi herci rozhodně není nouze. Pro mne moc příjemné překvapení. 80%. ()

ludovit14

Toto dielo má len jednu chybu a tá je v stopáži filmu. , ktorú by trebalo dobre prestrihať- a bolo by to ,,cool''. Príbehovo dobre ako aj herecké výkony sú v pohode. HOD:60%. ()

KritikRik

Bylo to originální, to by mělo mluvit za vše. Postavy nebyly sice tak hluboké, ale vizuální identita a akční scény byla zato bravurní. Takovýchto filmů by se mělo točit více, byla by to pohodová změna od těch příliš opatrných anebo naopak příliš "pokrokových" filmů dneška. ()

Tomx112

Musím říct jeden z nejlepších komiksáků co jsem viděl. Hvězdné herecké obsazení tu není jen na odiv, ale opravdu pro potěchu diváka. Ale nej je stejně ta atmosféra, dostává film do úplně jinýho levelu než by člověk čekal. Vážně povedený kousek ***** ()

Saleas

Stylizace do papíru a barev se mi překvapivě líbila a to není rozhodně ten největší klad. Tím je akce. Ta je v akčním filmu základ a tady se setsakramentsky povedla. Nechybí ji vtip, různorodost, poutavost a to bez šílených digitálních triků a bossů. Další věcí je styl: kromě hodných hochů (Hartnett a Gackt), nikoho nepřekvapí parádní výkon Woodyho jako barmana. Ten který překvapil Kevin McKidd, který má neuvěřitelný styl, působí dojmem elegána, tanečníka a zbytek hvězdného obsazení stylově přejel. Velké mínus mají u mě tvůrci za nevyužití největších hvězd svého ansáblu: Perlmana a Demi Moore. Hlavně to mrzí u Perlmana, protože pěkná akční sekvence jak se dostala jako Nicola k moci by byla fajn. Demi nedostane moc prostoru, ale když se objeví na scéně tak si jí prakticky uzurpuje: hlavně scéna při dobytí tábora a jediný co z toho nemůžu dostat z hlavy je ten pohled, co hodila na Woodyho. ()

Noramaniac

Dokonale stylizovaný "noir" akčňák, kterému nemám co vytknout. Nádherně zpracované kulisy, skvěle zahrané role (Hartnett se mi kupodivu líbil), podpořeno perfektním soundtrackem. Inspirace loutkovým divadlem je tu více než zjevná, ale není to vůbec na škodu, v kombinaci s vypravěčem divák od začátku ví, co má čekat - a já rozhodně nebyl zklamán. Z choreografie jsem si učurnul. ()

ELDoctorow

Mať to tak lepšiu a zaujímavejšiu choreografiu súbojov, mohla to byť pecka. Takto je to zaujímavý experiment, pri sledovaní ktorého som sa síce nenudil (i keď skrátenie o nejakých 20 minút by bolo fajn), no ani ho už nikdy viac nepotrebujem vidieť. Najviac mi nakoniec vadil Gackt, ktorý mi bol vrcholne nesympatický. Vyzerá akoby sa Boh nevedel rozhodnúť, či z neho chce chlapca alebo dievča a tak to nechal niekde na polceste medzi obojím. ()

Thundler

Originální, nové. Fikce vs. realita ... Pomsta vs. čest ... mě se to fakt líbilo moc a ač příliš Džoše nemusím, tady se mi vcelku líbil. Perlou byl však Woody, výborný výkon ;) ()

romanz123

Docela se mi líbila vizuální stylizace a hlavně Woody Harrelson v jedné z vedlejších rolí. Příběh samotný už mě zaujal méně, ovšem hlavní slabinou tohoto filmu pro mě je, že dvě hlavní role hrají Japonec, co vypadá jak ženská, a Josh Hartnett, který s falešným knírem kosí nepřátele jednou ranou pěstí mocnější než Old Shatterhand, což dost silně zavání nechtěnou sebeparodií. ()

míšapes

jednoduchej příběh o pomstě zabalenej do originálního a dotaženýho vizuálu (kterej ale nemusí vonět každýmu) a kořeněnej jemným popraškem humoru. protivníci jsou zajímaví, choreografie bitek poněkud nepřehledná (ale zlepšující se v průběhu filmu), duo hlavních hrdinů neruší a kevin mckidd vládne. namlsán trailerem, jsem sytý a spokojený. film pro radost. ()

zekon

takový zvláštní film. Ze začátku jsem si říkal co to je za barevnou taškařici, ale nedokázal to vypnout. A ono se to rozjelo a udrželo. Velmi zvláštní komiksový kousek s velmi zajímavým střihem a kamerou. Do Sin City to má sice hodně daleko, ale velmi slušná práce. ()

Pythonator

Drsný Japonec s ženskými rysy ve tváři (opravdu to není baba?) a drsný Josh Hartnett jako kovboj bez pistole, co zabíjí své protivníky ránou pěstí. Tak trochu divná dvojka. Tak trochu divný film. Je to dokonalý mix film noir, westernu, japonských samurajských eposů a komiksu. Vizuálně perfektní podívaná s vynikající kamerou snažící se o sílu Sin City. Bohužel takových kvalit nedosahuje ani omylem a místy docela i nudí. Nudí hlavně přemíra bitek a soubojů. Ovšem jen do okamžiku, než příjde dvojitý finální fight, který vám vyrazí dech. Bunraku mi nejvíce připomíná film Spirit, ovšem Spirit se nebral tak vážně a byl značně odlehčen humorem. ()

Unrealik

Divný film (vizuální podoba, děj, herci - prostě něco jak Sin CIty, které mě taky nezaujalo), v necelé třetině jsem jej vzdal. Jedna je za snahu. ()

Foltas007

Nadprůměrný akční snímek v neotřelých kulisách. Film rychle nabere tempo a pak už je to jen akční smršť. Bojových scén se tam opravdu hodně a kupodivu mě i slušně bavily. Tleskám za myšlenku světa bez střelných zbraní. Bunraku je důkazem, že slušnou akci lze natočit i bez tun vystřílených kulek a nekonečných zásobníků. Budu se opakovat, ale Woody se mi ve filmech líbí čím dál tím víc. Hlavní dvojka taky slušně. Film mě však dostal hlavně atmosférou a kulisami, ty jsou prostě špičkové. Rád se někdy v budoucnu na tenhle kousek podívám znova a to i přesto, že je děj v některých místech tak trochu pitomý. To mi brání napálit vyšší hodnocení, takže za mě 75/100. ()

Margeline

Bunraku si vymyslelo vlastný žáner. A dobre urobilo. Máme tu akciu, fantasy, drámu, komédiu, niečo ako muzikál a divadelnú hrú. Nie každé osamote ale zmiešané do lahodného krému. Vizuál je originálny, postavy sympatické, akčno/tanečné choreografie namakané a humor aj hláškovitý aj vizuálny. Otrhaný Hartnett funguje, krásny Gackt mätie pocity oboch pohlaví a Woody je skrátka šéf. Bonusové body za frajera Kevina McKida, ktorý aj nakope zadky aj zatancuje ale tak, že smiať sa mu by si nik nedovolil. Pekná myšlienka a posolstvo. A Ron Perlman holiaci sa sekerou. Mwah :* ()

Xmarc

"- A jak se vám odvděčíme? - No, já... zeptejte se jeho, já jsem jen řidič. - Tak děkujeme, že jste řídil." :-) Tenhle specifický komiksový color noir art styl nesedne zdaleka každému, ale komu ano, ten se hezky pobaví a užije si to. Nejsem vyloženým fanouškem takového žánru, ale tohle barevně originální (nejen) papundeklové 3D leporelo mě prostě bavilo. Souboje byly ke konci možná už trošku nudnější, páč už se opakovalo v podstatě to samé, ale ta "akční arkáda, plošinovka" ve věznici byla super! Game over :-) ()

Josh Hartnett trénuje karate

Josh Hartnett trénuje karate

05.02.2008

Sympaťák Hartnett střídá ambicióznější role s těmi odlehčenými. Podivnost Bunraku (podle tradičního japonského loutkového divadla) bude asi patřit spíš k těm druhým. Film se odehrává ve fiktivním… (více)