Do města terorizovaného zločinci přijíždí nezávisle na sobě tajemný tulák (Josh Hartnett) a mladý japonský válečník Yoshi (Gackt). Každý zde má své vlastní poslání. Když se konečně potkají, rozhodnou spojit své síly a společně bojovat proti zkorumpované vládě Nicoly (Ron Perlman) a jeho femme fatale Alexandry (Demi Moore). Celý děj je zasazen do unikátního fiktivního světa, kde se střetává realita s fantazií, do světa, kde si nemůžete být jisti ani vlastní půdou pod nohama. (LadySoir)

Chicharron

Jediné, co je na filmu zajímavé je jeho výtvarná stránka, jinak v podstatě nic. Spousta keců okolo a nějaké to šermování katanama. Ztráta času. ()

draxxi

Vezmeme Limonadovyho Joea, smichame ho s Tarantinem, prihodime par cool hercu, odstranime veskery humor a vse to nalejeme do papirovych kulis z divadelnich muzikalu.... Tak mi to prislo. Herci potesili, humor chybel, vytvarno zaujme, ale po chvili nudi... 13/12/2022 62% ()

Nikolak

Vizuál byl sice trochu stereotypní, ale konzistentní a často vtipný. Moc hezky rozvíjený motiv. Leporeloidní však byl i příběh, jednotlivé scény byly jak oddělené stránky, kdy naběhnou kulisy a s postavičkama jezdíš sem tam sem tam sem tam sem tam otočíš list a jezdíš sem tam sem tam ... kulisy, postavičky, sem tam sem tam ... Motivace postav k neuvěření plochá, zvraty čekané, hlášky pronášené bez ambice, že někomu vykloubí čelist údivem či úsměvem... a na konci i ten vizuál omrzí a unavenou rukou ukazuji na dvě hvězdy. Jedna za kvalitní práci části produkčního týmu, druhá alespoň za snahu udělat něco s nápadem. ()

Montmorency

Mix mých oblíbených filmů Sin City a Kill Bill, přesto s originálními prvky....leporelové kulisy, sexy Josh, Perlman jako zloduch, Demi femme fatale, Woody vtipné spojení obou bojovníků, bezva bojové scénky.....nemám co vytknout, co nejdříve shlédnu znovu:-)) ()

Pecca007

Možná by se měli začít dělat remaky japonských loutkových divadel, než-li komiksů, protože jsou jednoduše "coolovější" a vizuálně nadupanější. To se týče i postav a hereckých výkonů. Počínaje Perlmanem, konče Harrelsonem. Demi Moore navíc nikdy nebyla více sexy ! ()

Pe4Ce22

Po dlouhé době film, který mě dokázal překvapit a hodně jsem si ho užil. Kombinace výpravného pojetí, animovaných kulis, hned několika bojových stylů a dobré herecké obsazení prostě dohromady funguje. Pro to všechno dobré jsem ochotný přimhouřit oko nad jednodušším dějem a "trochu ženským" charakterem japonského válečníka. 5 hvězd ()

Digi_cz

Nájemného vraha ze Sin City přivádí pomsta do plně stylizovaného barevného papírového světa, kde nevládne (Roark) nýbrž Nicoli. Celý koncept drží barman (Woody Harrelson) jako vypravěč a, který sám své dvě hlavni postavy výstřihl a vložil do příběhu. Woody si to vyloženě užívá a jen pro Bunraku dobře. Jsou zde vidět prvky ze Sin City (auta, motorky, holky, karty, bar atd.). Zřejmé i Kill Bill ovlivnil papír scénáře. Jenže, tak nějak mi ten mix všeho nevyhovuje. Pokud by se tvůrci drželi pouze papírového města po celou tu dobu a bez samurajů a dali tomu lepší dějovou podobu bavilo by mě to daleko víc. Možná nechtěli jako přes kopírku udělat, tak nějak jiné Sin City. Ať už zamýšleli, tak či onak tohle mohlo byt daleko lepší. ()

cartyci

Zlatá stredná cesta.Trošku ta atmosfera pripomínala SinCity akurat ,že tu boli farby.Časti kde sa bojovalo a bolo toho dosť boli tiež dosť dobre . ()

tjkiklop

Naprostý vizuální úlet aneb akční papundeklová samurajská kovbojka. Nic jsem od toho nečekal a shlídnul to jen kvůli Woodymu a byl jsem mile překvapen. Líbilo se mi, že si film na nic nehraje a za každou cenu si drží styl do posledního detailu. Skvělí herci, skvělí zpracování no prostě musím dát za 5. ()

UnCool

Proboha co to k sakru bylo, to nedokážu ani ohodnotit. Fakt nevím jestli to byla taková blbost a nebo tak dobrý film? Fuckt nevím... ()

Angus250

Keby tam nehral Perlmann, Harrelson a Moore, ani nezapnem. Inak (az na par subojov) nehorazna kokotina. Toto porovnavat so Sin City alebo Kill Bill...Neskutocne nehodiaci sa Hartnett. ()

krasava

Divím se, že mi tenhle film unikl. Ale překvapení. A to čtyřhvězdičkové. Proti výběru herců nemám námitek, mé ženské srdce ocenilo, jak je Josh zároveň "cute" i "taught," pro charismatické asiaty mám taky slabost (i když tenhle občas koukal jako ztracené koťátko; naštěstí to v další bojové scéně napravil) a Woody je prostě klasika, ten chlápek nemusí skoro nic říct a vždycky to stojí za to. Nějaké sličné ženy tu vcelku zdárně sekundovaly též. Koukám, že lidi tenhle film budou milovat nebo nenávidět. Možná zaujme spíš nás, kteří jsme naladěni na komiksy, mangy a fantasy. Možná taky příznivce Matrixu, jen se tu nebojuje proti agentům Smithům, ale červeným oblekům. Fajne překvapení, děkuji. ()

Josh Hartnett trénuje karate

Josh Hartnett trénuje karate

05.02.2008

Sympaťák Hartnett střídá ambicióznější role s těmi odlehčenými. Podivnost Bunraku (podle tradičního japonského loutkového divadla) bude asi patřit spíš k těm druhým. Film se odehrává ve fiktivním… (více)