Do města terorizovaného zločinci přijíždí nezávisle na sobě tajemný tulák (Josh Hartnett) a mladý japonský válečník Yoshi (Gackt). Každý zde má své vlastní poslání. Když se konečně potkají, rozhodnou spojit své síly a společně bojovat proti zkorumpované vládě Nicoly (Ron Perlman) a jeho femme fatale Alexandry (Demi Moore). Celý děj je zasazen do unikátního fiktivního světa, kde se střetává realita s fantazií, do světa, kde si nemůžete být jisti ani vlastní půdou pod nohama. (LadySoir)

Raziel_cz

Bunraku je nářez. Je to přitažené za vlasy, jsou tu situace dohnané ad absurdum a je tu naprosto šílená, ale přesto úžasná stylizace. Zkrátka je Bunraku tím, čím měl být Sucker Punch. Více tady. ()

Wolvie

Místo vybroušené,silně stylizované a hvězdně obsazené stylovky jsem dostal nudný blábol plný přebarvičkovaného hnusu,který by se asi hodně líbil Tarantinovi.Jak je ale známo,já a Quentin si tak úplně nerozumíme,takže... ()

ještěžiju

Co k tomuto filmu říci. Pokud bych měl vyzdvihnout to dobré, tak je to ona precizní výtvarná stránka filmu, ta jediná mě udržela, jinak bych o něj díky značně plytkému příběhu ztratil zájem. Ona leporela přecházející z obrazu do filmu a naopak jsou dokonalá. Jenže to je vše. Označení akční drama aspoň pro mě je značně zavádějící. Film samotný se není schopen rozhodnout, či je parodií na podobné příběhy, nebo jakousi dětinskou hrdinskou ságou. Samotný scénář snad psal maximálně začínající teenager. Vše je vám jasné takřka od začátku a docela mě štvalo, že vše probíhalo podle jasně daných kolejí, co vedou přesně tam, kam je hned namířeno. Pokud jste rozhodnuti film shlédnout, užijte si hlavně tu výtvarnou práci .. to ostatní je ničím nezajímavá rutina. I v těch soubojích se dá najít dost neumětelských chvil. :-) ()

MickeyStuma

Pro mnohé podivný počin, pro zasvěcené živý komiks. Ne, tohle není komiksový film, jak se s oblibou říká, ale opravdový komiks. Veškerá stylizace, nasvícení, kulisy, scéna i děj je zcela identický s komiksem. Na první pohled to dokonce může vypadat i jako levná televizní inscenace s bojovými scénami, ale právě v tom je ono příznačné kouzlo. Svět plný fantazie a absurdity, kde se střetává východní a západní kultura. Místy krapet těžkopádné, ale s ohledem na cílené zpracování se dá ledacos odpustit. A tak se snímek stává přitažlivým jen pro fanoušky komiksu, protože jen oni nejlépe pochopí celý tenhle koncept zpracování jinak velmi jednoduchého příběhu. ()

Rockerman

Dlouho jsem kolem toho chodil, jak kocour kolem horké kaše a bál se na to podívat. Zbytečně, je to téměř geniální! Zdobí ho: krásné obrazy, humor na pomezí parodie, leporelové kulisy, Woodyho malinkatý fiátek a spousta soubojů a bitev (těch tu je trochu moc). Cítil jsem i závan ze Sin city. Příběh o tom, že člověk je nepoučitelný, že nemůže žít ve shodě a že se vždycky najde někdo, kdo bude chtít mít navrch a mít moc nad ostatními, protože prostě to je v lidské povaze. Jo, většinou mě to bavilo. ()

Heroine odpad!

I když jsou barevné papírové kulisy docela zajímavé, na film to nestačí. Protože když se k tomu přidá nudný a špatně hrající Hartnett, samuraj co vypadá jako ženská, "nádherná" hnuska Demi Moore, strašně nudné dialogy, přehnaná stopáž, a taková celkově nesympatická a agresivní myšlenka, je z toho odpad!. ()

agassi68

Keby to bolo natočené pred Kill Billom poviem, že veľmi dobré. Takto skrížili Quentinov klenot so Sin City a vyšiel hybrid, ktorý síce nie je zlý, ale ani veľmi dobrý. Svojich 60% si však najmä zásluhou množstva súbojov zaslúži.. ()

jacko

im a product of a fucked up generation---cekal jsem uplne neco jineho a dostal solidni porci zabavy...mozna hraje roli i to, ze sin city / kill bill jsou me srdcovky...ustredni hrdinove nic moc (yoshi je teda transka jak vysita, nevim, v jakym bordelu ho vyhrabali), ale woody harrelson a z chirurgu znamy a tady dokonale uchylny kevin mckidd si sve role uzivaji...cele zasezeno do fantasmagorickeho komiksovo/leporeloveho sveta tvori prijemnou oddychovku ()

PEZ

Guy Moshe ziskal pre svoj druhy celovecerny film vela znamych hercov a aj slusny rozpocet 25 mil. USD. Vytvoril film, ktory je originalny co sa tyka vizualneho stvarnenia, ale miestami nudny co sa tyka narativnej zlozky. Herci sa snazia ako to ide, vsetci hraju standartne dobre, ale celkove digitalne prostredie podporene stylom Bunraku (400 rokov stare japonske babkove divadlo), comicsovymi farbami s casto nevhodnou cirkusovou hudbou a vrazednou dlzkou dvoch hodin znizuju zazitok na polovicu. Skoda, pri tej originalite, hercoch a westernovo-samurajskom style to mohlo byt aj lepsie. 6/10 ()

Kingjiri

Fantasy žánr a comicsový adaptace mám ve většině případů rád. Ale tenhle direct-to-dvd komixo-fantasy-akční slepnec mi přišel stejně zvláštní a neuchopitelnej jako jeho divnej název. Svym šílenějšim pojetim a vizuálem (podobnym Big Bang) s divokejma barvama na mě působil spíš jako výtvor asijský kinematografie. Jak se sem povedlo tvůrcům dostat hned čtyři profláklý herce, je mi záhadou. Studiový interiéry často vypadaly dost lacině (možná to byl účel) a jediný, co mě mohlo sem tam potěšit, bylo pár bitek. Ty pořádný ale přišly až když se blížil závěr, nějaký tři čtvrtiny filmu tvořil hodně dlouhej rozjezd, dvě silnější hvězdy. ()

Pekisan

Pan Tau a samurai Jack po prechode sa snazia celym telom presvedcit, ze su drsnejsi nez najdrsnejsi kozenkar s harleyom. Jedina co im to zrala bola moja zlata rybicka, ktora od strachu vypustila mile vlaskove hovienko. To by aj tak asi bolo maximum, co by som zaplatil scenaristovi, ktory okrem prepisania vsetkych najznamejsich scen z bum bum filmov poslednch 20 rokov neurobil ani prd. Dokonca ani ten malicky rybickovsky. ()

Ozzy2

Tak jsem se na to těšil..................o 30 minut později jsem zhnuseně vypnul TV a šel si raději číst. ()

CorteX^

Zajímavej kousek. Neuvěřitelnej smysl pro detail, skvělé herecké výkony. Bavil jsem se a ani chvíli nenudil a o to jde! ()

josieaddms odpad!

Čekala jsem něco nabitého a vtipného, typově minimálně jako Sin City. Přišlo veliké zklamání. Není to nic než dvě hodiny keců, kýče a nudy. Rozčiloval mě ten "pěknej" Japonec co vypadal jako holka (díky pečlivě vrhanému obočí a namalovaným rtům) a i ten Hartnett, mám ho ráda v komických rolích, ale tohle bylo tak nějak bez chuti. Vtipů strašně málo, mě se chtělo akorát spát, a ono to pořád ne a ne skončit... Ale znáte to, dopadlo to dobře, zlo bylo poraženo a bla bla bla... ()

0811

Podbízivá, laciná, rádoby šťavnatá podívaná s podprůměrnou výtvarnou stylizací a 120 minutovou směsí stupidních dialogů, laciných pohledů a nudných akcí, nahrazujících děj. Špatné herecké výkony (Ron Perlman a Kevin McKidd) se mísí s neuvěřitelně hroznými hereckými výkony (Josh Hartnett, Gackt Camui a Demi Moore se svůdností a elegancí Simony Chytrové). Kladem je každopádně Woody Harrelson a víra, že na film brzo zapomenu. Kdo je sakra Guy Moshe? ()

deric

Stejně jako lidstvo je nezastavitelné ve vymýšlení způsobů zabíjení, scénáristi jsou nezastavitelní v opakování námětů. Zpočátku jsem se nemohl zbavit dojmu, že něco takovéhoto tady už bylo: Kill Bill, Oldboy, V for Vendetta, ... Nicméně Bunraku přichází alespoň s neotřelou vizuální stránkou a výbornou atmosférou a trochu pokulhávajícím příběhem. Loutkové divadlo Gua Moshe s hranýma postavičkama přináší stylovou podívanou. Čeká mainstreamový divák snad něco víc? ()

Zombiepod

Bunraku je navzdory totálne banálnemu a statickému deju veľmi ojedinelým kúskom. Komiksovo - divadelná, humorom podfarbená akčná rež s ikonickými postavami, ktorej prednosťou sú "žiaľ" len tie skvelé ruvačky a vizuálna štylizácia. Príbeh je vecou, ktorá stojí v pozadí aby sa nepovedalo, zaprataný dialógmi plnými metafor, no vyvrcholí v napínavom závere. Škoda, že McKidd je v podstate oveľa snaživejším a výraznejším zloduchom ako Perlman, a miestami nápady prerastali tvorcom cez hlavu. Ale priznajme si - na Harnettovu záverečnú cigaretu sme čakali celý film. ()

LukeSharp

Papundeklovější kulisy jsem snad ještě neviděl (možná tak Hrátky s čertem), ale i přesto film hezky odsýpal,furt se někdo mlátil,občas padla nějáká ta hláška,sem tam se mihla Demi Moore (mimochodem stále strašná kost) a najednou čumím na závěrečné titulky. Na dvě hodinky zabavilo,účel splnilo,spokojenost byla. Lepší tři hvězdy.60% ()

Josh Hartnett trénuje karate

Josh Hartnett trénuje karate

05.02.2008

Sympaťák Hartnett střídá ambicióznější role s těmi odlehčenými. Podivnost Bunraku (podle tradičního japonského loutkového divadla) bude asi patřit spíš k těm druhým. Film se odehrává ve fiktivním… (více)