Do města terorizovaného zločinci přijíždí nezávisle na sobě tajemný tulák (Josh Hartnett) a mladý japonský válečník Yoshi (Gackt). Každý zde má své vlastní poslání. Když se konečně potkají, rozhodnou spojit své síly a společně bojovat proti zkorumpované vládě Nicoly (Ron Perlman) a jeho femme fatale Alexandry (Demi Moore). Celý děj je zasazen do unikátního fiktivního světa, kde se střetává realita s fantazií, do světa, kde si nemůžete být jisti ani vlastní půdou pod nohama. (LadySoir)

Angelino

Splitscreen pre dvoch hráčov, pomaly sa odhaľujúci príbeh, zvyšujúca sa obtiažnosť levelov... Čakám kým to vyjde na X-boxe a dám si to interaktívne znova :). ()

LBsmoke

naprosto zlé nejen, že se to topí v nevkusné komixové stylizaci, která vám okamžitě zasadí ránu do očí.. ale hlavně příběh je plný idiotských rádoby filozofických keců..(prostě všechno co v sin city funguje je i tady jen neuvěřitelně na houby)(do čeho ses to nechal umluvit Woody ach jo) a hlavní hrdina teplouš s knírkem co má drsňáren plný klobouk...děkuji nikdy víc fuj. ()

Oyer

Zajímavý nápad, velice poutavě udělané, naaranžované i naservírované. Komiksový fantasy příběh celý děj směřoval k vrcholnému souboji nejrychlejších, nejpřesnějších a nejostřílenějších borců. Nejeefektivnější a nejunikátnější byl herní projev Kevina McKidda ( číslo 2). Kdo si na souboje potrpí, nepříjde zkrátka. Samozřejmě ve fantasy stylu. Trochu mne zklamali dva závěrečné souboje, jejihž výsledek mi přišel na celý svůj průběh trochu un-fear. Nic méně: slušné! ()

Phorbo

Nevěděl jsem co čekat, pouze mě oslnilo perfektní obsazení. Všichni jsou tu klasicky skvělí, a to v nejvyšší řade hartnett s harrelsonem. Hodně mi to připadalo mix mezi Afro Samuraiem a Warrior's Way (a místy lehce scotta pilgrima). Tendle mišmaš by asi normálně nefungoval, ale kobinace herců, režie, kamery a hlavně toho zpracování (viz třeba i boje capoeira vs. box a wushu vs. judo [karate?]). ()

aLPaC

Jestli máte rádi Sin City, tak se vám to bude líbit. Samozřejmě Sin City je kvalitativně výše, ale i tak zažijete slušnou dvouhodinovou zábavu. Ron Perlman s dredama je hustej stejně jako dobrá trojka. Woody dodává vtip, japonec bojové umění a Josh s kloboukem je stylovej. Ví to asi i sám, protože ho poslední dobou nosí v docela hodně filmech. ()

zelvicka.

Zajímá tě, co mi trvalo tak dlouho? - Ani ne. Okey, takže nejsem žádnej fanda japonska a řezačko-mlátiček, ale občas dojde na to, že to není tak špatný. Tenhle filmeček je někde uprostřed mezi Sin City (komixový prostředí) a Scottem Pilgrimem (arkádový zvuky), obsahuje v sobě Vinetoua a Old Shatterhanda (jen posunutý o jedno moře vlevo) a výkon Woodyho Harrelsona, který kouří doutníky v opravdu nelidských podmínkách (třeba když prší) a ještě u toho stále zachovává to správné barmanské dekorum, klasa. Ale nikdy si u něj nedávejte jakoukoliv whisky. ()

Aldanar

Co to do pr**le bylo? Tak hroznou slátaninu, podivný mix žánru človek jen tak nenajde. Scénár musel napsat nekdo sjetej, a pořádně. Některé charaktery jsou vysloveně navíc (Demi, polovina tech zabijaku), a když hlavní hrdinové neví co dál, tak jim všetečný barman předhodí "dobrý nápad" který mi nezapadá do (ne)logiky přáběhu. A jediné na čem to vlastnš stojí jsou bitky, při nichž se opravdu unudíte, jelikož vypadají jako špatný balet. Jediné co bych částečně vyzvyhnul je výtvarné zpracování, které relativně nadchne oko, i když ho sráží dolů evidentní umělost prostředí a dle mého názoru přihlouplé masky. ()

radekgfx

Stylizace jako hrom. Po výtvarné stránce velmi efektní snímek, primárně z vod akčního žánru. Fantasy zařazení je trochu matoucí, jelikož stylizace (vizuální ev. jednotlivých charakterů) sama o sobě nutnost zařadit konkrétní snímek do této skupiny nezakládá a zrovna v tomto případě Bunraku jako typický zástupce fantasy snímků rozhodně nepůsobí a ani jim není. Je zde přítomná skvostná vyprávěcí linka (jak svým obsahem, tak podáním), stylizované prostředí (výhradně kulisové ev. kombinace zeleného pozadí a CGI) a hlavně stylizovaných (opět musím použít toto přízvisko) charakterů, které častokráte nemají ani jméno, ale primárně představují ev. ztvárňují soubor lidských vlastností. I přes vyhraněný žánr a minimální výpravu film nepůsobí chudě. Jsou zde postavy, které dějovou linku příjemně obohacují (Woody Harrelson) a velmi pozitivně se dá hodnotit také efektní práce s kamerou. Originální příběh, originální film, prostor pro vlastní výklad, stylizace. "What's your name? - I'm just passing through." ()

majec4

Film ma zaujimavu atmosferu docielenu hlavne vizualom. V tomto smere to bol pre mna jeden z top filmov. Samotny dej je vsak priemer. Nebavilo by ma to keby to je natocene standartne. To spracovanie bolo, ale fakt nezvycajne a film si ma tym ziskal. Niektore napady boli ozaj super, hlavne kamera ma velakrat potesila. Scena s automobilovou nahanackou bola fakt skvela. Bitka vo vazeni bola ako level z PC hry. Harnettove fuzky boli ale strasne, smial som sa na nom. Herecke osadenstvo bolo ale fajn, Harrelson ma bavil velmi. Skoda, ze prva polovica filmu vyznela akosi zvlastne. Ku koncu ma to uz bavilo. A nezabudni: "Vzdy je niekto silnejsi nez Ty." ()

kamil.i

Veľmi čudná záležitosť. Bohužiaľ veľa gýču, málo originality. Tvorcovia tlačia na vizuálnu stránku, no mám pocit akoby som to všetko už niekde predtým videl. ()

Venous666

Po tolika měsících jsem se konečně dočkal a dostal jsem šanci se na tohle podívat a po skončení Bunraku jsem nevěřil svým očím. Myslel jsem si to, že to moje dlouhodobé čekání dopadne jako vždy propadákem, ale opak je pravdou. Naprosto jsem byl šokován vizuální stránkou. Nečekal jsem, že budu až tak odvařený vystřihovánkama, kterým se to tam jen hemží. Do toho perfektní herecké výkony J. Hartnetta a W. Harrelsona. Samozřejmě jsem i dosti spokojený temným dřevorubcem R. Perlmanem. Je to něco nového a tím pádem pro mě neokoukané. Vřele doporučuji všem co aspoň mají rádi komiskový svět... 4 s velkým plusem ()

TaanStari

Tohle bylo divný. Divně to vypadalo, divně se na to koukalo a divně se mi to hodnotí. Kulisy a stylizace působily zajímavě, vyprávění bylo prostě WTF a příběh byl jednoduchý, ale celkový dojem z toho mám pozitivní, takže tak 3.5*. ()

KOZEL84

KILL RON.Překvápko.I kámoš stylizovaný trailer okomentoval neprozíravým ''to bude pičovina'' a při ukecaném startu sem z toho byl chytrý jak Sokrates.To než hoši rozjeli hláškující a krvavý kolotoč při cestě za pomstou,která NIKDY nezasmrádne.Tak skvělou ústřední (chlapskou) pětku sem neviděl ani nepamatuju a Demi opět ukazuje,že do hereček bych jí nenadal ani kdybych jí chtěl vlézt do prdele (což bych asi pořád chtěl).A tak kluci rozjíždí oko za oko-zub za zub,než aby nastavovali druhou tvář a je to jízda at' už se ohání pěstma (parádní Hartnettova pěstní rubačka),sekyrou,samurajským mečem,nebo flaškou a hubou jako skvělý Woody.Bez stylizace bych se klidně obešel-ani omylem nebyla tím nejlepším,ale ani nevadila.Každopádně mám komiks rád,když se nedělá podle nejneakčnějšího ''akčního režiséra'' Favreaua.Poslední půlhod'ka tohle dokopala do plné palby a já se těším na druhé shlédnutí. ()

warrenur

Ocakaval som brak, ale malo to svoje zaujimave momenty, napriek tomu, ze komix nemusim a tento je takmer cely "papierovy". Minimalne pribeh, zaujimave postavy a bojova choreografia akcnych scen vsak stoja za povsimnutie. Woody je cisty typek a Emily Kaiho oko potesi. Inak na mna trochu pridlha stopaz. Slabsie trojhviezdie. ()

KosiR_ksr

Kdybych měl Bunraku k něčemu přirovnat pak by to byla směs Scotta Pilgrima se Sin City s příměsí Kill Billa - ovšem myšleno v dobrém slova smyslu (nikoli ve smyslu plagiátorství). Naopak mě mile překvapilo originální pojetí, a to především z umělecké stránky - výtvarně zajímavý film (aniž by to bylo na úkor ostatnímu). 80% ()

Viperine

Zábavné pokoukání. Estetika maličko předbíhá herecké výkony (některých), ale to tomuhle hravému dílku neubíra na kráse. Žánrově by se Bunraku vešlo i do komedie - scén k smíchu a pousmání je tam nemálo a celá atmosféra filmu je příjemně ironicky nadlehčená. Je to ten typ "akčňáku", na kterém si pochutnají i ti, kdo normálně extra nevyhledávají akční filmy, kde se to mydlí "tu hlava - tu noha - tu oko". Je to taková vtipná, lehce napínavá pocta komixu a bojovým hrám, zvládnutá líbezně - díky umnému využití současných technologií - jak obrazově, tak zvukově. Woody Harrelson, jeho vtip a jeho vyskakovací panáčci by byly na 5*. ()

Bozvav

Geniální noire akční fantasy komedie, plná brutální, leč nedrastické akce, která díky papundeklovým kulisám, lehce šílenému vizuálu a skvělému průvodnímu hlasu v podání Marka Vašuta nepůsobí nijak drasticky. Skvělé obsazení, stylizace a hudba, to vše dělá z filmu dokonalý, byť lehce ujetý filmařský počin. Přitom děj samotný včetně dialogů je prostinký,nicméně díky stylizaci to vem kozel či dřevorubec. Za mne rozhodně lepší než Sin city, nebo Přízrak. Tedy plný počet, vyjádřeno v číslech 100%. ()

hazaba

Na první pohled vás zaujme výtvarná stylizace, která má velký nádech komiksu. Z hereckých výkonů stojí za to určitě Woody Harrelson a Ron Perlman, docela dobrý je i Josh Hartnett. Bohužel bojové scény, především "japonských samurajů" jsou spíše k pláči než strhující. ()

solid

Hm opět zajímavé být 57 hodnotící u podle mne docela očekávaného snímku. Nemluvě o tom, že moje 4* posunuly snímek do červených čísel. To se taky jen tan nestává =D. Vzhledem k žánru snímku je hodnocení jasné, bylo tam vše a navíc humor. Škoda jen některých zbytečných "logických" dialogů, jako například odhalení totožnosti Joshe. Nemuselo to být vůbec, divák si to je schopen domyslet a nebo to mělo být více rozvedeno. Takhle to je vyzní do ztracena, jako každé hloupé klišé. Pro mě spokojenost, víc takových filmů, ikdyž by to mohlo být lepší. ()

Hapretor

Ty vole, tak tohle bude bolet. Tohle byla fakt povedená nuda a blbost. Děj nezábavný, vizuál rádoby cool, přitom kýčovitý a nejhorší na tom celym byli herci/čky a jejich výkony. O jednotlivých postavách ani nemluvě. Ron Perlman tady vypadal jako homeless, nebo notně zestárlý a přiblblý hipík (takhle si všemocného padoucha opravdu nepředstavuji), ten japonský bojovník vypadal jako ošklivá japonská školačka, která by se spíš hodila do zvráceného shemale lolitas porn, Josh Hartnett vypadal zase jako gay elegán z dob "Bylo nás pět" (to, jak si pohrával s tim kloboukem, to by se mu vysmál i pan Tau) a Demi Moore svým vzhledem jen potvrdila, že jí opravdu již není 30 let a její sexy look se prostě vytratil. Pokus o další Sin City či Kill Billa (nebo co to vlastně mělo být) se velmi nevyvedl. Jedinej aspoň trochu sympatickej a koukatelnej tady byl W. Hairless-son. ()

Josh Hartnett trénuje karate

Josh Hartnett trénuje karate

05.02.2008

Sympaťák Hartnett střídá ambicióznější role s těmi odlehčenými. Podivnost Bunraku (podle tradičního japonského loutkového divadla) bude asi patřit spíš k těm druhým. Film se odehrává ve fiktivním… (více)