Film o chudém boxerovi, který se dostane na vrchol a stane se z něj bezohledný parchant. Skvělý výkon Kirka Douglase.(28.4.2003)

Hrozne dlouho jsem otalel s timhle filmem, ktery jsem chtel videt zejmena kvuli Marilyn Maxwell. Nakonec jsem se do toho tedy pustil, a konstatuju ze: MM je predevsim krasna a az potom herecka, Douglas je stejny alfasamec jako vzdy, a film neni tak zajimavy jak jsem cekal. Na druhou stranu je ale moc pekne natocen, takze sledovani utece jako voda. Priznivcum cb filmu (nebo boxerskych filmu) lze opatrne doporucit. Ani v jedne kategorii vsak na spicky zanru nema. P.S.: a nelze nezminit "obycejnou" (ale vlastne moc hezkou a milou) Ruth Roman 3+(23.2.2014)

• danecek24

7. Zlatý Glóbus za rok 1949 - cena (1) - *Nejlepší kamera - Franz F. Planer + nominace (1) - Objev roku (herečka) - Ruth Roman(22.1.2009)

Kirk Douglas exceluje v dalším skvělém boxerském filmu, co jsem v poslední době viděl.(4.9.2010)

• Houdini

Oscar 1 : Střih + 5 nominací: Herec HR - Kirk Douglas, Herec VR - Arthur Kennedy, Kamera ČB, Hudba, Scénář. . . . . Zlatý Lev - výběr(22.4.2004)