Malý Rambo

• Velká Británie Son of Rambow (více)

Když Will Proudfoot vymýšlí útěk z domova narazí na Lee Cartera, školního rváče. Vyzbrojí se videokamerou a filmem Rambo: První krev. Společně objeví, že jejich vynalézavá a někdy trochu nešťastná filmová dobrodružství mohou začít! (oficiální text distributora)

ArdathBay

Šlo by nepodlehnout snímku, kde si klouček pobrukuje hymnu DM, kterou slyšel na párty pubescentů ? Nadneseně napsáno. Borec přes ručníky :) nám servíruje to nejlepší z doby, kde jsem minimálně hudebně zamrzl (mě to nevadí) a hřeje to u srdce a velmi. Will Poulter jako Lee Carter je živel a ambivaletní pocity, které ve Vás vyvolá jeho osoba mi dává vzpomenout na pár zlých výrostků Hugů ze základní školy. Dětinskost se nedostavila a atmosféra s hudbou 80. let s příjemně ulítlém humoru a britské angličtiny spoludotváří výbornou filmovou pochutinu. ()

Wally

Musím říct, že jsem byl velmi mile překvapen...divoce zábavný jak sliboval plakát to sice nebylo, ale uznávám, že jsem se párkrát od srdce zasmál. Nehledě na to, že film dokázal vzít i za srdce. Navíc Francouze si představuju přesně tak jak režisér ukázal v roli Didiera :-) Moc hezký.... ()

klukluka

Hrozně mě to dojalo. Je to jeden z těch filmů, díky kterým se vracím do dětství, z něhož si toho jinak už moc nepamatuju. Filmy jsme netočili, ale že jsem to přežili, za to taky určitě vděčíme z velké části štěstí. Jeden kamarád se už navždy bude muset obejít bez oka, ale jinak se nám snad nikomu nic vážnýho nestalo. Přitom jsme byly děti ulice. Moji kluci vyrůstají úplně jinak, a za sebe musím říct, že bych s nimi neměnil. Dospělí byli hrdinové, když tehdy dávali dětem takový prostor. Tohle už je pryč, a to, že to tady vůbec kdy bylo, připomíná Malý Rambo málem jako dobový dokument. Krásný! ()

AngiS

Film o natáčení filmu :D Tentokrát v dětském dětí. Mne tahle příjemná, veselá s dojemným koncem, oddychovka velmi mile překvapila :) Rambow - W? tam není W - Aha...tak fajn.. :D ()

eagle-eye

15.6.2009 csfd 62%...????!!!! Nepochopím. Pohoda film, milý, vtipných momentů se najde také dost a nesmrtelná hudba jedné generace (The Cure, Siouxsie And The Banshees, Depeche Mode...atd.) beru jako další velké plus. Společné znaky se daly najít např. i s Mostem do ZT, ale více optimističtější. Pro mě příjemné překvapení. Podobné filmy: Most do země Terabithia, Páni kluci. ()

Lefty86

tohle byla hovadina :-) cekal jsem neco podobneho ale ,trochu lip natocene. parta deti se rozhodne natocit sveho Ramba ()

Jeržik

-Můj otec je Rambow! -Jen tak mimochodem, vyslovuješ to špatně. Ve slově Rambo není žádné "W". -Aha. Fajn. I tak to zní furt dobře. 7/10 ()

bidja

Těžko říct zda je film určen mládeži, výhradně mladé postavy, dospělí hrají kompars, ale téma není zdaleka tak dětinské. Výborný počin, ukočírovat maldé herce, navodit atmosféru 80. let se skvělou hudbou, hluboká témata přátelství, zrady, mainstreamu atd. Skvěle parodovaní francouzi (i britové), pohled do komunity sekte Plymhoutského Bratrstva. Velmi jsem se pobavil. ()

Meteorista

Evropa se prostě umí vymanit z klasického mustru, kterým se řídí ti za velkou louží, když chtějí natočit rodinou komedii. Film nepostrádá originalitu, ale ani spád. Začátek trochu pozvolnější, ale poté, co se zadíváte, vás film buď nepustí, anebo pustí. Je to trošku složitější, s tímhle dílem. Buď vám sedne trocha toho místy nehumorného humoru (to je ta originalita, protože komedie pracující i s nekomediálními prvky, aniž by se tvářila trapně, není zase tak běžná) a potom tedy budete s chutí sledovat, co chlapci vyvedou za pakárnu dále, anebo vás to vůbec nechytne a budete tento film mít za naprostou britskou ujetinu. Inu, každý má jiný vkus. Na mě ale působil příjemně a mile. Avšak i já se zasekl někde v polovině a nějak sem nevěděl, co si o tom myslet. Ale jako jednohubka na sobotní odpoledne a k odreagování film více než dobrý. ()

zahadum

Názov filmu a prvé dojmy môžu veľmi klamať...malý nenápadný film z Anglicka ktorý má ale v sebe hravého ducha z Francúzska .... ()

jamesjimbo

milé, není to tak ani moc komedie, i když pousmějete se, ale je to spíše krásné dětské drama, tím "krásné" myslím ve všech ohledech. jen ti dva kluci mi byli trchu nesympatičtí, ale to je jen moje blbost, jinak pro ostatní to bude parádní film. ()

Axident

Velmi milý, příjemný, něžný a dojemný film. Celkem nenápadná věc, plná dětské hravosti, citu, ztřeštěnosti, osamělosti, při níž jsem po většinu času měl na tváři imbecilně spokojený úsměv! Skvělí dva ústřední dětští herci a zábavné zpracování. Kterak malý synek, vychovávaný v ortodoxně sešněrovaných poměrech náboženské sekty, poprvé uzřel Ramba. ()

Hapretor

"Malí" diváci nepochopí, ti "velcí" se budou nudit. Asi. Já se nudil. Tento film mě minul svým obsahem. A to dětství jsem měl spokojené a hravé. Na "Ramba" jsem si hrál dost často. ()

Lyžař

Podle hodnocení ostatních jsem očekával něco hodně velkého. Bohužel to nepřišlo. Každý máme své sny, každý jsme měli v dětství problémy. A taky své hrdiny. Ač táta kolikrát chyběl. Ale tenhle film si bohužel už příště nepustím. Nemám k tomu důvod. ()

darkreider

Prvý záber na sál kina, kde sedí malí borec s kamerou a natáča pirátsku verziu Ramba s cigárom v ruke, započal film, ktorý nie je paródiou, ale v celku reálnym pohľadom na svet. Hlavné postavy si u mňa vydobyli uznanie, lebo na ich vek hrali nadpriemerne dobre a presvedčivo. Nie je to dokonalé a nájde sa pár vrások v podobe klišé, ale ja som sa v tom malom vo veľa veciach našiel. No kto z Vás nechcel byť v mladosti akčným hrdinom zo svojho obľúbeného seriálu alebo filmu? ()

Broxigar

Špatný příběh, děsné výkony herců, chabý humor... víc už toho vyjmenovávat radši ani nebudu, až na hudbu tu není nic k vidění. ()

Kryat

WOW! Tak tohle pro mě bylo velkým překvapením. Čekala jsem dětskou parodii na Ramba a dočkala jsem se krásného, vtipného a dojemného příběhu o přátelství dvou zcela odlišných kluků. V tomto filmu o dětech, s dětmi pro dospělé mě úplně nadchli mladí herci (hlavně oba hlavní hrdinové), kteří hráli nádherně přirozeně, zatímco už teď, deset minut po shlédnutí filmu, si nevybavuju ani jednoho dospělého herce:). Přidělení plného počtu hvězdiček brání pouze příliš velký prostor věnovaný tomu francouzskému klukovi, který mi tam tak nějak vadil. Takže prozatím 85% a už se těším na další shlédnutí:) ()

HappyDeath

Paráda. Souvislý, zajimavý a řádný děj se skvělými zvraty. Nadchlo mě to perfektně. Proč 5 hvězdiček? Našel jsem v tom filmu to něco, co jiným chybí a to byla ta pátá hvězda :-) ()