Malý Rambo

• Velká Británie Son of Rambow (více)

Když Will Proudfoot vymýšlí útěk z domova narazí na Lee Cartera, školního rváče. Vyzbrojí se videokamerou a filmem Rambo: První krev. Společně objeví, že jejich vynalézavá a někdy trochu nešťastná filmová dobrodružství mohou začít! (oficiální text distributora)

ELDoctorow

Úprimne a z najvzdialenejších hĺbok môjho tukom obrasteného, na infarkt náchylného, srdca ľutujem všetkých, čo tu tomuto filmu dali pod tri hviezdičky (o tých chudákoch s odpadom ani nevraviac, respektíve nepíšuc). Musí to byť totiž strašný, smutný a smutno-strašný jednotvárny život, keď ste už v sebe zabili svojho vnútorného Calvina. ()

Sopholojong

Hrava, detstvo a filmarsky entuziazmus oslavujuca nezavislarcina s vynikajucim, uz vtedy viditelne obrovskym talentom prekypujucim, "previtom" Willom Poulterom. Osobne som mnozstvo tu videneho zazil vo svojom detstve, akurat o dekadu neskor, kedy do tuzemska zacali prudit vsetci ti kultovi Rambovia, Terminatori, ci Komanda. Gondryho dospelejsia verzia Be Kind Rewind sa moze ist schovat. A nabozenstvo tu ako obycajne hra ulohu najvacsieho demona. 7/10 ()

Aceboris

Po dlhej dobe som sa musel premahat aby som film dopozeral. V podstate som necakal nic horibilne, no aspon nieco co by ma mohlo zaujat, no to som marne hladal. Dva rozdielne svety, dvoch rozlicnych chlapcov, jeden vyrasta v sekte bratov tusim to boli jehovisti, no nebolo to tam spomenute a druhy vyrasta iba s bratom bez rodicov. Ich osud sa prepoji a cely pribeh mohol zacat. Necakajte super vykon, super hercov, super hudbu atd. jedna sa celkom o obycajny dej, ktory sa cely toci iba okolo natacania svojho filmu, niektore sceny trapnostou srsali, najma ak v nich vystupoval "ala" francusky chlapec Didier. No co nejako som to pretrpel a dopozeral az dokonca. ()

mezonek odpad!

Bože to je taková hrozná hrouda hnoje! Absolutně se na to nedá dívat. Takové trapárny mě mohli ušetřit. Hrůza. Je to skoro o ničem, ale vrcholem jsou ty postavy a jejich chování. ()