One man show báječného, elánem nabitého, Kirka, který parádičkuje s koltem, hraje na banjo, zpívá, a k tomu všemu ještě stihne být rektorem a průvodcem začínajícímu kovboji. Western se dlouho nese v zábavném a přátelském tempu, avšak pouze do příchodu zlomyslné, smyslné bestie. Přechod z odlehčené strany na vážnější notu se příliš nedaří, a je jen k dobru filmu, že není ke konci natahován.(12.7.2014)

Americká cowbojka s Kirkom Douglasom v hlavnej úlohe. Film prijemne pobaví svojim spracovaním, jednoduchá klasika, kde Kirk ako starý mazák, ktorý si berie pod ochranu mladého Jeffa a spolu sa postavia na tu dobrú stranu. Ja som sa zabavil, a konečne som videl Kirka v hlavnej úlohe, keď ho už tak všade spomínaju :)(16.6.2007)

"Keď niekoho udrieš, neotáčaj sa mu chrbtom..." , "Drž sa od whisky ďalej, ráno nebudeš ľutovať..." alebo "Nikdy nepredávaj svoje sedlo..." Kirk Douglas rozdáva životné múdra jedna radosť a jeho mladý parťák je ten pravý, ktorý ich potrebuje. Natrafili na seba vo vlaku a ako chlapi bez práce sa skúšajú k nejakej dostať hneď v najbližšom mestečku. Tam kde je práca sú iste i nejaké problémy, ale tam kde je ostnatý drôt, tam ich bude určite požehnane...Vadil mi humorný tón, ktorý filmu veľmi nesedí a nevýrazní záporáci na tom nie sú o nič lepšie. Zobrať to trochu vážnejšie, akčnejšie a hviezdu by som pridal. Priemerný western s K. Douglasom ktorý hraje fajn, ale svojho Spartaka neprekonal ani náhodou...60%.(13.10.2013)

• aLPaC

Hodně podprůměrný western s Douglasem hrajícím ve stylu 20 000 mil, což mi dost nevyhovuje. Jeho mladej parťák je zase strašně protivnej horkokrevnej vidlák, kterýho po celou dobu budete jasně nesnášet. Navíc ten herec je i sám strašně nesympatickej. Přiznám se, že tento typ westernů moc nemusím. Konkrétně ty, kde není pořádnej příběh, jen banda vylízanejch americkejch špinavjech kovbojů, který to do tebe nasypou jen kvůli špatnýmu pohledu. Nevím, například westerny s Eastwoodem mám rád, ale tuhle dobu moc nechápu a už vůbec jí neobdivuju. Všechno řešit bouchačkou, hm.(27.9.2014)

Moc dobrej western. Kirk je tady tvrďák jako vždy a učí mladýho kluka, jak přežít, co je whiskey a jak chutná život. Všechno je all right než se do toho vloží ženská. Kirk naštěstí ví co dělat a tak si poradí i se svými nepřáteli. Škoda jen, že Miles nedostal smyčku z ostnatého drátu kolem krku a Dougles ho nepověsil na strom. Při čemž by do něj, když by se dusil, ještě mohl střílet no. Ale i tak na rok 55 dostatečně drsný.(23.12.2013)

• - Jedná se o jeden z prvních filmů, které Kirk Douglas natočil prostřednictvím své produkční společnosti. Film se stal kasovním trhákem. (Mol)

• - Film se odehrává ve Wyomingu, ale byl natočen v exteriérech jihokalifornského Conejo Valley. (dopita)