----- "Každý má svou hvězdu, kterou se řídí." ----- Řekla bych, že ji měl i ON. Muž, který neměl rád ostnatý drát. Byla na svém místě - tak jako všechny ostatní ... a čekala, jestli se podívá vzhůru - aby mu pomohla ... aby mu ukázala správnou cestu. Ale nejspíš to nevěděl - patrně ji dost usilovně nehledal ... soudě podle jeho vlastních slov. Snad si myslel, že ji nepotřebuje ... že si vystačí sám - a sami uvidíte, jak si bez ní (?) poradil. Dějová linie respektuje své poslání, zodpovědně se drží námětu a zbytečně se netoulá širými pastvinami, jejichž travnaté porosty jsou předmětem sporu. A možná právě díky ní zjistíte, že pokaždé nemusí záležet jenom na tom, co máte nebo nemáte rádi.(18.8.2014)

• RHK

Zkušený kovboj Dempsey je zmítaný mezi láskou k ženě a fobií z ostnatého drátu. Muž bez hvězdy je podprůměrný western, který by se měl jmenovat Hvězda bez scénáře. To hvězdou míním samozřejmě výborného Kirka Douglase, který tenhle western drží nad vodou. Potěšily mne jeho herecké i pěvecké výkony, hraní na banjo i žonglování s pistolí. Hlavního hrdinu potulného kovboje však pojali autoři dost nepochopitelně jako Jekylla a Hyda - muže chvílemi silného a protřelého, vzápětí nerozhodného a slabého. Muže, který miluje ženy i utíká od nich, uchází se o práci předáka, aby vzápětí vše opustil, muže, co nenávidí ostnaté ploty, ale sám je staví, muže, který žije na dluh, ale odmítá vydělané peníze i nabízený majetek, muže nenávidícího vraždění a zároveň chladnokrevně zabíjejícího. Přes výborně natočené akční scény je těch rozporů taková hromada, že za část může i režie Kinga Vidora, nositele Oscara za celoživotní dílo. Ukázka:http://www.youtube.com/watch?v=IhAK7R6PD_4(6.11.2013)

One man show báječného, elánem nabitého, Kirka, který parádičkuje s koltem, hraje na banjo, zpívá, a k tomu všemu ještě stihne být rektorem a průvodcem začínajícímu kovboji. Western se dlouho nese v zábavném a přátelském tempu, avšak pouze do příchodu zlomyslné, smyslné bestie. Přechod z odlehčené strany na vážnější notu se příliš nedaří, a je jen k dobru filmu, že není ke konci natahován.(12.7.2014)

Americká cowbojka s Kirkom Douglasom v hlavnej úlohe. Film prijemne pobaví svojim spracovaním, jednoduchá klasika, kde Kirk ako starý mazák, ktorý si berie pod ochranu mladého Jeffa a spolu sa postavia na tu dobrú stranu. Ja som sa zabavil, a konečne som videl Kirka v hlavnej úlohe, keď ho už tak všade spomínaju :)(16.6.2007)

"Keď niekoho udrieš, neotáčaj sa mu chrbtom..." , "Drž sa od whisky ďalej, ráno nebudeš ľutovať..." alebo "Nikdy nepredávaj svoje sedlo..." Kirk Douglas rozdáva životné múdra jedna radosť a jeho mladý parťák je ten pravý, ktorý ich potrebuje. Natrafili na seba vo vlaku a ako chlapi bez práce sa skúšajú k nejakej dostať hneď v najbližšom mestečku. Tam kde je práca sú iste i nejaké problémy, ale tam kde je ostnatý drôt, tam ich bude určite požehnane...Vadil mi humorný tón, ktorý filmu veľmi nesedí a nevýrazní záporáci na tom nie sú o nič lepšie. Zobrať to trochu vážnejšie, akčnejšie a hviezdu by som pridal. Priemerný western s K. Douglasom ktorý hraje fajn, ale svojho Spartaka neprekonal ani náhodou...60%.(13.10.2013)

• - Film se odehrává ve Wyomingu, ale byl natočen v exteriérech jihokalifornského Conejo Valley. (dopita)

• - Jedná se o jeden z prvních filmů, které Kirk Douglas natočil prostřednictvím své produkční společnosti. Film se stal kasovním trhákem. (Mol)