Americký ninja 2

Americký nindža 2

Akční

USA, 1987, 90 min

• Acrobat

Do dúhových farieb podaná Hromada bezbrehých fekálií, ktorých smradu sa nie a nie zbaviť. Koncept čakajúcich bojov, tragických dablérov, viditeľných prešľapov v efektoch navoduzje taký pocit trápnosti, že naskytala sa len úvaha. Koľko sebatrýznenia znesiem ako divák, alebo či sú všetci zúčastnení normálni. Takmer vždy som zakončil zdrvujúcu ktiriku na moju osobu. Nemôžem byť pri sebe, ak na to čumím. Za mier a neviditeľných ninjov stojacich pri stánku so zeleninou to však musím zniesť. (videné 24.06.2016, DajTo)(24.6.2016)

• CradleSKS

Nevim cim to je, ale jako malemu se mi ten film libil a jedine co mi ted zustalo, kdyz jsem ho po dlouhe dobe videl, byla nostalgie...na jedny z prvnich akcnich filmu co jsem videl..Bojove sceny, ktere se mi driv libily mi prijdou velice nezdarile, nejaky nezdarily mix bojoveho umeni ve stylu "ninja", ktery nema hlavu ani patu, nelogicke sceny, atd...presto par scenek me pobavilo. Celkove vzato je to asi naposledy co jsem si ten film pustil a radsi si ho necham ve vzpominkach...Herecke vykony jsou take dost amaterske...(26.6.2009)

• Gemini

Nostalgické vzpomínky na doby našeho dětství, kdy jsme neměli tak vyinutý zrak abychom poznali že TAKHLE se bojové scény věrohodně natočit nedají, vynášejí tomuto filmu lehce podprůměrné hodnocení. Ale je to jen kvůli těm hodinám skvělé zábavy, které nám Ninja poskytl, když nám bylo tak deset, dvanáct (kdo by zapomněl na Steva Jamese a jeho souboj s třemi zakuklenci najednou:)). Jinak bych musel dát hodnocení ještě nižší.(23.3.2003)

NINJA? WHAT THE HELL ARE NINJA? THEY'RE A SECRET JAPANESE SOCIETY EXPERT IN THE ART OF ASSASINATION! Bože, jako dítě na VHS jsem to viděl milionkrát. Hned úvodní scéna, kde se tři frajeři prohání na mašinách po cestě kolem pobřeží, u které hraje nadčasová muzika, Vás naprosto ochromí. Na VHS k českému dabingu přes ten německý, pan překladatel ještě utrousil něco jako "americký bojovník, číslo 2.. úkol". To v dětských očích znamená hodně. Michael je sympoš a nejlepší scéna celého filmu je jisto jistě ta, kde stojí ninja uprostřed cesty a čeká na Joeyho, který se proti němu řítí v pickupu. Nepopsatelnej zážitek pro 5 letýho kluka. Však co hodin jsem strávil máchající klackem, zabíjející imaginární bojovníky ninjutsu.(13.2.2007)

Aj ked Michael Dudikoff nieje dobrým hercom ,ale isto že jeho prvé tri filmy ,spolu z týmto boli VHS-hity ( Veliteľ čaty , Americký ninja I. a spomínaný Americký ninja II. ) a sa stali tiež klasikou akčného žánru...,a stáli za kuknutie... Ale čo sa týka filmu Americký ninja 2 ,tak ja si myslím že tento diel je ešte lepší než ten prvý..., a preto tomuto filmu dávam 4 hviezdičky...(19.5.2007)

• - Natáčanie skončilo necelé dva mesiace pred premiérou filmu. (m.a.t.o.)

• - Ve scéně na začátku filmu, kdy Joe Armstrong (Michael Dudikoff) a Curtis Jackson (Steve James) odchází z kanceláře velitele jednotky, je možné si při pozorném sledování jasně všimnout, že druhý seržant v uniformě není Michael Dudikoff, ale dablér na méně důležité scény. (korbitch22)

• - Až v tejto časti série sa dozvedáme priezvisko hlavnej postavy. (Johnny.ARN)