Americký ninja 2

Americký nindža 2

Akční

USA, 1987, 90 min

• martins

Další nostalgie z 80.let, pokračovaní Nindži o trošku horší, proto jen 2*, navíc konec filmu hodně připomíná jedničku, útok američanů proti nindžům(chybí jen vojenská technika), Dudikoff vcelku ok, ale Steve James hrající si na černého Ramba fakt ne, navíc velitel americké jednotky vypadá spíše jak beachboy než jako plukovník americké armády. Navíc nindžové a jejich šéf jsou daleko horší než v první části, akce pomalejší, celkové méně zábavné.(19.2.2014)

• Vonter

Sensei Majkl je zpět! A s ním všemi oblíbený film Komik a jeho svět... promiňte, opravuji - Americký ninja. A protože si užijeme dvojnásobnou porci srandy, rovnou Americký ninja 2. Zdálo se vám, že v jedničce zvládal komik Majkl z ninjutsu maximálně kotrmelec a jeho bojové umění stálo za lachtaní výtrus? Tady jde ještě o několik stupňů dál! Už se omezuje pouze na rány pěstí a jakýsi střihonohý kop, připomínající fotbalovou parádu. Také režisér má zřejmě komedii v oblibě, obzvláště filmy Spencera a Hilla a Americký komik 2 je v mnohém připomíná, zejména špagetová bitka v baru. Už jsem volal sensejovy Majklovy, jestli by mě naučil svůj ninja styl. Vždycky jsem si přál umět soupeře usmát k smrti.(24.4.2015)

• PetrPan

Dvojka Amerického ninji je až kouzelně trapná. Příběh nelze komentovat, protože vlastně ani žádný není. Dudikoff všem prostě nakope prdel, respektive mu všichni naběhnou do předem připravených pozic a on je línými pohyby tu šťouchne paží, tu postrčí ledabyle pozvednutou nohou. Nutno říci, že tentokrát mu vydatně pomáhá Steve James, a to je skutečný drsňák, choreografie jeho soubojů mi způsobila několik dušných záchvatů smíchu. Pro podobné zjevně nechtěně zábavné flicky mám obligátní slušnou dvojku. A abych nezapomněl, čtverec na krku mistra Dudikoffa se mi zdal obzvláště vyhraněný!(10.3.2015)

• JohnMiller

Toto bolo niečo tak trápne a katastrofálne, že ani fakt, že ide o 80´s béčko, ma nedokáže obmäkčiť. Tupý príbeh. tupý herci, tupá hudba, tupé prostredie.......... ale dalo by sa toto všetko ako tak prehltnúť keby títo neherci na čele s Michaelom Dudikoffom aspoň dokázali riadne nakopať svojim bojovým umením riť záporákom. Avšak ich bojové schopnosti tu boli nulové, strih trápny a hoci sa nerád chválim, sám som nakrútil s mobilom lepšie bojové scénky.. ako kopnúť niekoho po ležiačky do nohy a on s toho odletí 3 metre do zadu som nevidel ani v tých najpredpotopnejších blaxploitation kde robili hrdinovia týchto filmov podobné faili.(4.10.2014)

no,můžu říct že sem se teda pěkně natlemil,já úplně zapoměl že je to tak strašná kokotina.akční scény ještě jakš takš ujdou no,dokud tam byl dudikoff tak to nějakou záhadou nevypadalo tak trapně,ovšem steve james to je jiný kafe,to je snad ten nejlepší komik jakýho sem kdy viděl,hele ninjové s mečema,dem na něěěě!!!!!!v závěrečným útoku na ten ostrov tam naběhne jednotka a začnou kosit ninji s mečema,velice neeticky samopaly a granáty:-) zápletka je totálně postavená na hlavu,dialogy ultra kreč ala debilita!!!!vtipný jak prase bylo taky to,že většina soubojů se odehraje v jedný knajpě.jak tam vždycky naběhnou a někdo se tam snima chce furt prát:-)no hodně dlouho sem se rozmejšlel jestli dám odpad,ale to si tahle komedie se sympatickým dudikoffem a velice kopickým stevem jamesem nezaslouží,ze starý nostalgie dávám tři.(19.1.2008)

• - Počet mŕtvych: 87. (m.a.t.o.)

• - Posledný film Michaela Dudikoffa, na ktorom spolupracoval s producentmi Menahemom Golanom a Yormanom Globusom. (m.a.t.o.)

• - Aby dostal film aspoň R-kový rating, museli byť upravené bojové sekvencie, pri ktorých bolo množstvo záberov nasnímaných až príliš detailne. (m.a.t.o.)