Americký ninja 2

Americký nindža 2

Akční

USA, 1987, 90 min

• Haymar

Kdysi sem tenhle film obdivoval skoro stejně jako jedničku (jednak proto, že tehdy byl tenhle druh filmů zkrátka IN a také jich nebylo ještě moc), nyní - po mnoha letech, jsem si opět opět ověřil jak vrtkavý vkus JE - a především, jak moc špatný American Ninja 2 JE! Nyní jsem to paradoxně celý vůbec nechápal - elitní vojáci v barevných košilích někde v tichomoří?... genetičtí "vojáci" na ochranu drogového impéria?... ninjové pobíhající po pláži?... hysterická ženská... tajemný ostrov... dva drsňáci (black & white)?... to vše korunuje děsivě stupidní příběh, zběsilé vršení logických nesmyslů a hlavně - do očí bijící příšerné choreografie soubojů, hrozná kamera a neuvěřitelně nemotorný dudikoff... Prostě zoufalství!(17.10.2008)

To čo platí o jednotke platí aj o dvojke. Manekín Dudikoff s čiernym kamošom Jamesom ( z ktorého je čoraz väčší frajer ) pozabíjajú ďalšie kvantá stupídnych ninjov čo si myslia že môžu vyskakovať ako sa im zachce a sem-tam hodia aj nejakú tú hlášku. Je to blbé, je to naivné, je to akčné a našťastie aj stále rovnako hovadným spôsobom zábavné.(26.2.2011)

Geniální béčko. Od neuvěřitelně špatně udělaných akčních scén k stupidním dialogům zahrnuje všechny dílčí významy slova "hloupý". Vražedná sekta ninjů je v kontextu tropického ostrova, kde všichni chodí v krátkých kalhotách a košilích, prostě neuvěřitelná. Osobně se mi nejvíce líbila mystická chvilka, ve které hlavní hrdina medituje, aby v zápětí vyletěla z podlahy jiskra mentální energie a zasmrádla celý prostor doprovodným čmoudem. Kvůli tokovýmto filmům má můj život smysl.(17.10.2008)

• xaver

Zase ten hodný ninja, který bojuje proti zlým ninjům v žoldů padoucha.Chápu, že se v USA nemohou točit jenom dobré filmy, stejně je tomu tak kdekoli jinde, ale těch naprosto primitivních a slaboduchých amerických filmů je tolik, že vyvolávají pochybnosti o intelektuální i mentální úrovni nejen amerických autorů ale i diváka.(10.4.2012)

Mě se hrozně líbí ta stupidita akčních béček z 80. let. Scény když Dudikoffova černýho kámoše zaskočej 3 ninjové a on místo, aby použil samopal co drží v ruce, tak je radši zmlátí a pak se svlíkne do půl těla aby je mohl mlátit polonahej. Nebo když hlavní hajzl drží v zajetí doktora který pomocí léku na rakovinu vyrábí "geneticky upravené ninji co mají místo šlach a svalů ocel a jedinný pocit který znají je nenávist." Ninjutsu Michaela Dudikoffa stojí stále za stejné hovno jak v prvním dílu. Ale přece jen, kdo by odolal, protože to přece není obyčejný člověk....je to AMERICKÝ NINJA! :-))))))))))))))))))))(12.1.2006)

• - Spoiler: Joe Amstrong (Michael Dudikoff) ve snímku zabije 24 protivníků. (Epistemolog)

• - Natáčalo sa od 5. januára do 4. marca 1987 v Južnej Afrike. (m.a.t.o.)

• - Aby dostal film aspoň R-kový rating, museli byť upravené bojové sekvencie, pri ktorých bolo množstvo záberov nasnímaných až príliš detailne. (m.a.t.o.)