Americký ninja 2

Americký nindža 2

Akční

USA, 1987, 90 min

• choze

Vivat Cannon, vivat Sam Firstenberg, vivat Michael Dudikoff a především třikrát vivat největší černá akční hvězda všech dob Steve James, černými bratry výstižně přezdívaný Rambro. Když tenhleten urostlý sympaťák přestane hláškovat, strhne si košili a popadne pořádnej kvér, Dudikoff to může zabalit. Bože, milovník béček musí ucvrkávat už z těch číslovek v názvech a geniálních podtitulů jako AN2: CONFRONTATION, AN3: BLOOD HUNT nebo AN4: ANNIHILATION. Marná sláva, dvojka je skutečně o něco slabší než jednička, která měla výrazně lepší úvodní a závěrečnou akci, lepší příběh (ano, příběh!) s lepší milostnou linkou (a hezčí slečnou) a lepšího (rozuměj, v průběhu filmu heroizovanějšího) ninjovského záporáka. Soubojů je dost, ale jsou na stejně nevěrohodné, nevzrušující a levné úrovni (Dudikoff jen hladí tupým mečem kolem pobíhající ninji a ani jim nerozsekne jejich černé hadry, natož aby tekla nějaká krev) jako v ostatních cannonovských ninja filmech, jen zápletka nám trochu zbondovatěla, když si do ní našly cestu rekvizity jako unesený vědec a genetická výroba dokonalých zabijáků, což ale beru jako plus. Film příjemně uteče, pobaví pár chtěně i nechtěně komickými situacemi a sympatickými postavami. Když vezmu v potaz, jak je to staré a co se točí dnes, není to zas tak zlé.(12.1.2006)

To čo platí o jednotke platí aj o dvojke. Manekín Dudikoff s čiernym kamošom Jamesom ( z ktorého je čoraz väčší frajer ) pozabíjajú ďalšie kvantá stupídnych ninjov čo si myslia že môžu vyskakovať ako sa im zachce a sem-tam hodia aj nejakú tú hlášku. Je to blbé, je to naivné, je to akčné a našťastie aj stále rovnako hovadným spôsobom zábavné.(26.2.2011)

• martins

Další nostalgie z 80.let, pokračovaní Nindži o trošku horší, proto jen 2*, navíc konec filmu hodně připomíná jedničku, útok američanů proti nindžům(chybí jen vojenská technika), Dudikoff vcelku ok, ale Steve James hrající si na černého Ramba fakt ne, navíc velitel americké jednotky vypadá spíše jak beachboy než jako plukovník americké armády. Navíc nindžové a jejich šéf jsou daleko horší než v první části, akce pomalejší, celkové méně zábavné.(19.2.2014)

Spousty srandy se nachází v tomto céčkovém klenotu! Ano, srandovní bitky, spousty špatných záběrů, snad nejméně logiky co jsem kdy viděl a to opravdu logiku k akčním kouskům nepotřebuju. Ustřelený meč brokovnicí... Chápete to? Brokovnicíííí!!!??? Dokonce si Dudikoffa natolik cenili, že ten dablér je tam snad vidět častěji, než sama velká stár... Jenže u mě zde opět zapracovala věčná kráska nostalgie a na tu vážení nikdy nedám dopustit! Vzpomínky a dětství, to je nesmrtelnost sama o sobě, a když k ní připočteme Dudikoffa a americkýho ninju, je k sežrání! 55%(8.6.2014)

Shlédnuto i po mnoha letech v době Tonyho Jaa mi to přišlo jako pohodová slušná 80.ková akčňárna. Film již sice ztrácí na "čistotě" provedení a atmosféře prvního dílu, ale nahrazuje to v podstatě non-stop akcí a nulovým scénářem ...). Některé chvaty a útoky jsou i dnes docela koukatelné a zajímavé, naopak boje s meči, absence krve a nezabodávající se meče do těl nepřátel jsou již dosti trapné. Dudikoffa jsem nikdy nemusel, ale musím uznat, že souboje si odehraje díky své fyzické průpravě slušně, projde filmem opět bez mluvení a mimiky, ale to nepotřebuje ve vztahu k jeho xichtu hezouna. Pohodová 80.ková akční záležitost, kterou jsem spíš ocenil až dnes, než ve své době největší slávy ...(17.4.2009)

• - Natáčanie skončilo necelé dva mesiace pred premiérou filmu. (m.a.t.o.)

• - Posledný film Michaela Dudikoffa, na ktorom spolupracoval s producentmi Menahemom Golanom a Yormanom Globusom. (m.a.t.o.)

• - Aby dostal film aspoň R-kový rating, museli byť upravené bojové sekvencie, pri ktorých bolo množstvo záberov nasnímaných až príliš detailne. (m.a.t.o.)