Americký ninja 2

• Československo

Americký nindža 2

Akční

USA, 1987, 90 min

Nechápu negativní komentáře, tento film je skvělým pokračováním nejlepší jedničky. Je to béčko, tak co byste čekali víc ? Máme tu stejné duo Michael Dudikoff a Steve James. Dudikoff opět předvádí své skvělé bojové umění. Hudba je jiná, trochu horší než v prvním dílu. Příběh je ještě jednodušíí. Hlavní záporák ujde. Celkově je film nabitej akcí, ne takovou, jako v předchozím filmu, ale furt je na co se dívat. Hodnotím na 83% = ****(18.10.2012)

• sonoluca

Nedávno jsem si to na Primě připomenul - nezapomenutelné (bohužel). Dudikoff je v tomhle dílu ultra drsnej, sice nic nemumí, přímo to bije do očí, ale to neva, vykope to komplet .) Přesto házim jednu hvězdu. /// Hovno, žádná hvězda - tohle je prostě neskutečná sračka - neexistující režie, dementní herci, který přehrajou i ochotníci z Kejetína, i první němý filmy nabízej lepší akci než tahle kašpařina. Konečně se mi poštěstilo to dojet až dokonce a finále v maštali, kde si to Majkl rozdává s kvazi-ultra ninjou s brokárnou, je slovy jednoduše nepopsatelné! Na Markíze prej od 15 - tohle je koukatelný maximálně do 4 let. Žadný béčko (miluju), nýbrž pure junk(3.5.2008)

• Vonter

Sensei Majkl je zpět! A s ním všemi oblíbený film Komik a jeho svět... promiňte, opravuji - Americký ninja. A protože si užijeme dvojnásobnou porci srandy, rovnou Americký ninja 2. Zdálo se vám, že v jedničce zvládal komik Majkl z ninjutsu maximálně kotrmelec a jeho bojové umění stálo za lachtaní výtrus? Tady jde ještě o několik stupňů dál! Už se omezuje pouze na rány pěstí a jakýsi střihonohý kop, připomínající fotbalovou parádu. Také režisér má zřejmě komedii v oblibě, obzvláště filmy Spencera a Hilla a Americký komik 2 je v mnohém připomíná, zejména špagetová bitka v baru. Už jsem volal sensejovy Majklovy, jestli by mě naučil svůj ninja styl. Vždycky jsem si přál umět soupeře usmát k smrti.(24.4.2015)

Z počátku strhující podívaná, která ve velkém stylu navazuje na první díl. Ovšem v jedničce zabil Dudikoff vlastníma rukama tak 80 chlapů za celý film. Tady to stihne už tak v polovině filmu a rozhodně v té druhé na tempu neubral, a tak už mi to přišlo furt dokolečka stejný. Je to jen jedna velká řezničina, kde stojí nepřemožitelní Dudikoff s Jamesem proti armádě geneticky upravených nindžů. [2835. hodnocení, 150. komentář, 39%](26.10.2019)

NINJA? WHAT THE HELL ARE NINJA? THEY'RE A SECRET JAPANESE SOCIETY EXPERT IN THE ART OF ASSASINATION! Bože, jako dítě na VHS jsem to viděl milionkrát. Hned úvodní scéna, kde se tři frajeři prohání na mašinách po cestě kolem pobřeží, u které hraje nadčasová muzika, Vás naprosto ochromí. Na VHS k českému dabingu přes ten německý, pan překladatel ještě utrousil něco jako "americký bojovník, číslo 2.. úkol". To v dětských očích znamená hodně. Michael je sympoš a nejlepší scéna celého filmu je jisto jistě ta, kde stojí ninja uprostřed cesty a čeká na Joeyho, který se proti němu řítí v pickupu. Nepopsatelnej zážitek pro 5 letýho kluka. Však co hodin jsem strávil máchající klackem, zabíjející imaginární bojovníky ninjutsu.(13.2.2007)

• - Ve scéně na začátku filmu, kdy Joe Armstrong (Michael Dudikoff) a Curtis Jackson (Steve James) odchází z kanceláře velitele jednotky, je možné si při pozorném sledování jasně všimnout, že druhý seržant v uniformě není Michael Dudikoff, ale dablér na méně důležité scény. (korbitch22)

• - Počet mŕtvych: 87. (m.a.t.o.)

• - Natáčalo sa od 5. januára do 4. marca 1987 v Južnej Afrike. (m.a.t.o.)