Americký ninja 2

• Československo

Americký nindža 2

Akční

USA, 1987, 90 min

Mě se hrozně líbí ta stupidita akčních béček z 80. let. Scény když Dudikoffova černýho kámoše zaskočej 3 ninjové a on místo, aby použil samopal co drží v ruce, tak je radši zmlátí a pak se svlíkne do půl těla aby je mohl mlátit polonahej. Nebo když hlavní hajzl drží v zajetí doktora který pomocí léku na rakovinu vyrábí "geneticky upravené ninji co mají místo šlach a svalů ocel a jedinný pocit který znají je nenávist." Ninjutsu Michaela Dudikoffa stojí stále za stejné hovno jak v prvním dílu. Ale přece jen, kdo by odolal, protože to přece není obyčejný člověk....je to AMERICKÝ NINJA! :-))))))))))))))))))))(12.1.2006)

• CradleSKS

Nevim cim to je, ale jako malemu se mi ten film libil a jedine co mi ted zustalo, kdyz jsem ho po dlouhe dobe videl, byla nostalgie...na jedny z prvnich akcnich filmu co jsem videl..Bojove sceny, ktere se mi driv libily mi prijdou velice nezdarile, nejaky nezdarily mix bojoveho umeni ve stylu "ninja", ktery nema hlavu ani patu, nelogicke sceny, atd...presto par scenek me pobavilo. Celkove vzato je to asi naposledy co jsem si ten film pustil a radsi si ho necham ve vzpominkach...Herecke vykony jsou take dost amaterske...(26.6.2009)

• JFL

Podruhé do stejné řeky, ale tentokrát ještě klukovštější a komiksovější. Dvojka "Amerického ninji" staví na báchorce o uneseném vědci, který pro drogového magnáta vytváří armádu geneticky zdokonalených nindžů. Přiznaně jalová premisa je spojena s celkovou nadsázkou a okořeněna humornými scénkami, čímž nindžovské bijáky od Cannon Films dospěly do své ideální podoby. Překážkou k tomu, aby snímek dosáhl dokonalé podoby akční komedie, jsou bohužel klíčová jména tvůrčího týmu - Michael Duddikof a Sam Firstenberg. Příznačně všechny humorné sekvence obstarává skvělý Steve James, vystudovaný herec, praktikant bojových umění a bývalý kaskadér, který kvůli barvě kůže nedostal nikdy příležitost na hlavní roli a byl odkázán na party sidekicků. Stejně jako ve svých dalších hereckých angažmá zde v každé scéně s přehledem zastiňuje dřeváka Dudlíkofa, protože svou roli nebere vážně a současně se dokáže do scény s vervou položit. Režisér Sam Firstenberg se pak ukazuje jako cannoňácký Robert Clouse, žabařský rutinér, který sice proslul jako akční režisér, ale při tom se vždy jen svezl na práci choreografů a schopných aktérů. Po spolupráci s ambiciózními tvůrci jako Šó Kosugi či tanečními génii na sérii "Breakin'" jsou to právě jeho další tituly, kde s podobnou klasou tvůrců již nespolupracoval, co odhaluje jeho inscenační marnost. "Americký ninja 2" příznačně vykazuje relativní zručnost ve snímání scén, ale veškerá akce je buďto zoufale nenápaditá a rutinní, nebo v lepším případě okoukaná odjinud (specerovsko-hillovská peckovačka v baru či akce s autem nápadně připomínající Kosugiho práci v "Ninjova pomsta" i "Šíleného Maxe 2").(11.10.2015)

Druhý snímek série o ´Americkém ninjovi´ se opět veze na jednoduchosti a jisté přímočarosti. Tvůrci jen přidali trochu více humoru a zaměřili se na větší množství akčních scén, neboť si to diváci vyžadovali. A tak se opět Michael Dudikoff setkal se Stevem Jamesem a společně se vrátili do svých rolí. Tentokrát mají co dělat se šílencem pohrávajícím si s lidskými geny, které upravoval tak, aby se z ninja bojovníků stali vyloženě zabijáci. Ale co si budeme povídat, pořád to byli břídilové. Spousta klišé a nelogičností, ale takové prostě osmdesátky byli a z nostalgického hlediska se stále jedná o jeden s povedených akčních videosnímků své doby. Zkrátka stará dobrá akční práce.(25.7.2015)

Dudikoffova postava se stává v tomhle filmu neskutečně tuctovou a nezajímavou, prostě jen další akční hrdina z mnoha. Jeho drsnější a nepřístupnější pojetí z prvního filmu je naprosto zapomenuto, hodně se tentokrát sází na humor, což je fajn jenom místy. Souboje místy ujdou, místy nic moc, stejně jako zápletka, která se hodně tříští na hloupostech.(3.6.2016)

• - Až v tejto časti série sa dozvedáme priezvisko hlavnej postavy. (Johnny.ARN)

• - Natáčanie skončilo necelé dva mesiace pred premiérou filmu. (m.a.t.o.)

• - Počet mŕtvych: 87. (m.a.t.o.)