Americký ninja 2

• Československo

Americký nindža 2

Akční

USA, 1987, 90 min

no,můžu říct že sem se teda pěkně natlemil,já úplně zapoměl že je to tak strašná kokotina.akční scény ještě jakš takš ujdou no,dokud tam byl dudikoff tak to nějakou záhadou nevypadalo tak trapně,ovšem steve james to je jiný kafe,to je snad ten nejlepší komik jakýho sem kdy viděl,hele ninjové s mečema,dem na něěěě!!!!!!v závěrečným útoku na ten ostrov tam naběhne jednotka a začnou kosit ninji s mečema,velice neeticky samopaly a granáty:-) zápletka je totálně postavená na hlavu,dialogy ultra kreč ala debilita!!!!vtipný jak prase bylo taky to,že většina soubojů se odehraje v jedný knajpě.jak tam vždycky naběhnou a někdo se tam snima chce furt prát:-)no hodně dlouho sem se rozmejšlel jestli dám odpad,ale to si tahle komedie se sympatickým dudikoffem a velice kopickým stevem jamesem nezaslouží,ze starý nostalgie dávám tři.(19.1.2008)

• JFL

Podruhé do stejné řeky, ale tentokrát ještě klukovštější a komiksovější. Dvojka "Amerického ninji" staví na báchorce o uneseném vědci, který pro drogového magnáta vytváří armádu geneticky zdokonalených nindžů. Přiznaně jalová premisa je spojena s celkovou nadsázkou a okořeněna humornými scénkami, čímž nindžovské bijáky od Cannon Films dospěly do své ideální podoby. Překážkou k tomu, aby snímek dosáhl dokonalé podoby akční komedie, jsou bohužel klíčová jména tvůrčího týmu - Michael Duddikof a Sam Firstenberg. Příznačně všechny humorné sekvence obstarává skvělý Steve James, vystudovaný herec, praktikant bojových umění a bývalý kaskadér, který kvůli barvě kůže nedostal nikdy příležitost na hlavní roli a byl odkázán na party sidekicků. Stejně jako ve svých dalších hereckých angažmá zde v každé scéně s přehledem zastiňuje dřeváka Dudlíkofa, protože svou roli nebere vážně a současně se dokáže do scény s vervou položit. Režisér Sam Firstenberg se pak ukazuje jako cannoňácký Robert Clouse, žabařský rutinér, který sice proslul jako akční režisér, ale při tom se vždy jen svezl na práci choreografů a schopných aktérů. Po spolupráci s ambiciózními tvůrci jako Šó Kosugi či tanečními génii na sérii "Breakin'" jsou to právě jeho další tituly, kde s podobnou klasou tvůrců již nespolupracoval, co odhaluje jeho inscenační marnost. "Americký ninja 2" příznačně vykazuje relativní zručnost ve snímání scén, ale veškerá akce je buďto zoufale nenápaditá a rutinní, nebo v lepším případě okoukaná odjinud (specerovsko-hillovská peckovačka v baru či akce s autem nápadně připomínající Kosugiho práci v "Ninjova pomsta" i "Šíleného Maxe 2").(11.10.2015)

Nechápu negativní komentáře, tento film je skvělým pokračováním nejlepší jedničky. Je to béčko, tak co byste čekali víc ? Máme tu stejné duo Michael Dudikoff a Steve James. Dudikoff opět předvádí své skvělé bojové umění. Hudba je jiná, trochu horší než v prvním dílu. Příběh je ještě jednodušíí. Hlavní záporák ujde. Celkově je film nabitej akcí, ne takovou, jako v předchozím filmu, ale furt je na co se dívat. Hodnotím na 83% = ****(18.10.2012)

• Všivák

Celý film charakterizují nelogičnosti typu: Americký ninja zabije dva strážné. Každého s jedním mečem. Vezme si od jednoho meč a zahrání zajatce. Zajatci poté ukořistí další dva meče.. Zoufale necharizmatický Dudikoff mě tím svým ksichtem dováděl k šílenství a to nemluvím o parťákovi Jacksonovi. Ale, dokoukal jsem to..(18.10.2008)

• otík

Vskutku úsměvná, ale stylová podívaná z konce 90. let, která bohužel pro fandy akčního filmu na poli akce předčí hodně slabé filmy poslední dekády dnešní doby. To, že jsou tam zcela stupidní dialogy i vývoj děje, špatné střihy i zvláštní hlášky, není na škodu, pokud je to vyváženo celkem slušně natočenou akcí. A té tady je požehnaně. Už od začátku se Michael Dudikoff mlátí s ninji, notně mu sekunduje jeho parťák Steve James a později se přidá i pár amerických námořníků. Proč? Protože na jakémsi místě (není to podstatné), kde mají Američané svou jednotku, se začnou ztrácet vojáci, a když na se tam dostaví oba hlavní hrdinové, aby to objasnili, dostanou se do potyčky s ninji, kterým velí nenasytný drogový dealer. A tak dochází ke střetu, kde i ten nejlepší a nejtvrdší ninja pozná, že s Americkým ninjou Dudikoffem si neměl nic začínat.(2.2.2006)

• - Počet mŕtvych: 87. (m.a.t.o.)

• - Až v tejto časti série sa dozvedáme priezvisko hlavnej postavy. (Johnny.ARN)

• - Aby dostal film aspoň R-kový rating, museli byť upravené bojové sekvencie, pri ktorých bolo množstvo záberov nasnímaných až príliš detailne. (m.a.t.o.)