Americký ninja 2

Americký nindža 2

Akční

USA, 1987, 90 min

• choze

Vivat Cannon, vivat Sam Firstenberg, vivat Michael Dudikoff a především třikrát vivat největší černá akční hvězda všech dob Steve James, černými bratry výstižně přezdívaný Rambro. Když tenhleten urostlý sympaťák přestane hláškovat, strhne si košili a popadne pořádnej kvér, Dudikoff to může zabalit. Bože, milovník béček musí ucvrkávat už z těch číslovek v názvech a geniálních podtitulů jako AN2: CONFRONTATION, AN3: BLOOD HUNT nebo AN4: ANNIHILATION. Marná sláva, dvojka je skutečně o něco slabší než jednička, která měla výrazně lepší úvodní a závěrečnou akci, lepší příběh (ano, příběh!) s lepší milostnou linkou (a hezčí slečnou) a lepšího (rozuměj, v průběhu filmu heroizovanějšího) ninjovského záporáka. Soubojů je dost, ale jsou na stejně nevěrohodné, nevzrušující a levné úrovni (Dudikoff jen hladí tupým mečem kolem pobíhající ninji a ani jim nerozsekne jejich černé hadry, natož aby tekla nějaká krev) jako v ostatních cannonovských ninja filmech, jen zápletka nám trochu zbondovatěla, když si do ní našly cestu rekvizity jako unesený vědec a genetická výroba dokonalých zabijáků, což ale beru jako plus. Film příjemně uteče, pobaví pár chtěně i nechtěně komickými situacemi a sympatickými postavami. Když vezmu v potaz, jak je to staré a co se točí dnes, není to zas tak zlé.(12.1.2006)

Spousty srandy se nachází v tomto céčkovém klenotu! Ano, srandovní bitky, spousty špatných záběrů, snad nejméně logiky co jsem kdy viděl a to opravdu logiku k akčním kouskům nepotřebuju. Ustřelený meč brokovnicí... Chápete to? Brokovnicíííí!!!??? Dokonce si Dudikoffa natolik cenili, že ten dablér je tam snad vidět častěji, než sama velká stár... Jenže u mě zde opět zapracovala věčná kráska nostalgie a na tu vážení nikdy nedám dopustit! Vzpomínky a dětství, to je nesmrtelnost sama o sobě, a když k ní připočteme Dudikoffa a americkýho ninju, je k sežrání! 55%(8.6.2014)

• CradleSKS

Nevim cim to je, ale jako malemu se mi ten film libil a jedine co mi ted zustalo, kdyz jsem ho po dlouhe dobe videl, byla nostalgie...na jedny z prvnich akcnich filmu co jsem videl..Bojove sceny, ktere se mi driv libily mi prijdou velice nezdarile, nejaky nezdarily mix bojoveho umeni ve stylu "ninja", ktery nema hlavu ani patu, nelogicke sceny, atd...presto par scenek me pobavilo. Celkove vzato je to asi naposledy co jsem si ten film pustil a radsi si ho necham ve vzpominkach...Herecke vykony jsou take dost amaterske...(26.6.2009)

• Všivák

Celý film charakterizují nelogičnosti typu: Americký ninja zabije dva strážné. Každého s jedním mečem. Vezme si od jednoho meč a zahrání zajatce. Zajatci poté ukořistí další dva meče.. Zoufale necharizmatický Dudikoff mě tím svým ksichtem dováděl k šílenství a to nemluvím o parťákovi Jacksonovi. Ale, dokoukal jsem to..(18.10.2008)

Druhý snímek série o ´Americkém ninjovi´ se opět veze na jednoduchosti a jisté přímočarosti. Tvůrci jen přidali trochu více humoru a zaměřili se na větší množství akčních scén, neboť si to diváci vyžadovali. A tak se opět Michael Dudikoff setkal se Stevem Jamesem a společně se vrátili do svých rolí. Tentokrát mají co dělat se šílencem pohrávajícím si s lidskými geny, které upravoval tak, aby se z ninja bojovníků stali vyloženě zabijáci. Ale co si budeme povídat, pořád to byli břídilové. Spousta klišé a nelogičností, ale takové prostě osmdesátky byli a z nostalgického hlediska se stále jedná o jeden s povedených akčních videosnímků své doby. Zkrátka stará dobrá akční práce.(25.7.2015)

• - Počet mŕtvych: 87. (m.a.t.o.)

• - Natáčalo sa od 5. januára do 4. marca 1987 v Južnej Afrike. (m.a.t.o.)

• - Natáčanie skončilo necelé dva mesiace pred premiérou filmu. (m.a.t.o.)