Už od starých časů se po mnoho generací šíří příběhy o epických bitvách a mystických legendách v drsné a tajemné Skotské vysočině. Ve filmu se k legendě přidá nová pověst, když odvážná Merida stane tváří v tvář tradici, osudu a nejkrutější bestii. Merida je zkušená lučištnice a impulzivní dcera krále Ferguse a královny Elinor. Je odhodlána jít si v životě svou vlastní cestou. Vzepře se starému zvyku zasvěcení pánům země. Silnému lordu MacGuffinovi, mrzutému Macintoshovi a svárlivému Dingwallovi. Meridiny činy nechtěně rozpoutají v království chaos a běsnění. Když se obrátí o pomoc k podivínské staré čarodějnici, dostane prokleté přání. Merida, která následuje nebezpečné síly, objeví význam skutečné odvahy, aby zlomila příšernou kletbu, než bude příliš pozdě. (Falcon)

Kubi21

Pro mne zatím nejslabší Pixar (ještě jsem neviděl Toy story 3 a Auta 2). Celá vizuální stránka s pěknou podkreslující hudbou je naprosto v pořádku a je to parádní. Bohužel příběh je na Pixar moc jednoduchý až hodně pohádkový, dosti dětský, dospělých scén nebo pomrknutích je poskrovnu a téměř nejsou čitelné. Je pravda, že je to ode mne dosti tvrdé. Udělat to kdokoliv jiný, tak je to za čtyři, ale je to Pixar a já čekám nějakou přidanou hodnotu. Tady se projevil velký vliv Disneyho. On si s pohádkou a naivitou poradí skvěle (Na vlásku), tady ale třískly o sebe dva kameny, které moc nezafungovaly dohromady a místo toho aby to byla jiskřička, tak to byl téměř požár. Ještě nakousnu český dabing. Po dlouhé době mne v animovaném filmu vadil. Byly tu skvosty v podobě Karla Heřmánka, ale jinak to bylo takové unilé a hlavně, jak píše D.Moore, ten překlad. I mne dosti zarazila mluva postav. Když mám stoprocentní pohádku, která neboří pohádková pravidla (Shrek, Arabela), tak nemůžou postavy mluvit jak nevychovaný spratek ze 4.B. Zkrátka i mistr tesař se někdy utne a každý si musí vzít oddechový čas. Že ano moji milovaní Aardmani (Spláchnutej). ()

MrMir

Na pixarovku mírné zklamání (animace, výprava, vtip), v rámci žánru vyčnívá díky neobvyklému příběhu. ()

Nessos

Příjemný oddychový animák, který se ovšem do paměti nezapíše skoro vůbec. Viděno cca před 14ti dny a už si pamatuju jenom to apokalyptické páčo hlavní hrdiny a roztomilou mámu-medvědici.. ()

Bendiys

Jak tohle mohlo v oscarovem klani porazit animak Wreck-it Ralph nepochopim. Brave chybi sympaticnost. Pribeh je nevyhovujici (u me posileno tim, ze v Mrazikovi nemam rad prave tu pasaz, ktera tady byla rozmaznuta jako hlavni zapletka). Po premene ztraci film i te trochy sviznosti a zabavy, co vykouzlil uvod... ()

konysua

Po ránu seru lepší náměty na pohádky. Tak či tak, je to pixar a všechny postavy jsou vymazlené jak jsme zvyklí. 6/10 ()

J*A*M*B*O

Ďalší z animovaných filmov, ktorý ma unudil k smrti. Rozoprávka ako rozprávka, veď to mi nevadí, len trochu akčnosti, umenia filmu by tomu chýbalo. Beriem do úvahy, že tam bolo ponaučenie, a také veci okolo toho. Nie som neako spokojný ale pre dobro animákov som ešte nevyužil svoju kritiku v plnej sile. Dávam 5/10 bodov. ()

Sharleen

Bolo tam veľa vtipných momentov, ale keď sa na scéne objavili traja malí ryšavovlasí bratia tak som až nevládala :) Krásna a vtipná rozprávka, od čias Schreka ma asi nič tak nepobavilo, ako toto. ()

GoustDog

Rebelka mi vytřela zrak netradiční zápletkou s tolika vtipnými momenty, až jsem tomu nemohl věřit:) To je však částečně i zápor, protože jsem měl trochu pocit, že "skutečná zápletka" prostě chybí. Nemohu proto napálit plné hodnocení, přestože jde o velice originální animák, po jehož zhlédnutí se budete cítit dobře. Je to však důkaz toho, že i z mála lze vykřesat skutečně hodně. ()

Dashiella

Teraz sa mám akože pokadiť z toho, že po toľkých rokoch animákov konečne nielen že máme ženskú hrdinku, ale aj jej antagonistom je žena? No bolo načase, v 2012tom! Inak som nejako prevelice zaujatá tým filmom nebola, najmä jeho nejasnou dramaturgickou výstavbou. ()

Lenii

Rebelka je krásný animovaný film s novým prostředím a staronovým tématem. Příběh je krásně pojatý a zpracovaný. Obdivuji krásně ztvárněnou matku jako medvědici. To jsem se až za břicho smíchy popadala. Ta se opravdu povedla. Ale co mi vadilo, že hodně věcí je přehnaných a přetažených. Některé vztahy, dialogy apod. Já se pobavila a líbilo se mi to, ale asi bych si to znovu hned nepustila, jako například Legendu o Mulan či Jak vycvičit draka. To jsou prostě jiné filmečky. Krásný průměr 65%. ()

transbeskyd

Tak tahle holka, má fakt koule, i když je holka. Střílí jak Robin Hood a mluví jako Churchill:)Jediné, co mi trochu vadí je její jméno. Bohužel mi asociuje moji neoblíbenou tajvanskou značku kvazibicyklů.. ()

brzozin

Je to tak na 50%, coz je u Pixaru zatracene malo. Animace, filmarske zpracovani a komedialni sceny by byly v pohode. Tohle je poctivy Pixar. Vic komedie nez romamticka pohadka. Spis pro dospele nez pro deti. Hlaska strida hlasku, jeden gag nasleduje za druhym. A ty Meridiny vlasy... parada. Ovsem pribeh samotny je uhozeny. Neni tu jedina postava, ktera by stala za to, aby se s ni clovek nejak identifikpval. Fergus je obhroubly primitiv, ktery nedokaze myslet na nic jineho, nez na to, jak mu kdysi medved ukousl nohu. Elinor je panovacna upjata a desne nesympaticka megera. A Merida je nevychovany spratkovity, nevdecny fakan, ktery by zaslozil par facek. A taky by je v normalnim svete dostala. Ne vsak ve svete americke liberalni vychovy, kterou tvurci nesmyslne promitli do stredoveku. ()

randi64

"Osud máme ve svých rukách. Chce to jen mít odvahu, abyste na to přišli.." Další do sbírky skvělých animáků! Není na tom nic těžkého, jednoduchý příběh, zápletka. Ale co taková pohádka potřebuje, to je prozření a ponaučení. A to rozhodně Rebelce nechybí! Zlatej Pixar.. PS: A to jsem tak dlouho Rebelku odkládal. Chyba! ()

helrohir

Pixarovské animáky ani nemôžu dopadnúť inak než na výbornú. Originálny príbeh, komické aj dojímavé situácie, dokonalé animácie, sympatické postavy a naviac fakt pekná škótska hudba vytvárajú vydarené animované dielo, ktoré vo mne zanechalo veľmi príjemný pocit. ()

Film Music Prague 2014

Film Music Prague 2014