Už od starých časů se po mnoho generací šíří příběhy o epických bitvách a mystických legendách v drsné a tajemné Skotské vysočině. Ve filmu se k legendě přidá nová pověst, když odvážná Merida stane tváří v tvář tradici, osudu a nejkrutější bestii. Merida je zkušená lučištnice a impulzivní dcera krále Ferguse a královny Elinor. Je odhodlána jít si v životě svou vlastní cestou. Vzepře se starému zvyku zasvěcení pánům země. Silnému lordu MacGuffinovi, mrzutému Macintoshovi a svárlivému Dingwallovi. Meridiny činy nechtěně rozpoutají v království chaos a běsnění. Když se obrátí o pomoc k podivínské staré čarodějnici, dostane prokleté přání. Merida, která následuje nebezpečné síly, objeví význam skutečné odvahy, aby zlomila příšernou kletbu, než bude příliš pozdě. (Falcon)

DaveSmith

Hodně je znát spolupráce dvou největších animátorskejch studií (dobře, asi by sem patřilo i Dreamworks). Film má hodně od Disneyho, taková tak pohádková atmosféra a dostatek písniček, tak i spoustu rysů od Pixaru, vcelku netradiční (a moje oblíbený) keltský prostředí, relativně originální (i když trochu předvídatelnej) příběh a hlavně dostatek humoru. Vedlejší postavy jsou vtipný, neotřelý a nenudí a hlavní hrdinka je sympatická. Taky jsem od začátku čekal, jestli mezi těma všema skotama uslyším i Craiga Fergusona, protože jsem neznal obsazení. No jeho přítomnost mile potěšila. Rozhodně lepší průměr mezi animákama. ()

Stanix

Ne tak docela "klasický" pixar animák k zasmání. Je to spíše taková lehce vážnější pohádka o vztahu dcery s matkou. Příjemně se na to koukalo. ()

Miagy

Velmi prijemne prekvapenie. Vyborna zabava pre celu rodinu. Neskrotna je pohadka s vybornou zapletkou, s uzasnou grafikou a s vybornym neokukanym napaditym dejom. Klasicka rozpravka o hladani dobra v boji proti zlu, ktoreho v tejto rozpravke sice vela nebolo. Skor islo o hladani cesty medzi princeznou a kralovnou. Dobro vitazi a vsetci su stastni. ()

departed

Netradičně pojatý příběh, skotská atmosféra, která se dá krájet a roztomile trhlá rebelka v hlavní roli, vše dohromady s nádherným vizuálem a sednoucí hudbou vytvářejí příjemnou podívanou, která si nehraje na víc, než je - což zn. kvalitní animák. ()

Tarhiel

Audio-video prvotriedne, V strede nastal dnes už potrebný zvrat, aby príbeh nebol predvídateľný (čoho som sa po prvej tretine bál), ale hlavnej hrdinke zbytočne dlho trvalo, než prišla na správne riešenie (najmä keď vám to dôjde hneď, ako bolo vyslovené) + nepochopiteľné behanie za mamou vo chvíli, keď by mala na ňom pracovať robia z tohoto filmu zlatú strednú cestu medzi Pixarovskou originalitou a Disneyovskou klišéoidnosťou. ()

Scraffy

Naprosto priemerný animák, ktorý má zaujímavé len prostredie v ktorom sa odohráva. Inak je to stále to, čo sme videli už tisíckrát. ()

papadoce

V záplave prvotriednych rozprávok mi Brave príde ako veľmi milá, celkom vtipná a zmysluplná rozprávka. Jej červené vlasy boli skutočne očarujúce, veď kto nemal ryšavú, nevie čo je láska, že. Merida si ale moje srdce nezískala natoľko ako Pocahontas, či Rapunzel, pretože išlo v zásade o rozmaznanú, drzú a arogantnú žabu. Suprová scéna bola lukostreľba, ten nádych, napätie, let šípu, pohľad matky a dcéry z očí do očí a následne veľmi osobná výmena názorov, ma nalomili k štyrom. Do tohto momentu som o trojke nepochyboval. Druhá pre mňa zapamätateľná scéna bolo kŕmenie. Vtipné, vtipné. Inak, na tej škótskej vysočine, tam sa Vám teda dejú veci, Vám poviem. Tam stretnete nejednu legendu, nielen animovanú teda. Dám štyri, ale tri by neurazili. ()

george82

Tohle byl docela slušný počin. Klasická pohádka, které nechyběl zajímavý příběh a slušná dávka humoru. Jen ty děti v kině mě fakt srali. Proč berou rodiče 3-leté děti do kina. Pro boha pusťte jim doma pohádku a pokud u ní vydrží nerušeně sedět hodinu a půl, tak je pak do toho kina vezměte!!!!! ()

Asdas

Smutný príbeh o kedysi veľkom štúdiu pokračuje a definitívne odklonenie sa od dospelejšieho publika k tomu najmenšiemu je po Autách už definitívne .. Ale čo ma javiac zarážalo bolo 3D , ktoré je u tohto filmu úplne zbytočné , keď že 90 percent filmu sa odohráva v noci a ani ta animácia už nie je taká ohromujúca ako pri starších filmoch , ktoré posúvali technologické hranice vždy o krok pred ostatnými animovanými štúdiami . ()

Joe16210

Milý příběh, skvělý dabing, krásná hudba, zajímavý kraťas... Vypovídá za vše... Stejně jako Na vlásku se tohle opět povedlo... ()

HuGOtrOniQ

Po delší době opět perfektní animák, který rozesměje a pobaví. Skvěle graficky zpracovaná pohádka, srovnatelná s Jak vycvičit draka. ()

Kellerman

Pixar už po zklamání z druhých Aut pro mě nikdy nebude tak výjimečný,jako býval.Ostatně i Rebelka dost bleden ve srovnání s tím,co jsme od těch kluků dostávali před pár lety a srovnání s Úžasˇnákovými,třetím Toy Story či Ratatouille prostě nesnese.Ale stejně na ni nemůžu být moc přísný,protože...je stejně kouzelná! Meridu jsem si zamiloval,Pixar sice ztratil něco ze své schopnosti generovat příběhy stejně originální jako zábavné,ale pohádkový koncept a průhledná šablona vlastně nevadí,protože jsem stejně zvládl bez problémů podlehnout jednoduché účinnosti a atmosféře vyprávěného.A uznávám,že není v pořádku,když mi ke spokojenosti stačí mnohem méně a kdyby mi Pixar předvedl Rebelku před čtyřmi lety,asi bych byl přísnější,ale tak to zkrátka je a já nemám sílu to změnit.Je to hodně fajn. ()

bodula

Jenom škoda, že Pixaru vládne Disney, nicméně si vylepšil, Auty 2 pošramocenou reputaci. Jednoduchý pohádkový příběh, ale který baví, zasazený do příjemného prostředí s výbornou animací. Trochu škoda, že je to až moc pro děti, ani zmiňované souboje medvědů malé děti v kině nijak nevyděsily. Pro pět hvězdiček tam chybí ta přidaná hodnota nezávislého Pixaru. ()

Barghest

Buď Pixaru dochází nápady nebo se rozdíly mezi ním a Disneym začínají stírat. Na poli vizuálním vládne sice stále, jenomže animáky od Pixaru byly vždycky něčím víc. Tentokrát to bohužel neplatí. Jako by se tvůrci báli být dostatečně originální, jako by svým neotřelým nápadům zahladili hrany, aby se jejich dílu lépe proklouzávalo do obecně akceptovatelného, leč obyčejného průměru. Mám ráda pohádky, mytologii a historii a doufala jsem, že tyto mé choutky dokáže Brave uspokojit. Kyselý hrozy! I ten OST mě zklamal. Čekala jsem instrumentální skotské rytmy á la Braveheart, a on je zatím plný zpívánek a oplodňováků. Namísto libé, delikátí vůně dobré pixarovky tak cítím smrad sýru v počátečním stádiu zkažení. Jediné, co na Brave vyčnívá z omšelého průměru, je Meridina zrzavá hříva, za kterou bych dala pravou nohu. ()

Alca

Asi jsem čekala příliš a tak jsem trochu zklamaná, že jsem to nedostala. Legrace zmizela ještě před koncem první poloviny a medvědi byli všude, kam se podíváš. Na druhou stranu to je neotřelý nápad, který je mi sympatický, rozhodně doporučeníhodný film. ()

RigorMortis

Škótsko, škótsky prízvuk a zrzky sú moje obľúbené záležitosti, takže za to bod. Atypický vzťah matky a rebelantskej dcéry v atmosfére stredovekého Škótska je celkom fajn námet, možno klišé, hoci bojov o princeznú sme tu už mali... Nad niektorými vecami som sa aj celkom pobavil (napr. "záznamník" čarodejnice - rezbárky). Brave bol navyše prvý animovaný film, ktorý som si po dlhom čase pozrel a musím uznať, že to bola celkom dobrá voľba. Každý si na ňom niečo nájde, malého diváka poteší pekná animácia, starší sa môže sústrediť na - hoci nie tak celkom hlboko prepracovanú - myšlienku filmu. Podotýkam, že podobne ako Tom podo mnou som film videl v origináli, takže kvalitu dabingu nemôžem posúdiť. ()

tartan

Už tradične skvostná animácia, historicko-fantasy príbeh (u mňa výrazné plus), sympatické postavy, skvelé gagy (v jednom momente som sa smial, až sa mi slzy kotúľali dolu po tvári), fajn akcia a dojemné finále, to je v kocke Neskrotná (či Rebelka alebo Brave - distribútori sa evidentne nedokázali ujednotniť). Pixar u mňa opäť naplno boduje. A celkom sedí, čo som čítal v jednej recenzii, že tento film je vhodný najmä pre matky s dcérami - pretože je primárne o matersko-dcérskom vzťahu... ()

mathiel

Povedený příběh, během kterého jsem se velmi pobavila, ale chvílemi jsem zběsilým mrkáním zaháněla slzičky... Ještě, že to dobře dopadlo! :o) ()

Film Music Prague 2014

Film Music Prague 2014