poster

Květ pouště

 • Velká Británie

  Desert Flower

 • Německo

  Wüstenblume

 • Rakousko

  Wüstenblume

 • Slovensko

  Púštny kvet

Drama / Životopisný

Velká Británie / Německo / Rakousko, 2009, 130 min

Komentáře uživatelů k filmu (290)

 • Jara.Cimrman.jr
  ***

  "Máš štěstí. Nemáš nejmenší ponětí, jak jsi krásná." Modelky, když nemluví, tak mi v podstatě nevadí. Waris Dirie samozřejmě neznám, takže jsem tento snímek bral jako celkem drsný příběh malé Somálky, která jednoho dne nastartovala v poušti své bosé nožky, dofrčela až do Anglie, začala se promenádovat na mole a následně světu sdělila svůj nesouhlas s ženskou obřízkou. Tomu moc nerozumím, ale jsem si jist tím, že jestli všichni Somálci, Eritrjeci, Alžířani, Maročani, Afganistánci, Pakistánci a další mořeplavci dorazí do Evropy, tak to bude problém. Proti jedné pracující Somálce samozřejmě nic nemám, ale nijak zvlášť mě to nebavilo.(15.4.2016)

 • radek.896
  ****

  Hrozný příběh, který se opravdu stal. Warren hrála skvěle. O hvězdičku srážím, jelikož jsem se ze začátku nudil a taky je pro mě nepochopitelné, že první ukážou začátky v Londýně a až potom do toho dají ukázku života a útěku v Somálsku. Je to velice silný příběh, ale krutost ženské obřízky mě nepřekvapila, protože jsem viděl dokument o tomto africkém týrání mladých dívek.(28.12.2013)

 • Stydlivka
  ****

  Drsná pravda o tom, o čem se ještě donedávna nemluvilo. Prostě ženskou obřízku nechápu, nebo spíše nechápu důvod...prostě odříznout a zašít? Zde je ovšem také krásná ukázka toho, že někdy zvítězí mateřská láska nad tradicí - škoda, že ne v případě použití žiletky... Na filmu mi vadilo snad jen to, že jsem se nedozvěděla konec, nebo možná konec, který jsem sama chtěla, aneb "Žili šťastně až do smrti."(28.3.2014)

 • DR.SZ
  ****

  Nádherný film o bezbranné ženě, z níž se zrodila omyly hvězda, ale v jádru zůstala její důstojnost a neposkvrněnost. Akorát bych vytčel zbytečně moc feministické zaměření jak režiséra, tak scénáristy. Taktéž tu nemuseli být dlouhé záběry z mola a z fotoografování. A hlavně si myslím, že kdyby nejprve se postupně vyvíjela hrdinka v Somálsku a pak v Británii, že by to dodalo větší napínavost. Ovšem drama se ozvláštnilo tím, že se tu promluvilo o dosud nezveřejněné věci. 78%(7.4.2014)

 • miskahryzka
  **

  infantilné spracovanie. čakala som, že to bude viac "horko-smutné", ale pripadalo mi to hrozne klišé. chudobné dievča odnikadiaľ príde do sveta a spraví doňho dieru. reálne boli akurát tak jej návraty do minulosti, drsné detstvo, obriezka...(26.10.2014)

 • Brigitte
  *****

  Tak tenhle film je fakt síla. Sledovala jsem ho často nevěřícně s otevřenou pusou. Velmi emotivní film, pojednávající o naprostém nechutném, zbytečném a nepochopitelném zvěrstvu, které se ještě stále na téhle planetě děje! Mnoho lidí má pořád v hlavě nastláno, slušně řečeno. Tleskám hlavní hrdince za její odvahu. Krásně a citlivě natočeno. Vzalo mi to dech. A musím říct, že je to dobrá osvěta!(9.10.2015)

 • Vlad
  ***

  Co chcel tento film vlastne? Byt vazny? Byt take trochu ine Sex in the city? ... Zmixovana somarina pre zeny - trosku ukazeme - resp. len naznacime ake hrozne je to zit v Somalsku, vybijeme riadny kus stopaze na nezazivnych debilnych sprostostiach na temu modeling a la Heidy Klum, potom sa zas budeme chvilku tvarit vazne, pricom ale zopar scen bolo cisty WTF a nakoniec si dame jeden sebaukajaci happyend. Pre zeny zjavne 100%, normalny clovek tomu moze dat tak 50.(16.1.2016)

 • Monika95
  *****

  Film, který jsem skoro celý probrečela, když si uvědomíte projednávanou situaci, Islám, co dělají s dětmi (mimo jiné).....(7.7.2017)

 • LenaSovi
  *****

  Nádherný příběh, krásná Liya.. filmy podle skutečné události mě vždy moc osloví a tento nebyl výjimkou.(29.1.2019)

 • viax
  ****

  Jemně a v romantickém hávu podaný příběh jedné ženské obřízky. Ta, na rozdíl od obřízky mužské, nemá žádné medicínské opodstatnění. Doporučuji shlédnout, pokud o tématu nic moc nevíte. Ti, kdo již vědí, by ocenili přesnější informace o důvodu a především o rozsahu odstraňovaných částí ve stydké oblasti. Existuje obřízka částečná (malá, velká) a kompletní, kterou právě byla zmrzačena Waris, záleží na části Afriky. Jenže to by pak už byl jiný film. Dětští herci byli výborní, dospělé Waris chyběl drajv.(22.2.2019)

1 5 8 12 13 14 15 následující >>