Květ pouště

Wüstenblume

Púštny kvet

Drama / Životopisný

Velká Británie / Německo / Rakousko, 2009, 130 min

"Máš štěstí. Nemáš nejmenší ponětí, jak jsi krásná." Modelky, když nemluví, tak mi v podstatě nevadí. Waris Dirie samozřejmě neznám, takže jsem tento snímek bral jako celkem drsný příběh malé Somálky, která jednoho dne nastartovala v poušti své bosé nožky, dofrčela až do Anglie, začala se promenádovat na mole a následně světu sdělila svůj nesouhlas s ženskou obřízkou. Tomu moc nerozumím, ale jsem si jist tím, že jestli všichni Somálci, Eritrjeci, Alžířani, Maročani, Afganistánci, Pakistánci a další mořeplavci dorazí do Evropy, tak to bude problém. Proti jedné pracující Somálce samozřejmě nic nemám, ale nijak zvlášť mě to nebavilo.(15.4.2016)

Hrozný příběh, který se opravdu stal. Warren hrála skvěle. O hvězdičku srážím, jelikož jsem se ze začátku nudil a taky je pro mě nepochopitelné, že první ukážou začátky v Londýně a až potom do toho dají ukázku života a útěku v Somálsku. Je to velice silný příběh, ale krutost ženské obřízky mě nepřekvapila, protože jsem viděl dokument o tomto africkém týrání mladých dívek.(28.12.2013)

Drsná pravda o tom, o čem se ještě donedávna nemluvilo. Prostě ženskou obřízku nechápu, nebo spíše nechápu důvod...prostě odříznout a zašít? Zde je ovšem také krásná ukázka toho, že někdy zvítězí mateřská láska nad tradicí - škoda, že ne v případě použití žiletky... Na filmu mi vadilo snad jen to, že jsem se nedozvěděla konec, nebo možná konec, který jsem sama chtěla, aneb "Žili šťastně až do smrti."(28.3.2014)

Nádherný film o bezbranné ženě, z níž se zrodila omyly hvězda, ale v jádru zůstala její důstojnost a neposkvrněnost. Akorát bych vytčel zbytečně moc feministické zaměření jak režiséra, tak scénáristy. Taktéž tu nemuseli být dlouhé záběry z mola a z fotoografování. A hlavně si myslím, že kdyby nejprve se postupně vyvíjela hrdinka v Somálsku a pak v Británii, že by to dodalo větší napínavost. Ovšem drama se ozvláštnilo tím, že se tu promluvilo o dosud nezveřejněné věci. 78%(7.4.2014)

• miskahryzka

infantilné spracovanie. čakala som, že to bude viac "horko-smutné", ale pripadalo mi to hrozne klišé. chudobné dievča odnikadiaľ príde do sveta a spraví doňho dieru. reálne boli akurát tak jej návraty do minulosti, drsné detstvo, obriezka...(26.10.2014)

Tak tenhle film je fakt síla. Sledovala jsem ho často nevěřícně s otevřenou pusou. Velmi emotivní film, pojednávající o naprostém nechutném, zbytečném a nepochopitelném zvěrstvu, které se ještě stále na téhle planetě děje! Mnoho lidí má pořád v hlavě nastláno, slušně řečeno. Tleskám hlavní hrdince za její odvahu. Krásně a citlivě natočeno. Vzalo mi to dech. A musím říct, že je to dobrá osvěta!(9.10.2015)

Co chcel tento film vlastne? Byt vazny? Byt take trochu ine Sex in the city? ... Zmixovana somarina pre zeny - trosku ukazeme - resp. len naznacime ake hrozne je to zit v Somalsku, vybijeme riadny kus stopaze na nezazivnych debilnych sprostostiach na temu modeling a la Heidy Klum, potom sa zas budeme chvilku tvarit vazne, pricom ale zopar scen bolo cisty WTF a nakoniec si dame jeden sebaukajaci happyend. Pre zeny zjavne 100%, normalny clovek tomu moze dat tak 50.(16.1.2016)

Film, který jsem skoro celý probrečela, když si uvědomíte projednávanou situaci, Islám, co dělají s dětmi (mimo jiné).....(7.7.2017)

Nádherný příběh, krásná Liya.. filmy podle skutečné události mě vždy moc osloví a tento nebyl výjimkou.(29.1.2019)

Jemně a v romantickém hávu podaný příběh jedné ženské obřízky. Ta, na rozdíl od obřízky mužské, nemá žádné medicínské opodstatnění. Doporučuji shlédnout, pokud o tématu nic moc nevíte. Ti, kdo již vědí, by ocenili přesnější informace o důvodu a především o rozsahu odstraňovaných částí ve stydké oblasti. Existuje obřízka částečná (malá, velká) a kompletní, kterou právě byla zmrzačena Waris, záleží na části Afriky. Jenže to by pak už byl jiný film. Dětští herci byli výborní, dospělé Waris chyběl drajv.(22.2.2019)

1 5 8 12 13 14 15 následující >>