Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Muzikál, ktorý v roku 1955 natočila spoločnosť MGM, zachytáva príbehy troch priateľov Teda, Douga a Angieho z 2. svetovej vojny. Tí sa desať rokov po vojne stretávajú v jednej krčmičke a postupne zisťujú, že sú po tej dobe dosť rozdielni a že ich priateľstvo nie je to čo bývalo. To však má zmeniť jedna televízna show na čele s moderátorkou Madeline Bradville. V tej majú spoločne vystúpiť, aby porozprávali verejnosti svoje príbehy z čias vojny a po nej. Nakoniec ich to spojí opäť dokopy a pospomínajú na časy, keď boli nerozlučnými priateľmi. (nemorino)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (6)

Flego 

všechny recenze uživatele

Úvod ako z partesu je vystriedaný blúdnym tápaním scenáristu, ktorý sa na jednej myšlienke snaží pozliepať príbeh. Dokonca ani tanečné scény nie sú ako som si predstavoval, akoby hudobné scény boli z iného filmu. Záver je síce v poriadku, ale bohužiaľ film to nedokáže posunúť vyššie. Druhý komentár. ()

mortak 

všechny recenze uživatele

To propojení klasického muzikálu s rozborem krize středního věku u bývalých G. I. moc nefunguje z pohledu celku, ale vůbec to nevadí, protože v jednotlivých tanečních číslech či scénách je tento film skvělý. Jen se Kelly asi nemohl rozhodnout, zda to celé má být posmutnělá fraška či rozverná komedie, a tak to míchal hlava nehlava dohromady. ()

Reklama

Martensson35 

všechny recenze uživatele

Oproti zpívání v dešti je tohle už trochu naivní dílko (já vim, že je to muzikál ale i tak). Naštěstí jsou tam tak parádní taneční čísla a melodie, že nad tím jedák jako já přimhouří oko a občas nadzvedne koutky úst. Gene Kelly, který jako vždy popírá fyzikální zákony, vyvleče tohle jinak v zásadě nic moc dílko do výrazného nadprůměru. A choreografie na bruslích je absolutně dechberoucí. ()

xxmartinxx 

všechny recenze uživatele

Už Zpívání v dešti v sobě mělo kus cynismu, ale nakonec ustoupilo k hravosti a naivitě. Další muzikál Kellyho a Donena "o počasí" zachází o kus dál a některé okamžiky jsou vyloženě zlé vůči postavám a subverzivní vůči žánru. Jde o trochu schizofrenní muzikál, ve kterém už se projevuje vypotřebovanost žánru a konec důvěry v jeho klasické atrakce, ale zároveň to ony atrakce, byť často v hávu ironického odstupu (opilost, potlačované negativní emoce), dávkuje s maximální kadencí. Neúspěch filmu a jeho označení za začátek konce éry muzikálů mě mrzí, ale je v podstatě o nevyhnutelný výsledek. Jde o muzikál, který jako by sám sobě nedůvěřoval. Je to tím rozhodně hodně zajímavá podívaná. Sice upřednostňuju dravé, nezastavující Zpívání v dešti s jeho zcela vymykajícím se tempem jako vrcholný klasický muzikál, ale tohle proto-post-dovádění rozhodně má něco do sebe. Má navíc i jednu výhodu - Charisse, která musela už ve Zpívání přebírat po Reynoldsové náročné taneční pasáže, zde získává hlavní prostor. A její "nejdražší nohy světa" se rozhodně vyznamenávají. Klasické muzikály jsou překvapivě zaměřené na muže tanečníky, ženy vedle nich většinou jen poskakují jako doplňky. Zde je Charisse plnohodnotnou součástí a v mnoha okamžicích středem pozornosti - což je zela na místě. I když, jak se dá očekávat, Kelly, především jeho geniální výstup na kolečkových bruslích, se hodně snaží ukrást si pozornost. Přesto je to nakonec tanec Cyd v boxerském ringu, co se mi okamžitě zarylo do paměti a po zhlédnutí jsem se k téhle scéně musel párkrát vrátit. 4 a 1/2 Film, který upadl v zapomnění, protože předběhl svou dobu. Jak to tak bývá. PS: I když se nedivím, že se Kellymu nechtělo do Cinemascopu, popral se s ním dobře a snaží se ten formát využít. ()

M.E.J.L.A. 

všechny recenze uživatele

Nápaditá choreografie a skvělá práce s mizanscénou (cinemascope muzikálu sluší), půvabná Cyd Charisse a sympaťák Gene Kelly - to jsou hlavní plusy Donenova filmu. Na druhou stranu, hudebně je to slabší a 80 minut se mi zdálo, že dějová nit spojující jednotlivá čísla se každou chvíli přetrhne. Závěr ale můj dojem dokonale vyvrátil, takže v součtu to jsou bezpečné čtyři hvězdy. ()

Galerie (2)

Reklama

Reklama