Příběh rytíře

A Knight's Tale

Príbeh o rytierovi

Akční / Dobrodružný / Komedie / Romantický

USA, 2001, 132 min (SE: 144 min)

• Frajer42

Snímek drží nad vodou vynikající Ledger. Příběh je totální tuctová patlanina bez sebemenší špetky zajímavosti. Neskutečně mi při sledování vadil výběr písní. Sice to byla pecka vedle pecky, ale absolutně se v daný moment jediná píseň nehodila. Tvůrce soundtracku měl zřejmě playlist svých oblíbených songů a za každou cenu je chtěl narvat do tohoto filmu. Film se neskutečným způsobem snaží držet hesla "víno, ženy, zpěv". Je v něm z těchto kategorií zastoupeno všechno. V nejhojnější míře se bohužel snímek snaží rozebírat ženy, což je z celého filmu tím vůbec nejotravnějším. Z hlediska akce si tvůrci vystačili snad s jediným typem záběru na rytířském kolbišti. Čistokrevná pohádka je jediným žánrem, který tento snímek zcela naplňuje. Já na pohádku nebyl tak úplně připraven. Čekal jsem diametrálně odlišný snímek, takže nedovedu neskrývat zklamání. V mnoha ohledech otravný film. Slabé dvě hvězdy.(18.11.2017)

johó:-)deset let,jsem si nechal tenhle film unikat a musim říct,že jsem vocas:-)kombinace starého prostředí s moderní muzikou je sázkou do loterie,která tvůrcům vyšla,dobře od vyprávěný příběh,velkolepá výprava a skvělý humor.čeští herci v pidi roličkách jsou úžasný(upír krejčí jako kovář rozseká:-)nádherná shannyn sossamon a vynikající ledger.bože toho kluka je taková škoda:-((1.1.2010)

Taková milá, zábavná oddechová blbůstka. Trochu jiný (popcornový) pohled na středověk. Schválně, kolik napočítáte českých tváří. Možná zbytečně dlouhé, ale během sledování to ani tak nepřijde. Navíc, tenhle film má velké plus již v tom, že přivedl k herectví Shannyn Sossamon. Jen měli složit nějakou tu báseň na její prsy :-)(18.10.2010)

Vynikající pocta romantické představě rytířství v rozkošně (post)moderním stylu. Záměrně nepíšu středověku, o žádném náznaku historické věrnosti se zde mluvit nedá - ale to přece ani v díle Waltera Scota či Artušovských legendách. Zde prostě tvůrci romantickou nadsázku těchto legend posunuli ještě o trochu dál (i tím, že vytvořili dle mého názoru vhodnou paralelu rytířství a rockové hudby) a výsledný efekt může být urážející snad jen pro malou skupinku škrobených, úzkoprsých historiků či spíše pro daleko početnější skupinu lidí, kteří si na takové historiky hrají. Dost dobře nechápu, co tady všichni sáhodlouze blouzní o Queenech, když od nich ve filmu zazní jedna píseň (i když uznávám, že při úvodní We will rocku you jsem se ještě i já cítil nesvůj). Scéna, kterou si mě film definitivně získal byla shodou okolností veskrze nerytířská a absoulutně nastylizovaná - je to ona taneční scéna, ve které se středověký tanec pomalinku mění v rockové dovádění na Bowieho Golden Years http://www.youtube.com/watch?v=l6KGgaI-WuI&feature=related. Mňam. Co se týče hereckých výkonů... Mám jen slova chvály. Heath Ledger je v roli mladého nerozvážného rytíře s rockovým srdcem špičkový castingový tah a Heath už tehdy dokazoval, že je na prvním místě herec a teprve potom hvězda. Mark Addy a Alan Tudyk jako Roland a Wat jsou tak dobří přátelé na život a na smrt, jaké si jen můžete přát, Paul Bettany je intenzivní a vynikající... A dámy (jak by tu jen mohly chybět) jsou krásné jak se do takového příběhu sakra patří. Jenom jsem se divil, že se nikdo neujal půvabné kovářky Laury Fraser. Vřelé dík Brianovi za tenhle vtipný (zmiňoval jsem se o tom jak je tenhle film vtipný? ten je vám tak vtipný :-P), zábavný a originální filmový zážitek. 80%(13.8.2009)

• ripo

Asi som staromódny, ale modernistické prvky v tomto filme pôsobili na mňa veľmi rušivo. Hudba by sa ešte dala zniesť, ale ultramoderné róby pani Jocelyn, alebo skandovanie pri zápase, či rôzne pomaľované tváre v štýle anglických rowdies - tak to nie ! Ani neviem ,či to bol film pre teenagerov, alebo akčný, alebo ....(6.8.2003)

• - Ve scénách, kdy William (Heath Ledger) trénuje dovednosti na turnaje, jsou použity některé skutečné, dobové metody výcviku , které dokládají iluminace ze 14. století. (Merenre)

• - Při závěrečném turnaji se na Williamově bojovém oděvu pod brněním objevuje díra a krvavá skvrna. V dalším záběru krev zůstává, díra je však pryč. (Karlos80)

• - Úvodní zápletka se podobá novele "Potulný rytíř" odehrávající se ve světě ságy "Píseň ledu a ohně" od spisovatele George R. R. Martina. V televizním zpracování této ságy Hra o trůny (od r. 2011) si Mark Addy zahrál Roberta Baratheona a Roger Ashton-Griffiths Mace Tyrella. (kamisu)