The Escapist

Trestanec Frank Perry (Brian Cox) si odpykává doživotní trest. Když se dozví, že jeho odcizená dcera je nemocná, udělá všechno proto, aby z vězení uprchl a našel si k ní znovu cestu. Vymyslí geniální plán útěku a dá dohromady skupinu kompliců, kriminálních živlů, kteří mezi sebou nemají zrovna přátelské vztahy, ale spojuje je touha po svobodě. (POMO)

Wargoo

Výborný väzenský film, ktorý ale svojim spletitým dejom niekedy komplikuje celkový dojem. Scénár filmu je prepracovaný veľmi kvalitne, zvlášť koniec mi otvoril oči a aj ústa keď som sa pristihol ako si vravím: "AHÁÁÁ !!!" Celým filmom nás sprevádzajú dobrí herci, na čele samozrejme s Brianom Coxom, ktorý ma milo prekvapil aj vo filme Red. Ak mám byť úprimný, tento film má veľmi ďaleko od Úteku z Alcatrazu s Clintom Eastwoodom, ale výrazne sa na neho podobá, a to ma teší, pretože som fanúšikom "väzenských" filmov ( a aj seriálov :D ). Preto 4**** a 74,458%. ()

sonoluca

Nuda a šeď, která ve výsledku nenabízí nikterak zajímavou zápletku (geniální plán útěku se nekoná - čirá mystifikace distributora) a v podstatě absentuje i jakýkoli napínavější moment, což bych zrovna u tohohle žánru jaksi čekal. Pasovat Wyattův výtvor po Shawshanku na nejlepší film z vězeňského prostředí (ono vůbec je stavět vedle sebe) je buď čistá neznalost anebo nevím. ()

nightday

Michael Scofield se po 40 letech vrací za mříže jako starý, ošuntělý, nepotetovaný děda. Mozek už tolik neslouží a proto i plán na útěk z vězení už není tak dokonale promyšlený, nýbrž poněkud nudný. Otřelosti, klišovitosti scén a kopírování postav se Wyatt nevyhnul. Ale finišem celého filmu se přiblížil tomu dokonalému Darabontovu z Shawshank Redemption. ()

E lan

Celou dobu hrozná nuda a podivný až nevkusné ztvárnění. Nakonec se ale scénář vzchopí a nakonec najde slušnou pointu. ()

Lichty

Vězeňský burger s bonusovou zápletkou, která přidává lehce naivnímu příběhu potřebný nadhled. Špičkový casting, stupňující se atmosféra a zpěv Chrise Martina, dodávající závěrečným titulkům punc významného filmu. Damien Lewis, který mi v Band of Brothers připadal tak legrační, mě odteď s tím svým ostrým náčiním bude v noci chodit strašit. Brrr... ()

MRPitivier

Průměrný snímek z vězeňského prostředí, který nenadchne, ale ani neurazí. Hlavní postava v podání vynikajícího Briana Coxe nás vtáhne do proměnného děje, který sledujeme ze dvou pohledů: jsme na začátku útěku a v průběhu nám režisér ukazuje, jak se co stalo a vše postupně zapadá, Tento dvojí náhled na děj se režisérovi povedl, a i proto je tento film zajímavý, protože nebýt chladnokrevného Damiana Lewise a hlavní postavy, film by se propadl z průměrného do odpadu. Jediný problém vidím v čitelnosti scénáře, od půlky je nám jasné, že někdo nejspíš zemře, a že s krvácením z ledvin asi neutečete bez toho, aniž byste umřeli! V tomto ohledu škoda, jinak výborně sestřihané, dobře popsané vězeňské prostředí a úplný konec doopravdy patří k vrcholu filmu! ()

Stanix

Prison Break jsem v době premiér hltal díl po dílu a nutno říct, že první série byla přímo sqelá, ale přibližně v druhé půli šel seriál téměř pod drn. Srovnávat ho s tímto filmem je jako porovnávat malůvku shrecka od dcerky vrátivší se ze školky s Výkřikem od Edwarda Munche. Tedy podobnost tam může být, ale umělecká hodnota je úplně jinde. Hlavní herecký quintet byl úžasně namíchán a i vedlejší role nezůstaly pozadu. Jednotlivé střípky dvou závislých dějů jsou bravurně střídány a záverečná pointa je pověstnou třešní na dortu. Pane Wyatte, točte, Točte prosím filmy, neb máte skutečný dar a cit pro filmařinu! ()

RobbieM@N

Konečně něco co se příbližilo kvalitám Prison Breaku a dalších...The Escapist má jak dobrý scénář tak i povedenou režii, ale ve výsledku působí roztříštěně, asi díky tomu, že se snímek nedokáže rozhodnout v jaké časové rovině přitlačí na pilu, často to scénář zbytečně zamotává. Příjemných 99 minut. ()

zly.dvojce

Kvalitní záležitost s na mne zbytečně moc překombinovaným finishem, ale proti gustu žádný dišputát. Díky zajímavé atmosféře britského lochu a zajímavým postavám (obvzláště Rizzo je slušnej řízek, pak ten namakanej rudovlasej Ir a Fiennese bych opravdu nepoznal). Jo a Davídku myslím, že tak jak to popisuješ tak to zdaleka není, ten aspekt je pouze perlička a důvod pro další zkouknutí. To za prvé. Za druhé pokud se snažíš hledat v každém kousku filmařiny obrat ve stylu šestého smyslu, měl by sis zajít na vyšetření, to už bude možná patologická záležitost. Spíš mi ale připadá, že jsi tu chtěl tak trošičku zamachrovat břitkým intelektem. ()

ab.dul

Mě se to opravdu líbílo. Sice nesleduji Prison Break, ke kterému to tady někdo srovnával, ale je vydařený nejen samotný příběh. Je vidět, že si střihač dal nemalou práci, a to se mi líbí. Čekal jsem dotáhnutí filmu do předpokládaného konce, kde na mě čekalo další milé překvapení. Já zvraty rád a zajímavé konce taky. Je fakt, že dialogy a zdlouhavé scény ve filmu nejsou, ale tady je ukázka toho, že to jde i bez nich. ()

jafuska

nebylo to špatný, slabší průměr, bylo pochopitelné, že se bude chtít dostat ven, když zjistí, že je jeho dcera nemocná, to by udělal každý, ve filmu bylo divní herci, mohlo se to natočit lépe ()

čolek

Vlastně už od začátku víte, kdo se bude snažit utéct, a tak celý film čekáte (možná i trochu zbytečně), jak se ten ansambl dal dohromady a vše završuje docela zajímavě vymyšlená pointa filmu. Toť vše... ()

Mamlas odpad!

Plně debilní muklí film o nějakém dědovi. Jako by scénář sepsal a film zrealizoval člověk mentálně na úrovni základní školy a tak trochu na houbičkách. Otřesný blbý škvár. (1%) ()

lmc

Průměrný snímek který byl spíše zklamáním. Sice mě zaujal pro někoho překombinovaný závěr, ale nadšení pohltila naprosto tragická bezmyšlenkovitá hudba která zkazila spoustu slibných scén. S lepší hudbou bych snad přidal hvězdičku... ()

pOne

Z původní nudy a šedi se sice film časem vcelku vyhrabe, nicméně stále zůstává plochost postav, hereckých výkonů i děje obecně. Chtěl jsem filmu vytknout i flashbackovost (že brzdí akčnost samotného útěku), ale bez ní by to nešlo (a ona akčnost útěku ani nebyla hlavním smyslem). Snímek není žádný zázrak, ale na druhou stranu ani neurazí. 50 %. ()

jack_scott

Tuctový film na tuctové téma...K tom unení moc co dodat,asi jen že to stále funguje, vězení je atraktivní filmařské prostředí,l drsné vězení ještě více a útěk z vězení to klišé doplňuje. Alespoň že to nenudí přespříliš. ** a 45%. ()

sAreOn

Kecy a bláboly. Bláboly a kecy. Tak mi to přišlo, nejdříve plno blábolů o ničem, pak o útěku a na konci zase rádoby filozofická moudra. Čekal jsem víc. Nebýt toho konce, tak bych možná dal i 3*, ale toto na mě bylo už přepříliš. Jinak hezké provedení, dobrý střih a perfektně zahraná hlavní role. ()