poster

Sedmé nebe

 • Česko

  Mrak 9

  (festivalový název)
 • Německo

  Wolke Neun

 • Německo

  Wolke 9

 • Slovensko

  Siedme nebo

 • USA

  Cloud Nine

Drama / Romantický

Německo, 2008, 98 min

Režie:

Andreas Dresen

Kamera:

Michael Hammon

Producenti:

Peter Rommel

Střih:

Jörg Hauschild

Kostýmy:

Sabine Greunig
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (43)

 • lena60
  ****

  Úvodní milostný akt postaršího páru mě poněkud vylekal. Žádné příjemné koukání na milující se stará povadlá těla, řeknu vám... (jsem ještě poměrně mladá :-) ) Měla jsem obavy, že ve stejném duchu se bude odvíjet celý film. O sexu ale Sedmé nebe opravdu není. Spíš se zabývá univerzálním milostným trojúhelníkem. Láskou, která občas přichází ve chvíli, kdy ji člověk už ani nečeká. S ní spojenou nevěrou. Volbou, kterou tak jako tak člověk ublíží milované bytosti. Jedna žena mezi dvěma muži. A tolik složité a bolestné rozhodování. Hra, která nemá vítězů. Nemůže mít. Nemívá...(9.11.2008)

 • Matty
  ****

  Pro někoho šokující zjištění, že nejen pohlavní orgány osob mladých a krásných se intimně sbližují, není tím, na čem by film stál. Naopak, soulož je zde pojímána s nádhernou věcností, jako akt zcela přirozený v libovolném věku. Nenucenosti napomáhá bourání ostychu trochu morbidním humorem na oblíbené allenovské téma „sex a smrt“. Právě vědomí aktérů, že už si moc neužijí, že je s příštím orgasmem může trefit šlak, ale že by se vzhledem ke svému věku a společenským konvencím zároveň měli chovat „zodpovědněji“, pozdvihuje Sedmé nebe nad konfekční romance, jejichž hrdinové sice také sem tam řeší otázku bytí, spíše však z principu než z nutnosti. Zásluhou v rolích skvěle usazených herců a nefilmově ošklivé kamery jsem měl místy dojem jako při sledování dokumentu: o tom, co mne taky jednou čeká… jestli se toho dožiji a budu dostatečně fit, aby má druhá polovička nemusela na stará kolena dělat stojky. :-) 75%(5.11.2010)

 • igi B.
  ****

  Achich achich, ty věci lidské! Že si staroušci na ta stará kolena včas nepřečetli povídkové "Šílenství lásky" Henriho Barbusse (http://books.google.com/books/about/%C5%A0%C3%ADlenstv%C3%AD_l%C3%A1sky.html?id=rwJdHAAACAAJ), zvláště tedy myslím slepičku Inge... ;-] . . . Každopádně pak tenhle filmek je překvapivě vkusným a inteligentně lidsky syrovým příspěvkem k často tak tabuizovaným tématům sexuálních a vůbec mimomanželských vztahů seniorů v naší kultem mládí a estetikou svěžích krásných těl tak ovlivněné a deformované euroatlantické civilizaci... Jenom se mi trošku nechtěla věřit ta až přílišná počáteční romantičnost Ingridina záletného vztahu, ale to bude asi tím, že sám jsem už přece jen trochu staromladý skeptigik... ;o[] - - - - - (Poprvé viděno 28.10.2011 na >staronebeském prostoru< , hodnocení 212., komentář zde jako jednatřicátý - 28.10.2011)(28.10.2011)

 • Dan9K
  *

  Začátkem, kdy jsou ke spatření tři čísla v poměrně brzkém sledu za sebou, jsem byl já, prase, nadšen. Škoda, že pak se z toho stalo natolik rutinní drámo předvídatelné od A až po Z, že jediné, čím se liší od čehokoliv jiného, je průměrný věk protagonistů (včetně komparzu) 75 let. Já bych snad dal i víc, snad dokonce o docela dost víc, ale druhá polovina, kdy v několika scénách patrně celý štáb usnul a až poté scénu uťal, mě trochu rozhodila.(11.7.2008)

 • JANARYBA
  ****

  To stáří je opravdu nechutná záležitost, většinou nás to ale nemine... zůstat .forever young by bylo fajn, láska je ale láska, když choděj babky s dědkama. Každopádně hlavní představitelke má můj obrovský obdiv, že při jejích tvarech odkvetlé Věstonické venuše měla odvahu se vůbec svléknout, o postelových scénách už ani nemluvě.(12.1.2011)

 • Gimp
  **

  Utrpení starého Wernera. Jeho žena Inge se po třiceti letech manželství zamilovala do sportovce Karla. Ten, ačkoliv jeho erekce již není v šestasedmdesáti jistá (Není to top. jak říká Petr Novotný) dokázal jí učarovat vitalitou a bůhví ještě čím. Inge nevydrží tlak (Karlova penisu?) a svěří se o poměru manželovi. Werner to nebere zcela v klidu a dojde i na akt domácího násilí. Následuje dramatický několikaminutový záběr na to, jak někdo pláče a tak... A krajina podél dálnice rozhodně není tak hezká jako podél železnice :((((9.7.2008)

 • paascha
  ***

  Nízkorozpočtové polodrama v podání čtyř herců a hrstky komparzistů, akční a úderné jako překapávané kafe. Sociálně slabí důchodci a jejich milostně-vztahové eskapády, ukončené předvídatelným pohřbem, na opravdové drama nevystačí, ale snaží se, to jo. Ale nnakonec stejně jediné, co utkví v paměti jsou velké prsy Inge, která vypadala jako má bývalá sousedka. Zajímalo by mě, jestli....:-)(31.5.2009)

 • LiVentura
  ***

  Tyto filmy mají smysl... láska "podzimního věku" zpracovaná po našem-mladistvém stylu, proč to najednou kurňa někomu vadí..?!! Naši dědečci a babičky jsou přeci také milující lidé...nebo ne? :-))(23.10.2011)

 • liborek_
  ***

  Zdánlivě provokativním úvodem (explicitní zobrazení milostného aktu Inge s téměř osmdesátiletým milencem) je uvozen netradiční manželský trojúhelník mezi důchodci. Jakkoli se téma může zdát být maximálně bizarním - zvláště v éře kultu mládí a rozjuchanosti -, staví film diváka před velmi zajímavé otázky po soužití a (!) sexuální aktivitě lidí v pokročilejším věku. Vlastní schéma milostného vztahu je klasické a staré jako lidstvo samo. Přínos filmu je však právě v zobrazení milostného života v souvislosti s pokročilým věkem. Nelze samostatně posuzovat příběh a jeho protagonisty. Že je to film o důchodcích, je podstatné! Přestože je film skvěle natočený i zahraný, některé motivace hlavních postav a jejich emocionální prožitky (hlavně v případě Karla a Wernera) nebyly z mého pohledu dost propracované. Důsledky jejich chování byly zřetelně ukázány a měly silný dopad, ale jejich vnitřní myšlenkové pochody zůstaly neodhaleny. 3 a 1/2 *(27.9.2010)

 • dzej dzej
  ****

  Sedmé nebe je především skvěle vystavěným a zahraným milostným příběhem - věk představitelků v tomto případě nehraje roli a všude proklamovaná skandálnost erotických scén se také nekoná. Všechny sexuální scény jsou natočeny velmi vkusně a především přesně zapadají do vyprávěného příběhu. Sedmé nebe je smutným filmem odehrávajícím se v šedých dederonských interiérech s šedými a smutnými východoněmeckými hrdiny. Silná fixace na postavy, tragická eskalace celého příběhu a křesťanský pěvecký spolek komentující svými písněmi průběh děje - to vše upomíná na archetypálnost antických tragédií.(6.10.2008)

 • sochoking
  *****

  Pri tomto filme som si spomenul, že som kedysi liezol v Dolnom Kubíne na skalke jednu cestu s názvom Druhý Dych :)(14.5.2009)

 • nascendi
  **

  Milostný trojuholník seniorov, v ktorom 74 ročný preberie 82 ročnému 68 ročnú? Búranie tabuizovaných tém? Protest proti kultu mladosti, zdravia a krásy? Dokument o sexuálnej aktivite seniorov? Tieto a ďalšie otázky mi vírili hlavou pri sledovaní Siedmeho neba. Považujem ho z film s nevierohodným začiatkom i koncom, medzi ktorými to tiež nevyznieva uveriteľne. Napriek generačnej spriaznenosti ma nezaujal, jeho označenie za romantický je úsmevné a cieľová skupina divákov, pre ktorých je určený, mi nie je jasná. Pokiaľ bolo ambíciou tvorcov nakrútiť film, ktorý seniorov rozladí a mládež pobaví, tak sa im to čiastočne podarilo. Ale pokiaľ by chceli dostať odo mňa viac ako dve hviezdičky, museli by asi nakrútiť úplne iný film.(10.11.2011)

 • Pluhy
  ****

  Láska kvete v každém věku? Nevěřil jsem, dokud jsem to nespatřil na vlastní oči. Příběh o postarším manželství je propleten láskou, nevěrou a především sexem. Film mě velice překvapil svojí otevřeností a především stupňující se dramatičností. Z nevinného randění Wernerovo manželky se postupně hrotí situace a tvoří ten nepříjemný milostný trojúhelník. Báječný film s předvídatelným zakončením mohu jedině doporučit... "Víš jak šukaj osmdesátníci? ... Ona udělá stojku a on jí ho tam pověsí."(8.7.2008)

 • Pedestrian
  ***

  Mrak 9 je jasným důkazem toho, že tahle země JE pro starý. V režii Michaela Hanekeho to mohla být pecka.(11.7.2008)

 • bassator

  43rd KVIFF 2008 - OPEN EYES - Otevřené oči, AUDIENCE AWARD - Divácká cena deníku Právo (Divácká cena: 1234) - 1.73/132(23.8.2009)

 • DwayneJohnson
  ****

  Sedmé nebe je důkazem toho, že láska kvete opravdu (skoro) v každém věku, o čemž se můžete přesvědčit na vlastní oči. Možná pro někoho, vzhledem k věku hlavních protagonistů odvážné, nebo neestetické, ale na to bych vůbec nebral zřetel. V záplavě jiných, podobných filmů s daleko mladšími představiteli rozhodně příjemné překvapení. A hlavní hrdinové, mají můj obdiv, já bych v jejich věku nevlezl před kameru ani náhodou.(2.2.2015)

 • Slarque
  ***

  Sex se provozuje i v pokročilém věku. Láska kvete v každém věku. Láska je sobecká. Protřepejte, promíchejte a dostanete naprosto běžný milostný trojúhelník. Všechny tři hlavní hrdiny uvidíte poměrně záhy zcela nahé při sexu. Pokud by hlavními hrdiny nebyli důchodci, sotva by to mohlo něčím zaujmout. Nejhorší je hlavní hrdinka, která se chová jako kráva bez kouska empatie či aspoň rozumu. Nakonec se diví, že to celé dopadlo jinak, než si představovala. A přitom je tu vše kromě jejího chování zcela logické.(14.7.2008)

 • evapetra
  ****

  Příchod stáři ještě nemusí znamenat, že člověk ztratí schopnost zamilovat se a přijde o sexappeal. Příchod stáří taky samozřejmě nemusí znamenat nástup moudrosti. Bohužel. Jinak by si Inge mohla vystačit s tím, že si popovídá o svém milostném vzplanutí s chápající dcerou a nemusela by vše vytroubit manželovi. Chvíle, ve kterých si matka s dcerou tak trochu vymění roli a svěřuje se jí se svým tajemstvím, se mi z tohoto filmu líbily asi nejvíc.(14.4.2014)

 • Tatatranka
  ****

  Staří lidé zamrzají o zimách vrásku po vrásce, po tváři jen stopy po víčkách a rtech./ Starý člověk taje, když po něm nechňape pařát - čas. Touha tváře po vyhlazení, v chůzi, té, co zbývá jen škobrtat, roztoužené šukání po cestě. Fábory Smrti nevlají v bezvětří, semenícím v lásce./ Pohyb krabatých těl starých milenců zastavuje nástěnné hodiny a třicet zažitých let manželství. - ... - V s(S)edmém nebi vyklíčila pravda - začarovaný kruh manželského soužití není začarovaný, pokud se s "láskavostí" krouží v kruzích. Když se však hlava zamotá, láska spadne a zvykne si na zemi. A z cesty obou jsou dvě. Jedna se větví, druhá vede do země. A příběh pěkně vypráví.(13.11.2008)

 • Ten Druhy
  ****

  Vizuálne neveľmi príťažlivý film, obsahujúci (ne)obyčajný príbeh o láske a nevere. Zaujme však otvorenosťou zobrazenia sexuality. Žiadny šerosvit, tiene alebo náznaky, ale kamera, ktorá si odvážne nezatvára oči. Samozrejme, že táto otvorenosť sama o sebe ešte nie je ničím zaujímavým a prevratným, keby nesúvisela s vykreslením telesnej lásky milencov, ktorí už dávno prekročili dôchodkový vek. Láska nie je len výsadou Rómea a Júlie, Tristana a Izoldy, či mladých a krásnych ľudí, ale kvitne v každom veku. V tomto filme ide o niečo iné ako o estetický zážitok z nádherných a vyšportovaných tiel, ktoré môžu byť vystavené na všeobecný obdiv a posudzované aj kolektívne. V tomto prípade ide o skutočne intímny film, ktorý prináša až zarážajúci pohľad do súkromia na starobou zdevastované nahé telá milencov. Práve tento pohľad desí aj povznáša. Na lásku a sex má človek nárok kedykoľvek a v ktorejkoľvek etape svojho života. Film pekne dopĺňa hudba: znejú tu staré nemecké ľúbostné šlágre!(6.12.2010)

 • Premiere_*
  **

  Že je to film o sexu starých lidí, by vás nemělo příliš odradit. Ale ani nalákat. Až příliš obyčejná, smutná love story.(2.10.2008)

<< předchozí 1 2 3