Georges a jeho žena Gisele adoptují alžírského chlapce Michou. Georges však o jeho původu neví, protože by ho nikdo nepřijal. Gisele chlapci upraví jméno, obarví vlasy a vydává ho za Francouze. Michou si otce rychle získá a ještě pomůže zachránit rozpadající se manželství. (oficiální text distributora)

Petulka88

U tohoto filmu jsem měl problém s tím, že ačkoliv se jedná o drama, tak mě nedokázal náležitě vtáhnout a zžít se s hlavními hrdiny, prostě jsem se na něj díval s odstupem. Stejně tak stopáž je mírně přepálená, dějové linky obou manželů a jejich milostných avantýr mi přišly zbytečné nebo aspoň dostávaly zbytečně moc prostoru. Naopak tím nejpádnějším důvodem, proč dát Blonďáčkovi šanci, je výborný Gérard Depardieu. ()

Rodin

Na to, že to byla ptákovina, to ještě nebylo tak úplně špatné. Jen doufám, že Gérard se bude do budoucna soustředit na poněkud jiné projekty. 55%. ()

Hisnuklusi

Moc hezký film v kterem dominuje Depardieu. Viděno zcela náhodou v televizi. Upoutalo mě to hlavně proto, že jsem nějak nevěděl, o co tam vlastně jde a taky díky již zminovanému Depardieumu, který prostě od první až do poslední chvile filmu neuvěřitelně bavil každým slovem a pohybem. Nakonec se z toho vyklubalo vážně milé a i docela chytré dílko o toleranci a netoleranci. Velmi civilní pojeti, což se mi taky hodně líbilo a napěti třeba i ohledně toho, jak se vlastně víceméně netolerantni, nevlastni otec postavi k tomu, že syn ktereho si tak oblibil, je arab. Zajimavost pak je, že mi ten film připadal, že je minimálně 20 let stary a ono je to z roku 2007. To jsem fakt čuměl. Ještě na závěr, někdo tady psal, že by se měl Gerard soustředit na jine typy filmů a to je podle mě pěkná blbost, tohle je víceméně umělecká tvorba a právě takove filmy, by podle mě jeho karieru mohli nakopavat ještě dal. Ještě bych vypíchl super soundtrack seskládaný z krásných francouzkých písniček. ()

gicous

Roztomilá televizní produkce, u které mi nejvíce vadila zmíněná roztomilost a z toho vycházející uťáplost. Očekával jsem spíše vážnější drama s trochu nabroušenými hranami. Film naopak přináší přísně korektní děj, bez jakýchkoli žánrových výkyvů. Po celou dobu sledování jsem se snažil naladit na tuto lehce komediální notu, ale bohužel se mi to nepodařilo. Z celkově rozladěného dojmu na mě nejvíce zapůsobilo kvalitní živelné herectví Gérarda Depardieu, jenž zválcovalo všechny okolo něho. 5/10 ()

Sharleen

Pozrela som si to náhodou, kedže to včera išlo na STV. Nečakala som nič extra, ale Gérarda Depardieu mám rada, tak si hovorím, že pozriem aspoň začiatok a uvidím, či pri tom ostanem...a ostala som a aj riadne prekvapená, aký krásny film sa za týmto nenápadným názvom skrýval. Dojímavý príbeh, ktorý vás donúti zamysieť sa. A Depardieu je skátka pán herec. Toto je na čistých 5 ***** ()

subic

Hezký příběh se skvělým Gérardem Depardieu z doby, kdy Francie "přišla" o Alžírsko, o vztahu muže, ženy a téměř adoptovaného alžírského kluka. Zabíjí ho ale jeho šílená dálka a řada prázdných míst. 55% ()

cinema_cz

Sympatický příběh o vzletech a pádech jednoho manželství sází na úsměvnou atmosféru a solidní herecké výkony. (Leoš Flodr, Ci 09/2008) ()

baclajean

Dépardieu klasika, skvelý výkon. Film sa zo začiatku (aspoň mne to tak pripadalo) rozbiehal veľmi pomaly, bol skôr monotónny než pútavý, o to väčšmi sa to rozbehlo tesne pred polovicou. Príjemne strávený večer s týmto filmom. ()

frenkie

Velmi krásný a hlavně na konci dojemný snímek, který však postrádá kýčovitost a kalkul podobných amerických snímků. Postavy hercům naprosto věříme, celá ustřední trojka byla velice přesvědčivá a zejména postava malého Michoua byla zcela bez vady a zasloužila Cézara. Toto je protě typ filmu, který je třeba odkoukat z postýlky se svou partnerkou, protože potom........:-) ()

Spike86

Milé překvapení, moc pěkný film. Ilustruje hezky atmosféru Francie a situaci, která zde byla vůči jejich kolonii Alžíru a vztahy k muslimům jakožto národnostní menšině ve Francii. Film je velice příjemný a příběh jako celek dojemný, hlavně závěr. 84% ()

Grossing

Dojemný příběh alžírského chlapce, který se dostal k prima pěstounům. Citlivě natočený film s úžasnými výkony všech tří protagonistů. ()

Tommy123

tento film nemá nic společného s komedií.je to čisté drama možná s troškou vtipu ale o komedii se nejedná.řekl bych že je to velmi solidní film jak dějově tak i po herecké stránce.malý blonďáček si vede vskutku výborně.film se mi velmi líbil a tak dávám zasloužené 4hvězdy! ()