SOLOM.

Tento nepříliš známý hororový seriál televizní a rozhlasové společnosti NBC se mi poprvé dostal do podvědomí díky Eraserheadovi a jeho recenzím na jednotlivé epizody, když byl ještě aktivní na Horror cz. Následně se všechny díly objevili na AXN a tak jsem si je samozřejmě musel obstarat. Všechny jsem je však nikdy neviděl a tak nadešel čas, abych to napravil. Zvláště když podobně jako tomu je u Masters of Horror jsou jednotlivé epizody značně rozdílné a to nejen co se režisérských postů týče, ale hlavně svým obsahem. Zápletka sice není zrovna dvakrát originální, zvláště pro ty co už mají něco nakoukáno, ale rozhodně nemění nic na tom, že bych se u toho nebavil. Ponuré stavení obklopené mohutnými zdmi ze dřeva, kříže na dvoře a tajemné trio mladých dívek, to vše zpočátku vyvolalo řadu nejrůznějších představ a tajných přání, kterak by se děj mohl dále ubírat. Čtveřice maníků mi už tak sympatická nepřišla, hlavně když mysleli spíš spodkem než svým mozkem (ale zas na druhou stranu ty děvčata každopádně nebyly vůbec k zahození). Nicméně když je nám následně poodhaleno krvežíznivé tajemství toho místa, rozjede se celkem slibná akční/hororová stránka filmu, ve které nechybí napětí, gore, krev ani emoce. Což dle mého režisér Breck Eisner zvládl obstojně. Kvalita hereckých výkonů byla rovněž slušná, takže ani po této stránce si nemůžu stěžovat. Těch necelých pětačtyřicet minut dokáže jistě uspokojit nejednoho diváka. 60% ()