Doktor Ryšánek (J. Langmiler), lékař venkovského prvoligového fotbalového klubu, objeví u ctižádostivého hráče Hoška (J. Štěpnička) stopy po dopingu. Trenér Vrba (R. Brzobohatý) i vedení klubu mu však zabrání provést další testy, aby se klub vyhnul problémům. Trenér dá dokonce Hoškovi dovolenou, z níž se však Hošek nevrátí. Je nalezen mrtvý ve vlastním autě na dně jezera. Ryšánkův přítel, kapitán Malina (J. Somr) začíná vyšetřovat vraždu… Detektivní příběh J. Eismanna natočil v roce 1977 režisér A. Moskalyk. (Česká televize)

Olík

V první řadě mne zaujala zápletka…..kriminálka, která se motá kolem užívání nedovolených přípravků ve vrcholovém sportu…..pro mne milé zjištění, že se podobná témata točila v letech, kdy jsem ještě nebyl na světě.  Jinak by se dalo říct typická Československá televizní detektivka. Moc to nekomplikovat, víc toho namluvit než „naběhat“, zahrát to jako Gregory Peck na prknech Národního divadla…..vždyť to znáte. ()

SOLOM.

Doping ve sportu a nejen fotbale není nic nového, takže nikoho asi moc nepřekvapí, že se o tom točilo už tak dávno. Tahle kriminálka je plná výborných herců a přestože tempo příběhu místy lehce vázne, jako celek to dokázalo zaujmout. Jasně je tu pár věcí, u kterých si budete klepat prstem na čelo, ale trenér Vrba – jo to je třída a ne nešlo tady o Pavlíka. Consuela Morávková byla celkem pohledná ženská. ()

Hennes

Krátká stopáž a herecké obsazení pomáhají filmu od nudy. Jednoduchý příběh o dopingu ve fotbalovém ligovém klubu a vraždě jednoho z hráčů. Pokusy Štěpničky o žonglování s balónem mě opravdu pobavily, to věrohodnosti ligového klubu moc nenahrává. On i zbytek hráčů na tréninku je k pobavení. Jméno trenéra Vrby je v dnešní době další úsměvnou perličkou. ()

dobytek

Sledovat Jiřího Štěpničku v roli fotbalový hvězdy, jak se při tréningu snaží trefit do míče, byl opravdu nevšední zážitek. Jinak je to taková dost minimalistická detektivka, kde Langmiler, Somr a Čepek muzicírujou a pak u společný večeře probíraj případ vraždy. Vzhledem k obsazení mejch několika oblíbenejch herců a krátký stopáži, mi to uteklo jako voda. Nicméně je znát, že je to pouhá laciná televizní inscenace (za všechno asi hovoří, že ani nebyly prachy na barevnej film) a o žádnej zázrak se nejedná. ()

Schlierkamp

Československý televizní kriminální film s velmi kvalitním obsazením odehrávající se ve sportovním prostředí a představuje jakési volné pokračování vynikajícího filmu Jak přijít o život. Klubový lékař Ryšánek (J. Langmiler) jednoho nejmenovaného fotbalového mužstva zjistí, že jeden z hráčů, Jindřich Hošek (J. Štepnička) bere nedovolené podpůrné prostředky, konkrétně efedrin a důrazně ho varuje, aby s tím přestal. Své zjištění oznámí trenérovi mužstva R. Brzobohatému, který z obavy vyloučení týmu ze soutěže celou záležitost bagatelizuje a Hoškovi nařídí dovolenou. V okamžiku, kdy najdou nebohého fotbalistu s dírou v hlavě a utopeného i s autem v rybníku, začíná vyšetřování, které vede kapitán Malina v podání J. Somra. V průběhu zjišťování příčiny Hoškovi smrti vychází najevo, že mladík bral efedrin pravidelně a také kriminalisté přišli na zdroj distribuce zakázaných látek. Kapitán Malina, který po nalezení mrtvoly ve snímku A. Moskalyka dominoval, se během pátrání zaměřil na rozvedenou Hoškovu partnerku C. Morávkovou, jež žila v podivném vztahu se svým bývalým mužem V. Rážem po čtyřech letech po rozvodu stále ve společném bytě. Svědomitého doktora Ryšánka pojilo s kapitánem Malinou přátelství, neboť se pravidelně scházeli v lékařově bytě, aby ještě s psychiatrem P. Čepkem hráli na hudební nástroje. V menší roli Hoškova spoluhráče se objevil J. Klem, jenž nedokázal zastavit svou obvyklou vznětlivost ani při výslechu na policii. Celkově se jedná o průměrnou kriminálku z doby, kdy se podpůrné látky u sportovců mlčky na vyšších místech přehlížely, protože zabránit skandálu či vyhrát za každou cenu bylo důležitější než zdraví hráčů. ()