Norský Stavanger je sice příjemné, ale poněkud monotónní místo k životu, do něhož revoluční konec osmdesátých let proniká jen skrze televizní obrazovky. Jediný únik z okolní šedivé nudy nachází sedmnáctiletý Jarle v hudbě kapel nové vlny, pod jejichž vlivem založí s přáteli „nejtvrdší punkovou kapelu ve Stavangeru“ (především proto, aby jako nezletilý gymnazista konečně pronikl do jediného rockového klubu ve městě). Když však do školy nastoupí nový student Yngve, obrátí se Jarleho doposud dětský svět vzhůru nohama: aniž by tušil, jak k tomu došlo, zjišťuje, že volí mezi dívkou, kterou mu všichni závidí, a chlapcem, jehož ani pořádně nezná. S tak silným emočním zlomem, který se podařilo debutujícímu Stianu Kristiansenovi do snímku vložit, se lze setkat jen málokdy – jeho zábavná komedie o dospívání se takřka nepozorovaně zlomí do hořce melancholického vyprávění o nemožné lásce. (MFF Karlovy Vary)

Mukunda

Mě to atmosférou připomnělo Dorfpunks, alespoň tou linkou okolo kapely, vzdoru a tak podobně. Zařazení jako komedie/romantický je doopravdy nešťastné, protože o komedii se doopravdy nejedná. Snímek je prostoupen emocemi, někdy více zjevně, někdy méně zjevně, a ten závěr byl skutečně silný, snad jen škoda, že to tak trochu vyčpělo do ztracena, dalo se s tím ještě pracovat... Jinak ale silný zážitek. ()

Cheeker

Už jsem se docela ztotožnil se severskými komediemi, které obsahují humor velice zřídka, ale přesto i Mladí rebelové měli svoje kouzlo, které se jim nedá odepřít. Jediné co mi dá se říct vadilo, byly ty jejich teplajznický pohledy. Jinak další zdařilý severský film, ve kterém nejvíce pobavil Kristoffer Joner v roli kadeřníka. ()

Adiemus

Zapomeňte na všechny (nebo většinu) amerických filmů na podobné téma. Ve srovnání s tímto snímkem chutnají jako polévka od Knorra vedle babiččiny bramboračky. ()

Honzeechec

Celkem klasická dospívací slaďárna, ale kvůli důrazu na hudební složku se mi to moc líbilo. Jen si neodpustim - ten "řecký bůh" je fakt příšernej! ()

m0lL!sS

To jsem se zase jednou pořádně spálil...Snímek z norské produkce Mladí rebelové se z počátku vyvíjí jako koncepčně běžná americká teenage komedie - mizivý děj a plno sprostých slov...Inu, dejme tomu...poté (jak mnozí z vás avizují) směřuje film spíše k dramatu (OK, ale jakým způsobem - některé přechody postrádaly absolutní dějovou návaznost). A mám li dodat něco k závěru, musím říct, že tak velkou předvídatelnost jsem si již dlouho neužil...2 hvězdičky, bohužel... ()

Ronee

Film o mladých ľuďoch v Nórsku, ktorí neznášajú školské výlety, šušťáky a neslobodu v komunizme "Sloboda proste musí byť!" (ktorý podľa jedného z nich vlastne nikdy nebol, čo je fakt), no po tom, čo padne Berlínsky múr a množstvo ľudí príde o prácu, začnú sa na veci dívať inak (toto je len jeden nepatrný motív, ktorý vo filme bol, v podstate to bolo o niečom inom a síce o láske). Páčilo sa mi, ako dobu, ktorú sa vo filme snažili evokovať, neopisovali v dialógoch, ale obrazom (napr. keď sa dve postavy rozprávajú, v televízií pred nimi vidíme ako ľudia búrajú múr). Ale samozrejme sa politika dostáva aj do dialógov. Zaujímavo riešená výstavba deja (rámcové zarámovanie:-)) Síce sa na konci dozvieme, že...nič, ale to ani nie je hlavné, lebo hlavný je priebeh, vývoj postáv, premena hlavnej postavy, aj ostatných. Zmena režimu priniesla aj zmenu v životoch. KUG na čele, bola pre mňa najvtipnejšia scéna, ostatné bolo akurát tak na pousmiatie. (ale ešte aj "kapela Sušenky a čaj?" "Tenis?" "Tak si poslouchej Stinga!") V podstate to bolo viac smutné ako vtipné, čiže tomu chýbala vyváženosť, akú by som očakávala, aby som to mohla označiť za smutno-vtipný film, ktorý ma väčšinou vždy nadchne. Pozerala som ten film hlavne kvôli tomu, že je nórsky, hudobný a rozpráva o osemdesiatych rokoch. Chcela som vidieť, ako sa k tejto téme stavajú Nóri (keďže som nedávno videla aj Občanský prukaz) a myslím, že tento film bol herecky lepší, no Občanský prukaz zas mal vtipnejšie momenty. ()

jafuska

nemůžu jinak tohle mě prostě dostalo, ačkoliv nemusím severské filmy a spíš náhodně se na nějaký podívám, a nejspíš je ani nebudu vyhledávat, ale tohle je naprosto něco jiného, období dospívaní, kdy člověk neví, kam patří kdo se mu líbí jestli holka nebo kluk, to zažije každý, ale byli v tom emoce, konflikty mezi dospělými i kamarády, hudba mě sice nijak neoslnila, ale jinak vše vynahradilo děj, sice konec totálně nedořešený, ale každý si udělá závěr po svým, a tak to asi scénárista chtěl, Takže pro moje velké překvapení, výborný. ()

kymla

Viděno kdysi na kviff...Od začátku mě film bavil, vtipné hlášky, problémy dospívajícího kluka, plus jako třešnička na dortu úžasný soundtrack..co více si přát.. ()

Anu.a

Už jenom prostředí Skandinávie a Norska především má u mě minimálně *** jasné. Navíc sympatičtí herci + skvělý soundtrack... Moc ráda se podívám znova na Muže, který miloval Ingveho. ()

Scarsyan

Homosexuálnu tématiku nemám veľmi v láske, ale toto mi prišlo ako jedno veľmi skvelé spracovanie. Darmo, škandinávska kinematografia to proste vie :) Povedené zachytenie rozorvanosti Jarleho osobnosti :) ()

Ellush

Mým zvykem je každý film hodnotit zhruba do pěti minut od chvilky, co jej dokoukám. Samozřejmě, je to proud emocí, postojů, názorů a výkřiků často bez pointy, ale je to tak, jak to cítím. Né že bych chtěla porušit svůj zvyk, ale tento film prostě nejde shrnout bez časového odstupu. Tak jsem si tedy dala načas a zjistila jsem, že severská filmová produkce je prostě skvělá, obrazově nádherná a lidská. Doba ve které se film odehrává byla úžasně rebelská a navíc, pro Mannen som elsket Yngve hraje i velmi vydařený soundtrack a sympatičtí, téměř civilní herci. Zajímavé, jak dokázal Jarle mít všechno po čem toužil a zároveň neměl nic. A vůbec se netrapte pokud máte během a hned po filmu pocit, že jste jej absolutně nepochopili. (Jako já.) Ono to přijde :) ()

Elisson

bralo ma všetko okrem hlavnej/"hlavnej" pointu filmu. ďalší dôkaz toho, že severské filmy zvyknú stáť za to. ()

jessic

Skandinávský snímek o hledání sexuální orientace, který zaujme civilností, muzikou a hlavně tím, že netlačí nijak na pilu. Žádné velké zvraty ani dramatické řešení problémů, příjemně plynoucí a sympaticky snímek. ()

Maaris

Docela zajímavej filmek,ostatně skandinávci málokdy zklamou.Začátek nabíhá jako slušná komedie, která se pak zvrtne v homodrama,což mě dost překvapilo, protože sem předtim o filmu nic nevěděl.Měl sem za to,že to bude o pár děckách co kouří trávu,serou na školu a mlátěj do kytar,takže příjemný pčekvapení ()

vykyn

vynikající K.Jonner,vtipný,nenáročný děj..příjemná hudebně-teenagerská komedie s trochu nepovedeným koncem.Dal bych plný počet,ale filmů na podobné téma už bylo natočeno hodně.Nic originálního či dech beroucího. Prostě kvalitní zábava. ()

josmart

Osmdesátá léta jsou zpět a v plné parádě, synthpop, punk - skvělá kombinace. Možná bych tenhle film přiškatulkoval ještě k dramatu, přece jen puberťáci to mají těžké, zvlášť když z nějakého důvodu nezapadají mezi ostatní. ()

juluch

ani neviem, nieco na tom filme mi pride nedotiahnute...ma peknych hercov, chytlavy soundracky, zopar silnych miest a -----------kopec omacky. ()

knoxwile100

Fakt pronikavý příběh, zaujme hned při první scéně. Carolice je velká sympaťanda, za tu bych fakt strčil levou ruku do ohně :-).. Norské filmy opravdu zklamou jen málokdy. Hollywood se s konkurenční tvorbou může jít zahrabat.. ()