poster

Matýsek (TV seriál)

 • Velká Británie

  Louie

Animovaný / Rodinný

Velká Británie, 2007, 78x6 min

Režie:

Frederic Mege

Komentáře uživatelů k TV seriálu (23)

 • maoc
  *****

  Perfektní pořad pro děti, který je hravou formou učí základy kreslení. Zajímavé je přímé obracení se na diváky formou otázek a zvolání, která se od nich v určitý moment čekají. 3letý syn to pochopil sám a celkem rychle a zapojuje se, TV se tak stává interaktivní. (A teď zbývá už jenom... VYBARVIT!). Já sám se vždy rád podívám s ním.(24.8.2012)

 • Gemini
  ****

  Žil byl (a stále žije) pán jménem Yves Got, který se krom jiného živil (a stále živí) kreslířskou tvorbou pro děti. A vymyslel zajíce Matýska (v originálu Louie), berušku Sofii a několik dalších postaviček, a hlavně seriál, ve kterém učí děti (nebo taky jejich rodiče - funguje to docela dobře;)) jak si nakreslit to či ono, od delfína po dostavník. Sice občas místo čtverce vymlaskne regulérní obdélník, ale jak známo, nic není dokonalé - ani totalita:) Za zmínku stojí ještě výborná hudba, která je jednoduchá, zapamatovatelná, a ani po sedmdesátém díle z ní nechcete páchat hrubé brachiální násilí;) Tenhle naučný pořad se opravdu povedl. A jeho český dabing taky. 80%.(7.6.2016)

 • DaViD´82
  ****

  Seriál pro nejmenší, který na ploše cca šestiminutových epizod, během nichž cílová skupina zvládne udržet pozornost, prostřednictvím dvou roztomilých postav učí děti (vsuvka pro intouše: skvěle se tu pracuje s bořením čtvrté stěny) jednoduše nakreslit nějaký předmět či zviřátko a navíc k tomu nenásilnou formou i naučí jak a k čemu daná věc slouží či k čemu je dané zviřátko užitečné a prospěšné. Jinými slovy to plní přesně to, co by měl každý pořad pro nejmenší plnit; zabaví i poučí. Pokud na to však někdo kouká bez přítomnosti cílovky (aby pomohl například s tím kreslením) a následně tu udělí nízké hodnocení, tak to nevypovídá ani tak o tomto pořadu jako spíše o daném divákovi. Na druhou stranu chápu dospělé, kteří tu osobní zkušenost mají. Pokud potomstvo vyžaduje Matýska do zblbnutí, tak alergie na něj může být zcela opodstatněná; o tom žádná.(21.12.2013)

 • brit84
  ***

  Někdy nestačím žasnout, jak si někteří místní blbové honí trika. V každém druhém komentáři se tady někdo ohání slovem infantilní, tedy dětinský nebo zaostalý. Tyhle individua buď nepochopily, že cílovou skupinou jsou děti tak do čtyř let a nebo si za každou cenu chtějí nahonit další komentář i za cenu toho, že u toho vypadají jako naprostí volové.(10.8.2012)

 • zelvopyr
  *****

  Tohle moje dvouletá kopie miluje a mně se velmi líbí pro nenásilné vedení k aktivitě místo pasivního zírání na televizi. Vkusné a kvalitní.(16.12.2016)

 • hippyman
  **

  hoooodně moc infantilní, ale o to asi šlo, žejo, matýsku? :-) 40%(9.7.2008)

 • Teya
  ***

  Žasnu nad českým názvem - Louie aka Matýsek, to je vážně úlet. :) Megainfantilní, neskutečně barevné a kýčovité až hrůza, ale aspoň dá dětem jednoduché základy kreslení a ve srovnání s ostatními pohádkami pro nejmenší určitě jedna z lepších věcí. A moje dvouletá dcera to miluje, tak co. :)(5.1.2011)

 • Elfias Dóže

  Zapřísahal jsem se, že už pořady a seriály určené nejmenším divákům hodnotit nebudu, přece jenom můj pohled se od jejích pohledu velmi odlišuje. Ale přece jenom chci o Matýskovi něco říci, ptám se, proč takovýto projekt nebyl k sehnání, když jsem chodil do školky? Myslím si totiž, že pořad je skvělé didaktická pomůcka k výuce kreslení - krátký, nenáročný. Možná bych dnes uměl lépe malovat a nemusel se za své první (a vlastně i současné) kresby stydět.(2.11.2012)

 • Palvinie
  *****

  Tomuhle borci vděčím za své výtvarné umění! :)(29.3.2013)

 • sheldonka.
  **

  No, Matýsek se moc nepřekonává.(29.11.2011)

 • MaMitti
  ****

  No vida a mě lákal kurz kreslení pravou mozkovou hemisférou....doporučuju napřed vyzkoušet Matýska, já jsem spokojená. Za děti, samozřejmě....:-)))))))))))))))))))))))))))(15.6.2012)

 • Mr.Elmo
  ****

  Je to prý moc barevné a infantilní.. Probuďte se, vždyť je to pro děti. Kdybych se vrátila o pár let zpátky, věřím, že bych byla nadšená. U každého dílu bych si vzala barvičky a papír a kreslila s Matýskem.(27.7.2012)

 • Matematicka
  ***

  Zpracování je skutečně infantilní (nepodceňujme tolik malé děti, kterým je seriál určen :-)), ale Matýskovy obrázky jsou dostatečně jednoduché a přitom věrné - stojí za to přiučit se s ním kreslení... To se týká i mě, nejen mých dětí :-) No, a nemusím snad dodávat, že našim malým dcerám se seriál líbí. Zajímavé komentáře: Teya, dav110, WhiteDevill.(15.11.2013)

 • Mouzon
  *****

  Jakožto člověku, který sbírá a mění šmoulí a zvířátkovské kartičky získané za nákupy z Alberta, mi nemohli britští animátoři a čeští dabéři udělat větší radost... Dnes už vstávám výhradně s MATÝSKEM.(16.7.2012)

 • Evushe
  ****

  Konečně vím, jak nakreslit klavír:)(18.1.2009)

 • JamesSi
  *

  Tak debilní, že se to ani nedá nenávidět. Matýsek s beruškou učí se svými čarotužkami jak nakreslit primitivní obrázek a přitom prolamují čtvrtou stěnu obrazovky. Cílová skupina jsou buď děti, které by neměli televizi sledovat a nebo zkrachovalí kreslíři pod vlivem drog, kteří nad tímto pořadem přemítají nad smyslem života. Dnes si nakreslíme...(14.9.2015)

 • tyna97
  *****

  Výborně roztomilý animáček mého dětství, který mi ukázal, že ikdyž se hodně snažím něco nakreslit, nikdy to nevyjde!(12.9.2017)

 • yaromir
  ****

  Tenhle seriál by snad naučil kreslit i mě - totálního výtvarného antitalenta.(14.8.2012)

 • papaguy
  *****

  Perfektní. Jednoduchý koncept a přitom plné nápadů. Doufám, že ten náš kreslíř od Matýska taky něco obkouká. Kritikům, kterým to připadá infaltiní: Je to pro děcka!!!(27.7.2018)

 • Angel30
  **

  Děti by jistě hodnitily jinak, ale tohle je vážně vážně infantilní. Infantilnost z toho číší na kilometry daleko ... Ale pro dospělé to není a co si pamatuji, tak neteři se to moc líbí :)(17.2.2012)

 • Hanver
  *****

  Nakreslene je to presne tak, jak malé děti oceňuji - totálně infantilne a jednoduše, snad nejjednodušší kresby, co jsem u animaku kdy videl. Nadabovane skvěle a malá (2 roky) to miluje, mikymaus ji nebaví, ale Matýsek je pánbůh :)(1.8.2012)

<< předchozí 1 2