Příběh o lásce, která se nemůže dočkat naplnění. On je v noci vlkem, ona ve dne jestřábem. Oba jsou osudově předurčeni k tomu, aby se nikdy v lidské podobě nesešli, pokud neprolomí zlou kletbu, jež na ně byla uvržena. Strhující, akcí nabitý napínavý zážitek. (Magic Box)

Lorge

Richard "son of Kryptonit" Donner choval zatím McClanea v kolébce, když si natočil poměrně vtipnou, romantickou, ale zároveň drsnou a temnou fantasy. V tomto filmu není snad nic, na co bych si mohl stěžovat. Jediná věc, která působila lehce rušivě byla hudba. Spíše než ve fantasy bach něco podobného očekával v drsné osmdesátkové sci-fi, nebo hororu, ale i přesto svým způsobem (v některých momentech) fungovala ... kouzelně :-) ()

waska

Jestli někdo četl Sapkowského, ví jak vypadá atmosféra nevlídného a drsného středověku. A takhle na mě přesně působí tento film. Pěkný fantasy příběh s půvabnou "jestřábí ženou" v hlavní roli. Záverečná scéna v kostele je téměř legendární. ()

PedroPo

Vzpomínám si, že jsem Jestřábí ženu viděl v kině a bylo to myslím ještě před Plyšákem. A byl jsem uchvácen. Celková atmosféra filmu, drobné vtípky od mladého zlodějíčka a k tomu scéna, kdy se Michelle změní v ptáka do lidské podoby a má v hrudníku šíp, který je potřeba vytáhnout... Co víc si mládí na prahu puberty mohlo přát :) ()

Martin79

Klasický příklad pohádky pro dospělé. Film je fajn s pohodovou atmosférou a typickou 80-tkovou bezvadnou hudbou. Poctivé řemeslo. ()

Brinkley

V rámci svého žánru a desetiletí je Jestřábí žena pro mě ještě stravitelnou podobou fantasy. Namísto hejna draků, stád jednorožců a jiných mytologických výpůjček je větší důraz kladen na atmosféru středověku. V dětství jsem se na vysílání této pohádky v TV vždy těšila. ()

Armin82

Tuhle záležitost jsem viděl už jako malej a už tenkrát,to ve mě zanechalo velice příjemné pocity. Ta ponurá atmosféra je úchvatná a ta neskutečně silná láska,zahřeje u srdce i toho největšího pesimistu. Hauer se mi líbil a Michelle má ve filmu sex-appealu na rozdávání. Moc pěkná romantická pohádka--->80% ()

danny_21

Fantasy temnější pohádka pro dospělé s krásnou jestřábí Michelle, v té době populárním vlkem Rutgerem a soplem Broderickem má svoje kouzlo, Donner, budoucí to tvůrce série Smrtonosné Zbraně umí vyprávět, takže se to příjemně pozoruje, horší je to už s tou doprovodnou hudbou, která mi rvala ouška, ale kolem a kolem ve svém žánru rozhodně má své pevné místo - 70 % ()

Shakaar

Když pominu hudbu, která je jak vystřižená z diskotéky 80. let a tím se trochu vymyká ději filmu, tak se jedná o solidní, ne moc velkolepou fantasy pohádku. Pravda je, že takových filmů není moc a řekl bych, že v pohodě strčí do kapsy současnou historickou tvorbu. Dojem ale opravdu kazí ta otřesná hudba, která je od Powella strašný omyl. Bohužel. ()

Rawar

Nádherná Michelle, krásné prostředí, slušná atmosféra středověku, ucházející Rutger Hauer a příšerná hudební kulisa ()

deLaFere

Tento film moc nestárne, krásné středověké prostředí s dobrým castigem. Hauerovi role vyloženě sedla a je vhodně doplněná Michelle a pro Brodericka možná životní role :-). Hezký odpočinkový příběh s hezkým koncem. ()

Mik_e

Začíná to sice jako úplně tuctová fantasy pohádka z osmdesátek, kde pobíhá mladý (a poněkud otravný) Matthew Broderick za zvuku dobových synťáků. Pak se ale film překvapivě dobře rozjede, divákovi je odhalen náležitě temný a tragický příběh, s místy až téměř hororovou atmosférou. O zvláštních efektech samozřejmě nemůže být řeč, film si ale slušně vystačí i bez toho. Na Brodericka se postupně dá zvyknout, Rutger Hauer a Michelle Pfeiffer super. Škoda jen za přetažený a opravdu již velmi naivní závěr. I tak, slabší 4*. ()

Nocturno culto

Velmi povedená pohádka s perfektní výpravou, atmosférou a hlavně dějem a báječným obsazením..Hauer i Pfeiffer byli naprosto skvělí.Broderick mile překvapil a McKern pobavil rolí opilého mnicha .Finále v katedrále je dobře vygradované a důležité je, že film poutá pozornost po celou dobu.Za mě 80% ()

andrew88

Moc hezký pohádkový příběh plný romantiky. Myslím, že dnes už je to klasika a skoro dvě hodiny příjemně uběhnou.. Hvězda dolů je ale za tu otřesnou hudbu...to snad nemysleli vážně...jak nějaké šlágry od kolotočářů. ()

Ceberus

Meh, ta osmdesátková syntezátorová hudba prostě do středověku nepasuje. A celý film by se klidně obešel bez tajtrlíka Brodericka, mohla to bez něj být epická romance. ()

Belmondicek

Úžasná středověká legenda o lásce a prokletí mezi rytířem kapitánem Navarrem, měnící se v noci ve velkého černého vlka, zatímco krásná Isabeau je přes den zakletá do podoby jestřába. Zlomit kletbu jim pomáhá z vězení uniknuvší mladý zlodějíček Gaston zvaný Myšák. Výborný Rutger Hauer se předtím ve stejném roce objevil v dalším snímku ze středověku, ale tentokráte to byla Verhoevenova řezničina Maso a krev. Krásná Michelle Pfeiffer "s alabastrovou pletí a jestřábími oči" je v roli absolutně dokonalá a Matthew Broderick působí v úloze velmi sympaticky. Kameraman Vittorio Storaro nasnímal úchvatné západy a východy slunce, nebo jestřába letícího nad vodou atd., no prostě nádhera! To vše dotvořila zručná režie mého oblíbence Richarda Donnera a k tomu ten fantastický soundtrack, kteý dost často poslouchám! Ten nádhernej romantickej konec mě vždy spolehlivě dojme!! Konečně jsem slyšel původní kinodabing v podání úžasného Miroslava Moravce, Jarmily Švehlové a i na konec i pasujícího Jiřího Pragera, ale samozřejmě se mi i hodně líbí novácký dabing s Pavlem Soukupem a Ilonou Svobodovou, mám ho totiž hodně naposlouchaný. "Noc, která nevystřídá den a den jenž nevystřídá noc!" ()

kyLuke

První, co mě po shlédnutí napadlo byla velmi zajímavá hudba. Ale vlastně díky ní nedávám plné hodnocení. Styl osmdesátých let podle mého k tomuto filmu vůbec nesedí, a kdyby skládal hudbu např.: John Williams, jistě by se jednalo o dokonalý film. Bohužel, vše ostatní je dokonalé, ale Andrew Powell vlastně zazdil i to, aby se z tohoto filmu stal film kultovní. Dnešní diváky už totiž tato hudba odradí a film se kultem nemůže stát. Ale film sám je to vynikající! ()

Zemřel Richard Donner

Zemřel Richard Donner

05.07.2021

Jablko nepadá daleko od šípu

Jablko nepadá daleko od šípu

23.11.2008

Ridley Scott plánuje v Nottinghamu vzkřísit legendu o Robinu Hoodovi a produkční společnost Spyglass Entertainment si myslí, že když diváky zajímá anglický lučištník, možná budou zvědaví i na… (více)