Jeon Woo Chi

Jeon Woochi: The Taoist Wizard

Woochi: The Demon Slayer

Akční / Fantasy / Komedie / Dobrodružný

Jižní Korea, 2009, 119 min

Je to zábavné, je to fantasy a je to akční. Ze začátku jsem měla problém si zvyknout na rychlé mísení žánrů, ale zhruba v polovině filmu si mě kouzelníci doslova omotali kolem prstu. Vizuálně opravdu skvělý film, plný létaní a kouzel. Pro mě hodně silné čtyři hvězdičky, dala bych i pět, ale když Jeon Woo-chi srovnám s jinými filmy podobného žánru, byla bych k nim nespravedlivá, pokud bych mu dala plné hodnocení.(18.7.2010)

Moje hodnocení se odvíjí hlavně od toho, že hlavní hrdina je prostě sympaťák, bavilo mě se na něj koukat. Padne tu pár dobrých hlášek, ale boje mě moc nezaujaly a troufám si říct, že délka filmu je přepálená... :-) Začátek v minulosti mě bavil méně, v přítomnosti už se vedlo lépe. Hlavní asi je, že se mi u toho spát nechtělo... ^^(9.6.2010)

No já nevím... film se v podstatě skládá z nepřetržité řady scén, jejich cílem je diváka ohromit, ale dějová linie je poněkud slabší, tak nějak typicky asijsky nedotažená a zmatená. Muselo to stát spoustu peněz a hraje v tom Lim Su-Yeong, ale přesto je to takový lepší průměr. Nebo možná spíš jenom průměr.(27.7.2010)

Někde jsem viděl pěkný komentář k tomuto filmu: "Kung Fu Rabbit! My life is complete." Opravdu pokud nejste spokojeni se žádným současným žánrem, tady byste si mohli smlsnout. Hodně to stojí na hlavním hrdinovi, kterej je prostě fantatickej. Je to mocný arogantní kouzelník, který dělá dobro (protože se mu to hodí) a přitom je to děsnej sympaťák. Začátek je hodně složitý, takže lepší je se dívat v podvečer a nejlépe znát pár info, od kterých se lze odpíchnout. Například, že se Woochi dočetl v jedné knížce, že aby se stal nejmocnějším kouzelníkem, tak potřebuje konkrétní zrcadlo, bronzový nůž a vdovu a namísto profi kouzlení si usnadňuje práci papírkama se zaklínadlama... napodruhé se vám to bude určitě líbit víc, protože už budete vše chápat. Tady budu první komentující, který tomu dá 5 hvězdiček, ale proč by ne, když jsem se bavil celou dobu a nevzpomínám si na žádný podobný film.(26.8.2012)

Osobně mě to teda až zase tak moc neohromilo, i když jsem se na to fakt těšil, ale jelikož je tu takovej v poslední době nešvar těhle asijských fantasy, a to ,že se to prostě zbytečně snaží být vtipně zábavný za všech okolností, i když to pak ztrácí vážnost v důležitých momentech, který by to potřebovaly jako sůl, tak se mi to bohužel nelíbilo tak, jak bych si přál. V podstatě se z toho stalo takový pseudopokračování Návštěvníků s Jeanem Renem, kterýho tu supluje Dong-won Kang a jako dívku tu má Su - jeong Im, což je rozhodně super výběr, ale dalo se s nim rozhodně zapracovat ještě líp, ale i přesto jsem se bavil(8.5.2010)

• - Podkladem pro vznik hlavního hrdiny stála ze sedmnáctého století dochovaná korejská literární novela, o jejímž původu se toho do dnešní doby zhola nic neví, v níž se v roli kouzelníka, pomáhajícím chudým a bezbranným, objevuje mladý a mnohdy arogantní mladík, ne-li přímo uličník, Woo-chi Jeon, jenž, po spolknutí magického korálku proslulé devítiocasé lišky Gumiho (구미호), disponuje kouzelnickými dovednostmi taoistické magie. Prostý lid jej vidí jako svého hrdinu, který se z něj posléze i stává, neboť svoje schopnosti propůjčuje těm nejpotřebnějším. Na stejný námět vznikla v roce 2012 i poměrně úspěšná televizní série Jeon Woo-chi. (Conspi)