poster

Jeon Woo Chi

 • Jižní Korea

  전우치

 • anglický

  Woochi

 • anglický

  Jeon Woochi: The Taoist Wizard

 • anglický

  Woochi: The Demon Slayer

Akční / Fantasy / Komedie / Dobrodružný

Jižní Korea, 2009, 119 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Niktorius
  **

  Neučesané vyprávění a až fyzicky nepříjemně chaotický střih (nejen v nešikovně zinscenovaných akčních scénách) jsem byl nějak schopný přežít. Jenže Woochi bohužel stojí a padá především na humoru, přičemž humorem se zde rozumí zejména herecký projev ve stylu "klec s rozdivočelými makaky" za doprovodu dětinsky poťouchlé hudby. Samozřejmě že (ne)akceptování určitého stylu humoru je docela subjektivní a navíc kulturně podmíněná záležitost (zatímco u domácích publik se asijské bláznivé komedie těší oblibě, západní diváci pro ně mnoho pochopení nemívají), ale tenhle snímek jsem zkrátka z nemalé části doslova protrpěl.(22.12.2015)

 • sniper18
  ***

  Je to mierne nadpriemerná akčná fantasy komédia. Má iba priemerný príbeh o schopnom, ale nezodpovednom kúzelníkovi, ktorý v čase stredoveku kúzla využíva len na zábavu, ale keď je nespravodlivo obvinený z vraždy svojho majstra, štyria schopní kúzelníci ho dostanú a tak spolu so svojim pomocníkom skončí zakliaty v obraze, pričom ale stihne zo sebou vziať aj polovicu vzácnej flauty, ktorá má po spojení oboch častí veľkú moc. A keď sa v súčasnosti dostanú na slobodu dvaja silní démoni, ktorí robia len problémy, trojica kúzelníkov, ktorí sa medzitým plnohodnotne začlenili do spoločnosti, sú nútení zakliateho kúzelníka znovu prebudiť, aby im s tým pomohol, no čakajú ich aj iné problémy. Spracovanie nie je zlé, ale ani ma moc nezaujalo. Táto zápletka ako celok ide úplne mimo mňa, dobrí a zlí kúzelníci, ich rôzne motivácie a prístup k práci, snaha získať čarovnú flautu a podobné prvky, ktoré ma absolútne nezaujímajú, takže už len z princípu si ma tento film nemohol plnohodnotne získať a po celý čas mi bolo úplne jedno, kto vyhrá a ako sa to skončí, ale zase nemôžem ani úplne kritizovať. Nájde sa tu viacero dobrých nápadov, oceňujem odľahčený a miestami až taký hravý prístup, čo vidno hlavne v úvodnej prezentácii hlavnej postavy, veľkým plusom je aj to, že kúzelníci dosť pripomínajú wu xia bojovníkov, celkom sa mi páči línia s asistentkou herečky a pochvalu si zaslúži aj celá záverečná fáza, len škoda, že viacero prvkov, ktoré mali slušný potenciál, hlavne prítomnosť nezodpovedného kúzelníka zo stredoveku v súčasnosti sa až tak dobre využiť nepodarilo. Takže aj keď základ ma vôbec nezaujal, stále sa tu toho nájde dosť, čo mi sadlo a tak sa na to dá po celý čas bez problémov pozerať, dokonca ani s touto výrazne nadpriemernou dĺžkou nemám väčší problém. Akcie je tu pomerne dosť a je aj celkom slušná. Síce to nie je práve typ, ktorý by som vyhľadával, ale aj tak je dosť dobre natočená, nápaditá, oceňujem veľkú rozmanitosť a celkovo je kvalitne zvládnutá. A najlepšie je bezpochyby celé finále, ktoré sa na pomery žánru až mimoriadne vydarilo. Omnoho horšie je už na tom humor, je ho tu plno, ale vôbec ma nebavil, no aspoň nie je otravný, skôr len nevyužitý a nadbytočný. S hereckým obsadením som pomerne spokojný, Gang Dong-Won v hlavnej úlohe, ale nedokáže to naplno utiahnuť, mám ho rád, ale hlavnú úlohu mal mať niekto charizmatickejší, dobre obsadené výrazné vedľajšie postavy, k tomu moje dve ženské obľúbenkyne, hlavne skvelá Lim Soo-Jung, ale aj Yum Jung-Ah, len škoda, že obe mali málo priestoru a väčšina vedľajších postáv ma charakterovo moc nebavila. Réžia a technická stránka sú v rámci žánru až na prekvapivo vysokej úrovni, výborný vizuál, dobrá atmosféra, ale pomerne rozporuplné efekty, mnohé sú perfektné, ale viaceré aj dosť zaostávajú, no to ma vôbec netrápi. Takže Jeon Woo Chi určite nie je zlý film, ale nie je to práve môj typ. Skôr mi sadol podobný Arahan. 59%(4.7.2013)

 • Naslund
  *****

  Někde jsem viděl pěkný komentář k tomuto filmu: "Kung Fu Rabbit! My life is complete." Opravdu pokud nejste spokojeni se žádným současným žánrem, tady byste si mohli smlsnout. Hodně to stojí na hlavním hrdinovi, kterej je prostě fantatickej. Je to mocný arogantní kouzelník, který dělá dobro (protože se mu to hodí) a přitom je to děsnej sympaťák. Začátek je hodně složitý, takže lepší je se dívat v podvečer a nejlépe znát pár info, od kterých se lze odpíchnout. Například, že se Woochi dočetl v jedné knížce, že aby se stal nejmocnějším kouzelníkem, tak potřebuje konkrétní zrcadlo, bronzový nůž a vdovu a namísto profi kouzlení si usnadňuje práci papírkama se zaklínadlama... napodruhé se vám to bude určitě líbit víc, protože už budete vše chápat. Tady budu první komentující, který tomu dá 5 hvězdiček, ale proč by ne, když jsem se bavil celou dobu a nevzpomínám si na žádný podobný film.(26.8.2012)

 • tombac
  ****

  Chce to přežít méně nápaditou a poněkud přeplácanou historickou linii. Jakmile film razantně přehodí výhybku do současnosti, stane se minimálně o třídu zábavnější, přestože potenciál střetu kouzelníka s moderními výdobytky a životem ve velkoměstě šlo využít ještě lépe. Ale k dobru ještě Jeon Woo-chimu přičtěme fakt, že i přes ne moc kvalitní triky a spoustu wuxia létání v něm souboje dobře vypadají a vizuálně je na úrovni, což je k vidění zejména v solidním finále, které by nedělalo ostudu kdejakému západnímu fantasy blockbusteru. Bavilo mě to. Plus Im Su-jeong v černé a vysokých kozačkách! Nemám co dodat. 7-8/10(30.5.2010)

 • Pirkaf
  ***

  No já nevím... film se v podstatě skládá z nepřetržité řady scén, jejich cílem je diváka ohromit, ale dějová linie je poněkud slabší, tak nějak typicky asijsky nedotažená a zmatená. Muselo to stát spoustu peněz a hraje v tom Lim Su-Yeong, ale přesto je to takový lepší průměr. Nebo možná spíš jenom průměr.(27.7.2010)

 • - Podkladem pro vznik hlavního hrdiny stála ze sedmnáctého století dochovaná korejská literární novela, o jejímž původu se toho do dnešní doby zhola nic neví, v níž se v roli kouzelníka, pomáhajícím chudým a bezbranným, objevuje mladý a mnohdy arogantní mladík, ne-li přímo uličník, Woo-chi Jeon, jenž, po spolknutí magického korálku proslulé devítiocasé lišky Gumiho (구미호), disponuje kouzelnickými dovednostmi taoistické magie. Prostý lid jej vidí jako svého hrdinu, který se z něj posléze i stává, neboť svoje schopnosti propůjčuje těm nejpotřebnějším. Na stejný námět vznikla v roce 2012 i poměrně úspěšná televizní série Jeon Woo-chi. (Conspi)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace